Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek »V plemenite kovine petino premoženja«

Strani: 1 2

anon-196378 sporočil: 552
[#779299] 15.04.10 11:38
Odgovori   +    2
Deda je vedno rekel: zemlje in zlata se ne prodaja...

+ Papir je na koncu uporaben za podkurt oz za brisanje zadnje plati...
mimoidoci sporočil: 5.999
[#779317] 15.04.10 11:49 · odgovor na: (#779284)
Odgovori   +    1
[alek14]
"V plemenite kovine petino premoženja"

Goood luck. ;-)

Vsak balon enkrat poči.

Upravitelji vseh vrst družno testirajo potrpežljivost in intelekt aktualnih varčevalcev. Če spremljate zapiske s sejma Kapital in si ogledate še Grahkov video lahko opazite, da je elementu humorja dodan tudi element suspenza.

Ti ljudje v bistvu delujejo proti samim sebi, in ne vedo, da poleg pameti nimajo niti likvidnega premoženja, v slučaju da na njih navali množica besnih in čedalje bolj nezaposlenih in nezadovoljnih varčevalcev.
anon-180464 sporočil: 4.080
[#779362] 15.04.10 12:10
Odgovori   +    0
V plemenite kovine petino premoženja

Bom upošteval nasvet in vložil v plemenito jeklo :-)
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779415] 15.04.10 12:41 · odgovor na: mimoidoci (#779317)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [alek14]
> "V plemenite kovine petino premoženja"
>
> Goood luck. ;-)
>
> Vsak balon enkrat poči.


Upravitelji vseh vrst družno testirajo potrpežljivost in intelekt aktualnih varčevalcev. Če spremljate zapiske s sejma Kapital in si ogledate še Grahkov video lahko opazite, da je elementu humorja dodan tudi element suspenza.

Ti ljudje v bistvu delujejo proti samim sebi, in ne vedo, da poleg pameti nimajo niti likvidnega premoženja, v slučaju da na njih navali množica besnih in čedalje bolj nezaposlenih in nezadovoljnih varčevalcev.
Upravitelji? Ne, trgovci.
Plemenite kovine so NAJBOLJ LIKVIDNA NALOŽBA NA SVETU. Če ne verjameš, si poglej dnevni turnover. V slučaju kakšnih delnic to niti slučajno ni tako.
Množica besnih in nezadovoljnih pa bo doletela upravljalce alociranih skladov (prazni so), ETF,... Tisti, ki bo držal pravo stvar in ne nekih papirjev (certifikatov) bo zmagovalec.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779417] 15.04.10 12:43 · odgovor na: anon-180464 (#779362)
Odgovori   +    0
[kekez]
V plemenite kovine petino premoženja

Bom upošteval nasvet in vložil v plemenito jeklo :-)
DOmnevam, da misliš INOX (nerjaveče jeklo). Ni slabo, vendar bi na tvojem mestu vložil v bolj koncentriranoi obliko (samo nikelj). :)
anon-208414 sporočil: 14
[#779442] 15.04.10 12:54
Odgovori   +    1
Glede zlata čakamo le še phhhhhhhhhh balončka! Sedaj je odličen čas za prodajo zlata/srebra ne pa vlaganje vanju. Poglejte si kaj se je zgodilo z ostalimi plemenitimi koviinami (paladij, platina, srebro pred dobrega pol leta) Okrog njihovih premoženjskih svetovalcev pa no comment! G. Pravico z njegovim Elementumom vred pa zaradi nenehnega zavajanja folka spoditi daleč vstran!!!
mimoidoci sporočil: 5.999
[#779448] 15.04.10 12:58 · odgovor na: anon-226010 (#779415)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: mimoidoci 15.04.2010 12:58
[jesterjay]
> [mimoidoci]
> > [alek14]
> > "V plemenite kovine petino premoženja"
> >
> > Goood luck. ;-)
> >
> > Vsak balon enkrat poči.
>
>
> Upravitelji vseh vrst družno testirajo potrpežljivost in intelekt aktualnih varčevalcev. Če spremljate zapiske s sejma Kapital in si ogledate še Grahkov video lahko opazite, da je elementu humorja dodan tudi element suspenza.
>
> Ti ljudje v bistvu delujejo proti samim sebi, in ne vedo, da poleg pameti nimajo niti likvidnega premoženja, v slučaju da na njih navali množica besnih in čedalje bolj nezaposlenih in nezadovoljnih varčevalcev.

