Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek S spletnim pokrom do 5.000 evrov na mesec

Strani: 1 2

0711ALdat sporočil: 27
[#560895] 10.08.09 08:38
Odgovori   +    0
Zadeva je dobičkonosna samo zato, ker ni obdavčena.
Če bi jih obdavčili tako kot vse ostale normalno delovne ljudi, bi jim ne ostalo kaj prida.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#560987] 10.08.09 10:30 · odgovor na: 0711ALdat (#560895)
Odgovori   +    0

0711ALdat je napisal(a):
Zadeva je dobičkonosna samo zato, ker ni obdavčena. Če bi jih obdavčili tako kot vse ostale normalno delovne ljudi, bi jim ne ostalo kaj prida.
 
prvo je treba narediti dobiček...

jaz sicer ne trdim da se ne da, ker vem da se da, tudi sam igram...ampak zadeva ni tako zelo enostavna:)

tukaj v tem poslu je precej prodajalcev megle, ki se hvalijo z donosi v bistvu imajo pa precej višje cilje s svojo samohvalo, s tem ne ciljam na omenjene v članku.. seveda ovce tega ne vidijo, ker so zaslepljene z željo po denarju in namišljenim uspehom nekaterih, kar jih še dodatno spodbuja k igri...

proklete ovce so slepe v takšnih zadevah...
anon-166829 sporočil: 5.290
[#561006] 10.08.09 10:41
Odgovori   +    1
Namen takih člankov je pridobiti naivneže, da se pridružijo pokerašem in vztrajajo toliko časa, da jih do konca oskubijo.

Dobivajo samo tisti, ki imajo narejen program za igranje pokra, ki šteje padle karte. Seveda samo, dokler jih ne dobijo, ker je jasno tak program prepovedan.

Taki super pokeraši potem odprejo šolo pokra za naivneže in služijo naprej zaradi človeškega pohlepa in želje po hitrem zaslužku.
anon-42736 sporočil: 16
[#561023] 10.08.09 11:03 · odgovor na: anon-166829 (#561006)
Odgovori   +    0
Mater si pametna Pia, kje spiš da te ne ukradejo?Štetje kart pri pokru? Svašta mama rodi. Sicer pa članek je krneki. Do 5k eurov na mesec? Ja, tut 40k na mesec lahko, lahko pa tudi toliko minusa.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#561082] 10.08.09 12:15 · odgovor na: anon-166829 (#561006)
Odgovori   +    0



Dobivajo samo tisti, ki imajo narejen program za igranje pokra, ki šteje padle karte. Seveda samo, dokler jih ne dobijo, ker je jasno tak program prepovedan.


Lahko kaj več poveš o tem?

Različni programi obstajajo in so dovoljeni, saj nisem še slišal da bi bili prepovedani.

In kaj ti pri pokru pomaga štetje kart?
anon-159739 sporočil: 3
[#561435] 10.08.09 16:46 · odgovor na: anon-95084 (#561082)
Odgovori   +    1
Tudi sam špilam poker in poznam Mateja Koklja. Rečem lahko, da temu kar je napisal neverjamem. Ne vem sicer zakaj mu bi bilo v interesu pisat laži. Možno, da mu je v interesu, da bi čim več ljudi, predvsem mladih začelo igrati poker. Takšne igralce je seveda nato najlažje "obrati".V dokaz vam pokažem še javni podatek o tem, koliko izgube si je priigral v zadnjih 90 dneh in vse vam bo jasno. Na sit&go ter cash igral je priigral točno toliko: 
http://www.pokerprolabs.com/topshark/topshark.as px?playername=Mateywin&pokernetwork=1&tournamentty pe=mtt
Brez cash iger, ker tega ne špila. No saj špilal ni. Verjetno tud sedaj ne.Podatki so samo za največjo spletno igralnico kjer se večina igra in kjer špilajo večinoma vsi saj je meni osebno in večini najboljša igralnica.
Toliko nekaj o pokru, o katerem se govori kako se da na hitro zaslužiti...In to po 4-5 čuke na mesec. :))
rim sporočil: 57
[#561438] 10.08.09 16:53 · odgovor na: anon-95084 (#561082)
Odgovori   +    0
hja, zgleda da pia pač ne more prešteti vseh kart( namig: dovolj je le enkrat v karieri) in potem videt katere karte ji pomagajo in uporabiti zahtevno računsko operacijo, ki jo večina obvlada v OŠ.....
anon-166829 sporočil: 5.290
[#561450] 10.08.09 17:03 · odgovor na: anon-159739 (#561435)
Odgovori   +    0

