Strani: 1 2

sopranos sporočil: 11.404
[#684699] 18.01.10 10:52
Odgovori   +    7
No, važno je, da bo letos situacija čisto drugačna. Število brezposelnih se bo povečalo za 20.000, država bo zmanjšala investicije (beri manj denarja nazaj v gospodarstvo), podjetja ne dobijo kreditov. Vse kar bo ostalo nespremenjeno je višina plač in število zaposlenih v javnem sektorju (pa tudi to se bo po letu 2015 spremenilo).
Očitno bo letos dobro za nepremičninarje. Kakšen Toš ali Madon zna napovedat 10-15% rast cen. hahaha
anon-202474 sporočil: 1.854
[#684701] 18.01.10 10:53
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: anon-202474 18.01.2010 10:54
tele oglaševane scene so lih tolk fake, kot pa to, da v pogodbo napišejo ceno 100.000eur, 50.000eur gre pa pod mizo v kuverti.....pol se pa znajd kako se to dela in kakšne so dosežene transakcije
anon-105255 sporočil: 3.738
[#684713] 18.01.10 11:00 · odgovor na: anon-202474 (#684701)
Odgovori   +    6
Zanimivo, da so omenili padec cen najemnin, ker dosedaj je vladalo mnenje, da so najemnine zrastle. To vsaj s strani forumskih norčkov (maricko), je pa dejstvo, da so tako cene za prodajo kot najemnine upadle kar občutno, zato z zanimanjem čakamo poročilo GURSa, koliko je tam zajeto.
anon-12560 sporočil: 3.563
[#684731] 18.01.10 11:07
Odgovori   +    5
Ful bluzenja in laganja.

Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.

Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.

Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.

Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.
klemenstp sporočil: 2.568
[#684748] 18.01.10 11:18 · odgovor na: anon-12560 (#684731)
Odgovori   +    1
in koliko je bila končna cena na m2, ter za kako veliko stanovanje, da si lahko ustvarimo predstavo o cenah?
ssax sporočil: 364
[#684753] 18.01.10 11:19
Odgovori   +    5
ceno določenega produkta določa trg in posledično je prava cena tista ki jo dosežeta kupec in prodajalec. V Sloveniji pa je anomalija saj mi nimamo prostega trga ker je trg premajhen. Mi imamo dogovorni trg. Če bi trg normalno deloval bi banke že zdavnaj zasegle nepremičnino pri faljenih investitorjih. ker banke zasege ne delajo investitorji ne popuščajo in ciklus je sklenjen. Druga tematika pa je da je spet trg majhen in predrag v primerjavi z našimi sosedami za to sta krivi stari prostorski načrti občin in v k.... zakonodaja in dolgi upravni postopki, ki dražijo investicije. Tretja točka je da pa želi vsak investitor obogatet. Cena bi v ljubljani glede na ponujene ugodnosti okolice morala glede na stroške investicije znašati max 1500 do 1800 eur/m2 za novogradnjo. Vsi ki kupujete po višji ceni ste čukci.

Potrebna pa bi bila kot je Salto omenil anketa med ljudmi po koliko bi bili pripravljeni kupiti da se predvidi nepremičninsko potencialno povpraševanje.

lp
anon-164264 sporočil: 59
[#684791] 18.01.10 11:38
Odgovori   +    2
poleg vsega naštetega, na majhno realizacijo prodaje najbolj vpliva popolnoma drugačen odnos bank do potencialnega kreditojemalca. Če se je dalo v letih pred krizo sposoditi si tudi do 100 % denarja za nakup stanovanja po nizkih obrestnih merah, je potrebno v novih razmerah primakniti vsaj 50 % lasthih sredstev ob zelo neugodnih obrestnih merah.
anon-160593 sporočil: 690
[#684840] 18.01.10 12:12
Odgovori   +    1
Nič se sekirat zaradi visokih cen saj je Jankovič obljubil, da bo 1,800 m2 stanovanja v LJ, še ena od laži manipulatorja ????
anon-106563 sporočil: 193
[#684841] 18.01.10 12:14
Odgovori   +    4
Na nakup se splača počakati kako leto, dve. Doslej so cene padle minimalno tako, da so zaslužki graditeljev še vedno atronomski. Pozor! 40 % stanovanj zaseda ena oseba - ponavadi starejša. Kmalu bo ponudba poceni stanovanj zelo velika!
anon-15715 sporočil: 6.084
[#684859] 18.01.10 12:24 · odgovor na: anon-12560 (#684731)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-15715 18.01.2010 12:28
[salto]
Ful bluzenja in laganja.

Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.

Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.

Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.

Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.
Glej, jaz vedno rečem koliko dam. To je v glavnem 30-40% manj, kot oglašujejo eno/enoipolsobna stanovanja po ljubljani. Recimo , stanovanje z abnormalno ceno 95.000 tle v Polju, v blokih ponavadi ponujam 65.000,00 . Nobeden ne pride blizu, do tega da bi se pogajala. Zdi se mi, da jih takšna ponudba vžali in potrebujejo čas, da cene resnično zgrmijo, ali, da se bolj počasi približajo moji ponudbi. Ljudje še ne verjamejo, da se jim bodo stanovanja pocenila in čakajo kupce z boljšo ponudbo. Tisti, ki prodajajo, ker bi šli v večje itak nimajo izbire in morajo zahtevati toliko, koliko potrebujejo za nakup večjega.

Situacija ni preprosta, tisti, ki ne rabijo prodajati recimo, raje imajo stanovanje , kot denar. Tistih, ki morajo prodati pa je še premalo. Samo enega sem srečal, ki je hotel prodati in je ceno v enem letu znižal z 85.000 na 63.000 ( in še bi se dalo kaj zmenit ). Samo, "kafić" ob bloku se imenuje Palermo in je vreden imena . :)

lp
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#684869] 18.01.10 12:34 · odgovor na: anon-15715 (#684859)
Odgovori   +    2
[Dudek]
> [salto]
> Ful bluzenja in laganja.
>
> Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
> Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.
>
> Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.
>
> Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.
>
> Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.

Glej, jaz vedno rečem koliko dam. To je v glavnem 30-40% manj, kot oglašujejo eno/enoipolsobna stanovanja po ljubljani. Recimo , stanovanje z abnormalno ceno 95.000 tle v Polju, v blokih ponavadi ponujam 65.000,00 . Nobeden ne pride blizu, do tega da bi se pogajala. Zdi se mi, da jih takšna ponudba vžali in potrebujejo čas, da cene resnično zgrmijo, ali, da se bolj počasi približajo moji ponudbi. Ljudje še ne verjamejo, da se jim bodo stanovanja pocenila in čakajo kupce z boljšo ponudbo. Tisti, ki prodajajo, ker bi šli v večje itak nimajo izbire in morajo zahtevati toliko, koliko potrebujejo za nakup večjega.

Situacija ni preprosta, tisti, ki ne rabijo prodajati recimo, raje imajo stanovanje , kot denar. Tistih, ki morajo prodati pa je še premalo. Samo enega sem srečal, ki je hotel prodati in je ceno v enem letu znižal z 85.000 na 63.000 ( in še bi se dalo kaj zmenit ).
Samo, "kafić" ob bloku se imenuje Palermo in je bil vreden imena . :)

lp
No vidiš, sedaj si pa zadel trenutno situacijo na "trgu" nepremičnin. S ponudbo, ki je realna (torej kakšnih 30 % pod trenutno oglaševano ceno za stanovanja, ki ne odstopajo od določenih kriterijev - obnovljeno, ok tloris, urejeno lastništvo, dostopna lokacija in normalna okolica), užališ prodajalca, ki potem iz užaljenosti raje počaka in si misli, saj ne rabim prodat, temu prascu, ki mi znižuje ceno, pa sploh ne bom prodal, pa četudi crknem. In transakcija se ne zgodi, kupec, ki se mu ne mudi, ni pa tudi kreten, da bi dajal neracionalne ponudbe. In vsi čakajo Godota.

