28 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
43 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
1 ura
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
1 ura
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
2 uri
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
3 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
3 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
4 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
5 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
6 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
6 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
6 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
7 ur
Praznik narave v Izoli
8 ur
Izrael raketiral Iran, nafta skočila na 90 dolarjev 9

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zmešnjava je vse večja

Strani: 1

anon-166829 sporočil: 5.290
[#342264] 14.10.08 23:56
Odgovori   +    0
Citiram: Predvsem mali podjetniki se bodo morali zamisliti nad izdelavo svojih bilanc, kajti od njihove vsebine bo v prihodnje močno odvisno, ali in pod kakšnimi pogoji bodo dobili bančno posojilo.

Zadetek v polno. Prav bilance so največji sokrivec za današnje stanje na borzah. Podjetja, pa ne samo majhna, so si prirejala bilance, kakor jim je najbolj odgovarjalo. S takimi prenapihnjenimi bilancami so odšla na borzo, ali pa na banko po posojilo. Nadaljevanje pa nam je že poznano...

Dokler ne bomo imeli takih pravil, tudi v financah in računovodstvu, da bodo za vse enaka in se ne bodo mogla prirejati, kot bo komu pasalo, toliko časa lahko pričakujete večje ali manjše balone.
anon-171999 sporočil: 1.852
[#342443] 15.10.08 10:32 · odgovor na: anon-166829 (#342264)
Odgovori   +    1

Pia je napisal(a):
Citiram: Predvsem mali podjetniki se bodo morali zamisliti nad izdelavo svojih bilanc, kajti od njihove vsebine bo v prihodnje močno odvisno, ali in pod kakšnimi pogoji bodo dobili bančno posojilo.

Zadetek v polno. Prav bilance so največji sokrivec za današnje stanje na borzah. Podjetja, pa ne samo majhna, so si prirejala bilance, kakor jim je najbolj odgovarjalo. S takimi prenapihnjenimi bilancami so odšla na borzo, ali pa na banko po posojilo. Nadaljevanje pa nam je že poznano...

Dokler ne bomo imeli takih pravil, tudi v financah in računovodstvu, da bodo za vse enaka in se ne bodo mogla prirejati, kot bo komu pasalo, toliko časa lahko pričakujete večje ali manjše balone.
Pia, prosim pojasni nam begavčkom, katera podjetja so povzročila katero krizo in kdo ter kako je prirejal (katere) bilance?
Katera pravila v financah in/ali računovodstvu niso za vse enaka in kako bi jih morali narediti enaka? Kaj je prirejanje, katera pravila se prirejajo in kako? Katere večje ali manjše balone lahko pričakujemo in kdaj je balon velik/majhen?

Glede na to, da si podjetnica, pričakujem, da se boš problematike lotila tako iz teoretičnega kot praktičnega vidika. Hvala za odgovor.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#342502] 15.10.08 11:36 · odgovor na: anon-171999 (#342443)
Odgovori   +    0

lecner je napisal(a):

Pia, prosim pojasni nam begavčkom, katera podjetja so povzročila katero krizo in kdo ter kako je prirejal (katere) bilance?
Katera pravila v financah in/ali računovodstvu niso za vse enaka in kako bi jih morali narediti enaka? Kaj je prirejanje, katera pravila se prirejajo in kako? Katere večje ali manjše balone lahko pričakujemo in kdaj je balon velik/majhen?

Glede na to, da si podjetnica, pričakujem, da se boš problematike lotila tako iz teoretičnega kot praktičnega vidika. Hvala za odgovor.
Kot vem, me imaš na šit listi in mojih sporočil hvala bogu ne vidiš.

Vsi ostali, ki ne razumete o čem govorim, pa se lahko naučite sami. Nisem poklicana, da bi vas učila in mi tudi ni do tega, zadeve le po svoje komentiram, če me zanimajo, drugače pač ne.  

Do vsega kar znam, sem se morala dokopati sama, ker velikokrat takega znanja ni bilo nikjer zapisanega. Naredila sem toliko specializacij, da sem sploh lahko opravljala svoje delo, da lahko ti o tem samo sanjaš. Prav gotovo se sedaj ne mislim truditi, da bom brezplačno učila še bebce in prepotentneže, kot je Lecner.

Vsak podjetnik ve, kako se lahko bilanco spreminja glede na možnosti in potrebe. (davčna, bonitete, posojila, leazing, razpisi..) Različni računovodje imajo različna znanja in glede na to, so tudi bilance lahko zelo zelo različne.

Pa komu mar, kaj kdo ve in kaj ne? Vsak cepec je zase najpametnejši! Modri pa ve, da nikoli ne bo vedel vsega in se skuša iz vsake situacije kaj naučiti. Jaz sem iz te tvoje provokacije spoznala, da imam raje bebce, ki vedo, da to so.

