Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek V nesreči na Blanci brez krivcev

Strani: 1

turkda sporočil: 1.906
[#412524] 22.01.09 10:33
Odgovori   +    1
Budale policajske. Kanuji niso za vožnjo prek brzic. Budale. Samo, da nekaj napišejo, nekoga obtožijo. In zapravljajo moj denar za nesmiselne obtožnice. Ki ne morejo zdržati.
najobj sporočil: 31.871
[#412579] 22.01.09 11:11 · odgovor na: turkda (#412524)
Odgovori   +    2

turkda je napisal(a):
Budale policajske . Kanuji niso za vožnjo prek brzic. Budale. Samo, da nekaj napišejo, nekoga obtožijo. In zapravljajo moj denar za nesmiselne obtožnice. Ki ne morejo zdržati.
 
... ja, skrajni cajt je, da začnejo naši vrli policaji preganjati ponudnike Rent a car storitev, ko kakšen pijanec z najetim avtom koga pregazi ... joj, kje jaz živim ...
anon-59943 sporočil: 1.662
[#412597] 22.01.09 11:20 · odgovor na: turkda (#412524)
Odgovori   +    0
no samo, kdo pravi da kanuji niso za brzice... sej indijanci so jih vendar tudi zato uporabljali :D res pa je da niso bili tako togi.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#412609] 22.01.09 11:27
Odgovori   +    0
Država od kurca !
anon-24983 sporočil: 7.885
[#412644] 22.01.09 11:50 · odgovor na: najobj (#412579)
Odgovori   +    4

najobj je napisal(a):

 
... ja, skrajni cajt je, da začnejo naši vrli policaji preganjati ponudnike Rent a car storitev, ko kakšen pijanec z najetim avtom koga pregazi ... joj, kje jaz živim ...
No ja, če ne veš kje živiš ti lahko jaz povem. Ko je mene en lopov okoli prinesel, pa sem dal zahtevek da lopovu blokirajo penzijo, priložil tudi dokaze, da je to že počel, da se je izogibal plačilu. Pa še lepo sem napisal, da bo majmun vzel kredit.
Pa odvetnik lepo napiše, da ne obstaja nobena nevarnost. Pa je sodišče lepo počakalo skoraj 3 mesece, da je lahko vzel kredit, potem sem se pa lahko pod nosom obrisal. No ko je vzel kredit so mu pa blokirali, samo nisem potem nikoli prišel na vrsto, ko je vrla oblast sklenila da se ne sme več trgati, da mora ostati minimalna plača, prej je bila zajamčena.
Boli jih pa če jaz niti zajamčene nimam.
No potlej sem šel do tožilke, da vložim kazensko ovadbo zaradi izogibanja plačila, če ga že zato niso hoteli preganjati, ker me je oskubel. Sem ji lepo povedal, kdaj in kje je vzel kredit, prvo kar sem slišal, je bilo da jaz tega ne bi smel vedet, ker so to osebni podatki. No ja sem ji povedal, da živi v zmoti, da ne more ona meni govorit kaj jaz lahko vem, kaj ne, ker ne more od mene zahtevat, da hodim po svetu z zavezanimi očmi in zamašenimi ušesi.
No potem pa je sledila neverjetna obrazložitev. Da ne more dokazati, da se je s tem izognil plačilu, ker je morda potreboval denar.
No ja potlej se mi je pa strgalo, dobro da jo je babnica zbrisala, ker bi jo razbil, pa če ne pridem več ven iz aresta. Se mi je čisto utrgalo, ko sem to slišal. Oni lepo pokrade denar, pa še ga rabi, onemu ki ga pokradejo pa ne rabi nič. No ja po tej logiki bi sledilo, če oropaš banko, ker rabiš denar je v redu, če jo pa za hec greš pa sedet.
Samo očitno sta se obe odlično izkazali. Sodnica je napredovala v namestnico sodišča, tožilka pa v svetnico. Obe sta bili nagrajeni, pa mater jim brezobrazno zdaj pa še višje plače hočejo.
Evo to je slovenska realnost in neodvisno kaj vem kaj.
najobj sporočil: 31.871
[#412659] 22.01.09 12:04 · odgovor na: anon-24983 (#412644)
Odgovori   +    2

fiston je napisal(a):