Glede na trenutne razmere v gospodarstvu, druge, kot da gredo cene dol ne bo. A vendar, pričakovanja prodajalcev so še vedno zelo previsoka. Po drugi strani pa jim čas dela v napačno smer, česar pa se malo kdo zaveda.
anon-202474 sporočil: 1.854
[#684876] 18.01.10 12:38 · odgovor na: anon-105255 (#684713)
Odgovori   +    0
[sjeraj]
Zanimivo, da so omenili padec cen najemnin, ker dosedaj je vladalo mnenje, da so najemnine zrastle. To vsaj s strani forumskih norčkov (maricko), je pa dejstvo, da so tako cene za prodajo kot najemnine upadle kar občutno, zato z zanimanjem čakamo poročilo GURSa, koliko je tam zajeto.
ja to mene tut zanima, predvsem pa uradno število transakcij, ker samo število dejanskih transakcij je nek realen pokazatelj kaj se dogaja, za cene te lohk boli kurac, ker je lohk evidenca še tko popolna, kar se tiče pogodb, tega da se kupec in prodajalec dogovorita za davčno optimizacijo transakcije, je edini način, da DURS alpa kdorkol to pač kontrolira, sedi zravn pri podpisu pogodbe....pa še to lohk edn da pol kuverto v baru...al prej alpa kasnej....veste durs, če tole berete, največje zvezde pa so tisti direktorji nepremičninskih agencij, ki so kupca in prodajalca poklical h seb v pisarno in dal na mizo 2 posredniški pogodbi in rekl: fanta, provizija je tolk, DDV je tolk, v kuverto pa dasta tolkle, pa posredniške ostanejo zgolj posredniške, računov pa se tut ne izda za opravljen posel.....tko da.....kako boš pršu do realnih podatkov, drugih kot pa iz številke dejansko opravljenih transakcij....vse ostalo je farsa
anon-202474 sporočil: 1.854
[#684879] 18.01.10 12:40 · odgovor na: anon-106563 (#684841)
Odgovori   +    0
[šahist]
Na nakup se splača počakati kako leto, dve. Doslej so cene padle minimalno tako, da so zaslužki graditeljev še vedno atronomski. Pozor! 40 % stanovanj zaseda ena oseba - ponavadi starejša. Kmalu bo ponudba poceni stanovanj zelo velika!
če staviš na nataliteto/mortaliteto......imaš kar prav, ker čas dela v korist kupcev in bo delal še naslednjih 20 let sigurno
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#684909] 18.01.10 13:09 · odgovor na: poopmezajebava (#684869)
Odgovori   +    0
Evo odgovarjam sam sebi, da sem še nekoliko bolj konkreten.

Stanovanje v bloku, starem 50 let, obnovljeno v celoti pred nekaj leti, center LJ, izhodiščna (oglaševana) cena 2330 na kvadrat. Že pred samim štartom sem si rekel, da za več kot 2000 ne kupim.

temu primerna je bila prva ponudba - 1750 eur na kv.
odziv prodajalcev, da je cena absolutno prenizka in da je njihova zadnja cena, po kateri bi bili pripravljeni prodati, 2260 eur na kv. dejansko so bili pripravljeni ceno spustiti za zgolj 3 %. sledila je moja kontraponudba (kljub temu, da mi je način barantanja dal vedeti, da jim grem resnično na živce) po 1850 eur, a odgovora ni bilo.

pa mi povejte, a sem jaz kreten ali samo kupci in prodajalci živimo na drugem planetu? tisti, ki ali kupujejo ali pa so nevtralni do gibanja cen nepremičnin, me pri tem početju podpirajo oz se strinjajo z mojim načinom kupovanja (četudi ni obrodila sadov), tisti, ki pa nameravajo prodati ali pa so prodajalci, pa me podobno kot konkreten prodajalec želijo utopiti v žlici vode.