Moj pes pa me je naučil, da ne zaupam nikomur, dokler ne povoham njegove riti. Pa še potem le morda!
anon-171999 sporočil: 1.852
[#342608] 15.10.08 13:27 · odgovor na: anon-166829 (#342502)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

Kot vem, me imaš na šit listi in mojih sporočil hvala bogu ne vidiš.

Vsi ostali, ki ne razumete o čem govorim, pa se lahko naučite sami. Nisem poklicana, da bi vas učila in mi tudi ni do tega, zadeve le po svoje komentiram, če me zanimajo, drugače pač ne.  

Do vsega kar znam, sem se morala dokopati sama, ker velikokrat takega znanja ni bilo nikjer zapisanega. Naredila sem toliko specializacij, da sem sploh lahko opravljala svoje delo, da lahko ti o tem samo sanjaš. Prav gotovo se sedaj ne mislim truditi, da bom brezplačno učila še bebce in prepotentneže, kot je Lecner.

Vsak podjetnik ve, kako se lahko bilanco spreminja glede na možnosti in potrebe. (davčna, bonitete, posojila, leazing, razpisi..) Različni računovodje imajo različna znanja in glede na to, so tudi bilance lahko zelo zelo različne.

Pa komu mar, kaj kdo ve in kaj ne? Vsak cepec je zase najpametnejši! Modri pa ve, da nikoli ne bo vedel vsega in se skuša iz vsake situacije kaj naučiti. Jaz sem iz te tvoje provokacije spoznala, da imam raje bebce, ki vedo, da to so.

Moj pes pa me je naučil, da ne zaupam nikomur, dokler ne povoham njegove riti. Pa še potem le morda!
 
Mislil sem, da nekdo nekaj napiše zato, ker misli, da nekaj ve, oziroma meni, da nekdo drug nečesa ni pravilno razumel, morda ga nekaj preprosto zanima... temu so forumi verjetno namenjeni in tako jih večina ljudi tudi dojema.

Jaz te nisem nič provociral, želel sem samo preveriti ali še vedno misliš, da je forum prostor cenenega nastopaštva. No, sodeč po temu, da pod rubriko o posojilih govoriš o pasjem ovohavanju, svojega dojemanja forumov nisi signifikantno spremenila. Žal. Verjamem pa, da v sebi skrivaš velik potencial.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#342684] 15.10.08 14:26 · odgovor na: anon-171999 (#342608)
Odgovori   +    0

lecner je napisal(a):

Mislil sem, da nekdo nekaj napiše zato, ker misli, da nekaj ve, oziroma meni, da nekdo drug nečesa ni pravilno razumel, morda ga nekaj preprosto zanima... temu so forumi verjetno namenjeni in tako jih večina ljudi tudi dojema.

Jaz te nisem nič provociral, želel sem samo preveriti ali še vedno misliš, da je forum prostor cenenega nastopaštva. No, sodeč po temu, da pod rubriko o posojilih govoriš o pasjem ovohavanju, svojega dojemanja forumov nisi signifikantno spremenila. Žal. Verjamem pa, da v sebi skrivaš velik potencial.
O, Lecner, Lecner, ko bi ti vedel, kako je meni vseeno, kaj si ti misliš.

Na forumu sem iz čisto drugega razloga, ki ga ti ne bi nikoli razumel, zato ti ga niti ne mislim razlagati. Nastopaštvo ni v moji domeni in me sploh ne zanima. Jaz nisem večina.

Lahko pa ti zaupam zakaj ovohavanje, ker slutim, da te stvar kljub nerazumevanju zanima.

Sem velika ljubiteljica živali, najraje imam pse. Z njimi se ukvarjam že vse življenje. Psi imajo svoje navade in svojo pasjo govorico. Imajo tudi čustva, čeprav večina trdi, da ni tako. Psi so ob srečanju z drugim psom zelo nezaupljivi in se spoznavajo z ovohavanjem zadka. Šele, če so z vonjem zadovoljni se začno vesti zaupljivo, drugače ne.

In ti? Komu ti ovohavaš rit? Jaz to počnem samo z intimnim partnerjem. 

Zato zaupam samo partnerju, sebi in nobenemu drugemu. Zadovoljen?
anon-119197 sporočil: 9.214
[#342688] 15.10.08 14:31 · odgovor na: anon-166829 (#342684)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 15.10.2008 14:33
:In ti? Komu ti ovohavaš rit? Jaz to počnem samo z intimnim partnerjem. 

Si torej prej zaupala intimnemu partnerju ali mu prej ovohala rit?

BTW: Jaz partnerki ne zaupam vse povprek, okvirno vem, glede cesa lahko in glede cesa ne.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#342715] 15.10.08 14:44 · odgovor na: anon-119197 (#342688)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
:In ti? Komu ti ovohavaš rit? Jaz to počnem samo z intimnim partnerjem. 

