Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kako boste po novem plačevali DDV

Strani: 1

anon-151429 sporočil: 473
[#663580] 22.12.09 23:25
Odgovori   +    0
Moj frizer mi v 5 letih ni iztavil niti enkrat samkrat računa. Pa ne meni pa ne enim pred mano in ne onim za mano. Isto foro uporablja že leta išče neki paragonski blok , pa mu ne dela kuli, traja pa toliko časa da ti mine in greš. Vedno pa ga poslušam kako se je za....l z delnicami Preventa, Kako so ga na......i večinski lastniki preventa ker so kolegi ma ja bedast frizer. Država pa njim zmanšanje DDV. O predsednik Pahor si osnovno šolo šprical, jaz sem dokončal res samo 7 razredov, pa mi je jasni več kot tebi pri tvoji izobrazbi. ( KAJ STE DOKONČALI SICER NE VEM, KAJ VELIKO PA VERJETNO NE GLEDE NA POTEZE KI JIH VLEČETE ). Pa brez zamere sem samo neuk človek ...
anon-18414 sporočil: 1.237
[#663586] 22.12.09 23:37
Odgovori   +    0
Davkarji s prenovljenim DDV-jem ne bodo preprečili utaj davkov.
anon-165706 sporočil: 778
[#663591] 22.12.09 23:50 · odgovor na: anon-151429 (#663580)
Odgovori   +    0

RAFAELUS je napisal(a):
Moj frizer mi v 5 letih ni iztavil niti enkrat samkrat računa. Pa ne meni pa ne enim pred mano in ne onim za mano. Isto foro uporablja že leta išče neki paragonski blok , pa mu ne dela kuli, traja pa toliko časa da ti mine in greš. Vedno pa ga poslušam kako se je za....l z delnicami Preventa, Kako so ga na......i večinski lastniki preventa ker so kolegi ma ja bedast frizer. Država pa njim zmanšanje DDV. O predsednik Pahor si osnovno šolo šprical, jaz sem dokončal res samo 7 razredov, pa mi je jasni več kot tebi pri tvoji izobrazbi. ( KAJ STE DOKONČALI SICER NE VEM, KAJ VELIKO PA VERJETNO NE GLEDE NA POTEZE KI JIH VLEČETE ). Pa brez zamere sem samo neuk človek ...
 Moj frizer mi sicer izda račun ampak ga kasneje pobriše kot da ga ni bilo...
anon-196131 sporočil: 321
[#663595] 23.12.09 00:10 · odgovor na: anon-165706 (#663591)
Odgovori   +    0
jah men pa vedno drugače računajo za isto pričesko najprej je bilo 12.85€ potem 11.25€ no zdaj je občasno tudi 9.81€ WTF?
anon-15715 sporočil: 6.084
[#663620] 23.12.09 01:15
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-15715 23.12.2009 01:25
Škoda, da vam omenjeni gospodje, ki so vam pomagali pripraviti članek niso povedali svojega mnenja o tem kakšna bo korist od omenjenih sprememb in kam gre vse skupaj.

Ker sem že precej let na nek način zraven lahko mirno rečem, da se je DDV v 10ih letih čisto odmaknil od tistega kar je na začetku kazal, da bo in, da po svoji zahtevnosti gre čisto v smeri PD, ki smo ga imeli v jugi in 8 let v samostojni Sloveniji. Pravzaprav bi rekel, da je v marsičem (slabem) krepko presegel omenjeni PD.

Res je, da situacijo nekoliko rešuje informatika z možnostmi vnosa podatkov in določenih kontrol, ki so pred leti mejile na SF, ampak vseno se je zfižilo vse skupaj...

Kolikor sem prebral je mejnih situacij veliko in bo zmeda in zagata poslovnih subjektov ponekod precejšnja. Tiste osnovne ideje, da plačaš razliko med davkom na izdanih in prejetih računih ni več nikjer.

Recimo:

Storitve bodo obdavčene v tisti državi članici EU, kjer ima sedež naročnik, in ne izvajalec storitve, kot je veljalo do zdaj.
Če bo denimo slovensko podjetje najelo avstrijskega odvetnika, bo DDV pobran v Sloveniji po slovenski zakonodaji.

Kaj pa, če naročnik ni zavezanec za DDV?

Po novem bo v primeru, da bo nek poslovni subjekt naročal storitve iz tujine (iz EU ali iz tretjih držav), ta moral postati zavezanec za DDV za prejemanje storitev.

Če bo prejemnik storitev recimo fizična oseba, pa se bo DDV še vedno obračunaval po sedežu izvajalca.

