Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Višja obdavčitev obresti na bančne depozite

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (4)

Strani: 1

anon-19046 sporočil: 74
[#426721] 09.02.09 23:12
Odgovori   +    0
anon-49373 sporočil: 5.712
[#426754] 10.02.09 01:04
Odgovori   +    0
roparji poberejo vse kar se da
anon-154614 sporočil: 61
[#426815] 10.02.09 07:53
Odgovori   +    0
Upam, da bo nova vlada popravila negospodarno odločitev prejšnje - obdavčitev obresti od bančnih depozitov. Obresti so bile običajno nižje od stopnje inflacije, torej se plačuje davek od negativnih donosov. Namesto, da bi spodbujali varčevanje, so bili sprejeti zakoni, ki spodbujajo zadolževanje. Posledice so vidne tudi pri nas.
anon-154614 sporočil: 61
[#426817] 10.02.09 07:54
Odgovori   +    0
Upam, da bo nova vlada popravila negospodarno odločitev prejšnje - obdavčitev obresti od bančnih depozitov. Obresti so bile običajno nižje od stopnje inflacije, torej se plačuje davek od negativnih donosov. Namesto, da bi spodbujali varčevanje, so bili sprejeti zakoni, ki spodbujajo zadolževanje. Posledice so vidne tudi pri nas.
anon-154614 sporočil: 61
[#426818] 10.02.09 07:54
Odgovori   +    0
Upam, da bo nova vlada popravila negospodarno odločitev prejšnje - obdavčitev obresti od bančnih depozitov. Obresti so bile običajno nižje od stopnje inflacije, torej se plačuje davek od negativnih donosov. Namesto, da bi spodbujali varčevanje, so bili sprejeti zakoni, ki spodbujajo zadolževanje. Posledice so vidne tudi pri nas.
anon-19197 sporočil: 1.094
[#426839] 10.02.09 08:20
Odgovori   +    0
V lanskem letu sem prodal delnice Perutnine. Dejansko sem predhodno imel še privatizacijske delnice družbe Kmetijski kombinat, ki ga je prevzela Perutnina. S tem sem namesto delnic Kmetijskega kombinata dobil delnice Perutnine. Ali se torej prodaja delnic Perutnine šteje kot prodaja privatizacijskih delnic in ni potrebno oddati napovedi?
crt sporočil: 27.123
[#426861] 10.02.09 08:49 · odgovor na: anon-19197 (#426839)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 10.02.2009 08:50

0129Pe2 je napisal(a):
V lanskem letu sem prodal delnice Perutnine. Dejansko sem predhodno imel še privatizacijske delnice družbe Kmetijski kombinat, ki ga je prevzela Perutnina. S tem sem namesto delnic Kmetijskega kombinata dobil delnice Perutnine. Ali se torej prodaja delnic Perutnine šteje kot prodaja privatizacijskih delnic in ni potrebno oddati napovedi?
 
prva asociacija je bila taksna:

- menjava delnic je bila obdavcljiv posel, ker se niso ohranila lastniska razmerja;
- vendar zate ne, ker si imel privatizacijskega jokerja;
- s tem si ga izkoristil in tako bi zdaj pri prodaji PP davek obstajal.

po drugi strani pa...

- obstaja mnenje durs o situaciji, ko je clovek imel privatizacijske delnice droge, nakar je dobil ob spojitvi druzb drogo-kolinsko, nakar je bil iztisnjen (kar je isto, kot ce bi prodal) ... in je durs povedala, da ohranja privatizacijski status in da davka ni:

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_poja snila/dohodnina_pojasnila/dohodek_iz_kapitala/dobi cek_iz_kapitala/vrednostni_papirji_in_delezi_v_gos podarskih_druzbah_zadrugah_in_drugih_oblikah_organ iziranja_ter_investicijski_kuponi/obdavcitev_denar ne_odpravnine_izkljucenim_manjsinskim_delnicarjem/

pri tem se je durs verjetno opirala na to, da se po zdoh-2 clen 96 kot NEobdavcljiva odsvojitev steje:

"zamenjava vrednostnih papirjev z istovrstnimi papirji istega izdajatelja, pri kateri se ne spreminjajo razmerja med družbeniki in kapital izdajatelja ter ni denarnega toka"

pri tebi sicer ni bilo denarnega toka (slo je delnice za delnice), vendar pa nisi dobil papirjev istega izdajatelja (kar je pri drogi v bistvu drzalo zaradi spojitve), temvec prevzemnika.

tako da po moje vseeno velja tisto prvo (davek je).

predlagam pa, da se obrnes direktno na durs.

ce se malo pobrskava... (takratna) durs je zgodbo kombinat - jata - perutnina ptuj dejansko obravnavala kot obdavcljivo, tako da je se toliko bolj verjetna, kot ze receno, prva varianta.

www.finance.si/31921...h_sprememb
anon-57599 sporočil: 28
[#426951] 10.02.09 09:59
Odgovori   +    0
Prasice oderuške! Tako podpirajo varčevanje!?
Seveda je zadolževanje bistveno bojlše - vidimo kam nas je pripeljalo. Samo vprašanje je, čigav denar pa bodo posojale banke???? Dohodninskega?

