11 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
40 min
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
56 min
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
1 ura
Odstopil šef T-2 1
1 ura
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
17 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Dobro obveščeni o koncu najhujše borzne depresije

Teme v drugih forumih o teh vsebini:   Borza (13)

Strani: 1

anon-179174 sporočil: 12
[#342306] 15.10.08 07:57
Odgovori   +    0
Sami stručnjaki, to naj istina... Kolk smo dolžni za te modrosti??? -50%?
anon-179174 sporočil: 12
[#342404] 15.10.08 09:42
Odgovori   +    0
Pričakoval bi, da takšni jaki stručnjaki, poznajo vsaj mejčken razmere na svetovnih trgih ali pa vsaj na tistem katerem kupujejo. Zdi se mi isto, kupiš točke sklada ali pa delnico oz. vrednost indeksa, rezultat je enak, sam da tu plačaš jake provizije za kao strokovne storitve: Torej pričakoavl bi, da je povprečna donosnost sklada vsaj nekej procentov višja kot pa indeks na področju v katerega vlagajo. Tak pa sam slabš skor ne moreš vložt, če kupiš direkt delnice... eh...
anon-87530 sporočil: 556
[#342409] 15.10.08 09:52 · odgovor na: anon-179174 (#342404)
Odgovori   +    0

darinkav je napisal(a):
Pričakoval bi, da takšni jaki stručnjaki, poznajo vsaj mejčken razmere na svetovnih trgih ali pa vsaj na tistem katerem kupujejo. Zdi se mi isto, kupiš točke sklada ali pa delnico oz. vrednost indeksa, rezultat je enak, sam da tu plačaš jake provizije za kao strokovne storitve: Torej pričakoavl bi, da je povprečna donosnost sklada vsaj nekej procentov višja kot pa indeks na področju v katerega vlagajo. Tak pa sam slabš skor ne moreš vložt, če kupiš direkt delnice... eh...

Mislim, da bi bilo za vas verjetno bolje, ce bi manj razlagali naokoli svoja videnja. Ker ste naklestili prevelik kup neumnosti.
anon-178696 sporočil: 225
[#342419] 15.10.08 10:07
Odgovori   +    0
Veliko nas je, ki smo na osnovi zaupanja in občutka, da so upravljalci skladov in sredstev na upravljanju ali gospodarjenju strokovnjaki, vložili kar precej sredstev in dosegli izgubo, ki ni nič manjša, kot pa če bi sami razpršeno vlagali v delnice. S tem, da smo tem upravljalcem in "stručkotom" pošteno plačevali upravljalske provizije, vstopne stroške in tudi izstopne. Skratka, da ti npr. en upravljalec balkanskega sklada naredi tak minus in non stop naklada, da je na naložbo potrebno gledati na 5 ali več let, je milo rečeno ....S tem, da jasno pogodbeno ni ničemur zavezan, da je tisto kar govori tudi zanj obligatorno. Skratka mnogo vlagateljev v te sklade in v upravljanja in gospodarjenja je spoznalo(ostali, ki še niso, pa še bodo)-da v tuji rok lahko raste samo kur....
anon-89 sporočil: 10.178
[#342426] 15.10.08 10:17 · odgovor na: anon-178696 (#342419)
Odgovori   +    0

2m3308 je napisal(a):
Veliko nas je, ki smo na osnovi zaupanja in občutka, da so upravljalci skladov in sredstev na upravljanju ali gospodarjenju strokovnjaki, vložili kar precej sredstev in dosegli izgubo, ki ni nič manjša, kot pa če bi sami razpršeno vlagali v delnice. S tem, da smo tem upravljalcem in "stručkotom" pošteno plačevali upravljalske provizije, vstopne stroške in tudi izstopne. Skratka, da ti npr. en upravljalec balkanskega sklada naredi tak minus in non stop naklada, da je na naložbo potrebno gledati na 5 ali več let, je milo rečeno ....S tem, da jasno pogodbeno ni ničemur zavezan, da je tisto kar govori tudi zanj obligatorno. Skratka mnogo vlagateljev v te sklade in v upravljanja in gospodarjenja je spoznalo(ostali, ki še niso, pa še bodo)-da v tuji rok lahko raste samo kur....