Upravitelji? Ne, trgovci.
Plemenite kovine so NAJBOLJ LIKVIDNA NALOŽBA NA SVETU. Če ne verjameš, si poglej dnevni turnover. V slučaju kakšnih delnic to niti slučajno ni tako.
Množica besnih in nezadovoljnih pa bo doletela upravljalce alociranih skladov (prazni so), ETF,... Tisti, ki bo držal pravo stvar in ne nekih papirjev (certifikatov) bo zmagovalec.

Zmagovalcev ne bo. Pisal sem pa o vseh upraviteljih in trgovcih, ki se šopirijo po sejmu in tam predavajo krivoverstvo in dobrohotno opozarjajo na napake varčevalcev, nič pa ne povedo o svojih napakah in o svoji finančni nepismenosti. Predvsem sem imel v mislih tiste, pri katerih je bilo uničenih največ prihrankov. Torej upravitelje v vzajemcih in z mislimi predvsem na Balkanu, v Sloveniji in na Kitajskem, da o kakšnih Fondpolicah in ostalih življenskih zavarovanjih niti ne izgubljamo besed.

Da so pa plemenite kovine najbolj likvidna naložba na svetu je pa čisto tvoj intimen problem v katerega se ne bi spuščal.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779458] 15.04.10 13:02 · odgovor na: anon-208414 (#779442)
Odgovori   +    0
[FIN-380258]
Glede zlata čakamo le še phhhhhhhhhh balončka! Sedaj je odličen čas za prodajo zlata/srebra ne pa vlaganje vanju. Poglejte si kaj se je zgodilo z ostalimi plemenitimi koviinami (paladij, platina, srebro pred dobrega pol leta) Okrog njihovih premoženjskih svetovalcev pa no comment! G. Pravico z njegovim Elementumom vred pa zaradi nenehnega zavajanja folka spoditi daleč vstran!!!
In, kaj se je zgodilo??
Srebro je na rekordu (v €), zlato je na rekordu (€), paladij najvišje v zadnjih 3 letih (v€ verjetno rekord), platina (malo manj od rekorda).
Glede Elementuma.... niso moja izbira hehehehe
Kaj pa delnice? A je kera na rekordu? hahahaha
Nimaš pojma o čem sploh tipkaš.
Phhh balonček zlata.... malo se boš še načakal (verjetno boš kupil čez kakih 10 let, pol pa bo phhhhh...)
lp
anon-23357 sporočil: 1.499
[#779508] 15.04.10 13:18
Odgovori   +    2
Ko pride do velike krize, človeka najbolj nahrani kruh iz čistega zlata. :-)
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779515] 15.04.10 13:22 · odgovor na: (#779479)
Odgovori   +    1
[alek14]

Hm. Torej imaš zanesljive informacije kdaj natančno bo počil "zlati" balon? V bistvu, če te prav razumem, bo počil, sam ne še zdaj? Zakaj tako misliš?
Nobena info ni 100% zanesljiva.
Zadnja 3 leta se intenzivno ukvarjam z globalno ekonomijo (prebral sem več materiala kot zafax). Na podlagi tega vedenja "vem" kaj se splača. Ne me razumet narobe: še vedno se splača trovat s papirjem, vendar samo če si profi (3x dan kupiš in prodaš). Za navadne vlagatelje, ki 1x kupijo in 1x prodajo v nekaj letih so plemenite kovine OK (po moje v tem trenutku in še kar nekaj let najboljša odločitev).
O balonu zlata pa sploh ne more biti govora (balon bo taka cifra, da bolje da ne povem - bom ful minusov kasiru :))) ).
anon-144131 sporočil: 608
[#779543] 15.04.10 13:33 · odgovor na: anon-226010 (#779458)
Odgovori   +    0
[jesterjay]

In, kaj se je zgodilo??
Srebro je na rekordu (v €), zlato je na rekordu (€), paladij najvišje v zadnjih 3 letih (v€ verjetno rekord), platina (malo manj od rekorda).
Glede Elementuma.... niso moja izbira hehehehe
Kaj pa delnice? A je kera na rekordu? hahahaha
Nimaš pojma o čem sploh tipkaš.
Phhh balonček zlata.... malo se boš še načakal (verjetno boš kupil čez kakih 10 let, pol pa bo phhhhh...)
lp
In običajna logika je, da se kupuje takrat, ko so zadeve na rekordnih vrednostih?
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779557] 15.04.10 13:37 · odgovor na: anon-144131 (#779543)
Odgovori   +    0
[AlienX]

