Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V Španiji začel veljati protikadilski zakon

Strani: 1

anon-24781 sporočil: 3.126
[#1045768] 02.01.11 10:26
Odgovori   +    8
to je edina prava pot, če hoče država zmanjšati število kadilcev. znano je, da lokale polnijo večinoma mladi, ki se zaradi tobačnega dima, ki je povsod okoli njih tudi odločijo postati kadilci. navsezadnje si kar se tiče negativnih posledic kajenja skoraj na istem, če v popolnoma zakajenem pajzlju še sam kadiš, ali ne?

pred nekaj meseci sem bil v pragi in sem se spet lahko spomnil kako izgleda, ko se zjutraj zbudiš in ti vse cunje smrdijo po tobačnem dimu. fuj, saj to je tako, kot bi nekomu dovolil, da se vozi z mopedom z bencinskim motorjem po zaprtem prostoru namenjenemu ljudem.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#1045833] 02.01.11 12:23 · odgovor na: (#1045826)
Odgovori   +    11
[yuTel]
Zdravstveno zavarovanje bi moralo imeti bonus za nekadilce (podobno kot ima zavarovanje za avtomobile). Bolj rizični naj plačujejo več. Kontrole onesnaženosti pljuč bi morali vpisovati zdravstveni delavci pri vseh pregledih...sprotna kontrola kako?
Ok, ampak potem bi morali imeti tudi bonus za tiste, ki ne jejo dunajcev in pomfrija ;)
anon-104967 sporočil: 1.542
[#1045837] 02.01.11 12:29 · odgovor na: anon-24781 (#1045768)
Odgovori   +    6
[Wytloff]
to je edina prava pot, če hoče država zmanjšati število kadilcev. znano je, da lokale polnijo večinoma mladi, ki se zaradi tobačnega dima, ki je povsod okoli njih tudi odločijo postati kadilci. navsezadnje si kar se tiče negativnih posledic kajenja skoraj na istem, če v popolnoma zakajenem pajzlju še sam kadiš, ali ne?

pred nekaj meseci sem bil v pragi in sem se spet lahko spomnil kako izgleda, ko se zjutraj zbudiš in ti vse cunje smrdijo po tobačnem dimu. fuj, saj to je tako, kot bi nekomu dovolil, da se vozi z mopedom z bencinskim motorjem po zaprtem prostoru namenjenemu ljudem.
Se s tem vsem sicer strinjam, vseeno pa mi ni jasno, kako bodo Špancem preprečili kajenje. Kot da Francozom vzameš vino in Nemcem pivo.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045859] 02.01.11 13:06 · odgovor na: (#1045826)
Odgovori   +    12
[yuTel]
Zdravstveno zavarovanje bi moralo imeti bonus za nekadilce (podobno kot ima zavarovanje za avtomobile). Bolj rizični naj plačujejo več. Kontrole onesnaženosti pljuč bi morali vpisovati zdravstveni delavci pri vseh pregledih...sprotna kontrola kako?
idiotizem prve lige!
Povprečen kadilec prispeva bistveno več v državno malho kot nekadilec!
Povprečen kadilec prejema penzijo bistveno manj časa kot nekadilec!

Pošteno bi bilo ravno obratno.
anon-185072 sporočil: 2.904
[#1045860] 02.01.11 13:06 · odgovor na: anon-11907 (#1045833)
Odgovori   +    9
[Rac]
> [yuTel]
> Zdravstveno zavarovanje bi moralo imeti bonus za nekadilce (podobno kot ima zavarovanje za avtomobile). Bolj rizični naj plačujejo več. Kontrole onesnaženosti pljuč bi morali vpisovati zdravstveni delavci pri vseh pregledih...sprotna kontrola kako?

Ok, ampak potem bi morali imeti tudi bonus za tiste, ki ne jejo dunajcev in pomfrija ;)
Dobra in prekleto resnična. Tukaj se vidi omejenost folka. Konzumirajo leta in leta vso svinjarijo, obsojajo pa samo kajenje, pa ne da bi ga zagovarjal.
anon-104967 sporočil: 1.542
[#1045866] 02.01.11 13:10 · odgovor na: anon-185072 (#1045860)
Odgovori   +    7
[gricco]
> [Rac]
> > [yuTel]
> > Zdravstveno zavarovanje bi moralo imeti bonus za nekadilce (podobno kot ima zavarovanje za avtomobile). Bolj rizični naj plačujejo več. Kontrole onesnaženosti pljuč bi morali vpisovati zdravstveni delavci pri vseh pregledih...sprotna kontrola kako?
>
> Ok, ampak potem bi morali imeti tudi bonus za tiste, ki ne jejo dunajcev in pomfrija ;)

