Strani: 1

anon-193160 sporočil: 1.682
[#684999] 18.01.10 14:15
Odgovori   +    4
No, tale anonimka laže. Meni v Ljubljanskih lekarnah vedno turijo najcenejša zdravila in potem se moram včasih z njimi že skoraj prerekat, da teh zdravil nočem in da hočem dražja. Pa mi vseeno razložijo, da so ta cenejša enaka, razlike ni v kakovosti ampak samo v ceni. Tako da ne vem od kje ideja, da vsiljujejo dražja zdravila. Kar se tiče prijaznosti, pa je tudi potrebno priznati, da so res zelo prijazni in tudi tu se jim ne more nič očitati. Povsem druga zgodba pa je, kaj se dogaja na vrhovni inštanci. Vendar pa ne moremo kar povprek pljuvati po zaposlenih samo zato, ker je vrhovni poglavar kriminalec, ki deluje v navezi z drugim kriminalcem.
jurenovak sporočil: 122
[#685006] 18.01.10 14:20 · odgovor na: anon-193160 (#684999)
Odgovori   +    8
[mikica2]
No, tale anonimka laže. ... ....Povsem druga zgodba pa je, kaj se dogaja na vrhovni inštanci. Vendar pa ne moremo kar povprek pljuvati po zaposlenih samo zato, ker je vrhovni poglavar kriminalec, ki deluje v navezi z drugim kriminalcem.
Saj ta anonimka ne pljuva po zaposlenih, samo razlaga v kakšnih zagatah so zaposleni, ker je vrhovni poglavar kriminalec, ki deluje v navezi z drugim kriminalcem.
anon-193160 sporočil: 1.682
[#685008] 18.01.10 14:24 · odgovor na: jurenovak (#685006)
Odgovori   +    0
Ja no ja, saj imaš prav, jaz sem samo komentirala tole navedbo iz anonimke:

"....odkar je pred dnevi v javnost prišla anonimka, da po navodilu vodstva strankam svetujejo nakup dražjih zdravil...", ki pa definitivno ne drži.
anon-31139 sporočil: 621
[#685009] 18.01.10 14:25
Odgovori   +    6
Od kar je Jaklič prevzel lekarna se v Ljubljanskih lekarnah počutim prav slabo. Namesto zdravil, ki jih hočem kupit mi vsiljujejo druge reči, posiljujejo me z nekakšnimi karticami zvstobe, kar v lekarno sploh ne spada, skratka, kot potrošnika me nervirajo, saj imam ves čas občutek, da mi vsiljujejo svoj monopol in da z mano manipuilirajo. Sedaj iščem še preostale privatne lekarne, saj le tam lahko še dobim tista zdravila na katera sem navajen in ki jih je Jaklič iz LL izgnal. Sicer, pa ta človek itak pokvari vse česar se dodakne. Sposoben, vendar nemoralen. In ravno zato kot osebek družbi nevaren. Ne vem kaj delajo ti kriminaliti in tožilci toliko časa s preiskavo njegovih koruptivnih dejanj v Vzajemni. A pri nas laho res vsak krade in manipullira kako hoče?
anon-24706 sporočil: 469
[#685011] 18.01.10 14:26
Odgovori   +    8
Zadnja sprememba: anon-24706 18.01.2010 14:29
Ljubljanske lekarne prispevajo v mestni proračun 16 milijonov evrov. Poslujejo z dobičkom, so pa javni zavod - po logiki stvari torej z nakupom aspirina plačujemo posredno gradnjo stadiona. Poslovanje v javnem interesu bi bilo, da se ustrezno zniža cena zdravil, saj je oskrba z zdravili poslanstvo lekarn... V nasprotnem so navadno podjetje!
Cenejša nadomestna zdravila imajo višjo maržo - zato najbrž anonimka kar drži..
anon-521 sporočil: 5.625
[#685012] 18.01.10 14:27 · odgovor na: anon-193160 (#685008)
Odgovori   +    5
[mikica2]
Ja no ja, saj imaš prav, jaz sem samo komentirala tole navedbo iz anonimke:

