Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek \'\'Nepremičnine se bodo še naprej cenile\'\'

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Nepremičnine (138)

Strani: 1

anon-202474 sporočil: 1.854
[#580974] 10.09.09 13:37
Odgovori   +    0
Spomnim se, da smo lansko leto gledali po televiziji, v oddaji polnočni klub, "cvet" slovenskih nepremičninarjev. V tej oddaji so "strokovnjaki" napovedovali največ 2-3% padec cen nepremičnin.
anon-202474 sporočil: 1.854
[#581030] 10.09.09 14:16
Odgovori   +    0
slovenc1 se kar pridružujem...no jaz bi to podprl še z demografskim gibanjem prebivalstva, ki zaradi absorbcijske sposobnosti izdelka-nepremičnine, narekuje tempo povpraševanja...tega pa ob več kot 70-80% lastništvu nepremičnin, v celotni strukturi nepremičninskega sektorja v sloveniji, ni za pričakovat v sloveniji še leta in leta ne...tako da vsaka transakcija več, kot se zgodi, bližje smo finančnemu kolapsu države, kajti ves denar v obtoku, zaradi bančnega sistema, kot ga imamo/imajo, sloni na hipotekarnih kreditih, ustvarjenih na zemljiščih. Potem pa po sistemu delnih rezerv oziroma fractiona reserve lending shem, banke čarajo iz teh posojil nova posojila(vzameš 100 krede, iz te lahko naredijo novih 90 krede iz teh 90 naredijo novih 81 krede iz teh 81 naredijo novih 72.9krede...) in upajo, da obresti, ki jih nezakonito zaračunavajo za ta posojila, ne bodo popolnoma načela stabilnosti sistema...nikoli pa ni dovolj denarja v obtoku, ob določenem časovnem prerezu, da bi se vsa posojila in obresti poplačale. Rezultat tega so ekonomski pojmi konkurenčnost in učinkovitost, kar pa prevedeno v slovenščino pomeni, množična odpuščanja zaradi previsokih stroškov dela v podjetjih, učinkovitost pa to, da pri plačevanju podizvajalcev gradbeno podjetje V. zadrži vsa plačila investitorjev, namesto, da bi jih sprostil in plačal dotične ljudi, ki potem naprej toršijo, plačujejo davke, in denar kroži. Ker je v sestavi BDPja gradbeništvo prisotno v zelo visokem procentu....baje okoli 10-15%, se krč na tem področju pozna seveda na makroekonomski sliki komunistične Slovenije. To pomeni, če bo slučajno minister Križ-nič bral, da posledično podjetja nimajo od kje plačevati davke in prispevke, da ni proračunskih prihodkov v obliki DDV-ja, DPN-ja, DOKD-jev(kapitalc), posledično temu se proračun polni z zadolževanjem pri tujih bankah v obliki izdajanja državnih obveznic in posledično temu, razni yieldi, roki dospelosti in ostali elementi državne obveznice Slovenijo in slovenske državljane sužnijo, še celo tiste, ki se še niso rodili, niti še ne skačejo iz levega v desni jajček. Ko bodo države postale finančno tako izčrpane, bodo lahko svoj kredit, ki ga imajo na bilanci v obliki raznih proračunskih primanjkljajev ali javnih dolgov(kakorkoli je že terminologija v eri določene politične opcije...) lahko konvertirale v SDR(special drawing rights), ki ga bodo lahko črpali posamezni ministri G-20 ali G-50, karkoli že bo aktualno takrat. Posledično temu bodo v kredit ujeti državni sistemi, in bodo prepuščeni na milost in nemilost imbecilom kot so Robert Zoellick, Strauss Kahn in seveda naš predragi RockFuckFeller in Rottenschildscheisser, kot glavni ideologi skupine Bilderburg...tako da, dragi gradbeniki in nepošteni nepremičninski posredniki, upam da ste si malce ogledali, kaj ste storili Sloveniji v sodelovanju s podporo leve in desne politične opcije. Jebem vam mater komunistično.
anon-51314 sporočil: 68
[#581253] 10.09.09 20:21
Odgovori   +    0
Mene so učili, da cene dirigira ponudba in povpraševanje, ne pa mnenja raznih 'strokovnjakov' in komentatorjev !
anon-12560 sporočil: 3.563
[#581285] 10.09.09 21:11
Odgovori   +    0
Finance: Zakaj ste pa naslov spremenil???
Prvi naslov je bil: CENE NEPREMIČNIN BODO ŠE NAPREJ PADALE !

Očitno zato, ker sodelujete z državno mafijo pri zaviranju tržnega oblikovanja cen. Očitno bodo cene stanovanj v kratkem STRMOGLAVILE.
anon-86525 sporočil: 192
[#581292] 10.09.09 21:22 · odgovor na: anon-12560 (#581285)
Odgovori   +    0
očitno nekaj smrdi če je bilo potrbno spremeniti nalov prispevka (pritiski nepremičninarjev in .....)
anon-130825 sporočil: 214
[#581900] 11.09.09 13:22
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-130825 11.09.2009 13:23
S vsem spoštovanjem do kupcev, stanovanje sem kupil točno dve leti nazaj, po najdražji tarifi, pa sem danes pogledal stanovanja pa je moje (l.87) še dražje za 15k€. Ne razumem kaj se ceni. Je pa res da so stanovanja l.26, l.59, l. 61 res cenejša kot takrat ko sem jaz kupoval. Ampak sorry za to gradnjo ne bi dal niti 20% oglaševane cene oziroma jih kar takoj vržem ven na filtriranju.
Gustl sporočil: 13.628
[#581903] 11.09.09 13:24 · odgovor na: anon-130825 (#581900)
Odgovori   +    0

Mucek28 je napisal(a):
S vsem spoštovanjem do kupcev, stanovanje sem kupil točno dve leti nazaj, po najdražji tarifi, pa sem danes pogledal stanovanja pa je moje (l.87) še dražje za 15k€.  
Oglašuje se 15K dražje.
JanezNovak131 sporočil: 1.102
[#582086] 11.09.09 15:14 · odgovor na: anon-130825 (#581900)
Odgovori   +    0
Z vsem spoštovanjem:

Oglaševane cene očitno dobro poznaš -  predlagam, da jih danes in naslednje mesece primerjaš z realiziranimi cenami na tvoji lokaciji. 

http://prostor.gov.si/jv_etn/index.jsp


Mene je kr malo zabolelo, ko sem naredil isto za moje stanovanje. Jebiga, padci ponavadi bolijo.

Strani: 1