akm1 je napisal(a):
Tudi sam špilam poker in poznam Mateja Koklja. Rečem lahko, da temu kar je napisal neverjamem. Ne vem sicer zakaj mu bi bilo v interesu pisat laži. Možno, da mu je v interesu, da bi čim več ljudi, predvsem mladih začelo igrati poker. Takšne igralce je seveda nato najlažje "obrati".V dokaz vam pokažem še javni podatek o tem, koliko izgube si je priigral v zadnjih 90 dneh in vse vam bo jasno. Na sit&go ter cash igral je priigral točno toliko: 
http://www.pokerprolabs.com/topshark/topshark.as px?playername=Mateywin&pokernetwork=1&tournamentty pe=mtt
Brez cash iger, ker tega ne špila. No saj špilal ni. Verjetno tud sedaj ne.Podatki so samo za največjo spletno igralnico kjer se večina igra in kjer špilajo večinoma vsi saj je meni osebno in večini najboljša igralnica.
Toliko nekaj o pokru, o katerem se govori kako se da na hitro zaslužiti...In to po 4-5 čuke na mesec. :))
Bravo akm1, preveč je zavajanj s strani igralcev pokra, da bi človek bil kar tako tiho. Taki promotorji pokra, ki lažejo, da o tako velikih zaslužkih, potem še zavajajo novince, da vsak lahko zasluži, le vztrajati je treba. In fol vztraja, denar pa kopni. Predno se bližnji zavedo, kaj se dogaja, je tak novinec že zasvojenec, družina pa na robu bankrota.

Računalniški programi v podporo pokru so prepovedani. Ko stran na kateri se igra poker tak program zazna, pokeraša izključijo, velikokrat pa mora tudi vračati priigrane zneske.

V Sloveniji sta bila najmanj dva igralca zalotena pri goljufanju. Seveda se spletne igralnice lahko goljufa še na različne druge načine. Največkrat se uporablja finta z dvemi ali tremimi igralci v eni sobi, ki so v medsebojni povezavi in s skupnimi močmi obirajo četrtega igralca. Seveda to vse delajo pošteno in zakonito, predvsem jih pa ni prav nič sram.
rim sporočil: 57
[#561452] 10.08.09 17:07 · odgovor na: anon-159739 (#561435)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rim 10.08.2009 17:10
@akm1
a sploh v slo, ki ima potenciala par 100 igralcev. omenjaš pa največjo igralnico kjer igra po 80 000 igralcev naenkrat ima res smisel novačiti nove igralce ki bodo igrali za par 1000% nižje denarje kot igralci z malo kilometrine.
pa tale tvoj graf z 44 turnirji sploh ni vredno omenjat.a sploh veš kaj pomeni resno delo oz resno igranje 44 turnirjev sparvi skupi v enem dnevu...
večini najboljša igralnica- če kolikorkoli spremljaš zadevo boš vedel da je igra tam zelo tight, št sodelujočih v turnirjih je enormno-posledično težje priti itm, potreben večji vzorec iger....
na hitro zaslužit? ja potem ko par let guliš knjige in si parkrat na robu živčnega ....( ja tud v golfu se hitro pride do dnarja-res manjšega ampak a kr po parih udarcih?