menim ,da bo moralo preteči še kar nekaj save, da se bo bid-ask spread zmanjšal. A če bi nepremičninanrji imeli kaj pojma o financah, borzi in gospodarstvu, bi videli, da trenutna situacija dejansko predstavlja zatišje pred viharjem oz navidezno stabilizacijo brez prometa, čemur sedi globok padec z veliko več prometa in zmanjšanjem bid-ask spreada. kasneje pa lahko stabilizacija na bolj ustreznih nivojih. prodaja sedaj, 10 % pod oglaševano ceno je dejansko kot zadeta tombola, kot prodajanje Petrola na 1000 in Istrabenza na 140 (ok, pretiravam:)), a zakaj bi bile maks dosežene cene neka prav ustrezna referenca realnosti? znanci, ki so kupovali 2006 ali 2007, imajo po trenutnih oglaševanih cenah še vedno 20 ali več % donosa, kar je norost...

Makro, mikro in tehnika dela proti prodajalcem, čas tudi, zgolj njihova "kmečka pamet" in "slovenska trma" jim govorita nasprotno. bomo videli, kdo bo imel prav.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#684917] 18.01.10 13:19 · odgovor na: poopmezajebava (#684909)
Odgovori   +    0
Še visoke cifre si ponudil. Počakat je treba, da mrkne en gradbinec od tavelkih (sej vemo kjermu zvezde slabo kažejo), to bo potem trenutek resnice za cel sektor. Pa še odgovor na ˝naštimane˝ cene in provizije v kuvertah: pomoje je tega manj kot se zdi, ker večina nakupov ni v kešu in za banko baje rabiš pogodbo in mora torej bit vse po reglcih.
anon-193160 sporočil: 1.682
[#684923] 18.01.10 13:27 · odgovor na: anon-106563 (#684841)
Odgovori   +    0
[šahist]
Pozor! 40 % stanovanj zaseda ena oseba - ponavadi starejša.

In kje si prišel do tega podatka? Ta tvoj podatek, če ga napišemo malo drugače, pomeni, da 40% nepremičnin zasedajo upokojenci, katerim je njihov življenski sopotnik umrl? Ne ga hecat.
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#684925] 18.01.10 13:29 · odgovor na: anon-105255 (#684917)
Odgovori   +    2
[sjeraj]
Še visoke cifre si ponudil. Počakat je treba, da mrkne en gradbinec od tavelkih (sej vemo kjermu zvezde slabo kažejo), to bo potem trenutek resnice za cel sektor. Pa še odgovor na ˝naštimane˝ cene in provizije v kuvertah: pomoje je tega manj kot se zdi, ker večina nakupov ni v kešu in za banko baje rabiš pogodbo in mora torej bit vse po reglcih.
Moje razmišljanje in dojemanje situacije je sledeče: Vegrad kot en najbolj problematičnih je sistemsko pomemben in vsaj v prvi fazi ne pričakujem, da bi ga pustili pod vodo. S tem pade MOLov nakup dela Celovških dvorov, zakomplicira se marsikatera bančna bilanca in Slovenija se začne omenjati v paketu z Grčijo in Španijo. Prej lahko pričakujemo propad manjših, četudi so nekoliko manj problematični kot Vegrad. Pa še to je vprašanje, kakšen je končni vpliv tega propada na trg, saj lahko pričakujemo "blok" posle, kot so bili pri Celovških dvorih. tudi če mi "viško sončavo" prodajo za 1800 na kvadrat je ne kupim, ker če odšteješ lođo (loggia), si še vedno kreten, če to kupiš. Poleg tega je razlika v opremljanju stanovanja. tega keša jaz sedaj nimam in želim kupiti stanovanje, ki je de-facto turnkey. ne pa da še skipam več 10k eur v kuhinjo, kopalnico in podobno.

