Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Šest zapovedi za proizvodnjo prihodnosti

Strani: 1

vizavi sporočil: 1.309
[#456326] 16.03.09 23:08
Odgovori   +    0
Bi mogoče raje povedal, kaj naj delamo, da bomo uspešno prodajal. Ne nakladat na splošno.
anon-162131 sporočil: 2.080
[#456354] 17.03.09 00:13
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-162131 17.03.2009 00:15
Bullshit! ATKearney in nejmu podobni nategovalci po pravilu povzročijo odhod najboljših kadrov, na vrh postavijo nestrokovne ljudi napačnih strok, povzročijo zmedo in slabo atmosfero v firmah ipd. Firme pozabijo, da se morajo ukvarjat z razvojem in se namesto tega ukvarjajo z večnimi prestrukturiranji in reorganizacijami. Končni efekt je zaslužek svetovalca in dolgoročno propad najemnika storitve. Že videno... Sej vas poznamo...
anon-14398 sporočil: 1.076
[#456425] 17.03.09 07:49
Odgovori   +    0
samo še začnete?
anon-61228 sporočil: 181
[#456440] 17.03.09 08:04
Odgovori   +    0
Hja, po bitki so vsi generali. Kje pa ste bili s tem člankom pred letom, dvemi ali več?
bozga sporočil: 6.303
[#456468] 17.03.09 08:34
Odgovori   +    0
Tudi tisti, ki so v proizvodnji uveljavili vse te sisteme, ki jih avtor našteva beležijo upad proizvodnje, milijonske in celo milijardne izgube: propadlo bo tudi nekaj takih, ki jih avtor opisuje kot zmagovalce. Odločajo pač kupci in če ti ne kupujejo ti vsi sistemi sveta prav nič ne pomagajo. Novi izdelki, razvoj in podobne fraze: ali res rabimo nove izdelke, take, ki se vse hitreje kvarijo in so z vsakim modelom bolj zanič. Jaz prav nič! Kupil sem dober avto, vozil ga bom deset in več let, računalnik mi deluje 8 let čisto v redu, HI-FI mi deluje 20 let, zakaj bi ga menjal itd. V krizi je teorija proizvajanja umetnega povpraševanja in brezglavega potrošništva! Pa saj je končno tako tudi prav, sicer bomo res prehitro uničili ta planet!
anon-13210 sporočil: 8
[#456681] 17.03.09 11:49
Odgovori   +    0
Obstaja ogromono različnih orodij, ki pomagajo podjetjem, ne samo proizvodnim, izboljšati procese. Žalostno je, da jih naši managerji slabo ali sploh ne poznajo. Velikokrat jih ne poznajo tudi "svetovalci". V tem prispevku je Six Sigma uvrščena kot orodje vitke proizvodnje. To sta dve metodologiji, ki jih pa v zadnjem času zelo pogosto kombinirajo. Sta zelo kompatibilni in ne izključujoči. Z vitko proizvodnjo se dotaknete vseh zaposlenih in ne greste v globino iskati vzroke vaših težav. Pri Six Sigmi se projektni tim loti kompleksnejšega problema in se zelo poglobi v njega. Prihranej takšnega projekta naj bi bil vsaj 50.000 EUR/leto. Je bilo pa že kar nekaj projektov v Sloveniji, ki so imeli prihranke prek 200.000 EUR letno. Največji problem managerjev je, da te stvari ne vzamejo za svoje, ker nimajo časa. To potisnejo en nivo nižje in potem ni nobenih rezultatov ali pa so zelo kratkoročni. Pri vitki proizvodnji je še en velik problem, ker se je pri tej zadevi potrebno posvetiti ljudem. Sama orodja predstavljajo 20%. Ostalih 80% je delo z ljudmi. Na prste ene ali največ dveh rok lahko managerje, ki to res delajo. S Six Sigmo se je srečalo nekako 20 slovenskih podjetij in mislim, da je podobna situacija pri vitki proizvodnji.

Strani: 1