3 ure
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
4 ure
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
4 ure
Najbolj brani članki danes
5 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
6 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
7 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
7 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
7 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
7 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
8 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
8 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
8 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
8 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
8 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
9 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
9 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
10 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
11 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
11 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
11 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Ne vrag, le Hrvat naj bo mejak!

Strani: 1 2

anon-175172 sporočil: 144
[#624359] 05.11.09 06:50
Odgovori   +    0
Škoda, da je krasnega dne konec. Na Financah vas razumem, vam je do biznisa s Hrvati, a žal bo kratkoročen.
JohnRambo sporočil: 241
[#624385] 05.11.09 07:38
Odgovori   +    0
18 let smo obstali na mestu eni in drugi. Dosegli nismo nič, razen nekaj politikov. Pa briga me za njih, pomembno je, da je folku bolje.
anon-202033 sporočil: 1.876
[#624395] 05.11.09 07:50
Odgovori   +    2
Hrvatom je potrebno po pravni poti odvzeti zasedena SLOVENSKA ozemlja in enkrat za vselej dopovedati da je kraja in laž nespodobna. Enako naši vladi, saj nekateri današnji politiki tega ne vedo več.
JohnRambo sporočil: 241
[#624424] 05.11.09 08:19 · odgovor na: anon-202033 (#624395)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: JohnRambo 05.11.2009 08:26
Zdaj imamo priložnost, da dokažemo, kaj je naše in jim tako po pravni poti odveti ozemlje. Na to se je potrebno dobro pripraviti in ne samo govoriti, kaj vse so nam ukradli in jokati za nazaj, kar je tipično slovensko.

BTW: Pahor mi sploh ni všeč (gospodarstvo je zafural in zadolžil državo, namesto, da bi kaj rezal). Verjetno bom volil Janšo, a pri tem vprašanju se strinjam. Od besed k dejanjem - če kdaj, moramo sedaj stopiti skupaj in dokazati, kaj je naše in kaj ne. Dovolj imam raznih Podobnikov, ki v življenju niso nič naredili in samo podpihujejo sovraštvo. Da ne govorim o sposobnosti Janše glede mejnega spora, kjer je pa res skoraj zafural vse s svojim sporazumom s Sanaderjem.
kzupanc sporočil: 10.519
[#624452] 05.11.09 08:41 · odgovor na: JohnRambo (#624424)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: kzupanc 05.11.2009 08:42

JohnRambo je napisal(a):
Zdaj imamo priložnost, da dokažemo, kaj je naše in jim tako po pravni poti odveti ozemlje. Na to se je potrebno dobro pripraviti in ne samo govoriti, kaj vse so nam ukradli in jokati za nazaj, kar je tipično slovensko.

BTW: Pahor mi sploh ni všeč (gospodarstvo je zafural in zadolžil državo, namesto, da bi kaj rezal). Verjetno bom volil Janšo, a pri tem vprašanju se strinjam. Od besed k dejanjem - če kdaj, moramo sedaj stopiti skupaj in dokazati, kaj je naše in kaj ne. Dovolj imam raznih Podobnikov, ki v življenju niso nič naredili in samo podpihujejo sovraštvo. Da ne govorim o sposobnosti Janše glede mejnega spora, kjer je pa res skoraj zafural vse s svojim sporazumom s Sanaderjem.
 Kaj je Janša zafural? Ej, prebudi se človek, dan je že.
anon-158991 sporočil: 207
[#624478] 05.11.09 09:01
Odgovori   +    0
kolikor smo imeli priložnost prebrati v javnosti je zelo malo Slovencev proti vstopu v EU. drugo pa so nerešena mejna vprašanja. me prav zanima če sta avtorici res tako radodarni s svojim premoženjem samo zato, da je mir pri hiši. kar je res je res. tujega nočemo svojega ne damo. pa pika. se vidimo na referendumu...
JohnRambo sporočil: 241
[#624503] 05.11.09 09:20 · odgovor na: kzupanc (#624452)
Odgovori   +    0
napisal sem: skoraj je zafural
RTM sporočil: 4.799
[#624526] 05.11.09 09:33 · odgovor na: JohnRambo (#624424)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: RTM 05.11.2009 09:34

JohnRambo je napisal(a):
Zdaj imamo priložnost, da dokažemo, kaj je naše in jim tako po pravni poti odveti ozemlje. Na to se je potrebno dobro pripraviti in ne samo govoriti, kaj vse so nam ukradli in jokati za nazaj, kar je tipično slovensko.

