2 uri
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
2 uri
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
2 uri
Najbolj brani članki danes
3 ure
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi
4 ure
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
5 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
5 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
5 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
5 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
6 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
6 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
6 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
6 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
6 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
7 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
7 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
8 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
9 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
9 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
9 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Strani: 1

anon-166829 sporočil: 5.290
[#731860] 03.03.10 00:13
Odgovori   +    12
Zadnja sprememba: anon-166829 03.03.2010 00:27
Tole je pa že prešlo vse meje zdravega razuma!

Kaj delajo vse pristojne službe, da nihče ne ukrene nič in se lahko Jankovič petelini kolikor se hoče!?

Za vrednotenje in nadzor nad zdravili skrbi Evropska agencija za zdravila www.emea.europa.eu/ , ki koordinira, vrednoti in nadzoruje zdravila po vsej Evropski uniji.

Mi imamo Ministrstvo za zdravje, Urad za nadzor nad zdravili, Agencijo za zdravila in medicinske pripomočke, Lekarniške zbornice Slovenije, številne zakone, predpise in akte, ki določajo to področje.

Pri nas skrbi za nadzor nad zdravili tudi Zavod za zdravstveno zavarovanje Slovenije (ZZZS - komisiji za preprečevanje korupcije). Ne vem kaj dela Zdravstvena zavarovalnica, ali kar tako plača vse, kar ji dajo pod nos?

Vstop nekega zdravila na nacionalni trg bi moralo biti premagovanje ovir, saj je treba zdravilo najprej registrirati, določiti njegovo ceno, pridobiti poplačila iz javnih sredstev zdravstvene zavarovalnice (reimbursiranje). Poleg tega se generiki lahko primerjajo samo s tujimi generiki, zdaj celo samo z najcenejšimi generiki v treh državah članicah EU: Nemčiji, Italiji in Franciji. Jankovič in njegov vazal sta se izognila vsemu temu.

Kdo od pristojnih bo napisal prijavo na EMEA?

To ni samo korupcija, temveč izigravanje pravne države, goljufanje EU, zavajanje potrošnika in zbijanje že tako nizkega ugleda vsemu zdravstvu.
fabiani sporočil: 4.454
[#731867] 03.03.10 00:33 · odgovor na: anon-166829 (#731860)
Odgovori   +    4
Očitno tale Jankovič postaja balkanski berlusconi! Aroganca, nakraden denar, samovščečnost, Slovenski jezik pa pod vsako kritiko...Pia kar si napisala je za nas , druge!
XSPLO sporočil: 335
[#731943] 03.03.10 07:10
Odgovori   +    3
zoki ti boš tak podpiral vse projekte ki ti nosijo denar, pa četudi niso projekti skladni s SLOVENSKO ZAKONODAJO.

Balkanec iti tja kjer ti je mesto
anon-216606 sporočil: 75
[#732033] 03.03.10 08:25
Odgovori   +    3
S kim si, takav si!! Vrana vrani ne izkljuje oči!!
anon-166829 sporočil: 5.290
[#732063] 03.03.10 08:40 · odgovor na: fabiani (#731867)
Odgovori   +    6
[fabiani]
Očitno tale Jankovič postaja balkanski berlusconi! Aroganca, nakraden denar, samovščečnost, Slovenski jezik pa pod vsako kritiko...Pia kar si napisala je za nas , druge!
Dober primer si našel. Res spominja na njega.

Naši zakoni so pohabljeni, Jankovič se jim lahko posmehuje.

Kdo bo oglobil njega, ker krši zakone?
anon-45881 sporočil: 7.327
[#732082] 03.03.10 08:49
Odgovori   +    1
Po praksah Poštenjankovića je Jaklič še celo pošten direktor. Seveda je pomemben dobiček, ki ga Jaklič prinese v blagajno, zakoni, etika in podobne neumnosti pa nekaj, kar velja za druge, manj uspešne direktorje in podjetja. Izjava me ne preseneča, narod pa tudi ne več. Prepričan sem, da bo dobil več kot 50% glasov na naslednjih županskih volitvah.