In običajna logika je, da se kupuje takrat, ko so zadeve na rekordnih vrednostih?
Seveda ne, ampak to zdaj je samo trenutni rekord, še dolgo je do končnega rekorda.
Če te zanima (tehnično) si poišči "elliot wave" razlago, pa "commodity pendulum".
blink sporočil: 3.523
[#779573] 15.04.10 13:47
Odgovori   +    0
Slapšak je posrednik in živi od provizije. Prav malo ga briga ali boste z zlatom zaslužili ali spušili. Zlato je predvsem kovina, ki ima ogromne ekstreme. Po odpravi zlatega standarda je cena v 9 letih prišla iz $35 na $850 (43% p.a.) nato pa padalo 22 (dvaindvajset) let do $250 (max DD 70%). Zanimiv instrument za trejderje, slab za skladiščnike.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779575] 15.04.10 13:48 · odgovor na: anon-23357 (#779508)
Odgovori   +    0
[drei]
Ko pride do velike krize, človeka najbolj nahrani kruh iz čistega zlata. :-)
Ja, vprašaj reveže iz Zimbabveja s čim so lahko kupili kruh (namig: ne s papirjem). :)
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779619] 15.04.10 14:16 · odgovor na: blink (#779573)
Odgovori   +    1
[blink]
Slapšak je posrednik in živi od provizije. Prav malo ga briga ali boste z zlatom zaslužili ali spušili. Zlato je predvsem kovina, ki ima ogromne ekstreme. Po odpravi zlatega standarda je cena v 9 letih prišla iz $35 na $850 (43% p.a.) nato pa padalo 22 (dvaindvajset) let do $250 (max DD 70%). Zanimiv instrument za trejderje, slab za skladiščnike.
Dejstva so točna, manjka samo razlaga. Zakaj?
Tisti, ki vedo jih "volatilnost" ne moti, tisti, ki nimajo pojma, pa se jim zdi katastrofalna naložba. Če pa hočeš biti pošten, pa daj še podatke o gibanju glavnih svetovnih indexov za obdobje po 2. sv. vojni (pa da vidiš volatilnost in instrumente za trejderje).
blink sporočil: 3.523
[#779801] 15.04.10 16:10 · odgovor na: anon-226010 (#779619)
Odgovori   +    0
[jesterjay]
> [blink]
> Slapšak je posrednik in živi od provizije. Prav malo ga briga ali boste z zlatom zaslužili ali spušili. Zlato je predvsem kovina, ki ima ogromne ekstreme. Po odpravi zlatega standarda je cena v 9 letih prišla iz $35 na $850 (43% p.a.) nato pa padalo 22 (dvaindvajset) let do $250 (max DD 70%). Zanimiv instrument za trejderje, slab za skladiščnike.

Dejstva so točna, manjka samo razlaga. Zakaj?
Tisti, ki vedo jih "volatilnost" ne moti, tisti, ki nimajo pojma, pa se jim zdi katastrofalna naložba. Če pa hočeš biti pošten, pa daj še podatke o gibanju glavnih svetovnih indexov za obdobje po 2. sv. vojni (pa da vidiš volatilnost in instrumente za trejderje).
"Zakaj" je povsem nepomemben. Pomembno je samo ali gre pozicija v plus.
anon-100632 sporočil: 7
[#779831] 15.04.10 16:48
Odgovori   +    0
Na slovenskem trgu ima Elementum najvišje cene, pa še po nakupu je bilo pred cirka enim letom in pol čakati na zlato skoraj cel mesec. Najboljše je pred nakupom zlata preveriti cene, po mojih ugotovitvah je najugodnejša firma Investicijsko zlato iz Viča v Ljubljani.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#779836] 15.04.10 16:52 · odgovor na: anon-226010 (#779575)
Odgovori   +    1
Ok, tole tvoje je zdaj slab primer, ce je odgovor res zlato. Kje so revezi iz Zimbabweja dobili zlato? Koliko zlata v gramih so morali placati za en kruh? Kako so "odsteli" ustrezen kos zlata, ali so imeli prodajalci kruha dovolj "zlatega drobiza" za vse? Ce niso mogli odsteti dovolj zlata, kaj so naredil z viskom kruha? Ali so placali z zlatom naprej za en nek cas? Ali so placali z zlatom nazaj za nek cas?
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779838] 15.04.10 16:52 · odgovor na: blink (#779801)
Odgovori   +    0
[blink]
> [jesterjay]
> > [blink]
> > Slapšak je posrednik in živi od provizije. Prav malo ga briga ali boste z zlatom zaslužili ali spušili. Zlato je predvsem kovina, ki ima ogromne ekstreme. Po odpravi zlatega standarda je cena v 9 letih prišla iz $35 na $850 (43% p.a.) nato pa padalo 22 (dvaindvajset) let do $250 (max DD 70%). Zanimiv instrument za trejderje, slab za skladiščnike.
>
> Dejstva so točna, manjka samo razlaga. Zakaj?
> Tisti, ki vedo jih "volatilnost" ne moti, tisti, ki nimajo pojma, pa se jim zdi katastrofalna naložba. Če pa hočeš biti pošten, pa daj še podatke o gibanju glavnih svetovnih indexov za obdobje po 2. sv. vojni (pa da vidiš volatilnost in instrumente za trejderje).