BTW: Pahor mi sploh ni všeč (gospodarstvo je zafural in zadolžil državo, namesto, da bi kaj rezal). Verjetno bom volil Janšo, a pri tem vprašanju se strinjam. Od besed k dejanjem - če kdaj, moramo sedaj stopiti skupaj in dokazati, kaj je naše in kaj ne. Dovolj imam raznih Podobnikov, ki v življenju niso nič naredili in samo podpihujejo sovraštvo. Da ne govorim o sposobnosti Janše glede mejnega spora, kjer je pa res skoraj zafural vse s svojim sporazumom s Sanaderjem.
 mene tudi zanima, kaj je po tvoje bilo skoraj zafurano !?


bodi konkreten in natančen. pahorizna je itak dovolj brez tvojega modrovanja in opletanja teh dveh babušk.
JohnRambo sporočil: 241
[#624581] 05.11.09 10:09 · odgovor na: RTM (#624526)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: JohnRambo 05.11.2009 10:09
Sporazum Janša-Sanader, kot je bil predstavljen v javnosti in mislim, da dokumenta nihče od nas navadnih zemljanov ni videl, je predvideval reševanje preko sodišča v Haagu. Ni predvideval reševanja po načelu pravičnosti ampak izključno mednarodno pravo. Toliko jaz vem o tem.

Saj res, zakaj pa ni bil dokument javno objavljen, da bi si ustvarili realno sliko. Če dokument obstaja, se opravičujem, ker si sliko ustvarjam preko medijev, zato mi prosim pokažite link do njega. Prosim za originalni dokument, ne za nek povzetek. Potem bom lahko rekel, da se motim, ampak mislim, da se ne.
anon-202349 sporočil: 517
[#624591] 05.11.09 10:15 · odgovor na: kzupanc (#624452)
Odgovori   +    0

kzupanc je napisal(a):

 Kaj je Janša zafural? Ej, prebudi se človek, dan je že.
 
vse, ti se prebudi
anon-102514 sporočil: 6.114
[#624593] 05.11.09 10:16 · odgovor na: JohnRambo (#624581)
Odgovori   +    0

JohnRambo je napisal(a):
Sporazum Janša-Sanader , kot je bil predstavljen v javnosti in mislim, da dokumenta nihče od nas navadnih zemljanov ni videl , je predvideval reševanje preko sodišča v Haagu. Ni predvideval reševanja po načelu pravičnosti ampak izključno mednarodno pravo. Toliko jaz vem o tem.

Saj res, zakaj pa ni bil dokument javno objavljen, da bi si ustvarili realno sliko. Če dokument obstaja, se opravičujem, ker si sliko ustvarjam preko medijev, zato mi prosim pokažite link do njega. Prosim za originalni dokument, ne za nek povzetek. Potem bom lahko rekel, da se motim, ampak mislim, da se ne.
 ga tudi nihče od "posvečenih" ni videl, ker ga preprosto NI!
Hrvatje in KGB govorijo, da je bil na Bledu dosežen načelni dogovor za sodišče v Haagu (Janša-Sanader).
anon-32892 sporočil: 356
[#624700] 05.11.09 11:13
Odgovori   +    0
Avtoricama komentarja niso jasni osnovni pojmi , kar je jasno vidno v tem odstavku:
"O čem govorimo? Dvomov o arbitražnem sporazumu o meji ne gre podcenjevati. Sporazum je eden izmed najpomembnejših dokumentov med državama. Po drugi strani pa od udarcev po mizi in besednih vojn zaradi mejnega spora ni mogoče živeti. To je lahko hrana za politike, politične elite, politikante. Drugi živimo od tega, kar ustvarimo. In potem po možnosti z dobičkom prodamo in zaslužimo. Slovenija je usodno odvisna od izvoza. "

Argument, da živimo od tega kar ustvarimo je moč uporatiti zgolj v domeni preživejta. Nikakor pa to ni argument, ki osmisli preživetje. "Od česa živimo" ne more nadomestiti "Zakaj živimo".
Če nam je dovolj zgolj argument ustavrjanja (biološkega preživetja), potem ne portebujemo lasten države , niti nacionalne identitete. Za ta argument bi bilo bolje biti ena od nemških pokrajih, kjer sta vrednoti delo in ustvarjalnost na visokem nivoju, pa še neznasko smo odvisni od izvoza v Nemčijo.

