Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bitenc se ne bo pustil Jankoviću

Strani: 1

anon-212013 sporočil: 1.104
[#686525] 19.01.10 22:42
Odgovori   +    3
Bravo! Mr Janko Aroganko bo počil od jeze.

Potrebno je uporabiti in izčrpati res vsa pravna sredstva, potem pa na sodišče v EU.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#686598] 19.01.10 23:38 · odgovor na: (#686576)
Odgovori   +    7
[NavadniNimda]
> [rollercoaster]
> Bravo! Mr Janko Aroganko bo počil od jeze.
>
> Potrebno je uporabiti in izčrpati res vsa pravna sredstva, potem pa na sodišče v EU.

Lekarni Bitenc je seveda treba pomagati z vsemi legalnimi sredstvi. Prvo je, da se zdravila in drugo kupuje pri njih. Za kazen se je treba izogibati državnemu podjetju Lekarne Ljubljana ter jih bojkotirati kjerkoli se da.

Hkrati predlagam bojkot tudi vseh drugih državnih podjetij, kjer Država s pozicije moči namerno onemogoča delovanje konkurence. Če bo šla zadeva tako daleč, da bo končno prišla tale sramota do sodnih inštanc Evropske Unije (ki je naša širša domovina), bo potrebno slovensko oblast zašpecati, ter na glas povedati, da podobne packarije Država počne tudi še na drugih področjih in ne le na področju lekarništva v Janukovičevem privatnem peskovniku, MOL-otovski đamahiriji.
Vse skupaj postaja velika nesramna in bolana burleska. Vračamo se tja, kjer smo že bili in nikoli odšli. To je uvodnik v že doživete predstave. Zavese se več ne spuščajo, oder je postal odprto prizorišče hlinjene domoljubne zavzetosti. Junaki "borbe za našo stvar" se vedno bolj drenjajo na deskah, jemljejo drug drugemu iz rok mikrofone in hočejo publiki dokazati kdo je res glavni. V prvih vrstah sedijo borci stare zaveze, v naslednjih pa rešitelji slovenske samobitnosti z ideologi nove svetovne ureditve, kjer ne bo prostora za drugačnost individualne iskrivosti. Pred nami je nova kulturna revolucija.Dihanje za ovratnik pa nova, stara in nikoli zavržena stalnica. Naprej zastava slave.
foore sporočil: 12.753
[#686668] 20.01.10 07:29
Odgovori   +    2
Eni naj imajo vse in lahko služijo, drugim je potrebno vzeti vse, da ne morejo delati........