sicer nisem ravno ljubitelj vzajemcev, a vseeno je bila tvoja odločitev kam in kdaj boš naložil. če si nalagal na vrhu, po možnosti v sumljivo območje ala balkan, so bila tvoja pričakovanja zelo nerealna.
anon-178696 sporočil: 225
[#342434] 15.10.08 10:27 · odgovor na: anon-89 (#342426)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


sicer nisem ravno ljubitelj vzajemcev, a vseeno je bila tvoja odločitev kam in kdaj boš naložil. če si nalagal na vrhu, po možnosti v sumljivo območje ala balkan, so bila tvoja pričakovanja zelo nerealna.
 OK, ker vidim, da si stručko, kam pa misliš, da bi bilo potrebno danes vlagati, da bi v enem ali dveh letih dosegel vsaj 20% donos? Ajde, da vidimo, da ne boš samo pametoval za nazaj, kar znajo vsi borzni analitiki z ekonomisti vred!
anon-179174 sporočil: 12
[#342435] 15.10.08 10:28 · odgovor na: anon-89 (#342426)
Odgovori   +    0
Majstri bi lahk prej prodal vsaj neki delnic, če so predvideval da bo padl, torej ubrali takšno politiko, da bi bla vidno vsaj neko manjše odstopanje od npr.: povprečnega balkanskega indeksa. Ne pa oglaševali kak raste in kak šele bo... To je tak ko da bi plačal Schumiju da te pele en krog, pa bi pelal isto ko ti... :)))
anon-179174 sporočil: 12
[#342438] 15.10.08 10:29 · odgovor na: anon-178696 (#342419)
Odgovori   +    0
to sm mislo ja :))
anon-179174 sporočil: 12
[#342439] 15.10.08 10:30 · odgovor na: anon-178696 (#342419)
Odgovori   +    0

2m3308 je napisal(a):
Veliko nas je, ki smo na osnovi zaupanja in občutka, da so upravljalci skladov in sredstev na upravljanju ali gospodarjenju strokovnjaki, vložili kar precej sredstev in dosegli izgubo, ki ni nič manjša, kot pa če bi sami razpršeno vlagali v delnice. S tem, da smo tem upravljalcem in "stručkotom" pošteno plačevali upravljalske provizije, vstopne stroške in tudi izstopne. Skratka, da ti npr. en upravljalec balkanskega sklada naredi tak minus in non stop naklada, da je na naložbo potrebno gledati na 5 ali več let, je milo rečeno ....S tem, da jasno pogodbeno ni ničemur zavezan, da je tisto kar govori tudi zanj obligatorno. Skratka mnogo vlagateljev v te sklade in v upravljanja in gospodarjenja je spoznalo(ostali, ki še niso, pa še bodo)-da v tuji rok lahko raste samo kur....
 
bc123a sporočil: 48.253
[#342457] 15.10.08 10:50 · odgovor na: anon-178696 (#342434)
Odgovori   +    0

2m3308 je napisal(a):

 OK, ker vidim, da si stručko, kam pa misliš, da bi bilo potrebno danes vlagati, da bi v enem ali dveh letih dosegel vsaj 20% donos? Ajde, da vidimo, da ne boš samo pametoval za nazaj, kar znajo vsi borzni analitiki z ekonomisti vred!
 
Dokler se ne bos sprijaznil, da je 20% donos nerealen, do takrat bos zgubljal. Evo.

(vprasanje je tipicno glupo zacetnisko vprasanje: pravilno vprasanje bi bilo: "kam naj nalozim, da bom imel max donos ali max izgubo 20%")
anon-89 sporočil: 10.178
[#342468] 15.10.08 10:58 · odgovor na: anon-178696 (#342434)
Odgovori   +    0

2m3308 je napisal(a):

OK, ker vidim, da si stručko, kam pa misliš, da bi bilo potrebno danes vlagati, da bi v enem ali dveh letih dosegel vsaj 20% donos? Ajde, da vidimo, da ne boš samo pametoval za nazaj, kar znajo vsi borzni analitiki z ekonomisti vred!
vidim, da si prijazno začel, taki ste mi najbolj všeč.;) a danes sem dobre volje, zato vseeno,

v teh časih je cash kralj. torej denar ob strani, pripravljen na priložnost, ki se je recimo ponudila pred dnevi. vendar samo v likvidne delnice in za uro, dan ali dva. odvisno od razvoja situacije. če se zmotiš, takoj prodati z izgubo.
anon-76429 sporočil: 53
[#342499] 15.10.08 11:32 · odgovor na: anon-89 (#342468)
Odgovori   +    0
Samo popravek BOB,