Dobra in prekleto resnična. Tukaj se vidi omejenost folka. Konzumirajo leta in leta vso svinjarijo, obsojajo pa samo kajenje, pa ne da bi ga zagovarjal.
Kaj ga pa serjete? Samo ideje dajete odredbodajalcem. Boli njih kita za zdravje ipd. , vse kar iščejo je nek izgovor za lupljenje folka. Od varnostnih pasov v avtih, čelad, sosedske pomoči, pa da ne naštevam ves popoldan. Igram ravno en mali poker na bwin ( ki bi naj bil menda tudi prepovedan ali kako že).
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1045913] 02.01.11 14:48 · odgovor na: anon-24781 (#1045768)
Odgovori   +    7
[Wytloff]
to je edina prava pot, če hoče država zmanjšati število kadilcev. znano je, da lokale polnijo večinoma mladi, ki se zaradi tobačnega dima, ki je povsod okoli njih tudi odločijo postati kadilci. navsezadnje si kar se tiče negativnih posledic kajenja skoraj na istem, če v popolnoma zakajenem pajzlju še sam kadiš, ali ne?

pred nekaj meseci sem bil v pragi in sem se spet lahko spomnil kako izgleda, ko se zjutraj zbudiš in ti vse cunje smrdijo po tobačnem dimu. fuj, saj to je tako, kot bi nekomu dovolil, da se vozi z mopedom z bencinskim motorjem po zaprtem prostoru namenjenemu ljudem.

kakšen užitek vam je omejevanje drugih,jejhata..pa bi šel v nekadilski hotel,ane?sej so..
ampak ne,mora bit po moje!pa kakšni ljudje ste to?kje ste se pobral?
in zmer se izgovarjate na mlade, to pa da jih nočete videti kako zmrzujejo zunaj,medtem ko je notri vse prazno ,pa kaže samo na vašo hinavščino..da pa lokale polnijo
samo mladi je seveda laž..
anon-226010 sporočil: 3.863
[#1045915] 02.01.11 14:53 · odgovor na: anon-202104 (#1045913)
Odgovori   +    0
[jani639]
> [Wytloff]
> to je edina prava pot, če hoče država zmanjšati število kadilcev. znano je, da lokale polnijo večinoma mladi, ki se zaradi tobačnega dima, ki je povsod okoli njih tudi odločijo postati kadilci. navsezadnje si kar se tiče negativnih posledic kajenja skoraj na istem, če v popolnoma zakajenem pajzlju še sam kadiš, ali ne?
>
> pred nekaj meseci sem bil v pragi in sem se spet lahko spomnil kako izgleda, ko se zjutraj zbudiš in ti vse cunje smrdijo po tobačnem dimu. fuj, saj to je tako, kot bi nekomu dovolil, da se vozi z mopedom z bencinskim motorjem po zaprtem prostoru namenjenemu ljudem.


kakšen užitek vam je omejevanje drugih,jejhata..pa bi šel v nekadilski hotel,ane?sej so..
ampak ne,mora bit po moje!pa kakšni ljudje ste to?kje ste se pobral?
in zmer se izgovarjate na mlade, to pa da jih nočete videti kako zmrzujejo zunaj,medtem ko je notri vse prazno ,pa kaže samo na vašo hinavščino..da pa lokale polnijo
samo mladi je seveda laž..
puritanski fašisti? :)
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1045917] 02.01.11 14:54 · odgovor na: (#1045826)
Odgovori   +    7
[yuTel]
Zdravstveno zavarovanje bi moralo imeti bonus za nekadilce (podobno kot ima zavarovanje za avtomobile). Bolj rizični naj plačujejo več. Kontrole onesnaženosti pljuč bi morali vpisovati zdravstveni delavci pri vseh pregledih...sprotna kontrola kako?
v bistvu,če dobr pogledamo...je zelo nezdravo živet,ker za vsakogar vemo da bo umru..

daj povej mi kako bi ti kontroliral onesnažnje pljuč in kako bi dokazal da je ravno od kajenja če vemo da je samo v lj stopnja onesnaženosti presegla mejo 118x v letu 2009!!!!?

kaj se boste spomnil da bi še obiral folk????a ste normalni?
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1045919] 02.01.11 14:58 · odgovor na: anon-11907 (#1045833)
Odgovori   +    5
[Rac]
> [yuTel]
> Zdravstveno zavarovanje bi moralo imeti bonus za nekadilce (podobno kot ima zavarovanje za avtomobile). Bolj rizični naj plačujejo več. Kontrole onesnaženosti pljuč bi morali vpisovati zdravstveni delavci pri vseh pregledih...sprotna kontrola kako?