sicer pa so problematični investitorji in ne gradbinci per se. je pa res, da je marsikateri (beri-skoraj vsak) gradbinec zaradi easymoney postal de facto tudi investitor. Se pa ta izpostavljenost projektom razlikuje od podjetja do podjetja, pri čemer se je sedaj razpaslo, da se vse zelo pavšalizira.
anon-198023 sporočil: 32
[#684954] 18.01.10 13:53 · odgovor na: anon-106563 (#684841)
Odgovori   +    2
[šahist]
Na nakup se splača počakati kako leto, dve. Doslej so cene padle minimalno tako, da so zaslužki graditeljev še vedno atronomski. Pozor! 40 % stanovanj zaseda ena oseba - ponavadi starejša. Kmalu bo ponudba poceni stanovanj zelo velika!
Pozor! 60 % avtomobilov s štirimi sedeži zaseda ena oseba - ponavadi manj inteligentna. Kmalu bo ponudba poceni avtomobilov zelo velika!
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#685019] 18.01.10 14:36 · odgovor na: anon-198023 (#684954)
Odgovori   +    2
[1z3x5]
> [šahist]
> Na nakup se splača počakati kako leto, dve. Doslej so cene padle minimalno tako, da so zaslužki graditeljev še vedno atronomski. Pozor! 40 % stanovanj zaseda ena oseba - ponavadi starejša. Kmalu bo ponudba poceni stanovanj zelo velika!

Pozor! 60 % avtomobilov s štirimi sedeži zaseda ena oseba - ponavadi manj inteligentna. Kmalu bo ponudba poceni avtomobilov zelo velika!
Vem, da nisi mislil tako, ampak ponudba poceni rabljenih avtomobilov je res velika...ne moreš verjet kako dobro založene so leasing hiše. Recesija dela stvari.

Mislim, da bo pri nepremičninah precej podobno. Samo bolj počasi gre. Inteligentni so že optimizirali, drugi čakajo.

Poznam gospo, ki je v penziji in je ugotovila, da se zna zgoditi, da bo vzdrževanje 80m2 za bežigradom glede na njene prihodke postalo predrago. Zato je prodala za nekaj pod 2000 EUR/m2 (pravi, da za več enostavno ni šlo; prodajala je pol leta) in si bo kupila enosobno stanovanje. Razlika pa ji prinaša lepe obresti (kombinacija depozita, obveznic in relativno konzervativnih delnic) in občutek finančne varnosti.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#685114] 18.01.10 15:45 · odgovor na: poopmezajebava (#684909)
Odgovori   +    1
[poopmezajebava]
...
pa mi povejte, a sem jaz kreten ali samo kupci in prodajalci živimo na drugem planetu? >
...
Kupci in prodajalci živite na različnih planetih. Razlika pa je ta, da večina prodajalcev (vsaj investitorji novih stanovanj in nekateri s hipoteko) živi na planetih, kjer bo kmalu zmanjkalo zraka, večina kupcev pa živi na planetih, kjer je zraka dovolj vsaj še za eno življenje.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#685135] 18.01.10 15:56 · odgovor na: klemenstp (#684748)
Odgovori   +    0
[klemenstp]
in koliko je bila končna cena na m2, ter za kako veliko stanovanje, da si lahko ustvarimo predstavo o cenah?
Četudi ti pove, si s tem ne boš mogel ustvariti nobene predstave o cenah.
Cena ni odvisna le od metrov, ampak tudi od lokacije, razporeditve prostorov, stanja, v Ljubljani še možnosti parkiranja, itd...
blink sporočil: 3.523
[#685164] 18.01.10 16:21 · odgovor na: poopmezajebava (#684925)
Odgovori   +    0
[poopmezajebava]
> [sjeraj]
> Še visoke cifre si ponudil. Počakat je treba, da mrkne en gradbinec od tavelkih (sej vemo kjermu zvezde slabo kažejo), to bo potem trenutek resnice za cel sektor. Pa še odgovor na ˝naštimane˝ cene in provizije v kuvertah: pomoje je tega manj kot se zdi, ker večina nakupov ni v kešu in za banko baje rabiš pogodbo in mora torej bit vse po reglcih.