Za sedaj je ta dokument toliko močan, kot je dogovr Drnovšek Račan.
XHICS sporočil: 10
[#624718] 05.11.09 11:25
Odgovori   +    0
Spoštovani avtorici, če vajin stavek "Nestabilna valuta ne pripomore k dobremu poslovanju izvoznikov" namiguje na nestabilnost hrvaške Kune, se mi zdi, da imata zelo pomanjkljive informacije.
anon-196540 sporočil: 1.612
[#624763] 05.11.09 12:00 · odgovor na: JohnRambo (#624424)
Odgovori   +    0
Ali mi lahko poveš kdaj sta Janša in Sanader kaj podpisala. Če misliš na Bled ni bilo nič podpisano ker je naša takratna opizicija zdajšnja oblast rekla, da to kar sta se zmenila ni dobro ker se v besedilu ne pojavlja besedda pravičnost in glej ga zlomka sedaj so podpisali ravno tak sporazum brez besede pravičnost.  Zdaj mi pa ti povej kdo se dela norca iz ljudi.
JohnRambo sporočil: 241
[#624822] 05.11.09 12:35 · odgovor na: anon-196540 (#624763)
Odgovori   +    0
Ok, nič nista podpisala. Gotovo pa obstaja zapisnik srečanja, kaj sta se dogovorila in bi ga bilo dobro videti.
anon-207494 sporočil: 693
[#624835] 05.11.09 12:45
Odgovori   +    0
Kaj ti dve nalagata!

Hrvatje so usodno odvisno od Slovencev. Brez nas, ne bi preživeli od turizma.

Predlagam, da dobijo Italijani nazaj cono A in B, potem bomo pa z Italijani naprej debatirali koliko nam bodo odstopili.

EU ne briga naša meja, saj bo tako ali tako skupna, hočejo Hrvate v Evropi. Sedaj ko je v EU že skoraj ves Balkan, morajo priti še hrvati, da se bodo lahko ubadali z Balkanci.

Sploh pa, kdo bo pa južno mejo branil? Slovenci?
anon-196540 sporočil: 1.612
[#624860] 05.11.09 12:56 · odgovor na: JohnRambo (#624822)
Odgovori   +    0
No zakaj pa potem govoriš da sta podpisala. Lej Janša in Sanader sta se pogovarjala kot sta se tudi Pahor in Kosorejeva, ker vsi vemo da je treba to rešiti. Do tukaj vse lepo in prav. Vendar je Janša po sestanku vse stranke vpraša ali se strinjajo ,da se dogovor podpiše ali ne in SD, Zares, LDS, SLS in SNS so rekli, da ne razen, če se v dogovor vnese beseda pravičnost in ker Hrvati na to niso pristali sporazum ni bil podpisan. Potem je v Sloveniji  vajeti v roke prevzel Pahor na Hrvaškem pa Kosorejeva in sta se šla tiho diplomacijo. Pahor ni nič vpraša zdajšnjo opzicijo in podpisal sporazum kljub temu, da v besedilu ni besedice pravičnost koliko slišim v javnosti (ker spdorazuma nočejo pokazati) več ne vem pa je vseeno sporazum podpisal. Ali ni to malo čudno prej je bilo vse narobe sedaj je pa po Pahorejevo vse čudovito. Veš ne morem rezumeti nekaj kar si nasprotuje.
anon-208839 sporočil: 319
[#625016] 05.11.09 14:25
Odgovori   +    0
Tako je in še enkrat poudarjam ,da po tej arbitražni rešitvi ne sme biti nobenega zmagovalca in poraženca!Si predstavljate politične in ekonomske posledice v nasprotnem primeru?
anon-193160 sporočil: 1.682
[#625048] 05.11.09 14:47 · odgovor na: anon-196540 (#624763)
Odgovori   +    0