Ni potrebno čez uro, dan ali dva prodati. po cenah po katerih ste lahko dobili npr. Krko dva dni nazaj, ali pa poz. Savo, ste profitirali in vam tečajnice nekaj časa ni potrebno sploh pogledati. Nakupu je bil preprosto dober. Do konstalacije trga bo prišlo postopoma  v roku meseca dni s tečaji + -  5% tudi zaradi takega početja kot ga svetuješ ti ( zjutraj kupi popoldne prodaj, ko se da ob takšnih turbolencah dobro!? ; KAJ JE TO DOBRO??// ZASLUŽITI.  Ko skoki ne bodo več takšni, tudi takšne špekulacije odpadejo. Se ne splača.  A to je dobro izhodišče za boljše čase. seveda spremljajte kazalnike podjetij, ki jih kupujete, pa ne samo v luči trenutne krize, ko se bodo morda tudi njim malo poslabšali poslovni rezultati.
Spremljajte njihovo investicijsko aktivnost in primerjalne prednosti/slabosti.
anon-89 sporočil: 10.178
[#342508] 15.10.08 11:44 · odgovor na: anon-76429 (#342499)
Odgovori   +    0

CAPITAL je napisal(a):
Samo popravek BOB,

Ni potrebno čez uro, dan ali dva prodati. po cenah po katerih ste lahko dobili npr. Krko dva dni nazaj, ali pa poz. Savo, ste profitirali in vam tečajnice nekaj časa ni potrebno sploh pogledati. Nakupu je bil preprosto dober. Do konstalacije trga bo prišlo postopoma v roku meseca dni s tečaji + - 5% tudi zaradi takega početja kot ga svetuješ ti ( zjutraj kupi popoldne prodaj, ko se da ob takšnih turbolencah dobro!? ; KAJ JE TO DOBRO??// ZASLUŽITI. Ko skoki ne bodo več takšni, tudi takšne špekulacije odpadejo. Se ne splača. A to je dobro izhodišče za boljše čase. seveda spremljajte kazalnike podjetij, ki jih kupujete, pa ne samo v luči trenutne krize, ko se bodo morda tudi njim malo poslabšali poslovni rezultati.
Spremljajte njihovo investicijsko aktivnost in primerjalne prednosti/slabosti.

če bi imel časovni stroj in bi vedel kaj bo 30.6.2010, bi mogoče res kupil in držal. ker ga na žalost nimam, se mi zdi strategija kupi in čim hitreje prodaj, veliko boljša. še posebno v času, ko je jasno, da nas za vogalom čaka recesija.

po zapisanem sklepam, da si ti lastnik časovnega stroja, kar ti neizmerno zavidam.;)
anon-89 sporočil: 10.178
[#342514] 15.10.08 11:54 · odgovor na: anon-89 (#342508)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


če bi imel časovni stroj in bi vedel kaj bo 30.6.2010, bi mogoče res kupil in držal. ker ga na žalost nimam, se mi zdi strategija kupi in čim hitreje prodaj, veliko boljša. še posebno v času, ko je jasno, da nas za vogalom čaka recesija.

po zapisanem sklepam, da si ti lastnik časovnega stroja, kar ti neizmerno zavidam.;)

sicer je pa dovolj da gledaš ruske borze, danes so jih spet malo zaprli.;)
anon-76429 sporočil: 53
[#342522] 15.10.08 12:06 · odgovor na: anon-89 (#342508)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


če bi imel časovni stroj in bi vedel kaj bo 30.6.2010, bi mogoče res kupil in držal. ker ga na žalost nimam, se mi zdi strategija kupi in čim hitreje prodaj, veliko boljša. še posebno v času, ko je jasno, da nas za vogalom čaka recesija.

po zapisanem sklepam, da si ti lastnik časovnega stroja, kar ti neizmerno zavidam.;)
Ker sem lastnik časovnega stroja svetujem še:

:  Kupujte po malem z viškom denarja, nikakor pa ne s krediti ali kakor koli sposojenim denarjem.
anon-89 sporočil: 10.178
[#342524] 15.10.08 12:10 · odgovor na: anon-76429 (#342522)
Odgovori   +    0

CAPITAL je napisal(a):

Ker sem lastnik časovnega stroja svetujem še:

: Kupujte po malem z viškom denarja, nikakor pa ne s krediti ali kakor koli sposojenim denarjem.

nenavaden nasvet za lastnika časovnega stroja. če veš, da bo krkg ali kaj drugega bistveno višje, se seveda splača zadolžiti, tudi pri fantih v črnem, če ne gre drugače.;)
anon-89 sporočil: 10.178
[#342535] 15.10.08 12:21 · odgovor na: anon-76429 (#342522)
Odgovori   +    0