"Zakaj" je povsem nepomemben. Pomembno je samo ali gre pozicija v plus.

Je pomembno.
Kaj pa delniški indexi? Kolk so bili volatilni? A je šlo samo v +, al je šlo tud u -?
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779903] 15.04.10 18:59 · odgovor na: (#779875)
Odgovori   +    0
[alek14]
> [jesterjay]
> > [alek14]
> Zadnja 3 leta se intenzivno ukvarjam z globalno ekonomijo (prebral sem več materiala kot zafax). Na podlagi tega vedenja "vem" kaj se splača.

Na podlagi branja "veš" kaj se splača. Si že kdaj slišal za Thalerja (Behavioral Finance) pa overkonfidence? :))

Jaz sem tudi že nekaj prebral pa tudi že več let trgujem s "svojim po koprivah". Bodočnost ni v knjigah. Razlog je preprost. Trg (smart money) poskuša z novimi pristopi outsmartati "old money". To stanje avtomatično negira zapisano. Celo vedenjske finance lahko zapeljejo v slepo ulico razen najosnovnejših momentov, kot sta recimo pohlep in strah.
Res je treba poznati trge, a prihodnost je v razmisleku, kako bodo spretni in tudi goljufivi trgovalci skušali pretentati ostale.
Glej...
Izhajam iz preprostih predpostavk:
1. Prebivalstvo narašča eksponentno
2. Potrebe naraščajo še bolj eksponentno
3. "Finančno premoženje" je eksplodiralo (glej moj citat na današnji temi: GBD-ETF)
4. Svet/dobrine/energija ne "raste", ampak se glede na prebivalstvo krči
5. Finančno premoženje mora kupit realno premoženje in realno premoženje se proda za finančno premoženje (mora biti ravnovesje)
Ne berem knjig v zvezi z ekonomijo, temveč članke ljudi, ki nimajo možnosti nastopanja na mainstream medijih. Berem COT reporte, tehnične analize, napovedi znanih ekonomistov, politične dogodke,... Na koncu pa vse to povežem v neko celoto in si ustvarim mnenje. To mnenje predstavljam vam, bralcem. Ne upiram se diskusiji, želim pa se pogovarjati z ARGUMENTI. Recimo tvoj navedek: "Bodočnost ni v knjigah" ni noben argument, "s svojim po koprivah" tudi ne.
Investicija v PM (precious metals) pomeni: nezaupanje v valuto, ohranitev kapitala, prevzem odgovornosti nase, beg pred prikritim obdavčevanjem,... Skratka določen % PM v portfelju je OK.
V zgornjih komentarjih sem odgovoril na paniko glede cen (katera delnica je tam, kjer je bila pred krizo - PM so tam), glede likvidnosti (probaj prodat delnice kake SLO firme recimo v ZDA, potem pa probaj prodat npr. zlatnik).
Jaz ne prodajam PM, s tem ne delam dobička, samo ozaveščam male "sheeple", da obstaja še kaj drugega kot papirji, ki jih tako radi ponujajo naši borniki.
Žalostno pa se mi zdi, da ljudje ne dojamejo, kaj jim želiš povedat.
Slovenčki, dajte mal čez planke pogledat in se resno pozanimajte o finančni kuhinji. Poznajte vzroke in posledice, ne verjamte vsakmu, ki ima kravato in polizano frizuro, na vizitki pa mu piše borzni posrednik/finančni svetovalec...
anon-226010 sporočil: 3.863
[#779908] 15.04.10 19:02 · odgovor na: anon-119197 (#779836)
Odgovori   +    0
[dalex]
Ok, tole tvoje je zdaj slab primer, ce je odgovor res zlato. Kje so revezi iz Zimbabweja dobili zlato? Koliko zlata v gramih so morali placati za en kruh? Kako so "odsteli" ustrezen kos zlata, ali so imeli prodajalci kruha dovolj "zlatega drobiza" za vse? Ce niso mogli odsteti dovolj zlata, kaj so naredil z viskom kruha? Ali so placali z zlatom naprej za en nek cas? Ali so placali z zlatom nazaj za nek cas?