lp
rim sporočil: 57
[#561462] 10.08.09 17:21 · odgovor na: anon-166829 (#561450)
Odgovori   +    0
@ pia
nihče od projev ne govori o lahkem zaslužku ampak prej obratno o kravavem potu....in ko bo nek novinec začel z resnim pristopom bo kmalu vidu, da je veliko lažje zgubit kot dobit in ko bo končno pričel delati z min plusom bo vedel koliko dela in ur je bilo porebnih zato.
računalniki programi so dovoljeni s strani večine igralnic- pri vseh tudi največjih.
ja tudi v slo so packi ki bi radi na hitro zaslužili ampak vso takšno početje bo zelo kmalu ugotovljeno in šel bo denar iz vseh vpletenih računov- za vedno kot tudi nikoli več se ne boš mogel vpisati z drugim imenom. hvala bogu da je tako- to je pa prednost velikih igralnic ki imajo veliko softwer podporo. prav tako lahko vsak posamezen igralec javi vsako sumljivo obnašanje, ki bo v vsakem primeru temeljito preverjeno. vsaki resni igralnici je v interesu zmanjšati nepravilnosti na nulo, ker je preveč denarja v igri. v kolikor se bo razširil slab glas bo na strani manj igralcev in posledično bo vedno manj denarja za prireditelje.


lp
anon-95623 sporočil: 5
[#561467] 10.08.09 17:30
Odgovori   +    0
Poker je dobičkonosen za cca 10% igralcev, od tega jih cca 2% dobiva zavidljive vsote, dodatnih 10% se gibljejo okoli pozitivne ničle. Ni enostavno, ni pa nemogoče.

Sam sem bil včasih v živi igri v top 2% in služil lepe denarce (v letu 2007 več kot 100.000 EUR); pogoj zato je visok IQ, EQ in vsaj 2 leti intenzivnih izkušenj. Skratka predpostavke, s katerimi lahko v biznisu, s vsaj približno potencialnem poslovnem modelu, narediš bistveno več.

Iz teh razlogov sem se tudi umaknil iz poker sveta in poiskal zanimivejše in bolj potencialne izzive.

Aja pa še to - dobrega poker igralca niti v teoriji ne more premagati noben program. In ja res obstajajo posamezniki, ki služijo tudi bistveno več kot 5000 EUR na mesec, ampak so v to investirali ogromno časa in energije.
anon-195512 sporočil: 23
[#561541] 10.08.09 21:38
Odgovori   +    0
Maja Virant je napisala veliko reklame, mogoče tudi kaznivega dejanja napeljevanja k hazardu.
Iz hazarda živijo samo ORGANIZATORI IGRE, to je jsano vsakem normalno razgledanemu človeku.
Maja koliko si dobila za ta članek??
anon-205794 sporočil: 1
[#561587] 11.08.09 01:03
Odgovori   +    0
0711xxxx: Dobička v pokru se ne da obdavčiti, ker igralci redno plačujemo provizijo spletni igralnici, katera iz te provizije plača davek. Tako da bi bil priigran denar 2x obdavčen.
"Če bi jih obdavčili tako kot vse ostale normalno delovne ljudi, bi jim ne ostalo kaj prida." - Če zaslužim 5k€ na mesec in plačam 50% davka mi še vedno ostane 2500€ kar ve dosti več kot zaslužijo normalo delavni ljudje.
Če bom v enem mescu naredil minus (npr. 10k€) bom dobil davek nazaj?