CAPITAL je napisal(a):

Ker sem lastnik časovnega stroja svetujem še:

: Kupujte po malem z viškom denarja, nikakor pa ne s krediti ali kakor koli sposojenim denarjem.

sem malo preveril, kako je delal tvoj časovni stroj v preteklosti in prišel do zanimivih ugotovitev. recimo 3.7, ko je bila krkg 86, si zapisal,

Pa še moje mnenje:  Morda je čas, da se čisto počasi, po malem okrepi pozicije v Krki. 

Sam Krko imam, kupljeno po sicer precej višjih tečajih a jo bom po malem dokupoval.

;)
anon-100337 sporočil: 1.287
[#342888] 15.10.08 19:38
Odgovori   +    0
To je ameriška igra,ki jo še niso vsi dojeli in vodi v ponovno ameriško premoč,na račun "uničenja" Združene Evrope.
anon-76429 sporočil: 53
[#343156] 16.10.08 07:53 · odgovor na: anon-89 (#342535)
Odgovori   +    0

Bob je napisal(a):


sem malo preveril, kako je delal tvoj časovni stroj v preteklosti in prišel do zanimivih ugotovitev. recimo 3.7, ko je bila krkg 86, si zapisal,

Pa še moje mnenje: Morda je čas, da se čisto počasi, po malem okrepi pozicije v Krki.

Sam Krko imam, kupljeno po sicer precej višjih tečajih a jo bom po malem dokupoval.

;)

In krko sem počasi dokupoval in jo še dokupujem; Kupujem pa še nekatere druge papirje.  Po malem.  Za špekulacije kot prvič nimam časa in kot drugič nimam sreče. Grenka izkušnja mi je pokazala pot in ni mi žal Vlagam v papirje z namenom varčevanja z ročnostjo, če bo treba tudi 10 let. Vlagam tudi v  zavarovanja, ter nazadnje sem kupil še nepremičnino. Moje pozicije so dolgoročne, za penzijo in otroke. Sicer pa mi moje podjetje omogoča ob vsem tem še povsem dovolj lagodno življenje.  Toliko, da boš malo razumel koga imaš na drugi strani.  In kaj je narobe z mojo naložbeno politiko ?  Seveda je drugačna od tvoje. Ti si dnevni špekulant, zanima me samo s kakšnim denarjem operirtaš in koliko zaslužiš.  Tu se moja debata s teboj konča.
anon-3916 sporočil: 1.205
[#344814] 17.10.08 16:33 · odgovor na: anon-76429 (#343156)
Odgovori   +    0

CAPITAL je napisal(a):


In krko sem počasi dokupoval in jo še dokupujem; Kupujem pa še nekatere druge papirje. Po malem. Za špekulacije kot prvič nimam časa in kot drugič nimam sreče. Grenka izkušnja mi je pokazala pot in ni mi žal Vlagam v papirje z namenom varčevanja z ročnostjo, če bo treba tudi 10 let. Vlagam tudi v zavarovanja, ter nazadnje sem kupil še nepremičnino. Moje pozicije so dolgoročne, za penzijo in otroke. Sicer pa mi moje podjetje omogoča ob vsem tem še povsem dovolj lagodno življenje. Toliko, da boš malo razumel koga imaš na drugi strani. In kaj je narobe z mojo naložbeno politiko ? Seveda je drugačna od tvoje. Ti si dnevni špekulant, zanima me samo s kakšnim denarjem operirtaš in koliko zaslužiš. Tu se moja debata s teboj konča.

Če se smem vključiti v vajin pogovor bi rekel, da je tvoja politika zanimiva, le preveč ne smeš naenkrat riskirati, samo toliko, da ne padeš v depresijo, ko gledaš tečajnico, kako strmoglavlja. Praksa je pa takšna, da največ zaslužijo vlagatelji ala Bob, ki pozicijo takoj prodajo, ko tečaj malo bolj zaniha v eno ali drugo stran in upajo, da je njihov občutek tako dober, da zdenejo pri več kot polovici transakcij. Če malo pogledaš nazaj, se je dalo z NKBM v mesecu dni zaslužiti 40% in večina kvalificiranih vlagateljev je to izkoristila, žalujoči ostali smo pa popušili (jaz sem celo par % zaslužil, vendar nepomemben znesek).

Strani: 1