Kje je enakopravno obravnavanje strank......
sporočil: 469
[#686720] 20.01.10 08:36
Odgovori   +    5
Pa pejmo na EU-sodišče! Bitenc ne se pustiti!
Včeri je blo na A Kanalu veliko bolje pokazano laganje cele strukture Jakličevih lekarn, na Odmevih je pa voditelj tako medel, da mu Jaklič ni odgovoril niti na eno vprašanje, govorili je pa govoril - tale Jaklič.
anon-192167 sporočil: 467
[#686804] 20.01.10 09:31
Odgovori   +    3
Verjetno Bitenc, jankoviću ni dal modre kuverte v žep, zato je sedaj na odstrelni listi. Kar jankoviću ni všeč, to uniči. Kot v stari jugi, če nisi z nami , si proti nam. Še en dokaz, da je ljubljanski tajkun JZ velik lopov, ki skubi Ljubljančane samo za svoj žep. To povejo tudi položnice, s katerimi JZ plačuje svoje spomenike, mi pa zato nimamo nič boljše usluge. Tudi največji fanatiki in zagovorniki Zokija to čutijo v svoji denarnici. Če ga boste zopet volili, boste še ob tisto, kar vam je ostalo. In kdo bo potem osel...?
anon-219084 sporočil: 1
[#687304] 20.01.10 13:44
Odgovori   +    2
Samo NE SE PUSTIT tem lopovom, Bitenci!! Ne se pustit!!!
anon-193160 sporočil: 1.682
[#687743] 20.01.10 19:33 · odgovor na: (#686576)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-193160 20.01.2010 19:39
Jaz tebe sploh ne razumem, po eni strani non stop vehementno zagovarjaš čisti kruti tržni kapitalizem, kjer brez kančka razmišljanja ponavljaš na pamet tekst iz učbenikov, ki se v praksi mnogokrat pokaže, da se ne odvija ravno tako kot piše v učbenikih, po drugi strani pa čisto po komunistični maniri forumaše pozivaš na nabavo zdravil v najdražji ljubljanski lekarni. Kar lekarna Bitenc dejansko je. Najdražja v Ljubljani. Po teh poziviš sodeč predvidevam, da tam še nikoli nisi kupoval in če sam tam ne kupuješ, potem je zelo hinavsko, da druge pozivaš k temu. Oz., če tam cene poznaš, potem pa ne razumem, zakaj pozivaš ljudi k nakupu ravno pri najdražjem lekarnarju. Sedaj se pa odloči, ali si kruti kapitalist ali pa si en navaden komunist, ki tule po forumu mlati prazno slamo. Sicer pa bi se Bitenčevim pomagalo tako, da se takoj vzame podeljevanje koncesij iz rok občin, s pozivanjem v nakupe v najdražji lekarni pa bi samo praznil žepe navadne raje, svinjarije pa bi Jankovič počel še naprej. In, saj res, zakaj pa se do sedaj nisi nikoli spotaknil v dejstvo, da je ta dotična lekarna najdražja in zakaj te to dejstvo nič ne moti v svojih pozivih? Jaz se obnašam čisto kapitalistično, tam ne mislim kupovati, sem pa absolutno za to, da se tale zadeva takoj vzame iz rok Jankoviča.
anon-521 sporočil: 5.625
[#687860] 20.01.10 22:04 · odgovor na: (#687856)
Odgovori   +    2
[NavadniNimda]
> [mikica2]
> Jaz tebe sploh ne razumem, po eni strani non stop vehementno zagovarjaš čisti kruti tržni kapitalizem, kjer brez kančka razmišljanja ponavljaš na pamet tekst iz učbenikov, ki se v praksi mnogokrat pokaže, da se ne odvija ravno tako kot piše v učbenikih, po drugi strani pa čisto po komunistični maniri forumaše pozivaš na nabavo zdravil v najdražji ljubljanski lekarni. Kar lekarna Bitenc dejansko je. Najdražja v Ljubljani. Po teh poziviš sodeč predvidevam, da tam še nikoli nisi kupoval in če sam tam ne kupuješ, potem je zelo hinavsko, da druge pozivaš k temu. Oz., če tam cene poznaš, potem pa ne razumem, zakaj pozivaš ljudi k nakupu ravno pri najdražjem lekarnarju. Sedaj se pa odloči, ali si kruti kapitalist ali pa si en navaden komunist, ki tule po forumu mlati prazno slamo. Sicer pa bi se Bitenčevim pomagalo tako, da se takoj vzame podeljevanje koncesij iz rok občin, s pozivanjem v nakupe v najdražji lekarni pa bi samo praznil žepe navadne raje, svinjarije pa bi Jankovič počel še naprej. In, saj res, zakaj pa se do sedaj nisi nikoli spotaknil v dejstvo, da je ta dotična lekarna najdražja in zakaj te to dejstvo nič ne moti v svojih pozivih? Jaz se obnašam čisto kapitalistično, tam ne mislim kupovati, sem pa absolutno za to, da se tale zadeva takoj vzame iz rok Jankoviča.

Vem da ne razumeš. Jaz pa ne razumem, da me kljub temu kritiziraš.

Lekarna Bitenc je privatna lekarna, ki prodaja svoje izdelke po tržnih cenah. Lekarna Ljubljana so pa državna firma, ki dobijo (marsikaj) subvencionirano, da lahko govorijo, da so cenejši od Bitenčevih. Vendar tiste subvencije ne prikazujejo javno, in v tem je natega, saj se jim pumpa notri iz proračuna, kar pomeni, da imamo previsoke davke in preveč državno-sponzoriranih pralnic denarja. Če ti ne znaš sešteti margine previsokega davka k dejanski ceni subvencioniranega zdravila, je to tvoj problem, ki ga očitno prav tako ne razumeš. No, morebiti bo šlo sedaj lažje v glavo.

Kot kupec imaš pa seveda vso pravico kupovati tam, kjer se ti zdi bolje. Jaz sem le pozval na "Ljubljana Tea Party" v borbi proti jankovičevcem, ki se že fejst preveč zayebavajo na naš račun.
trg lekarn ni trg, pač pa kolhoz privatnih lekarnarjev z vezami in javnih zavodov s še boljšimi vezami. za pestrost tega incestnega kupleraja poskrbi še zakonodaja, ki zahteva, da dajo za odportje zasebnih lekarn soglasje tudi občine, ki so ustanovitelji javnih zavodov. only in slovenia.

