6 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
6 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
8 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
9 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
9 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
9 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
9 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
10 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
10 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
10 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
10 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
10 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
11 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
12 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
13 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
13 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
13 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kakšna bo institucionalna reforma v EU?

Strani: 1

anon-104671 sporočil: 1.205
[#1047581] 04.01.11 08:44
Odgovori   +    2
Če imamo skupno denarno politiko (obrestna mera ECB je enaka za sve od Nemčije do Irske in od Grčije do Estonije), potem je na dolgi rok res komplementarni element le konsolidacija fiskalnih politik (in ne le neka ohlapna koordinacija).
anon-202474 sporočil: 1.854
[#1047657] 04.01.11 09:39
Odgovori   +    2
res mi gre na kurac k ti bankirji pametujejo o tem, kaj vse bi se mogl spremenit, zato da bo njihov nateg deloval še naprej....
anon-25848 sporočil: 2.383
[#1047717] 04.01.11 10:17 · odgovor na: (#1047513)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
Vse države morajo iz zdajšnje krize potegniti trdne sklepe. Tako na evrskem območju ne bi smeli več tajiti, da denarna unija omejuje nacionalno proračunsko suverenost, temveč se sprijazniti z gospodarsko stvarnostjo in se ravnati po strožjih proračunskih predpisih.

Če dobro premislimo, druge možnosti niti ni. Fiskalna integracija bo pravi korak. Pa pohiteti bo treba!

Sicer pa odličen in realističen prispevek. V tej poplavi raznih poblaznelih doomsday vreščačev, je vsak pozitivistično naravnan glas razuma dobrodošel, tudi če je kritičen do sedanje Evrope, ki se obotavlja nekje na pol poti...
Se mi zdi, ali te prav razumem. Ponovno si me malce razočaral, veš, hahaha. Kot "ultraliberalec", sem dal v narekovaje, ker nič slabega nimam v mislih s tem, zagovarjaš omejevanje evropskih držav glede proračunskih suverenosti, ker kao druge možnosti ni. Vedno je druga možnost! Je pa vprašanje, če je boljša ali slabša. Ok. Tako samo podpiraš politiko razsvetljenih, čeprav po drugi strani trdiš, da so centralne banke veliko zlo za "splošno" svobodo. Jaz seveda se pridružujem mnenju, da civilizacija ne more obstajati brez absolutnega despotizma, vsaj zaenkrat še ne, na tej stopnji razvoja. Ti govoriš pretežno o pravicah, mene zanimajo dolžnosti.

Strani: 1