Z novo ureditvijo plačevanja DDV po sedežu naročnika naj bi davkarji preprečili dvojno obdavčevanje in izogibanje obdavčevanju pri poslovanju znotraj EU.

Nova določba ima nekaj izjem, recimo za prevoznike in nepremičninske posrednike.

lp
anon-46717 sporočil: 286
[#663635] 23.12.09 02:11
Odgovori   +    0
Torej, če hkrati prodajam odpadni material ter imam še druge dejavnosti, bom moral sedaj na nekatere račune (za dejavnost, ki jo nov zakon zadeva)le dopisati znesek DDV in ga ne obračunati, na druge pa dejansko obračunati. Pa moram SPET prenavljati program za račune. Celo leto plačujem le programerjem, enkrat se DURS spomni, da bi bilo dobro zadeve pri Dohodnini početi na drugačen način, nato pri DDV, nato se vključi še...

Komaj odplačam davke (in dosežem "dan davčne svobode"), moram začeti delati za razne programerje, nato za Komunalo, pa razne Agencije in Zavode... In ko mi ob koncu leta ostane tisto malo denarja, da bi si lahko plačal večerjo, pa zbolim od celoletnega napora. In spet je tu novo leto in nov dan, da delam za državo.
anon-1955 sporočil: 470
[#663655] 23.12.09 07:08
Odgovori   +    0
Ali to vedo tudi druge članice EU, da ne bodo smele obračunavati DDV v primeru:
"Storitve bodo obdavčene v tisti državi članici EU, kjer ima sedež naročnik, in ne izvajalec storitve, kot je veljalo do zdaj.
Če bo denimo slovensko podjetje najelo avstrijskega odvetnika, bo DDV pobran v Sloveniji po slovenski zakonodaji."

Torej po novem, če "izvažam svoje storitve" tako kot blago bomo obračunavali le neto vrednost.

To bo šele utaj.
anon-40171 sporočil: 65
[#663658] 23.12.09 07:12
Odgovori   +    0
anman hehe....
skopusnik sporočil: 1.052
[#663669] 23.12.09 07:31 · odgovor na: anon-151429 (#663580)
Odgovori   +    0
Podobno izkušnjo imam jaz, ko grem na pedikuro. Pedikerka vedno reče, da ji lastnica ni dala bloka z računi in da mi ne more dati računa.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#663696] 23.12.09 08:06 · odgovor na: anon-1955 (#663655)
Odgovori   +    0

dex je napisal(a):
Ali to vedo tudi druge članice EU, da ne bodo smele obračunavati DDV v primeru: "Storitve bodo obdavčene v tisti državi članici EU, kjer ima sedež naročnik, in ne izvajalec storitve, kot je veljalo do zdaj. Če bo denimo slovensko podjetje najelo avstrijskega odvetnika, bo DDV pobran v Sloveniji po slovenski zakonodaji." Torej po novem, če "izvažam svoje storitve" tako kot blago bomo obračunavali le neto vrednost. To bo šele utaj.
 
Seveda, da vedo, saj so EU direktive podlaga za sedanje spremembe. Beograd calling ....

lp
anon-28718 sporočil: 33
[#663701] 23.12.09 08:10
Odgovori   +    0
Da se ne bi slučajno zanašali na DURS in njegove predpise (link v članku!): na tej spletni strani bodo objavili predpise o novem DDV šele takrat, ko bo začel veljati! Vir: odgovoren za spletno stran na DURS-u
anon-824 sporočil: 428
[#663774] 23.12.09 09:09
Odgovori   +    0
Fajn bi bilo, da bi koncni kupec placal dejanski davek na DODANO vrednost, ne pa na koncno... :S
anon-148937 sporočil: 241
[#663827] 23.12.09 09:49
Odgovori   +    0
Nov esejski film Grundeinkomen (UTD)  Švicarjev Enna Schmidta in Daniela Hänija, ki nazorno predstavi idejo univerzalnega temeljnega dohodka, zraven pa pokaže tudi neučinkovitost celotnega davčnega sistema in zakaj se ta ne bo spremenil:
www.kultkino.ch/medi...index.html
crt sporočil: 27.181
[#663857] 23.12.09 10:09 · odgovor na: (#663627)
Odgovori   +    0

rava je napisal(a):
ko smo šli iz juge ven, sem nadvse naivno mislila, da bo regulativa bolj kakovostna in bolj stabilna. 