ninoal: Verjetno mora biti nekdo nadnormalno razgledan da razume da poker ni hazard, saj očitno normalno razgledanemu človeku to ni jasno. Škoda da si nisi prebral članka, ki bi te malo razsvetlil.
anon-42736 sporočil: 16
[#561675] 11.08.09 09:35 · odgovor na: anon-205794 (#561587)
Odgovori   +    0
Samo da poker je hazard ali gambling. Sicer gambling z pozitivnim pričakovanjem ampak vseeno gambling. 
najobj sporočil: 31.906
[#561696] 11.08.09 10:14 · odgovor na: anon-205794 (#561587)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 11.08.2009 10:16

chainreaction je napisal(a):
0711xxxx: Dobička v pokru se ne da obdavčiti, ker igralci redno plačujemo provizijo spletni igralnici, katera iz te provizije plača davek. Tako da bi bil priigran denar 2x obdavčen. "Če bi jih obdavčili tako kot vse ostale normalno delovne ljudi, bi jim ne ostalo kaj prida." - Če zaslužim 5k€ na mesec in plačam 50% davka mi še vedno ostane 2500€ kar ve dosti več kot zaslužijo normalo delavni ljudje. Če bom v enem mescu naredil minus (npr. 10k€) bom dobil davek nazaj? ninoal: Verjetno mora biti nekdo nadnormalno razgledan da razume da poker ni hazard, saj očitno normalno razgledanemu človeku to ni jasno. Škoda da si nisi prebral članka, ki bi te malo razsvetlil.
 
... khmm, čisto vsaka igra je hazard ... je igra na srečo ... če imaš srečo, da igraš s slabšim od sebe, ga premagaš ... če pa nimaš sreče in igraš z boljšim, pa spušiš ...
anon-195512 sporočil: 23
[#561722] 11.08.09 11:09
Odgovori   +    0
Ha, ha, "poker ni hazard".
Je pa dobra služba za pridne. kje je ta fakulteta?
A je še kje prosto delovno mesto, jaz vzamem 2k€, 3k€ pa dam šefu.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#561974] 11.08.09 17:04 · odgovor na: anon-159739 (#561435)
Odgovori   +    0

akm1 je napisal(a):
Tudi sam špilam poker in poznam Mateja Koklja. Rečem lahko, da temu kar je napisal neverjamem. Ne vem sicer zakaj mu bi bilo v interesu pisat laži. Možno, da mu je v interesu, da bi čim več ljudi, predvsem mladih začelo igrati poker. Takšne igralce je seveda nato najlažje "obrati".V dokaz vam pokažem še javni podatek o tem, koliko izgube si je priigral v zadnjih 90 dneh in vse vam bo jasno. Na sit&go ter cash igral je priigral točno toliko: 
http://www.pokerprolabs.com/topshark/topshark.as px?playername=Mateywin&pokernetwork=1&tournamentty pe=mtt
Brez cash iger, ker tega ne špila. No saj špilal ni. Verjetno tud sedaj ne.Podatki so samo za največjo spletno igralnico kjer se večina igra in kjer špilajo večinoma vsi saj je meni osebno in večini najboljša igralnica.
Toliko nekaj o pokru, o katerem se govori kako se da na hitro zaslužiti...In to po 4-5 čuke na mesec. :))

Sedaj si mi dal nickname, verjetno gre za isto osebo, če pogledava pokerstars:mateywin na pokerstarsu, zadnja zmaga 7 junija buy in 109, dobil je 324. Njegova največja zmaga je bila 26 aprila 2009 buy in 650 in je bil prvi ter prejel 12.000 USD. Pokerstars mu še vedno prikazuje dobiček v višini malo manj kot 8.000 USD. Da ne bo kakšne pomote, tukaj so štete le turnirske igre in ne cash game, kjer ta folk veliko igra. Po profit ranking na pokerstarsu je v letu 2009 rangiran na 6.298 od 269.551, kar je odlično.Če pa ni cash game kot praviš...jaz ne vem, ker osebe ne poznam. Igram tudi sam ampak ne za takšne buy in-e, igram ljubiteljsko, in tudi na internetu ko imam čas, ampak igram le turnirje nikoli ne igram na netu cash game, cash game igram le v živo.Nimam ciljev se živeti od pokra, tako kot jih ima kar nekaj mojih znancev, tudi na živce mi gre opevanje igralcev, kateri se po mojem mnenju hvalijo in izkazujejo denar, tako da se promovirajo in vabijo nove igralce pod svoje okrilje.Kot pravim zame je to zgolj in le ljubiteljsko.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#561978] 11.08.09 17:11 · odgovor na: anon-166829 (#561450)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