"....odkar je pred dnevi v javnost prišla anonimka, da po navodilu vodstva strankam svetujejo nakup dražjih zdravil...", ki pa definitivno ne drži.
res je... forsirajo "svojo" ceneno robo iz Poljske.
anon-13043 sporočil: 1.253
[#685014] 18.01.10 14:29 · odgovor na: anon-193160 (#684999)
Odgovori   +    2
[mikica2]
Vendar pa ne moremo kar povprek pljuvati po zaposlenih samo zato, ker je vrhovni poglavar kriminalec, ki deluje v navezi z drugim kriminalcem.
Bravo, še več takšnega razmišljanja si želim v tej državi!
anon-193160 sporočil: 1.682
[#685030] 18.01.10 14:45 · odgovor na: anon-521 (#685012)
Odgovori   +    0
[lukav]
> [mikica2]
> Ja no ja, saj imaš prav, jaz sem samo komentirala tole navedbo iz anonimke:
>
> "....odkar je pred dnevi v javnost prišla anonimka, da po navodilu vodstva strankam svetujejo nakup dražjih zdravil...", ki pa definitivno ne drži.

res je... forsirajo "svojo" ceneno robo iz Poljske.
Res je, forsirajo svojo ceneno robo iz Poljske in ravno o tem sem pisala, ne svetujejo nakup dražjih zdravil, pač pa cenejših. In ni prav, da gledaš samo iz svojega stališča, ker jaz npr. kupim en vražji Panadol, ki ga je pol manj za še 1 x višjo ceno, kot pa njihovega paracetamola in zavedaj se, da si marsikdo lahko privošči samo njihovo ceneno robo iz Poljske. Na žalost tako pač je in v tem jih podpiram, ker gredo s tem nasproti tudi revnejši populaciji. Zaradi tega, kar se dogaja na vrhu, pa tudi mene daje gnev.
anon-86926 sporočil: 4.065
[#685056] 18.01.10 14:58 · odgovor na: anon-24706 (#685011)
Odgovori   +    3
[sappo]
Ljubljanske lekarne prispevajo v mestni proračun 16 milijonov evrov. Poslujejo z dobičkom, so pa javni zavod - po logiki stvari torej z nakupom aspirina plačujemo posredno gradnjo stadiona. Poslovanje v javnem interesu bi bilo, da se ustrezno zniža cena zdravil, saj je oskrba z zdravili poslanstvo lekarn... V nasprotnem so navadno podjetje!
Cenejša nadomestna zdravila imajo višjo maržo - zato najbrž anonimka kar drži..

Saj to je najbolj perverzno v vsej zgodbi.
Smo verjetno edina država v Evopi kjer zdravila ki niso na recept kot je navaden aspirin, pa pomožno medicinsko opremo npr. bralna očala, lahko prodaja samo Lekarne. Potem pa še privatne iniciative omejujemo. Potrebno je spremeniti zakon in preprečiti vaškim šerifom in Zorangutanom da bi določali komu bodo rezali kruh.
To da imajo take dobičke, pa samo potrjuje da svinjsko odirajo navadne ljudi zaradi monopolnega položaja.
anon-162131 sporočil: 2.080
[#685183] 18.01.10 16:43 · odgovor na: anon-24706 (#685011)
Odgovori   +    3
[sappo]
Ljubljanske lekarne prispevajo v mestni proračun 16 milijonov evrov. Poslujejo z dobičkom, so pa javni zavod - po logiki stvari torej z nakupom aspirina plačujemo posredno gradnjo stadiona. Poslovanje v javnem interesu bi bilo, da se ustrezno zniža cena zdravil, saj je oskrba z zdravili poslanstvo lekarn... V nasprotnem so navadno podjetje!
Cenejša nadomestna zdravila imajo višjo maržo - zato najbrž anonimka kar drži..
seveda drži, ve se tudi kdo stoji za tem (bivši Lekovci na Poljskem) in ve se točno tudi datum, kdaj so te osebe našuntale opankarja, da je šel v to.
anon-3306 sporočil: 720
[#685189] 18.01.10 16:47
Odgovori   +    3
Jakliču bi še mogoče verjel, če ne bi vedel, kako je gradil na črno (najmanj bazen nekje ob svoji bajti), kako je napizdeval v Vzajemni (zaradi njega sem šel k drugim) in podobno in tako naprej.