Moje razmišljanje in dojemanje situacije je sledeče: Vegrad kot en najbolj problematičnih je sistemsko pomemben in vsaj v prvi fazi ne pričakujem, da bi ga pustili pod vodo. S tem pade MOLov nakup dela Celovških dvorov, zakomplicira se marsikatera bančna bilanca in Slovenija se začne omenjati v paketu z Grčijo in Španijo. Prej lahko pričakujemo propad manjših, četudi so nekoliko manj problematični kot Vegrad. Pa še to je vprašanje, kakšen je končni vpliv tega propada na trg, saj lahko pričakujemo "blok" posle, kot so bili pri Celovških dvorih. tudi če mi "viško sončavo" prodajo za 1800 na kvadrat je ne kupim, ker če odšteješ lođo (loggia), si še vedno kreten, če to kupiš. Poleg tega je razlika v opremljanju stanovanja. tega keša jaz sedaj nimam in želim kupiti stanovanje, ki je de-facto turnkey. ne pa da še skipam več 10k eur v kuhinjo, kopalnico in podobno.

sicer pa so problematični investitorji in ne gradbinci per se. je pa res, da je marsikateri (beri-skoraj vsak) gradbinec zaradi easymoney postal de facto tudi investitor. Se pa ta izpostavljenost projektom razlikuje od podjetja do podjetja, pri čemer se je sedaj razpaslo, da se vse zelo pavšalizira.
Scenariji, ki jih nihče ne pričakuje, pa se kljub temu zgodijo. Pravijo jim "presenečenje".
darekriz sporočil: 131
[#685197] 18.01.10 16:53 · odgovor na: blink (#685164)
Odgovori   +    1
glede na moje predvidevanje, ki pa se lahko seveda tudi spreminja, bo v roku dveh do treh let cena stanovanja v Ljubljani, starega cca 20 do 30 let med 1000 in 1500 eur. Če ne bo presenečenj v katerokoli stran tedaj kupim eno trosobno stanovanje za cca 80.000 eur.
anon-105255 sporočil: 3.738
[#685204] 18.01.10 16:58 · odgovor na: darekriz (#685197)
Odgovori   +    0
Verjetno je nekaj povezano tudi s tem, kdo bo novi/stari župan, kakšna bo situacija v državi glede dela, ter kako bo v svetu. Mislim, da bo cena še precej nižja.
poopmezajebava sporočil: 1.470
[#685210] 18.01.10 17:03 · odgovor na: blink (#685164)
Odgovori   +    0
Torej praviš, da je moje predvidevanje dejansko predvidevanje presenečanja? Kajti v kolikor so za oceno, ali je nek dogodek v prihodnje pričakovan ali ne, merodajni vpisovalci na ta forum, je Vegrad dead man walking, torej, dogodek, kateremu bi vpisovalci na forum dali največjo verjetnost. S svojim non-consensus callom sem po tvoji bistroumni izjavi torej predvideval presenečenje?

Za normalno debato se boš iz navideznega pediestala moral spustiti kakšen meter nižje, da se bova razumela.
anon-204026 sporočil: 2
[#685248] 18.01.10 17:37 · odgovor na: poopmezajebava (#684909)
Odgovori   +    1
Ne razumem nekaterih, da odkrivate toplo vodo. Če čas ne dela v dobro prodajalcev, enostavno čakajte še nadaljnih XXX let in javkajte po forumih, nato pa ko vam bodo cene všeč kupite poceni nepremičnino. Ko jo boste pa plačali in jo po možnosti še adaptirali jo pa lahko še ceneje prodate ( da boste realni). Ampak takrat, ko boste imeli v ZK na svoje ime vknjiženo eno ali več nepremičnin boste na naši - prodajalski strani ( pa smo spet na začetku)

LP
blink sporočil: 3.523
[#685267] 18.01.10 18:20 · odgovor na: poopmezajebava (#685210)
Odgovori   +    3
[poopmezajebava]
Torej praviš, da je moje predvidevanje dejansko predvidevanje presenečanja? Kajti v kolikor so za oceno, ali je nek dogodek v prihodnje pričakovan ali ne, merodajni vpisovalci na ta forum, je Vegrad dead man walking, torej, dogodek, kateremu bi vpisovalci na forum dali največjo verjetnost. S svojim non-consensus callom sem po tvoji bistroumni izjavi torej predvideval presenečenje?