Bravo akm1, preveč je zavajanj s strani igralcev pokra, da bi človek bil kar tako tiho. Taki promotorji pokra, ki lažejo, da o tako velikih zaslužkih, potem še zavajajo novince, da vsak lahko zasluži, le vztrajati je treba. In fol vztraja, denar pa kopni. Predno se bližnji zavedo, kaj se dogaja, je tak novinec že zasvojenec, družina pa na robu bankrota. 

 

Bom ti povedal svoje mnenje. Poleg blagih promocij takšnih ljudi, v smislu poglej kakšen avto si je kupil ko je zmagal, a veš koliko služi ta pa on pa tretji. O tem sem nehote slišal že mnogo tega in se mi sploh ne da o tem več poslušati. Hočem povedati, da opažam da ljudje hočejo to govoriti, si želijo o tem govoriti, te govorice še napihujejo in iz 10k potem na hitro pride ven 500k zaslužka, folk samo trajba svoje in si želi.

Poleg že same zasvojenosti o igrah njim niti ni treba dati preveč spodbude, dovolj je že nek avto in folk postane čisto nor, usekan, upaljen, zaslepljen, sploh jih ne moreš prepričati da mogoče pa le ni tako, po moji oceni si veliko takšnih zasluži biti nategnjenih.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#561979] 11.08.09 17:16 · odgovor na: anon-42736 (#561675)
Odgovori   +    0

AmonRaa je napisal(a):
Samo da poker je hazard ali gambling. Sicer gambling z pozitivnim pričakovanjem ampak vseeno gambling. 
 
Poker je čisto super igra, vendar treba se ga je lotiti za takšen denar, da potem ne gre po živcih. Brez denarja pa ni zanimivo igrati:)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#561989] 11.08.09 17:32 · odgovor na: anon-159739 (#561435)
Odgovori   +    0

akm1 je napisal(a):
Tudi sam špilam poker in poznam Mateja Koklja. Rečem lahko, da temu kar je napisal neverjamem. Ne vem sicer zakaj mu bi bilo v interesu pisat laži. Možno, da mu je v interesu, da bi čim več ljudi, predvsem mladih začelo igrati poker. Takšne igralce je seveda nato najlažje "obrati".V dokaz vam pokažem še javni podatek o tem, koliko izgube si je priigral v zadnjih 90 dneh in vse vam bo jasno. Na sit&go ter cash igral je priigral točno toliko: 
http://www.pokerprolabs.com/topshark/topshark.as px?playername=Mateywin&pokernetwork=1&tournamentty pe=mtt
Brez cash iger, ker tega ne špila. No saj špilal ni. Verjetno tud sedaj ne.Podatki so samo za največjo spletno igralnico kjer se večina igra in kjer špilajo večinoma vsi saj je meni osebno in večini najboljša igralnica.
Toliko nekaj o pokru, o katerem se govori kako se da na hitro zaslužiti...In to po 4-5 čuke na mesec. :))
 
hm tale tvoja stran, ko si podal link je nekam čudna, namreč meni karkoli naredim pripiše izgubo kar je nerealno in tudi odigrani turnirji niso realno napisani, tako da mogoče njim primanjkuje podatkov, ne da se mi pa sedaj primerjati...