V MB še ni jakličev. Pridite k nam v apoteke!

e-Doh Tar
anon-102103 sporočil: 53
[#685190] 18.01.10 16:48
Odgovori   +    5
INTERNETNA PRODAJA LEKARNE LJUBLJANA Ascalcin plus limona,Pakiranje: 10 vrečk,4,43 EUR......INTERNETNA PRODAJA NA POLSKEM Ascalcin Plus cytrynowym, Pakiranje:20 sasz- vrečk, CENA: 12.63pln = 3,08 eur, kat pomeni, da je pri nas za 65% dražja vrečka.
in g.Jaklič razlaga da imajo dodatka na ceno 10%.
anon-521 sporočil: 5.625
[#685199] 18.01.10 16:54 · odgovor na: anon-102103 (#685190)
Odgovori   +    4
[spelap1]
INTERNETNA PRODAJA LEKARNE LJUBLJANA Ascalcin plus limona,Pakiranje: 10 vrečk,4,43 EUR......INTERNETNA PRODAJA NA POLSKEM Ascalcin Plus cytrynowym, Pakiranje:20 sasz- vrečk, CENA: 12.63pln = 3,08 eur, kat pomeni, da je pri nas za 65% dražja vrečka.
in g.Jaklič razlaga da imajo dodatka na ceno 10%.
za kakšnega novinarja, če se mu da. tole je velika poljska online lekarna, pa naj malo primerja cene. sam nisem preverjal, sem pa prepričan, da so bistveno nižje od slovenskih.
ttp://www.domzdrowia.pl
www.lekarnaljubljana...na/ponudba
anon-72917 sporočil: 8
[#685254] 18.01.10 17:47
Odgovori   +    2
Men sam ni jasno zakaj se nihče ne spusti v strokovnost pri Ljubljanskih lekarnah. A ni nobene razlike med galenskimi in registriranimi zdravili. Men se zdi da je. Če sam sebe kontroliram se mi zdi da je razlika, kot če me nekdo drug.
anon-14576 sporočil: 48
[#685272] 18.01.10 18:33
Odgovori   +    3
Ljubljanske lekarne se delajo nore in staro cehovsko pravico pripravljanja svežih galenskih mešanic V LEKARNI (mažice iz raznih rožic in kremnih osnov), ki NE SMEJO imeti zaščitenega imena (R), v maniri internetnih Kitajcev razširjajo na industrijsko proizvodnjo IMENOVANIH ZDRAVIL - samo brez R, ker jih ne želijo registrirati, kajti registracija prinese kupe nadzorov, analiz, raziskav in - stroškov kakopak. V EU namreč obstajajo samo registrirana imena zdravil, ali pa zdravil ni. In ve se, kaj registracija prinaša (standarde, varnost, sledljivost, odgovornost) in kaj odnaša (stroški). Ljubljanske lekarne pa malo po svoje miksajo in rinejo čez pult, ker ga pač imajo v lasti - ceneje od grdih farmacevtov z R, pa še zaslužijo, da je hudo. Life is simple!
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#685303] 18.01.10 20:03 · odgovor na: anon-162131 (#685183)
Odgovori   +    1
[zima1188]
seveda drži, ve se tudi kdo stoji za tem (bivši Lekovci na Poljskem) in ve se točno tudi datum, kdaj so te osebe našuntale opankarja, da je šel v to.
Točno. Danes teden so se o tem razpisali v Magu. Članek je prosto dostopen: začneš tu in prilistaš na stran 10. Sicer je bolj od Jankovića na udaru podžupanja Jadranka Dakić (nekdaj tudi finančnica v Leku), saj je v posel vpleteno tudi podjetje njenega moža....
anon-35515 sporočil: 2.397
[#686112] 19.01.10 15:04 · odgovor na: anon-86926 (#685056)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-35515 19.01.2010 15:07
[jacktop]
> [sappo]
> Ljubljanske lekarne prispevajo v mestni proračun 16 milijonov evrov. Poslujejo z dobičkom, so pa javni zavod - po logiki stvari torej z nakupom aspirina plačujemo posredno gradnjo stadiona. Poslovanje v javnem interesu bi bilo, da se ustrezno zniža cena zdravil, saj je oskrba z zdravili poslanstvo lekarn... V nasprotnem so navadno podjetje!
> Cenejša nadomestna zdravila imajo višjo maržo - zato najbrž anonimka kar drži..


Saj to je najbolj perverzno v vsej zgodbi.
Smo verjetno edina država v Evopi kjer zdravila ki niso na recept kot je navaden aspirin, pa pomožno medicinsko opremo npr. bralna očala, lahko prodaja samo Lekarne. Potem pa še privatne iniciative omejujemo. Potrebno je spremeniti zakon in preprečiti vaškim šerifom in Zorangutanom da bi določali komu bodo rezali kruh.
To da imajo take dobičke, pa samo potrjuje da svinjsko odirajo navadne ljudi zaradi monopolnega položaja.

Če bi te privatnik odiral, bi bil seveda tiho, saj imamo konkurenco, kar pomeni, da nas že po defaultu nihče zato ne odira :))) Učbeniška ekonomija.

Strani: 1