Točno kako je potekalo ne vem, sem pa bral, da je družina na dan rabla 0.3g, pa noben ni bil lačen. Kje so dobili, kako so opravljali zamenjavo pa ne vem. Inflacija je bila enormna.
anon-19712 sporočil: 5
[#779956] 15.04.10 20:30
Odgovori   +    0
Če kupuješ zlato v vrednosti od 10 000 naprej, potem je Investicijsko zlato iz Viča ok, drugače pa so dragi, ker zaračunajo zraven še poštnino zlatnine iz tujine do njih. Zaenkrat je Moro od vseh še najbolj ugoden. No, odvisno, za koliko kupuješ.
anon-19712 sporočil: 5
[#779957] 15.04.10 20:31
Odgovori   +    0
Če kupuješ zlato v vrednosti od 10 000 naprej, potem je Investicijsko zlato iz Viča ok, drugače pa so dragi, ker zaračunajo zraven še poštnino zlatnine iz tujine do njih. Zaenkrat je Moro od vsek še najbolj ugoden. No, odvisno, za koliko kupuješ.
blink sporočil: 3.523
[#779967] 15.04.10 20:44 · odgovor na: anon-226010 (#779838)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: blink 15.04.2010 20:46
[jesterjay]
> [blink]
> > [jesterjay]
> > > [blink]
> > > Slapšak je posrednik in živi od provizije. Prav malo ga briga ali boste z zlatom zaslužili ali spušili. Zlato je predvsem kovina, ki ima ogromne ekstreme. Po odpravi zlatega standarda je cena v 9 letih prišla iz $35 na $850 (43% p.a.) nato pa padalo 22 (dvaindvajset) let do $250 (max DD 70%). Zanimiv instrument za trejderje, slab za skladiščnike.
> >
> > Dejstva so točna, manjka samo razlaga. Zakaj?
> > Tisti, ki vedo jih "volatilnost" ne moti, tisti, ki nimajo pojma, pa se jim zdi katastrofalna naložba. Če pa hočeš biti pošten, pa daj še podatke o gibanju glavnih svetovnih indexov za obdobje po 2. sv. vojni (pa da vidiš volatilnost in instrumente za trejderje).
>
> "Zakaj" je povsem nepomemben. Pomembno je samo ali gre pozicija v plus.


Je pomembno.
Kaj pa delniški indexi? Kolk so bili volatilni? A je šlo samo v +, al je šlo tud u -?
Ne vem kam sploh ciljaš, vendar me fundamentalne pravljice o inflaciji in zlatu kot zaščiti proti njej ne zanimajo. Zlato se mi ne zdi nič bolj in nič manj zanimivo za trejdat kot katerikoli drug instrument. Kdor ga misli skladiščit se zna nekoč dobro opeči, kdaj bo to pa ne ve nihče.
blink sporočil: 3.523
[#779974] 15.04.10 20:56 · odgovor na: anon-226010 (#779903)
Odgovori   +    0
[jesterjay]
> [alek14]
> > [jesterjay]
> > > [alek14]
> > Zadnja 3 leta se intenzivno ukvarjam z globalno ekonomijo (prebral sem več materiala kot zafax). Na podlagi tega vedenja "vem" kaj se splača.
>
> Na podlagi branja "veš" kaj se splača. Si že kdaj slišal za Thalerja (Behavioral Finance) pa overkonfidence? :))
>
> Jaz sem tudi že nekaj prebral pa tudi že več let trgujem s "svojim po koprivah". Bodočnost ni v knjigah. Razlog je preprost. Trg (smart money) poskuša z novimi pristopi outsmartati "old money". To stanje avtomatično negira zapisano. Celo vedenjske finance lahko zapeljejo v slepo ulico razen najosnovnejših momentov, kot sta recimo pohlep in strah.
> Res je treba poznati trge, a prihodnost je v razmisleku, kako bodo spretni in tudi goljufivi trgovalci skušali pretentati ostale.