za pokerstars uporabljam:

http://www.officialp...kings.com/< /a>

In tukaj tudi uporabniku mateywin izkazuje dobiček, za to stran namreč vem da je realna saj pri mojih rezultatih in pri mateywin izkazuje tudi v kompletu dobiček, tvoja stran pa meče kar nekaj:))
anon-180535 sporočil: 1.169
[#562004] 11.08.09 18:20 · odgovor na: anon-195512 (#561722)
Odgovori   +    0

ninoal je napisal(a): Ha, ha, "poker ni hazard". Je pa dobra služba za pridne. kje je ta fakulteta? A je še kje prosto delovno mesto, jaz vzamem 2k€, 3k€ pa dam šefu.
Jest bi te takoj v službo vzel samo še sp odprem, pa ti motivacijsko nudim 50 : 50 delitev dobička :-))))
anon-42736 sporočil: 16
[#562045] 11.08.09 21:03 · odgovor na: anon-95084 (#561979)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 
Poker je čisto super igra, vendar treba se ga je lotiti za takšen denar, da potem ne gre po živcih. Brez denarja pa ni zanimivo igrati:)
  Ne rabiš men govorit. Igram poker že vrsto let :)
anon-96146 sporočil: 4
[#562094] 11.08.09 23:33 · odgovor na: anon-42736 (#561675)
Odgovori   +    0

AmonRaa je napisal(a):
Samo da poker je hazard ali gambling. Sicer gambling z pozitivnim pričakovanjem ampak vseeno gambling. 
 
dobra definicija iger na "srečo" ... lifegamboling.blog.s...-na-sreco/
anon-96146 sporočil: 4
[#562095] 11.08.09 23:38 · odgovor na: anon-95084 (#561082)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-96146 11.08.2009 23:39
.
anon-159739 sporočil: 3
[#562098] 12.08.09 00:17 · odgovor na: anon-159739 (#561435)
Odgovori   +    0

akm1 je napisal(a):
Tudi sam špilam poker in poznam Mateja Koklja. Rečem lahko, da temu kar je napisal neverjamem. Ne vem sicer zakaj mu bi bilo v interesu pisat laži. Možno, da mu je v interesu, da bi čim več ljudi, predvsem mladih začelo igrati poker. Takšne igralce je seveda nato najlažje "obrati".V dokaz vam pokažem še javni podatek o tem, koliko izgube si je priigral v zadnjih 90 dneh in vse vam bo jasno. Na sit&go ter cash igral je priigral točno toliko: 
http://www.pokerprolabs.com/topshark/topshark.as px?playername=Mateywin&pokernetwork=1&tournamentty pe=mtt
Brez cash iger, ker tega ne špila. No saj špilal ni. Verjetno tud sedaj ne.Podatki so samo za največjo spletno igralnico kjer se večina igra in kjer špilajo večinoma vsi saj je meni osebno in večini najboljša igralnica.
Toliko nekaj o pokru, o katerem se govori kako se da na hitro zaslužiti...In to po 4-5 čuke na mesec. :))
 
anon-42736 sporočil: 16
[#562155] 12.08.09 08:47 · odgovor na: anon-96146 (#562094)
Odgovori   +    0

sasostr je napisal(a):

 
dobra definicija iger na "srečo" ... http://lifegamboling.blog.siol.net/igre-na-sreco/< /blockquote>  Greva 100x vržt pošten kovanc. Za vsak grb ti plačam 10eur, za vsako cifro pa ti men 11 eur. Čeprav igram z pozitivnim pričakovanjem, jst gamblam.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#562331] 12.08.09 11:42 · odgovor na: anon-95084 (#561978)
Odgovori   +    0

matic1982 je napisal(a):

 

Bom ti povedal svoje mnenje. Poleg blagih promocij takšnih ljudi, v smislu poglej kakšen avto si je kupil ko je zmagal, a veš koliko služi ta pa on pa tretji. O tem sem nehote slišal že mnogo tega in se mi sploh ne da o tem več poslušati. Hočem povedati, da opažam da ljudje hočejo to govoriti, si želijo o tem govoriti, te govorice še napihujejo in iz 10k potem na hitro pride ven 500k zaslužka, folk samo trajba svoje in si želi.