No ja, če ne veš kje živiš ti lahko jaz povem. Ko je mene en lopov okoli prinesel, pa sem dal zahtevek da lopovu blokirajo penzijo, priložil tudi dokaze, da je to že počel, da se je izogibal plačilu. Pa še lepo sem napisal, da bo majmun vzel kredit.
Pa odvetnik lepo napiše, da ne obstaja nobena nevarnost. Pa je sodišče lepo počakalo skoraj 3 mesece, da je lahko vzel kredit, potem sem se pa lahko pod nosom obrisal. No ko je vzel kredit so mu pa blokirali, samo nisem potem nikoli prišel na vrsto, ko je vrla oblast sklenila da se ne sme več trgati, da mora ostati minimalna plača, prej je bila zajamčena.
Boli jih pa če jaz niti zajamčene nimam.
No potlej sem šel do tožilke, da vložim kazensko ovadbo zaradi izogibanja plačila, če ga že zato niso hoteli preganjati, ker me je oskubel. Sem ji lepo povedal, kdaj in kje je vzel kredit, prvo kar sem slišal, je bilo da jaz tega ne bi smel vedet, ker so to osebni podatki. No ja sem ji povedal, da živi v zmoti, da ne more ona meni govorit kaj jaz lahko vem, kaj ne, ker ne more od mene zahtevat, da hodim po svetu z zavezanimi očmi in zamašenimi ušesi.
No potem pa je sledila neverjetna obrazložitev. Da ne more dokazati, da se je s tem izognil plačilu, ker je morda potreboval denar.
No ja potlej se mi je pa strgalo, dobro da jo je babnica zbrisala, ker bi jo razbil, pa če ne pridem več ven iz aresta. Se mi je čisto utrgalo, ko sem to slišal. Oni lepo pokrade denar, pa še ga rabi, onemu ki ga pokradejo pa ne rabi nič. No ja po tej logiki bi sledilo, če oropaš banko, ker rabiš denar je v redu, če jo pa za hec greš pa sedet.
Samo očitno sta se obe odlično izkazali. Sodnica je napredovala v namestnico sodišča, tožilka pa v svetnico. Obe sta bili nagrajeni, pa mater jim brezobrazno zdaj pa še višje plače hočejo.
Evo to je slovenska realnost in neodvisno kaj vem kaj.
 
... eh, jebiga ... ko sem jaz na gimnazijo hodil, so rekli, da je na pravu samo flourografiranje obvezno ... zgleda, da sta punci moja generacija ...
bc123a sporočil: 48.253
[#412662] 22.01.09 12:07 · odgovor na: anon-24983 (#412644)
Odgovori   +    1

fiston je napisal(a):

No ja, če ne veš kje živiš ti lahko jaz povem. Ko je mene en lopov okoli prinesel, pa sem dal zahtevek da lopovu blokirajo penzijo, priložil tudi dokaze, da je to že počel, da se je izogibal plačilu. Pa še lepo sem napisal, da bo majmun vzel kredit.
Pa odvetnik lepo napiše, da ne obstaja nobena nevarnost. Pa je sodišče lepo počakalo skoraj 3 mesece, da je lahko vzel kredit, potem sem se pa lahko pod nosom obrisal. No ko je vzel kredit so mu pa blokirali, samo nisem potem nikoli prišel na vrsto, ko je vrla oblast sklenila da se ne sme več trgati, da mora ostati minimalna plača, prej je bila zajamčena.
Boli jih pa če jaz niti zajamčene nimam.
No potlej sem šel do tožilke, da vložim kazensko ovadbo zaradi izogibanja plačila, če ga že zato niso hoteli preganjati, ker me je oskubel. Sem ji lepo povedal, kdaj in kje je vzel kredit, prvo kar sem slišal, je bilo da jaz tega ne bi smel vedet, ker so to osebni podatki. No ja sem ji povedal, da živi v zmoti, da ne more ona meni govorit kaj jaz lahko vem, kaj ne, ker ne more od mene zahtevat, da hodim po svetu z zavezanimi očmi in zamašenimi ušesi.
No potem pa je sledila neverjetna obrazložitev. Da ne more dokazati, da se je s tem izognil plačilu, ker je morda potreboval denar.
No ja potlej se mi je pa strgalo, dobro da jo je babnica zbrisala, ker bi jo razbil, pa če ne pridem več ven iz aresta. Se mi je čisto utrgalo, ko sem to slišal. Oni lepo pokrade denar, pa še ga rabi, onemu ki ga pokradejo pa ne rabi nič. No ja po tej logiki bi sledilo, če oropaš banko, ker rabiš denar je v redu, če jo pa za hec greš pa sedet.
Samo očitno sta se obe odlično izkazali. Sodnica je napredovala v namestnico sodišča, tožilka pa v svetnico. Obe sta bili nagrajeni, pa mater jim brezobrazno zdaj pa še višje plače hočejo.
Evo to je slovenska realnost in neodvisno kaj vem kaj.
 