ja, to je bilo nekako minimalno pricakovanje, ki je lahko zadoscalo za glas za samostojnost tudi tistemu, ki mu ni toliko do vroce nacionalne romantike. in se tako minimalno pricakovanje je vendarle uspelo postati razocarano. oziroma se je izkazalo kot v bistvu zelo zahtevno glede na razpolozljivi material :)
anon-6533 sporočil: 5.777
[#663863] 23.12.09 10:13 · odgovor na: crt (#663857)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):


ja, to je bilo nekako minimalno pricakovanje, ki je lahko zadoscalo za glas za samostojnost tudi tistemu, ki mu ni toliko do vroce nacionalne romantike. in se tako minimalno pricakovanje je vendarle uspelo postati razocarano. oziroma se je izkazalo kot v bistvu zelo zahtevno glede na razpolozljivi material :)
 
Ja, po domače. Nateg(za tiste idealiste, ki so verjeli, v preoblečene .....iste).
crt sporočil: 27.181
[#663869] 23.12.09 10:16 · odgovor na: anon-6533 (#663863)
Odgovori   +    0
jah, cel ples v maskah... udelezba brez preobleke kot kaze sploh ni zazelena, ne glede na to, v kateri tim kao spadas.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#663884] 23.12.09 10:29 · odgovor na: crt (#663869)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):
jah, cel ples v maskah... udelezba brez preobleke kot kaze sploh ni zazelena, ne glede na to, v kateri tim kao spadas.
 
Ja, res je.
anon-159528 sporočil: 4.450
[#664056] 23.12.09 12:22 · odgovor na: anon-151429 (#663580)
Odgovori   +    0

RAFAELUS je napisal(a):
Moj frizer mi v 5 letih ni iztavil niti enkrat samkrat računa. Pa ne meni pa ne enim pred mano in ne onim za mano. Isto foro uporablja že leta išče neki paragonski blok , pa mu ne dela kuli, traja pa toliko časa da ti mine in greš. Vedno pa ga poslušam kako se je za....l z delnicami Preventa, Kako so ga na......i večinski lastniki preventa ker so kolegi ma ja bedast frizer. Država pa njim zmanšanje DDV. O predsednik Pahor si osnovno šolo šprical, jaz sem dokončal res samo 7 razredov, pa mi je jasni več kot tebi pri tvoji izobrazbi. ( KAJ STE DOKONČALI SICER NE VEM, KAJ VELIKO PA VERJETNO NE GLEDE NA POTEZE KI JIH VLEČETE ). Pa brez zamere sem samo neuk človek ...
Če ga nisi prijavil DURS-u, tudi tukaj ni treba foušije zganjat
anon-159528 sporočil: 4.450
[#664057] 23.12.09 12:22 · odgovor na: anon-165706 (#663591)
Odgovori   +    0

aktiven1 je napisal(a):

 Moj frizer mi sicer izda račun ampak ga kasneje pobriše kot da ga ni bilo...
Če ga nisi prijavil DURS-u, tudi tukaj ni treba foušije zganjat
anon-76887 sporočil: 18.121
[#664107] 23.12.09 13:00 · odgovor na: (#664093)
Odgovori   +    1

rava je napisal(a):


 na tem področju so me pa res nategnili. a se lahko izgovorim na mladost=ludost?
 
Jaz sem bil že 30+ in prav tako nategnjen :-/
anon-76887 sporočil: 18.121
[#664227] 23.12.09 14:06 · odgovor na: (#664129)
Odgovori   +    0

rava je napisal(a):

 če so ob sprejetju zakona narejeni in sprejeti tudi vsi potrebni podrejeni predpisi, je to pri nas že kar ličen dosežek. 
 
Tudi 20 let kasneje, ti še vedno optimistka? ;-)
anon-97 sporočil: 39
[#664315] 23.12.09 14:59 · odgovor na: anon-151429 (#663580)
Odgovori   +    0
Ah, nekateri sovsaj blokec izgubii, menjalci gum pa ti razložijo, saj ne rabiš računa, ker nisem zavezanec za DDV. Torej sploh nikoli ne more doseči praga, da bi to bil. Zanimivo, da mu potem kdo ukrade hišo, čez kako leto mojstra celo najdejo, denarja da peče glava. Nič drugače ni z malimi avtoelektričarji...
foore sporočil: 12.753
[#664472] 23.12.09 17:29
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: foore 23.12.2009 17:51
Zavezanci, ki bodo te storitve opravljali, jih morajo sami priglasiti davčnemu uradu, in sicer najpozneje v 30 dneh po prvem opravljenem poslu.