posledice so jasne > manj konkurence > manj lekarn > korupcija > višje cene > manj zdravil.
anon-219121 sporočil: 2
[#687869] 20.01.10 22:21 · odgovor na: anon-193160 (#687743)
Odgovori   +    0
Nisem ne kruti tržni kapitalist, ne komunist, prej svobodomislec, ki ne poziva nikogar k nikakršnemu nakupu in ne-nakupu, menim pa, da kartica zaupanja, ali bolje nezaupanja, nikomur ne krati nikakršnih pravic in ne posega v svobodo nikogar. Kartica, verjemite ali ne, je še najmanjši problem v tej zgodbi, le na to je meril moj prispevek. Zanima pa me, na kakšen položaj se postavljate vi, ko si jemljete pravico in pozivate (vi torej)ljudi, kje in kako naj ne kupujejo (morda bi temu lahko dodali kakšna priporočila o tem, kje na kupujejo?)
anon-193160 sporočil: 1.682
[#687876] 20.01.10 22:29 · odgovor na: anon-219121 (#687869)
Odgovori   +    0
A si ti malo zadet? LOL
Te tvoje na kup nametane besede nimajo nikakršnega smisla. Sploh. LOL
anon-193160 sporočil: 1.682
[#687883] 20.01.10 22:46 · odgovor na: (#687856)
Odgovori   +    0
Ne kritiziram tebe, kritiziram smiselnost tvojih postov. In si dovolj pameten, da ne rabiš sprevračati smisla mojih besed. Sicer pa res ne vidim smisla v tem, da v borbi proti Jankoviču pozivaš ljudi k nakupu zdavil v lekarni Bitenc. Če že hočeš biti v svojem namenu verodostojen, potem najdi eno cenovno ugodno privat lekarno in ljudi pozivaj k nakupu tam. Na ta način bo bojkot Jankovičevih lekarn enako uspešen namen pa bo dosežen. S pozivanjem k nakupu v lekani Bitenc pa sam sebe negiraš glede na komentarje, ki jih sicer objavljaš. Sicer pa zaradi te tvoje moralne zagrizenosti v tej temi zgleda, da si na nek način povezan z Bitenčevimi, ki so v tej zgodbi z Jankovičem sicer po krivem oškodovana stranka, sicer v resnici pa tile Bitenčevi niso nobene perle in imajo precej dreka na glavi. Ampak tudi o tem bova težko debatirala, ker ti tega pač ne veš, za razliko od tebe pa jaz to vem. To vedenje name sicer ne vpliva, ker v tem kontekstu so oni oškodovana stranka in upam, da najdejo pravico, predno bo prepozno. V drugih kontekstih pa je kar precej ljudi, ki te Bitenčeve prav nič ne mara in jim ne želi prav nič dobrega. V vsakem primeru pa obstajajo privat lekarne, ki so boljše od te. Potrudi se in jih najdi. Bitenčevi imajo pač to srečo, da so se uturili na dobro lokacijo, ali pa nesrečo, kakor vzameš. V luči zadnjih dogodkov, zgleda, da imajo bolj nesrečo.
Jankovič in komplet bivše in sedanje in bodoče zgodbe okoli njega pa gredo meni še bolj na živce kot tebi, ki poznaš njegove pizdarije samo iz medijev. Jaz poznam nekatere njegove pizdarije bolj natančno, poznam tudi take, ki jih ljudje ne vedo. Tako da se s tabo povsem strinjam v tem, da bi ga bilo treba na nek način sjebat. Samo način, ki ga predlagaš, pa je čisto mim.
anon-193160 sporočil: 1.682
[#687946] 21.01.10 01:30 · odgovor na: (#687903)
Odgovori   +    0
Ma glej, saj midva se v resnici strinjava, samo da ti nikakor ne razumeš, da se jaz pomensko pogovarjam o drugi stvari kot ti. Ti se pogovarjaš na načelni ravni, kar je sicer zelo fino populistično, jaz pa na praktični, kar je sicer ljudski masi manj všečno in temu posledično tala minuse v real life pa me pač kritizira, vendar pa se praktična raven v praksi marsikdaj izkaže za uspešno, načelna raven pa ne prinaša nobenih rezultatov, ker pač ne predvideva nobene akcije in ostaja samo pri besedah. Besede brez udejanjanja pa so za mene približno enake temu, kar počne naša vlada, veliko govori, nič ne naredi, ko pa že kaj naredi, bi bilo pa mnogo bolje, da ne bi naredila nič.
Jaz pa pač funkcioniram po drugačnem ključu, populizma ne maram, imam pa rada akcijo. Ne maram niti nekih floskul, ki jih ljudje poberejo po knjigah ali pa po forumih in v resnici nimajo pojma, da se stvari v praksi odvijajo drugače, kot pa so jih oni nekje prebrali. Naravnost pa obožujem razmišljanja, ki zrastejo v glavah posameznikov, pa čeprav so ta razmišljanja včasih tudi butasta, imajo pa vsaj avtorski podpis, ne pa da so kopi pejst.

Strani: 1