Ti ne razumes. Slovenski sistem ima socialo vgrajeno v vsaki pori.

Jasno je, da je sistem bolj socialen, ce njemu dovoli taksne pizdarije, tebi pa ne. On si ne more zasluziti denarja, ti si si ga pa ocitno lahko...
bc123a sporočil: 48.253
[#412663] 22.01.09 12:09
Odgovori   +    1
Cisto prav, da so zavrgli ovadbo. Ovadba je pa bila v skladu s slovensko folkloro da je vedno kriv nekdo drug, ne budala, ki so organizirala ta spust in koncala v njem.
anon-170701 sporočil: 489
[#412689] 22.01.09 12:36
Odgovori   +    0
Normalno, kdaj ste pa videli, da bi bil kapetan kaznovan, če ladja potone?

Pri nas nimamo morja, ne poznamo morskih pravil, pa tudi rečne plovbe ni in zato za napako kapetana skušamo pač kaznovati tistega, ki je ladjo posodil.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#412696] 22.01.09 12:44 · odgovor na: anon-24983 (#412644)
Odgovori   +    0
heh, nekaj podobnega se je "zgodilo" tudi meni : kriminalni direktor mi po pravnomočni sodbi ni hotel izplačati denarja, ki mi ga je neupravičeno pokradel, in je zato ( povsem samovoljno ! ) pričel izplačevati "na obroke" in pa po modalitetii, ki si jo je sam sebi "predpisal"; češ, da če bi mi pokradeni denar vrnil v celoti in takoj, da bi šel javni zavod, kateremu on "direkt-o-kuje", v stečaj ...(?) ; mater jim birokratsko balkansko, in pa njihovo nedotakljivo "poslovno logiko" ! _ _ _ (sic !)

jasno pa je bilo, da je z izplačilom samo zavlačeval, ker ... ker je bilo med t.im. prijatelji očitno dogovorjeno, da bodo na Vrhovnem sodišču poskrbeli, da javni zavod ne bo šel "v stečaj" ! _ _ _ Vrhovno s. RS je namreč potom nekaterih svojih pogreznjenih_ _ _ pooblaščencev t.im. sodnikov s kriminalno "sodbo" ( s takšno, ki je šlo preverljivo in dokazljivo proti svoji lastni pravosodni praksi VS v Republiki Sloveniji v podobnih primerih -in pa, celo, oziroma, ravno zato - brez vsakršne za kaj takega argumentirane obrazložitve , oni so vendar Vrhovni sodniki v RS; kdo jim pa kaj more ??_ _ _ ) pravnomočno sodbo Višjega delovnega sodišča RS SPREMENILO   - sic! ( brez vsakršnih novih dokazov ali novih dejstev- izključno pa, na podlagi v "obrazložitvi" kadar koli ponovno preverljivih vsebinskih LAŽI in PODTIKANJ ! ) tako, da je kriminalni direktor zmagal ( bil za svoj mobbing in pa že dokazana kriminalna dejanja službenih opustitev v mojo škodo iz te zadeve, itd. - oproščen ), jaz pa ostal BREZ PRAVICE V TEJ DRŽAVI IN PA BREZ VSEGA DENARJA !!! _ _ _ _ _ _ )

kriminalisti, inšpektorji za delo, davčni inšpektorji, tožilci, sodniki, itd., ipd. iz te "države" : BRAVO !

KAFKOVSKEPRAVLJICEVASNIMAJORADE, -BIROKRATI ZAHOJENI !

W DRŽAVA OD KURCA !
anon-170701 sporočil: 489
[#412719] 22.01.09 12:59 · odgovor na: bc123a (#412662)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):

 
Ti ne razumes. Slovenski sistem ima socialo vgrajeno v vsaki pori.

Jasno je, da je sistem bolj socialen, ce njemu dovoli taksne pizdarije, tebi pa ne. On si ne more zasluziti denarja, ti si si ga pa ocitno lahko...
 
Najlažje je za vse kriviti socialo! Pa tudi najbolj butasto, ker na ta način pravi krivci vedno odnesejo celo kožo!
anon-102440 sporočil: 92
[#412737] 22.01.09 13:18 · odgovor na: anon-170701 (#412719)
Odgovori   +    0

Raa je napisal(a):

 
Najlažje je za vse kriviti socialo! Pa tudi najbolj butasto, ker na ta način pravi krivci vedno odnesejo celo kožo!
 
tako kot je nacizem okrajšava za nacionalsocializem, je sociala okrajšava za socializacijo (podružbljanje) stroškov in odgovornosti
najobj sporočil: 31.871
[#412744] 22.01.09 13:23 · odgovor na: anon-170701 (#412719)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 22.01.2009 13:25

bc123a je napisal(a):

 
Ti ne razumes. Slovenski sistem ima socialo vgrajeno v vsaki pori.