kenguru72 je napisal(a):
Ali mi lahko poveš kdaj sta Janša in Sanader kaj podpisala. Če misliš na Bled ni bilo nič podpisano ker je naša takratna opizicija zdajšnja oblast rekla, da to kar sta se zmenila ni dobro ker se v besedilu ne pojavlja besedda pravičnost in glej ga zlomka sedaj so podpisali ravno tak sporazum brez besede pravičnost .  Zdaj mi pa ti povej kdo se dela norca iz ljudi.
 V sedanjem sporazumu je beseda pravičnost. Vsaj v tistem sporazumu, ki ga objavljajo naši mediji, res pa je, da original sporazuma Pahor javnosti ni predstavil, tam pa morebiti te besede res ni. Point pa je v tem, da tudi ti nisi videl orinal sporazuma, zato de facto ne moreš trditi, kar v njem piše, lahko pa se opiraš na ta ilegalni objavljen sporazum, ki pa ga očitno nisi prebral, sicer bi v njem videl tudi to želeno besedo pravičnost. Torej?
anon-196540 sporočil: 1.612
[#625116] 05.11.09 15:20 · odgovor na: anon-193160 (#625048)
Odgovori   +    0
Ja se strinjam s teboj nisem videl sporazuma kot ga tudi ti nisi. Je pa razlika v pravičnosti v angleški splošni besedi in latinski besed, ki se uporablja v pravu in mislim da te besede v sporazumu ni kar je govoril tudi gospod Cerar s pravne fakultete tako da tega ni ne v prejšnjem , ki ga ni podpisal Janša in ne v tem , ki pa ga je Pahor podpisal. Pa še to če sporazumu nasprotuje dr Pavliha, dr Bučar , dr Cerari in celo Spomenka Hribar pa mora biti s tem sporazumom nekaj narobe.
anon-193160 sporočil: 1.682
[#625145] 05.11.09 15:42 · odgovor na: anon-196540 (#625116)
Odgovori   +    0
"Pa še to če sporazumu nasprotuje dr Pavliha, dr Bučar , dr Cerari in celo Spomenka Hribar pa mora biti s tem sporazumom nekaj narobe."

Tole sicer ni noben argument, ker nihče od dotičnih tega sporazuma ni videl. Sicer pa je v tem, kar so objavljali naši mediji, napisano takole: meja na kopnem se bo reševala po mednarodnem pravu, meja na morju pa po mednarodnem pravu z upoštevanjem načela pravičnosti - drugače pravzavprav niti ni možno, ker niti Hrvaška niti slovenija na morju za časa Jugoslavije meje ni imela, se pravi, da tu ni zgodovinskih dejstev, na katera bi se sodišče lahko oprlo in tu ni izključen niti precedens, v kolikor v svetovni zgodovini še ni bilo podobnega primera (se mi zdi, da bo tole prvi). Druga zgodba pa je na kopnem, kjer se bodo opirali na katastrsko dokumentacijo, samo na morju katastrov pač ni. Po mojem skromnem laičnem mnenju je tale sporazum največ, kar se je v dani situaciji dalo doseči. Nekako se mi zdi, da bo arbitraža hočeš nočeš morala odločati tudi po načelu pravičnosti, ker drugače ne bo šlo.
jato sporočil: 643
[#625161] 05.11.09 15:55
Odgovori   +    0
kakšne strasti neki, za piransko občino gre
anon-196540 sporočil: 1.612
[#625166] 05.11.09 16:06 · odgovor na: anon-193160 (#625145)
Odgovori   +    0
Mislim da v sporazumu ni latinske besede (oprosti, če je narobe ne znam latinsko) Ex eqou et bono, kot ga ni bilo v sporazumu, ki naj bi ga podpisala Janša in Sanader, ki pa ga nista ker je ravno takratna opozicija in sedanja vladajoča garnitura temu nasprotovala, če tega načela ne bo v sporazumu. Potem  ni nobenega napredka ampak je to isto kot pred letom le razlika je da je to arbitraža tisto pa bi bilo sodišče. Je pa še ena zanka in to so arbtri. Ene naj bi predlagali mi ene Hrvati če prav razume, če pa se ne bomo dogovorili pa bodo to sodniki meddržavnega sodišča v Haggu se pravi isti drek kot prej povej mi kje je v tem sporazumu napredek, ki ga tako opeva Pahor.
0531Agenc sporočil: 254
[#625185] 05.11.09 16:27
Odgovori   +    0
slediti je treba grškemu zgledu: zahtevamo preimenovanje sosednje države v "zahodna srbija" pa se ne bo noben razburjal ... dokler tega ne storijo nimajo vstopa v EU
anon-196540 sporočil: 1.612
[#625190] 05.11.09 16:33 · odgovor na: 0531Agenc (#625185)
Odgovori   +    0
Ja točno tako pa se noben Američan ne usaja pa hoče nekaj po svoje ker Grčija je pa velika pa vplivna ne pa ena uboga Slovenija ki poklekne še preden ji kdo sploh kaj reče.
anon-169640 sporočil: 1.426
[#625192] 05.11.09 16:34 · odgovor na: JohnRambo (#624822)
Odgovori   +    0

