Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Debata v cerkvi: Profit ni satanovo delo

Strani: 1

anon-194566 sporočil: 454
[#624714] 05.11.09 11:21
Odgovori   +    0
Sta krščanstvo in bančni sistem združljiva?

Že po definiciji ne. Po 10 božjih zapovedih pa sploh ne.

1. Veruj v enega Boga
2. Ne skruni Božjega imena
3. Posvečuj Gospodov dan
4. Spoštuj očeta in mater, da boš dolgo živel in da ti bo dobro na Zemlji
5. Ne ubijaj (!!!!!!)
6. Ne nečistuj
7. Ne kradi (!!!!!!)
8. Ne pričaj po krivem (!!!!!!!!)
9. Ne želi svojega bližnjega žene
10. Ne želi svojega bližnjega blaga (!!!!!!)
anon-128015 sporočil: 924
[#624741] 05.11.09 11:45
Odgovori   +    0
Vzpon modernega bančništva v renesansi so prinesli ravno židi, saj jim vera ni preprečevala 'računati božjega časa', kot je krščanstvo razumelo obresti in samoplajanje denarja - šele družina Medici, ki so imeli tudi papeže iz svoje familije, so bankirstvo vzdignili v 'krščanski' poklic in preko mecenstva sponzorirali renesanso. V muslimanskih bankah še danes ne računajo obresti iz podobnih razlogov, kot pred stoletji kristjani niso smeli biti bankirji ali pa niso priščli v nebeško kraljestvo.
anon-202474 sporočil: 1.854
[#624752] 05.11.09 11:53
Odgovori   +    0
hmmmmm hmmmmmm hm?

ambasador21.wordpres...ni-sistem/

ambasador21.w ordpress.com/2009/06/14/kako-deluje-banka-ali-kaj- je-to-sistem-delnih-rezerv-fractional-reserve-lend ing/

ambasador21.wordpres...dobil-sist em-placevanja-z-papirnato-valuto-ki-ni-bila-vec-ve zana-na-zlato/

tolk mal o bančnem sistemu in đabestnosti le-tega....
anon-202474 sporočil: 1.854
[#624754] 05.11.09 11:54
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-202474 05.11.2009 12:00
hmmmmm hmmmmmm hm?

ambasador21.wordpres...ni-sistem/

ambasador21.wordpres...h-rezerv-f ractional-reserve-lending/

ambasador21.wordpres...sistem-pla cevanja-z-papirnato-valuto-ki-ni-bila-vec-vezana-n a-zlato/


tolk mal o bančnem sistemu in đabestnosti le-tega....
anon-202474 sporočil: 1.854
[#624765] 05.11.09 12:01
Odgovori   +    0
ja fak....jebemti javascript.....
anon-35163 sporočil: 30.643
[#624773] 05.11.09 12:05
Odgovori   +    1
Kaj o profitu pravi Kristus

www.biblija.net/bibl...14&m=Lk+19 11–27&nobar=1&t=1
bigl sporočil: 18.363
[#624795] 05.11.09 12:18 · odgovor na: anon-128015 (#624741)
Odgovori   +    0

virtu je napisal(a):
Vzpon modernega bančništva v renesansi so prinesli ravno židi, saj jim vera ni preprečevala 'računati božjega časa' , kot je krščanstvo razumelo obresti in samoplajanje denarja - šele družina Medici, ki so imeli tudi papeže iz svoje familije, so bankirstvo vzdignili v 'krščanski' poklic in preko mecenstva sponzorirali renesanso. V muslimanskih bankah še danes ne računajo obresti iz podobnih razlogov, kot pred stoletji kristjani niso smeli biti bankirji ali pa niso priščli v nebeško kraljestvo.
V  Talmudu je prebrati 613 Mitzvah - zapovedi od katerih sta 2 direktno od B po katerih se je pametno ravnati kljub temu, da so nekatere arhaične. Večina pa je še vedno aktualna.  O obrestih govorijo zapovedi od 534 do 537 in si jih lahko preberete tudi na: http://en.wikipedia....nce_of_613< /a>

Lep dan.
anon-128015 sporočil: 924
[#625059] 05.11.09 14:50 · odgovor na: bigl (#624795)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-128015 05.11.2009 14:55

bigl je napisal(a):

V  Talmudu je prebrati 613 Mitzvah - zapovedi od katerih sta 2 direktno od B po katerih se je pametno ravnati kljub temu, da so nekatere arhaične. Večina pa je še vedno aktualna.  O obrestih govorijo zapovedi od 534 do 537 in si jih lahko preberete tudi na: http://en.wikipedia....nce_of_613< /a>

Lep dan.