Za normalno debato se boš iz navideznega pediestala moral spustiti kakšen meter nižje, da se bova razumela.
Komentar se je nanašal na Vegrad. Tudi za Istrabenz in Bavčarja je bilo nepojmljivo da bi lahko šel rakom žvižgat pa je na koncu šel. Ko so v igri dolgovi in kriza, grejo tudi najboljši "prijatelji" stran.
anon-53103 sporočil: 412
[#685391] 18.01.10 23:15 · odgovor na: anon-15715 (#684859)
Odgovori   +    0
[Dudek]
> [salto]
> Ful bluzenja in laganja.
>
> Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
> Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.
>
> Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.
>
> Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.
>
> Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.

Glej, jaz vedno rečem koliko dam. To je v glavnem 30-40% manj, kot oglašujejo eno/enoipolsobna stanovanja po ljubljani. Recimo , stanovanje z abnormalno ceno 95.000 tle v Polju, v blokih ponavadi ponujam 65.000,00 . Nobeden ne pride blizu, do tega da bi se pogajala. Zdi se mi, da jih takšna ponudba vžali in potrebujejo čas, da cene resnično zgrmijo, ali, da se bolj počasi približajo moji ponudbi. Ljudje še ne verjamejo, da se jim bodo stanovanja pocenila in čakajo kupce z boljšo ponudbo. Tisti, ki prodajajo, ker bi šli v večje itak nimajo izbire in morajo zahtevati toliko, koliko potrebujejo za nakup večjega.

Situacija ni preprosta, tisti, ki ne rabijo prodajati recimo, raje imajo stanovanje , kot denar. Tistih, ki morajo prodati pa je še premalo. Samo enega sem srečal, ki je hotel prodati in je ceno v enem letu znižal z 85.000 na 63.000 ( in še bi se dalo kaj zmenit ). Samo, "kafić" ob bloku se imenuje Palermo in je vreden imena . :)

lp
V trnovskih blokih pa cene niso opazno padle. Imam kolegico, ki je tam konec lanskega leta kupila manjse stanovanje in se sploh ni pogajala za ceno, saj bi bilo stanovanje brez težav prodano drugemu kupcu.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#688774] 21.01.10 15:46 · odgovor na: anon-53103 (#685391)
Odgovori   +    0
[micic]
> [Dudek]
> > [salto]
> > Ful bluzenja in laganja.
> >
> > Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
> > Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.
> >
> > Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.
> >
> > Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.
> >
> > Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.
>
> Glej, jaz vedno rečem koliko dam. To je v glavnem 30-40% manj, kot oglašujejo eno/enoipolsobna stanovanja po ljubljani. Recimo , stanovanje z abnormalno ceno 95.000 tle v Polju, v blokih ponavadi ponujam 65.000,00 . Nobeden ne pride blizu, do tega da bi se pogajala. Zdi se mi, da jih takšna ponudba vžali in potrebujejo čas, da cene resnično zgrmijo, ali, da se bolj počasi približajo moji ponudbi. Ljudje še ne verjamejo, da se jim bodo stanovanja pocenila in čakajo kupce z boljšo ponudbo. Tisti, ki prodajajo, ker bi šli v večje itak nimajo izbire in morajo zahtevati toliko, koliko potrebujejo za nakup večjega.
>
> Situacija ni preprosta, tisti, ki ne rabijo prodajati recimo, raje imajo stanovanje , kot denar. Tistih, ki morajo prodati pa je še premalo. Samo enega sem srečal, ki je hotel prodati in je ceno v enem letu znižal z 85.000 na 63.000 ( in še bi se dalo kaj zmenit ). Samo, "kafić" ob bloku se imenuje Palermo in je vreden imena . :)
>
> lp

V trnovskih blokih pa cene niso opazno padle. Imam kolegico, ki je tam konec lanskega leta kupila manjse stanovanje in se sploh ni pogajala za ceno, saj bi bilo stanovanje brez težav prodano drugemu kupcu.
Njen problem. Prvo pravilo pogajanj...imej alternativo, če posel ne bo uspel. Boljša kot je ta alternativa, boljši je tvoj položaj. Nočem izpasti šovinist, ampak zdi se mi, da so ženske izrazito slabe v tem...ko si grejo pogledat stanovanje, takoj začnejo razmišljat kje bodo slike, pa tepihi...in potem se seveda ne pogaja.