Ali lahko prosim permanentno razdelimo to državo na dva dela - na volivce teh povampirjenih skupnoskledarjev in ostalih, ki ne volijo ali volijo proti (četudi za pojočega majorja, generala glanckopfa ali pa za Winnerja Zmagota)? Res me zanima, kako bi furali ti ločeni polovici...
anon-221530 sporočil: 1.338
[#732128] 03.03.10 09:17
Odgovori   +    1
G. Jankovic ze ve, da smo banana republic in zato on lahko sedi na mestu zupana. Saj mu ne moremo zameriti saj ni nikoli zivel v civilizirani druzbi. Na zapadu bi ta isti gospod s svojimi pogledi bil zupan stranisc na letaliscih.
anon-213819 sporočil: 635
[#732131] 03.03.10 09:18
Odgovori   +    2
Ljudje, ki so že samo usumljeni, da so goljufi, ne morejo zasedati javne in politične funkcije. Taki ljudje niso predstavniki naroda. V primeru sedanjega župana Lj., pa je bilo že ugotovljeno goljufanje.
sporočil: 469
[#732260] 03.03.10 10:12
Odgovori   +    1
Sporočilo očeta mesta Ljubljane (Janković):
"če ustvarite dobiček, potem dovolim, da kradete, lažete, manipulirate, zavajate!" Do uboja ni daleč!!
A vi tako vzgajate svoje otroke, svoje sodelavce, managerje?
sporočil: 469
[#732272] 03.03.10 10:17
Odgovori   +    0
To ni samo korupcija, temveč izigravanje pravne države, goljufanje EU, zavajanje potrošnika in zbijanje že tako nizkega ugleda vsemu zdravstvu. - je napisala Pia. IN RES JE!

In tukaj ni le J&J. Če bi Polfa Lodz in Farmicom dala kaj na svoje dobro ime in standarde proizvodnje, registracij in prodaje potem se sigurno ne bi spajdašila z J&J. Ali so pa celo oni dali idejo, ki je bila za J&J več kot mamljiva.
Rotty sporočil: 1.242
[#732318] 03.03.10 10:40 · odgovor na: anon-166829 (#731860)
Odgovori   +    2
Malo dodatka če ne zameriš:

Ime se je spremnilo sedaj je EMA. In EMA ima nadzor nad zdravili katere so dobile dovoljenje za promet v različnih državah EU (MRP/DCP/CP). Pa še to izvaja s pomočjo nacionalnih inšpektorjev.
Urada za zdravila ne obstaja več vsaj 6 let, ker se je transformiral v Agencijo za zdravila (JAZMP)...
Za nacionalna dovoljenja je še vedno zadolžena JAZMP, za galenska zdravila pa kakor vem celo MZ samo...
anon-166829 sporočil: 5.290
[#732353] 03.03.10 10:56 · odgovor na: Rotty (#732318)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-166829 03.03.2010 10:58
[Rotty]
Malo dodatka če ne zameriš:

Ime se je spremnilo sedaj je EMA. In EMA ima nadzor nad zdravili katere so dobile dovoljenje za promet v različnih državah EU (MRP/DCP/CP). Pa še to izvaja s pomočjo nacionalnih inšpektorjev.
Urada za zdravila ne obstaja več vsaj 6 let, ker se je transformiral v Agencijo za zdravila (JAZMP)...
Za nacionalna dovoljenja je še vedno zadolžena JAZMP, za galenska zdravila pa kakor vem celo MZ samo...
To samo dokazuje, da naši spreminjajo zakone tako, da niti sami ne vedo kaj je v veljavi sedaj in kaj je bilo.

Verjetno imaš prav. Ne da se mi več tega preverjati. Preverila sem samo, če obstaja še EU stran, katere link sem priložila. Še vedno je na internetu pod istim imenom.

Nekoč sem potrebovala te podatke in sem jih navedla po spominu. Iskala sem dovolenje za neko generično zdravilo in naletela na podatek, da je ameriška farmacevtska družba Pfizer, ena največjih na svetu, tožila slovensko Ministrstvo za zdravje oziroma državni Urad za zdravila, ker je Krki tik pred sprejemom sprememb Zakona o zdravilih, registriralo še štiri generična zdravila.

Dejstvo je, da je kršenih v tem primeru en cel kup zakonov, Kos pa poje samo o korupciji.

Kje so vse varovalke, so prav vse odpovedale?

PS:
Hvala za dopolnitev in popravek mojega sporočila.
anon-115852 sporočil: 3.610
[#732380] 03.03.10 11:07
Odgovori   +    1
Zanimivo je, da je DOKAZANO, da je bilo dejanje Lekarne Ljubljana KAZNIVO DEJANJE in KORUPCIJA, pa Janković še vedno zatrjuje, da je v Lekarni vse v redu. S tem želi minimizirati samo dejanje in ščititi Jakliča. V življenju je tako, da ISTE BARVE PTIČI VKUP LETIJO!
anon-24706 sporočil: 469
[#747138] 15.03.10 12:00
Odgovori   +    0
"Lekarna Ljubljana zelo dobro podjetje in Marko Jaklič dober direktor"

A ni javni zavod...

Pa ti so vsi nori!!!!

Strani: 1