Glej...
Izhajam iz preprostih predpostavk:
1. Prebivalstvo narašča eksponentno
2. Potrebe naraščajo še bolj eksponentno
3. "Finančno premoženje" je eksplodiralo (glej moj citat na današnji temi: GBD-ETF)
4. Svet/dobrine/energija ne "raste", ampak se glede na prebivalstvo krči
5. Finančno premoženje mora kupit realno premoženje in realno premoženje se proda za finančno premoženje (mora biti ravnovesje)
Ne berem knjig v zvezi z ekonomijo, temveč članke ljudi, ki nimajo možnosti nastopanja na mainstream medijih. Berem COT reporte, tehnične analize, napovedi znanih ekonomistov, politične dogodke,... Na koncu pa vse to povežem v neko celoto in si ustvarim mnenje. To mnenje predstavljam vam, bralcem. Ne upiram se diskusiji, želim pa se pogovarjati z ARGUMENTI. Recimo tvoj navedek: "Bodočnost ni v knjigah" ni noben argument, "s svojim po koprivah" tudi ne.
Investicija v PM (precious metals) pomeni: nezaupanje v valuto, ohranitev kapitala, prevzem odgovornosti nase, beg pred prikritim obdavčevanjem,... Skratka določen % PM v portfelju je OK.
V zgornjih komentarjih sem odgovoril na paniko glede cen (katera delnica je tam, kjer je bila pred krizo - PM so tam), glede likvidnosti (probaj prodat delnice kake SLO firme recimo v ZDA, potem pa probaj prodat npr. zlatnik).
Jaz ne prodajam PM, s tem ne delam dobička, samo ozaveščam male "sheeple", da obstaja še kaj drugega kot papirji, ki jih tako radi ponujajo naši borniki.
Žalostno pa se mi zdi, da ljudje ne dojamejo, kaj jim želiš povedat.
Slovenčki, dajte mal čez planke pogledat in se resno pozanimajte o finančni kuhinji. Poznajte vzroke in posledice, ne verjamte vsakmu, ki ima kravato in polizano frizuro, na vizitki pa mu piše borzni posrednik/finančni svetovalec...
Temu kar ti pišeš pravim jaz fundamentalne pravljice, ki znajo prepričati veliko ljudi vendar se vedno končajo v solzah. Vedno ko je nekaj šlo močno gor, so se pojavljali pametnjakoviči, ki so pisali zakaj je šlo gor in da je nova meja nebo:

- Nasdaq 2000 (internet, nova ekonomija ...)
- Balkan 2007 (prevzemi, poceni, EU integracija ...)
- Zlato 1980 (inflacija + tvoje pravljice zgoraj ...)
- Rusija 1998 (surovine, razvijajoči trg...)
- Dow Jones 1929 (sky is the limit ...)
- Nepremičnine 2007 (zemlje ne moreš delati, omejena dobrina ...)
anon-10003 sporočil: 2.478
[#779983] 15.04.10 21:06
Odgovori   +    0
Zanimivo bo videti ceno zlata,če npr. pride EUR-USD na 1 proti 1.Še lepši pogled na ceno zlata bi pa bil,če v prihodnjih letih EU razpade.Na letnem grafu zlato skoraj prelepo kaže konstantno rast in gre proti 1000 EUR za unčo.
Izgleda,da na dolgi rok nikoli več ne bo kot je bilo in očitno imajo pri premožnih ljudeh kovine vse večji pomen.
anon-185670 sporočil: 1.356
[#780061] 15.04.10 22:24 · odgovor na: anon-226010 (#779515)
Odgovori   +    1
jesterjay maš kar prav - tudi sam sem jeseni 2007 od pravih fin. svetovalcev dobil namig "prodaj vse papirje in gremo v kovine" - večina mojih prjatlov se mi je smejala in verjela ex Altovcem, bankam in BPH ipd. strokovnjakom in pridno kupovala npr. delnice NKBM - rezultat je danes vsem znan. Sicer pa je to šele začetek in ne konec krize....
anon-226010 sporočil: 3.863
[#780637] 16.04.10 12:01 · odgovor na: anon-10003 (#779983)
Odgovori   +    0
[0219Ju1]
Zanimivo bo videti ceno zlata,če npr. pride EUR-USD na 1 proti 1.Še lepši pogled na ceno zlata bi pa bil,če v prihodnjih letih EU razpade.Na letnem grafu zlato skoraj prelepo kaže konstantno rast in gre proti 1000 EUR za unčo.
Izgleda,da na dolgi rok nikoli več ne bo kot je bilo in očitno imajo pri premožnih ljudeh kovine vse večji pomen.
Ja, res je. Zlato (fizično) ali druge PM ne kupiš zato, da trejdaš, ampak zato, da si varen. Trejda se papir. Zato PM niso primerne za hitre zaslužkarje (za skladiščit).
Premožni pa trejdajo z določenim % portfelja, določen % pa varno miruje.
anon-226010 sporočil: 3.863
[#780646] 16.04.10 12:10 · odgovor na: (#779991)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-226010 16.04.2010 12:12
[alek14]
> [jesterjay]
> Glej...
> Izhajam iz preprostih predpostavk:
> 1. Prebivalstvo narašča eksponentno