Bolje bi bilo napisati, da je datum opravljane storitve obvezno zadnji dan v mesecu. Tudi rok plačila bi moral biti obvezno15 dni , najkasneje v 30 dneh.

PLAČILNO DISCIPLINO BI MORALI KONTROLIRATI  OD VEČJIH PODJETIJ-NAROČNIKOV NAVZDOL.

To bi uredilo celotni sistem in imeli bi sprotno plačevanje prispevkov in davkov. Ostala bi zdrava in konkurenčna podjetja. Zato predlagam, da se zakon dodatno popravi, saj bi bil v interesu vseh......

Naročniki v gradbeništvu bodo od podizvajalcev še kasneje podpisovale situacije. Vsako sprotno potrjevanje situacij oziroma faktur bi morala država strogo kaznovati, če niso vsak mesec pošteno napravljene. Podizvajalec ne more prisiliti naročnika. Imeti mehanizme, da se to preprečuje. Naročnik ne bi mogel izdati fakture prej- predno ne naredi obračuna s podizvajalcem. Tu bi moral država strogo kontrolirati:

Morda bi bilo dobro , da bi situacije potrjevale še banke, ali pa zavarovalnice.

sezname dajati za fakture dobaviteljev (zneski in stopnja davka )

sezname dajati po kupcih (zneski in stopnje davka)

Plačilne podatke zaposlenih dajati preko računalnika vsak mesec sproti, ali so plačani prispevki ali ne. Sedaj samo,če je plača izplačana.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#664486] 23.12.09 17:47 · odgovor na: foore (#664472)
Odgovori   +    0

foore je napisal(a):
Zavezanci, ki bodo te storitve opravljali, jih morajo sami priglasiti davčnemu uradu, in sicer najpozneje v 30 dneh po prvem opravljenem poslu.




Bolje bi bilo napisati, da je datum opravljane storitve obvezno zadnji dan v mesecu. Tudi rok plačila bi moral biti obvezno15 dni , najkasneje v 30 dneh.

PLAČILNO DISCIPLINO BI MORALI KONTROLIRATI  OD VEČJIH PODJETIJ-NAROČNIKOV NAVZDOL.

To bi uredilo celotni sistem in imeli bi sprotno plačevanje prispevkov in davkov. Ostala bi zdrava in konkurenčna podjetja. Zato predlagam, da se zakon dodatno popravi, saj bi bil v interesu vseh......

Naročniki v gradbeništvu bodo od podizvajalcev še kasneje podpisovale situacije.

Tu bi moral država strogo kontrolirati:

sezname dajati za fakture dobaviteljev (zneski in stopnja davka )

sezname dajati po kupcih (zneski in stopnje davka)

Plačilne podatke zaposlenih dajati preko računalnika vsak mesec sproti, ali so plačani prispevki ali ne. Sedaj samo,če je plača izplačana .
Plačilni podatki se dajejo sproti že od pamtiveka...tukaj sploh ni toliko bistevno, če so dani preko računalnika, ali ne, še bolj razvidno in kontrolirano je bilo, ko so podjetja imela "svoje" referente na SDK, katerim so se nosili obračuni in virmani, ko še ni bilo računalnikov vsepovsod... hočem reči, da se dobro ve, če so plačani prispevki, ali ne, kaj it tle ni jasno ?

lp
foore sporočil: 12.753
[#664488] 23.12.09 17:56 · odgovor na: anon-15715 (#664486)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: foore 23.12.2009 17:57

Dudek je napisal(a):

Plačilni podatki se dajejo sproti že od pamtiveka...
lp
NISI DOVOLJ SEZNANJEN. POTEM BI LAHKO DRŽAVA TAKOJ UKREPALA, ZATO PA NE MORE, ČE SE JI NE DA PODATKOV. POJDI VPRAŠAT NA SPIZ.

ŠE PODATKE, KI SO JIH DOBIVALI TUDI ZA LETA NAZAJ NISO UREJENI.
ZANIMIVO, KO NISO ZA OGROMNO ŠTEVILO PRIVATNIKOV DAJALI PODATKOV VEČ KOT 15 LET . (TO JE BILO NA LJUBLJANSKEM OBMOČJU).

PRAVILNO PA JE BILO , KO SMO IMELI SDK, KO JE BILO TE PODATKE OBVEZNO DAJATI. ZATO SMO IMELI RED IN DISCIPLINO.
anon-15715 sporočil: 6.084
[#664501] 23.12.09 18:17 · odgovor na: foore (#664488)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-15715 23.12.2009 18:25

foore je napisal(a):

NISI DOVOLJ SEZNANJEN. POTEM BI LAHKO DRŽAVA TAKOJ UKREPALA, ZATO PA NE MORE, ČE SE JI NE DA PODATKOV. POJDI VPRAŠAT NA SPIZ.