D-bili!
bc123a sporočil: 48.253
[#426973] 10.02.09 10:16
Odgovori   +    0
Najpogostejse napake 3-5 ... je to bug ali sem samo jaz slep, pa ne vidim razlike?
zoran13 sporočil: 2.420
[#427235] 10.02.09 13:25
Odgovori   +    0
/13/...glede na to, da smo 30.01.2009 dobili od KD Group, Finančna družba d.d., Celovška cesta 206, Ljubljana, OBVESTILO O IZPLAČILU DENARNE ODPRAVNINE NA PODLAGI IZKLJUČITVE MANJŠINJSKIH DELNIČARJEV DRUŽBE ADRIATIC SLOVENICA d.d. in KD ŽIVLJENJE d.d. bi se kazalo vprašati ali bi lahko v višini bodočega prisilno povzročenega obdavčenja, tudi uveljavljali odškodninske zahtevke proti odgovornim in seveda tudi za vse ob tem nastale prisilno povzročene stroške tega dejanja. Da seveda pri tem ne govorimo o neki prikriti obliki kolektivnega mobbinga.

Ob gornjem je potrebno poudariti, da smo morali mali delničarji proti svoji volji in hotenju, na tak način prisilno pristati na odtujitev delnic in to kljub temu, da tega zaradi aktualnih davčnih zakonov, ki urejajo to področje, tako, da smo danes proti svoji lastni volji prisiljeni v obvezno plačilo davka, ki ni nastal zaradi naše lastne želje po prodaji lastnih delnic.
Ob tem je potrebno tudi poudariti, da smo spričo aktualnih stopenj obdavčitve - 20%, 15%, 10%, 5% in 0% ob seveda pripadajočem številu let imetništva vrednostnega papirja in sicer 5 let, 10 let, 15 let in 20 let - seveda za ustrezni bodoči znesek obdavčitve, tudi prikrajšani za morebitni dolgoročni ustvarjeni povprečni donos in ali možnih prihodnjih izplačil dividend.
Zato bi bilo zelo zanimivo videti, ko bi vsi mali delničarji, ki so bili iztisnjeni iz lastniških struktur podjetij in za to dobil izplačano denarno odpravnino, za katero bodo seveda morali napovedati in plačati kapitalski dobiček, za isti znesek napovedali bodisi tožbo večinskemu lastniku, odgovorni delniški družbi in konec koncev državi ter za njo vsem odgovornim institucijam, ki so privedle v takšno stanje in ga še naprej tudi vzpodbujajo...
dani14 sporočil: 6.657
[#427244] 10.02.09 13:33 · odgovor na: zoran13 (#427235)
Odgovori   +    0
Alternativna možnost je prodaja zainteresiranemu kupcu pod nakupno ceno in s tem izogib davku na kapitalski dobiček.
crt sporočil: 27.123
[#427290] 10.02.09 14:01 · odgovor na: zoran13 (#427235)
Odgovori   +    0

zoran13 je napisal(a):
bi se kazalo vprašati ali bi lahko v višini bodočega prisilno povzročenega obdavčenja, tudi uveljavljali odškodninske zahtevke proti odgovornim in seveda tudi za vse ob tem nastale prisilno povzročene stroške tega dejanja. Da seveda pri tem ne govorimo o neki prikriti obliki kolektivnega mobbinga.

po moje je jasno, da je naslov za pritozbe zakonodajalec, ki je sprejel veljavni zgd, ki ureja iztise.

kdor meni, da bi se vse zgornje kazalo vprasati, pa naj se seveda vprasa in poroca o rezultatih, ker samo pritozevanje po forumih gotovo ne bo dalo rezultata.
anon-127915 sporočil: 273
[#427408] 10.02.09 15:10 · odgovor na: anon-154614 (#426817)
Odgovori   +    0

nimimar je napisal(a):
Upam, da bo nova vlada popravila negospodarno odločitev prejšnje - obdavčitev obresti od bančnih depozitov. Obresti so bile običajno nižje od stopnje inflacije, torej se plačuje davek od negativnih donosov. Namesto, da bi spodbujali varčevanje, so bili sprejeti zakoni, ki spodbujajo zadolževanje. Posledice so vidne tudi pri nas.
Vsi moji prihranki izvirajo iz rednih osebnih prejemkov, za katere sem vsako leto plačeval dohodnino. Zakaj potem še davek na obresti za sredstva, ki so že bila enkrat obdavčena. Zame to pomeni dvojno obdavčevanje. Ali meni kdo drugače? V primeru zapravljanja denarja za potovanja se ne plača davka. Kje pa smo torej?
anon-52858 sporočil: 678
[#428146] 11.02.09 11:23
Odgovori   +    0
Tale država kmalu ne bo imela več od česa pobirat. Potem bo pa končno primorana naredit kar bi mogla že davno(in že leta obljublja da bo) - odpustit pol uradnikov.
Pahor akcija!
Pa hotele spremenit v zapore, ker kriza prinese kriminal, veliko kriminala. Evo pa je še en problem rešen.

Strani: 1