Kolegica že kej pi*** zaradi parkiranja?
anon-53103 sporočil: 412
[#688933] 21.01.10 19:06 · odgovor na: JanezNovak131 (#688774)
Odgovori   +    0
[JanezNovak131]
> [micic]
> > [Dudek]
> > > [salto]
> > > Ful bluzenja in laganja.
> > >
> > > Lani sem januarja začel prodajati enosobno stanovanje v bližini LJ. Nastavil sem 5.000€ manjšo ceno kot je bila dosežena tržna cena leta 2007-8. Nihče ni prišel stanovanja pogledati. Pa sva prodajala prek 5 agencij in privat preko interneta in radijskih oglasov.
> > > Ko sva ceno spustila za 10% - jih je par prišlo pogledati. Še vedno malo.
> > >
> > > Problem je, ker ni resnih kupcev. Resni kupec je tisti, ki reče "toliko dam". Prvi tak se je pojavil v aprilu. Zbijal je še dodatnih 10%. Začela so se pogajanja in spustila sva še dodatnih 8%.
> > >
> > > Ni samo krivda pri prodajalcih, temveč tudi pri kupcih. Če bi se ti izjasnili KOLIKO SO PRIPRAVLJENI ZA STANOVANJE DATI, šele potem se vidi, ali imajo prodajalci tudi interes prodajati - ali samo oglaševati prodajo na nerealnih cenah.
> > >
> > > Danes so cene neznane. Dokler cene ne dorečeta kupec in prodajalec. Če pa hodijo stanovanja gledati samo osli ( špekulanti in zijala), potem ne more biti posla.
> >
> > Glej, jaz vedno rečem koliko dam. To je v glavnem 30-40% manj, kot oglašujejo eno/enoipolsobna stanovanja po ljubljani. Recimo , stanovanje z abnormalno ceno 95.000 tle v Polju, v blokih ponavadi ponujam 65.000,00 . Nobeden ne pride blizu, do tega da bi se pogajala. Zdi se mi, da jih takšna ponudba vžali in potrebujejo čas, da cene resnično zgrmijo, ali, da se bolj počasi približajo moji ponudbi. Ljudje še ne verjamejo, da se jim bodo stanovanja pocenila in čakajo kupce z boljšo ponudbo. Tisti, ki prodajajo, ker bi šli v večje itak nimajo izbire in morajo zahtevati toliko, koliko potrebujejo za nakup večjega.
> >
> > Situacija ni preprosta, tisti, ki ne rabijo prodajati recimo, raje imajo stanovanje , kot denar. Tistih, ki morajo prodati pa je še premalo. Samo enega sem srečal, ki je hotel prodati in je ceno v enem letu znižal z 85.000 na 63.000 ( in še bi se dalo kaj zmenit ). Samo, "kafić" ob bloku se imenuje Palermo in je vreden imena . :)
> >
> > lp
>
> V trnovskih blokih pa cene niso opazno padle. Imam kolegico, ki je tam konec lanskega leta kupila manjse stanovanje in se sploh ni pogajala za ceno,
saj bi bilo stanovanje brez težav prodano drugemu kupcu.

Njen problem. Prvo pravilo pogajanj...imej alternativo, če posel ne bo uspel. Boljša kot je ta alternativa, boljši je tvoj položaj. Nočem izpasti šovinist, ampak zdi se mi, da so ženske izrazito slabe v tem...ko si grejo pogledat stanovanje, takoj začnejo razmišljat kje bodo slike, pa tepihi...in potem se seveda ne pogaja.


Kolegica že kej pi*** zaradi parkiranja?
:)) Ja, seveda pi***, ampak ta problem dobro pozna že od prej, saj ze dolgo časa živi v trnovskih blokih. Ampak je kljub temu kupila še eno stanovanje. Pri kupovanju stanovanja pa je imela zelo ozko alternativo trnovski bloki :)

Strani: 1 2