ŠE PODATKE, KI SO JIH DOBIVALI TUDI ZA LETA NAZAJ NISO UREJENI.
ZANIMIVO, KO NISO ZA OGROMNO ŠTEVILO PRIVATNIKOV DAJALI PODATKOV VEČ KOT 15 LET . (TO JE BILO NA LJUBLJANSKEM OBMOČJU).

PRAVILNO PA JE BILO , KO SMO IMELI SDK, KO JE BILO TE PODATKE OBVEZNO DAJATI. ZATO SMO IMELI RED IN DISCIPLINO.
Ne deri se. Dovolj sem seznanjen.To, da ni red ni posledica nedajanja podatkov. Obvezna oddaja je vsa leta in bi "država lahko ukrepala". Zakaj ni je pa druga pesem.

Če gledam zdaj organizacijske rešitve, ki so bile sprejete pred 30imi leti in več, sloh ni bilo slabo zamišljeno. Seveda, upoštevaje tedanjo tehnologijo. Čisto neobenega napredka v teh letih ne vidim. Kvečjemu obratno, večjo štalo.
Če je tako, kot ponekod pravijo.

lp
foore sporočil: 12.753
[#664513] 23.12.09 18:42 · odgovor na: anon-15715 (#664501)
Odgovori   +    0

Dudek je napisal(a):

Ne deri se. Dovolj sem seznanjen.To, da ni red ni posledica nedajanja podatkov. Obvezna oddaja je vsa leta in bi "država lahko ukrepala". Zakaj ni je pa druga pesem.

Če gledam zdaj organizacijske rešitve, ki so bile sprejete pred 30imi leti in več, sloh ni bilo slabo zamišljeno. Seveda, upoštevaje tedanjo tehnologijo. Čisto neobenega napredka v teh letih ne vidim. Kvečjemu obratno, večjo štalo.
Če je tako, kot ponekod pravijo.

lp
 
Ne razumem, s kom sem te tako užalil. Se ti resnično opravičujem. Zanimivo se v celoti strinjam s tabo kar si napisal. Edino z besedo "Ne deri se", ker se ne morem na tem forumu.

lep dan ti želim
anon-15715 sporočil: 6.084
[#664573] 23.12.09 20:17 · odgovor na: foore (#664513)
Odgovori   +    0

foore je napisal(a):

 
Ne razumem, s kom sem te tako užalil. Se ti resnično opravičujem. Zanimivo se v celoti strinjam s tabo kar si napisal. Edino z besedo "Ne deri se", ker se ne morem na tem forumu.

lep dan ti želim
Nisi me užalil, sploh ne .. :)) Kričal si, z velikimi črkami.
Tudi jaz tebi želim lep dan  (noč)

lp
anon-97 sporočil: 39
[#664669] 23.12.09 23:07
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-97 23.12.2009 23:07
Všeč mi je naslov, kje se bo plačal DDV? Osnovnošolska matematika a+b=c, in sedaj nagradno vprašanje b+a=? Torej, še malo prakse. Kolega pravi, da mojstri radi pravkar izgubijo blokec za račune, da se z ravno pokvarjenim kulijem ne da pisati.... tako smo se izgovarjali v osnovni šoli. No moj vulkanizer ima delujoč kuli, pa mi preprosto odgovori, da nima nobene veze, da mi piše račun, ker ni zavezanec za DDV. In da ne rečem, da so mu iz domačega sefa ukradli bajne vsote denarja - dokumentirano v časopisih. Isti štos so mali avtoelektričarčki ...
anon-17378 sporočil: 8.998
[#664732] 24.12.09 04:34 · odgovor na: (#663627)
Odgovori   +    1

rava je napisal(a):

 
zvezdice + clap clap clap clap clap 
--------
ko smo šli iz juge ven, sem nadvse naivno mislila, da bo regulativa bolj kakovostna in bolj stabilna. potem sem malce upala, da bo eu izvedla kakšno forco na nas, da končno uredimo zakonodajo. 
glede na ranjko jugo pa danes ocenjujem, da se je regulacija zakomplicirala do nezavesti, administriranje pa početverilo, kljub temu, da bi morala biti produktivnost zaradi razvoja informacijskih sistemov precej višja. 
 *****

Vse to je rešljivo. Vendar ne z istimi ljudmi, ki so to povzročili.

Strani: 1