Poleg že same zasvojenosti o igrah njim niti ni treba dati preveč spodbude, dovolj je že nek avto in folk postane čisto nor, usekan, upaljen, zaslepljen, sploh jih ne moreš prepričati da mogoče pa le ni tako, po moji oceni si veliko takšnih zasluži biti nategnjenih.
Take prispevke ne bi smeli objavljati in bi morali biti kaznovani zaradi delanja reklame v igrah na srečo.

Ker poker je igra na srečo! 

Zato bi moral biti tudi obdavčen, vendar je naša vlada tako slaba in slepa, da ne prepozna niti igre na srečo niti priložnosti za dodatne davke.

Če poker ne bi bila igra na srečo, bi vsak igralec lahko vplival na izid igre. Pa temu ni tako. Nikoli namreč ne veš ali so karte že razdeljene ali so še v kupu in želeno manjkajočo karto pri naslednji delitvi lahko še vedno dobiš.

Da bi bila igra manj odvisna od sreče in več od dobrih informacij so razvili ogromno programov, ki pri tem pomagajo. Tu jih je samo nekaj prepovedanih, jih je pa še dva do trikrat več. nekatere strani dovolijo nekatere programe, a pri tem stalno čekirajo tvoj računalnik, če pri igri slučajno ne uporabljaš prepovedanih. Kaj lahko nastane pri takih čekiranjih, pa upam, da vemo vsi.

Tu je nekaj prepovedanih programov:
Advanced Poker Calculator, CardAnalyzer, Gambot, Hand HQ, HHCollector, hhSmithey, Holdem Hawk, Holdem Pirate,  Holdem Inspector a.k.a. Online Holdem Inspector,  Holdem Spy, Holdem Watcher, ICM-Bot, iHH Harvester, Magic Holdem,  Mandraker, MyPokerIntel, NoLimitFoldem, Online Omaha High Inspector, Open Holdem Bot,  OPI Wizard, Poker Android, Poker Bot+, Poker Bloodhound, Poker Crusher , Poker Edge,  Poker Inspector a.k.a. Online Poker Inspector, Poker Mate, Poker Prophecy , POKERobot, Poker Sherlock, Poker Table Manager,  Poker Usher, Preflop Autofolder, Preflop Poker Bot, Seeker, SharkMate, Sit n' Go Brain,  Sixth Sense, SmartCollector a.k.a. Mixed Harvesters,  SpadeEye, Stars Hand History (SHH), StarSpy, StatsForPoker, Texas Auto Fold, WinHoldem,
Vendar največja nevarnost ni, da s takimi reklamnimi akcijami promotorji privabijo nekaj naivnežev. Nevarno je, ker te naivneže vklučijo v sistem.

Poker ni le aktivni vir dohodkov – igralec namreč služi le takrat, ko igra, podobno kot so delavci v podjetju plačani le za tisti čas, ko delajo.   Pri pokru se lahko  služi tudi takrat, ko sami ne delamo. Po analogiji bi to ustrezalo podjetniku, ki ustanovi podjetje, in ko je sistem enkrat utečen, gre podjetnik na dopust, sistem pa služi zanj. To pa je že veliko bolj nevarno, ker naivnežev podobno kot v denarni verigi tudi tu ne sme zmanjkati.

Pri pokru se primer takšnega sistema pridobivanje novih igralcev generira s ponujanjem poker rakebacka.

Kaj pa je poker rakeback?

Ne bom več razlagala, pozanimajte se sami in videli boste, da je stvar zrela z tehten premislek, ali ni v svojem bistvu to neka sfrizirana denarna veriga!
anon-42736 sporočil: 16
[#562355] 12.08.09 12:06 · odgovor na: anon-166829 (#562331)
Odgovori   +    0
Pia...poenostavljeno: 2 odrasla človeka (mlajšim od 18let je prepovedano ustvarit račun) se odločita za igro. To uslugo omogoča ponudnik, ki za svojo uslugo zaračuna rake. Kaj je sedaj tu sporno?
anon-166829 sporočil: 5.290
[#562427] 12.08.09 13:26 · odgovor na: anon-42736 (#562355)
Odgovori   +    0