Si torej prej zaupala intimnemu partnerju ali mu prej ovohala rit?

BTW: Jaz partnerki ne zaupam vse povprek, okvirno vem, glede cesa lahko in glede cesa ne.
 Ha, ha....najprej sem ga dobro ovohala, šele potem smo šli naprej.

Če partnerki ne zaupaš, sta se pač premalo ovohala.

Poskusi znova, morda boš zavohal katera niansa vonja ti ni najbolj všeč.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#342719] 15.10.08 14:47 · odgovor na: anon-166829 (#342715)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 15.10.2008 14:47
: Ha, ha....najprej sem ga dobro ovohala, šele potem smo šli naprej.

Ovohala rit? Mislim, to je precej hmm, zaupanja pri precej izkusenih parih :)

Partnerki zaupam glede nekaterih stvari, glede nekaterih ne, ce se mi zdi, da tistih zadev ne pozna dovolj, je ne obremenjujem. In obratno.

Dokler postelja skripa in je kruh na mizi, ni problemov. No, zdaj pa pocasi zakljucimo tale izlet .
feda sporočil: 103
[#342730] 15.10.08 14:54
Odgovori   +    0
Spoštovani avtor, vaše informacije o elektronski izvršbi so zastarele. Že od začetka oktobra COVL ni odposlal nobenega sklepa o izvršbi. In dokler sklep o izvršbi ne dobi dolžnik, niti ne začne teči 8-dnevni rok za ugovor. Dolžnikova banka pa, kot verjetno veste, sklep prejme v izvršotev šele, ko je pravnomočen.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#342739] 15.10.08 15:03 · odgovor na: anon-119197 (#342719)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
: Ha, ha....najprej sem ga dobro ovohala, šele potem smo šli naprej.

Ovohala rit? Mislim, to je precej hmm, zaupanja pri precej izkusenih parih :)

Partnerki zaupam glede nekaterih stvari, glede nekaterih ne, ce se mi zdi, da tistih zadev ne pozna dovolj, je ne obremenjujem. In obratno.

Dokler postelja skripa in je kruh na mizi, ni problemov. No, zdaj pa pocasi zakljucimo tale izlet .
Le kaj ima zaupanje med partnerji opraviti z znanjem?

Milostno ti dovolim, da se vrneš z izleta neomadeževan.
anon-119197 sporočil: 9.214
[#342743] 15.10.08 15:04 · odgovor na: anon-166829 (#342739)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 15.10.2008 15:05
Hmm, zaupanje jaz jemljem malo sirse, ne samo to, da povem nekaj osebnega, kar me napravi ranljivega. Vzamem tudi to, da vprasam za mnenje, da odloci namesto mene itd.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#342780] 15.10.08 15:41 · odgovor na: anon-119197 (#342743)
Odgovori   +    0

dalex je napisal(a):
Hmm, zaupanje jaz jemljem malo sirse, ne samo to, da povem nekaj osebnega, kar me napravi ranljivega. Vzamem tudi to, da vprasam za mnenje, da odloci namesto mene itd.
Morda res dojemaš širše, ne pa tudi globje.

Zaupanje je primarno in globoko, če sta partnerja srečna. Tvoja širina je povsem nekaj drugega. Pa ne bi o tem. Sploh pa ne ti ne jaz nimava časa za to analizo. Imej se.  
anon-112411 sporočil: 144
[#343736] 16.10.08 14:15
Odgovori   +    0
Spoštovani avtor, lahko vam iz osebnih izkušenj povem, da elektronska izvršba ne deluje. To je samo pesek v oči nam, ki (vsaj jaz) čakam na odločbo in plačilo dolga od dolžnikov že več mesecev, vse od februarja letos. Vsr verodostojne listine imam in razpolagam z podpisano pogodbo, ampak dolžniki se smejejo, češ, kaj nam moret, imamo svojega odvetnika. In res se nič ne zgodi, sicer je to še ena potrditev več, da je SLO NEPRAVNA DRŽAVA. Te barabe zadolžene namenoma ne plačajo in sedaj bodo še firme zaprli odprli drugo in adijo moji denarji, ti mafijski gospodje so tako vajeni delati in voditi svoje firme. Fuj, sramota.
In še enkrat! ELEKTRONSKE IZVRŠBE NE DELUJEJO. To je živa flancarija.
anon-179348 sporočil: 726
[#344945] 17.10.08 19:59
Odgovori   +    0
Naivni podjetniki še vedno delajo brez plačila. Tudi sam sem bil med njimi. Sedaj delam manj, ko ga nimam dam noge na mizo in delam po predračunu. Res sem se skrču pa kaj, še vedno živim. Samo jezen nisem na nikogar, ker mi ni nihče dolžan.

Strani: 1