Ok, ampak potem bi morali imeti tudi bonus za tiste, ki ne jejo dunajcev in pomfrija ;)
sej,cilj jim je zastojn zdravstvo za vegije in super športno aktivne...za superraso vse zastojn,za ljudi pa palica!
verjeten jim bo padl na idejo še malusi za vse ki kidajo sneg,pa pevce,voznike avtomobilov,poročene...ma domišlija nima meja..
anon-202104 sporočil: 4.404
[#1045921] 02.01.11 15:01 · odgovor na: anon-226010 (#1045915)
Odgovori   +    7
[jesterjay]
> [jani639]
> > [Wytloff]
> > to je edina prava pot, če hoče država zmanjšati število kadilcev. znano je, da lokale polnijo večinoma mladi, ki se zaradi tobačnega dima, ki je povsod okoli njih tudi odločijo postati kadilci. navsezadnje si kar se tiče negativnih posledic kajenja skoraj na istem, če v popolnoma zakajenem pajzlju še sam kadiš, ali ne?
> >
> > pred nekaj meseci sem bil v pragi in sem se spet lahko spomnil kako izgleda, ko se zjutraj zbudiš in ti vse cunje smrdijo po tobačnem dimu. fuj, saj to je tako, kot bi nekomu dovolil, da se vozi z mopedom z bencinskim motorjem po zaprtem prostoru namenjenemu ljudem.
>
>
> kakšen užitek vam je omejevanje drugih,jejhata..pa bi šel v nekadilski hotel,ane?sej so..
> ampak ne,mora bit po moje!pa kakšni ljudje ste to?kje ste se pobral?
> in zmer se izgovarjate na mlade, to pa da jih nočete videti kako zmrzujejo zunaj,medtem ko je notri vse prazno ,pa kaže samo na vašo hinavščino..da pa lokale polnijo
> samo mladi je seveda laž..

puritanski fašisti? :)
ma puritence vseh veroizpovedi z ateisti vred imam skoz na sumu da ta fašizem zganjajo samo zato da prikrivajo svojo sprijenost..
Skippy sporočil: 3.152
[#1046303] 03.01.11 00:16 · odgovor na: (#1045826)
Odgovori   +    1
[yuTel]
Zdravstveno zavarovanje bi moralo imeti bonus za nekadilce (podobno kot ima zavarovanje za avtomobile). Bolj rizični naj plačujejo več. Kontrole onesnaženosti pljuč bi morali vpisovati zdravstveni delavci pri vseh pregledih...sprotna kontrola kako?
Saj plačujejo trošarine. A jih plačujejo tudi športniki pri raznih športnih nakupih? Debeli pri nezdravi hrani?
Skippy sporočil: 3.152
[#1046305] 03.01.11 00:20
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: Skippy 03.01.2011 00:21
......Zaradi novega zakona bo ven odhajalo več nekadilcev in družin.......

Saj vidimo, kako se je ista teza obnesla v Sloveniji. Gostilne in restavracije so skoraj prazne. Komu služijo ti prazni prostori, ne vem.

Sicer pa je taka prepoved neumna za celotno Španijo. Npr. na Kanarskih lahko ljudje, če jih že moti dim, celo leto sedijo na prostem.

V Evropi so te protikadilske zakone kopirali iz ZDA, po drugi strani pa v polovico državah v ZDA sploh ni prepovedi kajenja v zaprtih javnih prostorih.
anon-154743 sporočil: 682
[#1046455] 03.01.11 09:08
Odgovori   +    0
Tale EU nas bo s svojo birokracijo, t.i. skrbjo za zdravje prebivalcev, kvazi ekolgijo, monetarno politiko in drugimi EU izumi, dokončno zajebala, da ne bo več poti nazaj. Prej, ko se bo razsula, boljše bo, čimprej naj gre k hudiču!!

Strani: 1