Prebivalstvo bo v nekaj letih zastagniralo, verjetno pa celo drastično upadlo. Pomanjkanje nafte = pomanjkanja hrane.
Kljub stagnaciji, bo prebivalstvo še vedno imelo potrebe...

> 2. Potrebe naraščajo še bolj eksponentno

Strah zmanjša potrebe. Velike sekularne krize vodijo v fašistoidne ureditve in posledično v strah.
Seveda, ampak potrebe ne bojo upadle skladno z strahom.

> 3. "Finančno premoženje" je eksplodiralo (glej moj citat na današnji temi: GBD-ETF)

Ni predpostavka, ampak zgodovina.
To je dejstvo - ni dovolj dobrin po današnjih cenah, glede na količino finančnega premoženja.

> 4. Svet/dobrine/energija ne "raste", ampak se glede na prebivalstvo krči

Energije je na voljo ogromno in čaka na izkoriščanje. Alge, torij...
Problem alternativnih virov je v tem, da morajo imet podporo fosilnih. Ne moreš izkoriščat alg, če nimaš nafte, ne moreš gradit elektrarn brez nafte, ne moreš pridobivat torija brez nafte.

> 5. Finančno premoženje mora kupit realno premoženje in realno premoženje se proda za finančno premoženje (mora biti ravnovesje)

Surovine so fiktivno premoženje. Imajo vrednost, če jih kdo hoče. Nimajo intrinsične vrednosti. Trenutno povpraševanje po zlatu je Ponzijev proces.
Ježeš... Finančno premoženje je fiktivno, nima nobene intristične vrednosti. Kako definiraš vrednost eura? Kje je podlaga? A v $? Kaj je $?... Ponzijev proces je kopičeneje popolnoma neintrističnega (imaginarnega, finančnega) premoženje. PM imajo intristično vrednost - vedno (odkar človek pomni), barvne kovine imajo intristično vrednost, železo, zemlja, les,... Bistvo PM je koncentracija intristične vrednosti na takem nivoju, da so naraven denar (AU, Ag).

> Ne berem knjig v zvezi z ekonomijo, temveč članke ljudi, ...

Ti članki so običajno interesni guidance za ovce. Trenutno so še vedno najuspešnejše kontrarijske trgovalne strategije, ki bi sedaj v prevodu pomenile shortaj zlato.
Daj preberi kakšno knjigo. Recimo Shillerja ali pa Siegla. ;-)
Vsak se odloča na podlagi info za katere meni, da so kredibilne. Good luck!
anon-226010 sporočil: 3.863
[#780649] 16.04.10 12:11 · odgovor na: anon-185670 (#780061)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-226010 16.04.2010 12:13
[wood]
jesterjay maš kar prav - tudi sam sem jeseni 2007 od pravih fin. svetovalcev dobil namig "prodaj vse papirje in gremo v kovine" - večina mojih prjatlov se mi je smejala in verjela ex Altovcem, bankam in BPH ipd. strokovnjakom in pridno kupovala npr. delnice NKBM - rezultat je danes vsem znan. Sicer pa je to šele začetek in ne konec krize....
Upam, da si zadovoljen, jaz sem podobno naredil 2007 in ni mi žal!

Strani: 1 2