Jasno je, da je sistem bolj socialen , ce njemu dovoli taksne pizdarije, tebi pa ne. On si ne more zasluziti denarja, ti si si ga pa ocitno lahko...

Raa je napisal(a):

 
Najlažje je za vse kriviti socialo ! Pa tudi najbolj butasto, ker na ta način pravi krivci vedno odnesejo celo kožo!
... khmm, zdaj lahko bc123 samo upa, da fiston bolje razume črni humor kot ti ... sicer ga bo začel ganjati po (verjetno) Ljubljani ... hud, kot je ... hahaha ...  
anon-170701 sporočil: 489
[#412758] 22.01.09 13:36 · odgovor na: anon-102440 (#412737)
Odgovori   +    0

borko99 je napisal(a):

 
tako kot je nacizem okrajšava za nacionalsocializem, je sociala okrajšava za socializacijo (podružbljanje) stroškov in odgovornosti
 

Na svetu ni samo nacizma, je tud iNacionalsocializem , fašizem, Klerofašizem , maoizem, hinduizem, vsem je skupno, da ljudi delijo na tiste, ki so krivi za nekaj in tiste, ki nikakor ne morejo biti krivi ničesar.

Za to ni krivo podružabljanje stroškov in odgovornosti, pač pa nepravna država, (brez pravil v igri, ki se ji reče življenje,) ki bi bila enaka za vse in bi se tudi vsi enako kaznovali v primeru kršitve.

Pri nas se odgovornost ne deli, pač pa jo sploh ni. Nihče ni odgovoren za nič.
anon-75846 sporočil: 511
[#412831] 22.01.09 14:54
Odgovori   +    0
Največja bedarija obtožiti za nesrečo tistega, ki je posodil čoln! Kateri čoln je pa narejen za to, da se bo vozil po "betonskih flajšmašinah!?" Ne vem zakaj je težko povedati, da so aktrji sami krivi zaradi svoje potentnosti. Če bo kdo padel iz Triglava (gore) bomo zato kaznovali tistega, ki je nbaredil pot!?
jurijjurij sporočil: 4.944
[#412841] 22.01.09 15:01
Odgovori   +    0
Tisti, ki je (so) zares kriv je žal že meter pod zemljo. Tudi podjetniku iz Čateža je nekdo dal dovoljenje za opravljanje dejavnosti in v podjetnikovi prošnji na občinske organe je verjetno jasno zapisano s čim se bo ukvarjal (domnevam da gre za posojanje kanujev). S tega zornega kota so stvari jasne.
anon-170701 sporočil: 489
[#413078] 22.01.09 22:20 · odgovor na: najobj (#412744)
Odgovori   +    1

najobj je napisal(a):

... khmm, zdaj lahko bc123 samo upa, da fiston bolje razume črni humor kot ti ... sicer ga bo začel ganjati po (verjetno) Ljubljani ... hud, kot je ... hahaha ...  

Črn humor praviš?

To kar se dogaja pri nas, me je spomnilo na tale vic:

Oče in sin Oče in sin porivata avto v prepad.  
Sinko: "Oće, zakaj porivava avto v prepad ?"  
Oče: "Tiho bodi, da se mama ne zbudi !"

Legenda: oče - politika in politiki
               sin - tajkuni, nadzorniki, manegerji, skratka vsi, ki izčrpavajo kar nam je od gospodarstva ostalo
               mati - ostali državljani
jurijjurij sporočil: 4.944
[#413125] 23.01.09 00:22 · odgovor na: (#413114)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):

 
Krški župan  Bogovič je čisto preprosto in enostavno povedal, da so odgovornost nosili izključno sami. Eni so odnehali, drugi žal niso. To je naravna kazen in pripisovati krivdo posojevalcu čolna,  bi bilo groteksno.
Ker tisti dan, kot pravijo očividci, ni šlo tako kot so se dogovorili: najprej so se ga eni napili, nato pa še ne upoštevali pravila in pravna kazen lahko tu kar umolkne.
 
Upam, da se razumeva, da tistih, ki so odgovorni ni več med živimi in podjetnik s kanuji pri stvari nima nobene vloge. Tako je bilo mišljeno.

Strani: 1