AmonRaa je napisal(a):
Pia...poenostavljeno: 2 odrasla človeka (mlajšim od 18let je prepovedano ustvarit račun) se odločita za igro. To uslugo omogoča ponudnik, ki za svojo uslugo zaračuna rake. Kaj je sedaj tu sporno?
Še bolj enostavno, nekdo se odloči napisati, kar je njemu v prid. Pred kratkim si trdil, da se pri pokru karte ne štejejo. Le koga želiš imeti za norca. Sedaj si mirne duše spregledal vse prepovedane programe, ki sem jih napisala in su še upaš vprašati kaj je tu spornega!

AmonRaa je napisal(a):
Mater si pametna Pia, kje spiš da te ne ukradejo?Štetje kart pri pokru? Svašta mama rodi. Sicer pa članek je krneki. Do 5k eurov na mesec? Ja, tut 40k na mesec lahko, lahko pa tudi toliko minusa.
  Prva stvar, ki jo igralec pokra mora vedeti je, da je poker igra ničelne vsote. Zaslužite lahko le na račun nasprotnikov. Vaš dobiček neposredno pomeni izgubo nekega drugega igralca. Povprečen igralec ne bo torej zaslužil nič, če hočete dolgoročno zmagovati, morate biti nadpovprečni.
Vendar to še ni vse - stvar je v resnici še dosti bolj neugodna. Namreč online igralnice niso dobrodelne ustanove in od nečesa morajo tudi živeti. Ta »nekaj« je provizija, ki se pobira med igranjem. V vsaki igri namreč igralnica od denarja, ki se s stavami nabere na virtualni mizi, odščipne manjši del (t.i. »rake«) ter ga spravi v svoj žep, tipično nekje 5% na igro. To posledično pomeni, da se celotna masa denarja, ki ga imajo vsi igralci skupaj, postopoma manjša. Kar sledi, je kruta in neizbežna resnica: z vsako igro je tvojega denarja 5% manj.

Jasno je, da je zato igralnici v interesu, da na svoje mize privabi čim več igralcev, za doseganje tega cilja pa uporablja različne strategije trženja. Poleg klasičnega oglaševanja na internetu in v tradicionalnih medijih, dajejo igralnice poudarek tudi na partnerske programe, ki delujejo na principu mrežnega marketinga. Partner v mreži, ki priplje novega igralca, dobi za nagrado določeno provizijo. To je lahko enkraten fiksen znesek ali pa določen procent rakea, ki ga novi igralec z igranjem generira in pušča v igralnici. Ta procent igralnica redno nakazuje napotitelju in sicer od vseh igralcev, ki jih je slednji pripeljal k njej. Uspešen napotitelj, ki pripelje veliko igralcev, lahko na ta račun mesečno zasluži lepo vsoto denarja, še posebej če so njegovi igralci aktivni in redno igrajo.

Torej dober igralec pokerja ne služi s pokerjem, temveč s promocijo pokra, tega pa seveda nihče ne želi javno povedati.
anon-42736 sporočil: 16
[#562451] 12.08.09 13:57 · odgovor na: anon-166829 (#562427)
Odgovori   +    0
Pia...pri pokru se karte ne štejejo. To je dejstvo. Štejejo se pri blackjacku, mogoče si zamešala.Kar se tvojega drugega odstavka tiče, je vse res. Ampak dober igralec pokra služi s pokrom, če pa promovira poker skozi svojo stran in je to njegov primarni dohodek, potem ni igralec pokra (ker zanj tudi več nima časa, saj se ubada z promoterskimi zadevami). Je pa res, da si verjetno vsak pokeraš želi, da bi bil "red pro" (igranje brez rejka) na FTP ali Starsih - dve največji spletni igralnici.Vse online hiše pa plačujejo davke v državi, kjer imajo sedež.

Strani: 1 2