 
Se opravičujem za napačno informacijo (Not to lend with interest Lev.  25:37 ; Not to borrow with interest Deut.  23:20; Not to intermediate in an interest loan, guarantee, witness, or write the promissory note Ex.  22:24 ; Lend to and borrow from idolaters with interest Deut.  23:21)

Čeprav so kot prva religija prepovedali oderuštvo in obresti, pa je ta prepoved (v praksi) veljala le med njimi in ne do drugih ljudstev.

več na.. http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_banking

@mataj, kaj pravi jezus? ali meni odpira napačno stran?
//edit Sem skopiral celotno povezavo in zdaj mi odpre..
anon-197765 sporočil: 6.444
[#625172] 05.11.09 16:12
Odgovori   +    0
Ha ha ha ha, cvrli se bodo v peklu!
prerok sporočil: 3.248
[#625201] 05.11.09 16:45 · odgovor na: anon-35163 (#624773)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):
Kaj o profitu pravi Kristus

www.biblija.net/bibl...14&m=Lk+19 11–27&nobar=1&t=1
 Kaj pravi Mataj da je tema Kristusova v tem odlomku. Ker jaz razumem, da je tu tema nekaj drugega.
macon sporočil: 12.861
[#625261] 05.11.09 18:01 · odgovor na: anon-35163 (#624773)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):
Kaj o profitu pravi Kristus

www.biblija.net/bibl...14&m=Lk+19 11–27&nobar=1&t=1
 
A prilika o desetih minah? Lahko bi bila kar prilika o minskem polju. :)

Jezus je bil hipi, njegovo mnenje o $$$ ne šteje.
purinoli sporočil: 8.690
[#625351] 05.11.09 20:19 · odgovor na: anon-128015 (#624741)
Odgovori   +    1

virtu je napisal(a):
Vzpon modernega bančništva v renesansi so prinesli ravno židi, saj jim vera ni preprečevala 'računati božjega časa', kot je krščanstvo razumelo obresti in samoplajanje denarja - šele družina Medici, ki so imeli tudi papeže iz svoje familije, so bankirstvo vzdignili v 'krščanski' poklic in preko mecenstva sponzorirali renesanso. V muslimanskih bankah še danes ne računajo obresti iz podobnih razlogov, kot pred stoletji kristjani niso smeli biti bankirji ali pa niso priščli v nebeško kraljestvo.
 Meni je vse to skupaj čudno. Brat ekonomist mi trdi, da so vse vrste denarja podvržene inflaciji. Od papirja, školjk, ovac, žensk, zlata do modernih klik na miški penezov. Verni znanci in žlahta so mi rekli : delaj dobra dela, pa ti bo bog povrnil v nebesih. To mi ne gre skupaj.

Če recimo na mediani svojega življenja pri 55 letih ( že mimo) naredim dobra (neplačana) dela v vrednosti 100 enot neke trenutne valute, se bo v naslednjih 55 letih nabrala inflacija. Ko pridem v nebesa, česar si zaradi slabe družbe tam ne želim, ampak na to nimam vpliva, koliko mi bo bog povrnil ? 100 ? Vsi prijatelji štuk nižje, lepo na toplem in v odlični družbi, bi se mi smejali, ker božji bratranec S. baje plačuje promptno, upošteva inflacijo, future value, present value, IRR ( internal rate of return).....Problem je, da baje dobra dela ne čisla preveč, po drugi strani pa menda bogec za primerne peneze tudi zamiži na eno oko, če ga podmažeš. Menda so bile husitske vojne v 15 stoletju ravno zaradi tega in se je papežem potem zgodil narod, pardon Luther Martin, menda ne tisti, ki dela iz mošta vin.