JohnRambo je napisal(a):
Ok, nič nista podpisala. Gotovo pa obstaja zapisnik srečanja, kaj sta se dogovorila in bi ga bilo dobro videti.

Dear John, zdi se, da si presenečen nad odzivi forumašev, ampak privoščil si si res kardinalno napako.
Politik J se namreč nikolii ne sme omenjati v kontekstu "zafural", "sprejel podkupnino", "švercal", "lagal", "podmizno prodal", "nastavil na položaj", "podpisal neumnost" ipd., ker za to nikoli ni dovolj dokazov. tisti dokazi, ki so, so pa lažni! itak pa vsak ve, da on kaj takega nikoli ne bi naredil. evo, tolk da bo veš vedel za drugič....
anon-169640 sporočil: 1.426
[#625204] 05.11.09 16:50 · odgovor na: anon-169640 (#625192)
Odgovori   +    0

febo7 je napisal(a):


Dear John, zdi se, da si presenečen nad odzivi forumašev, ampak privoščil si si res kardinalno napako.
Politik J se namreč nikolii ne sme omenjati v kontekstu "zafural", "sprejel podkupnino", "švercal", "lagal", "podmizno prodal", "nastavil na položaj", "podpisal neumnost" ipd., ker za to nikoli ni dovolj dokazov. tisti dokazi, ki so, so pa lažni! itak pa vsak ve, da on kaj takega nikoli ne bi naredil. evo, tolk da bo veš vedel za drugič....

šele en cvek po 10 minutah?!? a nisem bil dovolj direkten al kaj?ps. ščuka je vsaj dokazal, da je razumel message. svaka čast stari!!! zgleda maš višji količnik kot uni tvoji pajdaši, ki najbrž mislijo, da jest to resno
anon-193160 sporočil: 1.682
[#625225] 05.11.09 17:15 · odgovor na: anon-196540 (#625166)
Odgovori   +    0
Jaz sploh ne omenjam Janša Sanader, to sploh nima veze. In sploh ne govorim o napredku. Končno se je začelo nekaj premikati naprej in ziher sem, da ni tako slab kot se v javnosti hoče prikazat. Jaz od tega, če bo ratificiran, pričakujem več koristi kot škode, večina pa pač ne. Mogoče pa bomo imeli referendum in bo sporazum padel, samo potem pa nam lahko po moje samo še bog pomaga :))
anon-105119 sporočil: 3.426
[#625252] 05.11.09 17:46
Odgovori   +    0
ta arbitražni sporazum bi podpisal tudi jajčko,
pa tudi jelinko bi ga če bi bil na oblasti,
pripravili so ga namreč amerikanci,
manj kot imamo itak ne moremo dobiti,
junction pa ima za nas pomembnejši pomen,
kot si marsikdo misli.
Glede boljšega življenja pa takole;
revnejšim slovencem se je standard drastično zmanjšal,
saj se je cena osnovnih živil kar podvojila,
najnižje penzije in socialni dodatki pa so ostali isti.
Isto tako bo tudi na hrvaškem,
nekaj % ljudi bo živelo bolje,
večini pa se bo standard zmanjšal.
anon-94166 sporočil: 2.855
[#625326] 05.11.09 19:46 · odgovor na: kzupanc (#624452)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-94166 05.11.2009 19:51

kzupanc je napisal(a):

 Kaj je Janša zafural? Ej, prebudi se človek, dan je že.
 
V bistvu imaš zelo prav. Kerj Janša ni naredil nič glede mejnega vprašanja, razen da se je nastavljal kameram na Bledu tudi zafurati ni mogel nič.

Strani: 1 2