Dilema je tetra ali kar polilema. Delati dobra dela je lepo, ker imaš zadovoljstvo. Vendar potem v večnosti slabo plačo. Delati slaba dela je slabo, ker te peče vest, vendar si potem večno na toplem in bogat. In takih polilem ali ali ali je še oho ho. Mislim, da bi morali iz Vatikan Holdinga poslati kako peticijo tja gor med galaksije. BTW, Banca  Ambrosiana in ostale banke v lasti ledih pobov v kiklah zaračunavajo obresti, kar vnaša še dodatno zmedo v glave nas neukih. Pa menda jim tudi investiranje v mamila in kurbišča ni tuje.

Boljš, da neham, bom raje poskusil dobiti info iz prve roke od kakega veseljaka, ki bo zavandral iz nebes ali pekla nazaj sem in mi povedal, kolikšna je optimalna OM in inflacija, če upoštevaš večnost časa. Nekaj se mi dozdeva, da mora biti večja od 0%.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-35163 sporočil: 30.643
[#625480] 06.11.09 00:29 · odgovor na: macon (#625261)
Odgovori   +    0

macon je napisal(a):

 
A prilika o desetih minah? Lahko bi bila kar prilika o minskem polju. :)

Jezus je bil hipi, njegovo mnenje o $$$ ne šteje.
 Vraga starega je bil hipi. Če bi Kristus živel danes, bi talal koolaid, tako kot naprimer Jim Jones

Jim Jones - Wikipedi...cyclopedia
bigl sporočil: 18.363
[#625694] 06.11.09 10:57 · odgovor na: purinoli (#625351)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

 Meni je vse to skupaj čudno. Brat ekonomist mi trdi, da so vse vrste denarja podvržene inflaciji. Od papirja, školjk, ovac, žensk, zlata do modernih klik na miški penezov. Verni znanci in žlahta so mi rekli : delaj dobra dela, pa ti bo bog povrnil v nebesih. To mi ne gre skupaj.

Če recimo na mediani svojega življenja pri 55 letih ( že mimo) naredim dobra (neplačana) dela v vrednosti 100 enot neke trenutne valute, se bo v naslednjih 55 letih nabrala inflacija. Ko pridem v nebesa, česar si zaradi slabe družbe tam ne želim, ampak na to nimam vpliva, koliko mi bo bog povrnil ? 100 ? Vsi prijatelji štuk nižje, lepo na toplem in v odlični družbi, bi se mi smejali, ker božji bratranec S. baje plačuje promptno, upošteva inflacijo, future value, present value, IRR ( internal rate of return).....Problem je, da baje dobra dela ne čisla preveč, po drugi strani pa menda bogec za primerne peneze tudi zamiži na eno oko, če ga podmažeš. Menda so bile husitske vojne v 15 stoletju ravno zaradi tega in se je papežem potem zgodil narod, pardon Luther Martin, menda ne tisti, ki dela iz mošta vin.

Dilema je tetra ali kar polilema. Delati dobra dela je lepo, ker imaš zadovoljstvo. Vendar potem v večnosti slabo plačo. Delati slaba dela je slabo, ker te peče vest, vendar si potem večno na toplem in bogat. In takih polilem ali ali ali je še oho ho. Mislim, da bi morali iz Vatikan Holdinga poslati kako peticijo tja gor med galaksije. BTW, Banca  Ambrosiana in ostale banke v lasti ledih pobov v kiklah zaračunavajo obresti, kar vnaša še dodatno zmedo v glave nas neukih. Pa menda jim tudi investiranje v mamila in kurbišča ni tuje.

Boljš, da neham, bom raje poskusil dobiti info iz prve roke od kakega veseljaka, ki bo zavandral iz nebes ali pekla nazaj sem in mi povedal, kolikšna je optimalna OM in inflacija, če upoštevaš večnost časa. Nekaj se mi dozdeva, da mora biti večja od 0%.

Lep pozdrav, Purinoli
 
:-). Kombinacij denarja, čustev, občutkov in verskih predpostavk je ohoho neskončno mnogo, IRR :-) je imaginaren v teh razsežnostih in nič (0) je za te razmere idealna številka:-). Saj v 0 ni kaosa, ki pa se začne takoj v smeri + ali -.  Tako, da si v vsakem primeru v celoti poplačan za svoja dela. :-). Lep dan.

Strani: 1