Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Finanzas Forex: Sanjski donos ali nateg?

Strani: 1 2 3

anon-48690 sporočil: 109
[#319569] 18.09.08 05:53
Odgovori   +    0
Prebral vaš članek. Lahko rečem samo izpod kritike. Morda bi vašega novinarja bilo treba podučit malo bolje o forexu in delovanju forexa. Sam sem vložil v FF in že 8 mesecev dobivam izplačia.
anon-167514 sporočil: 149
[#319651] 18.09.08 08:46 · odgovor na: anon-48690 (#319569)
Odgovori   +    0

boat59 je napisal(a):
Prebral vaš članek. Lahko rečem samo izpod kritike. Morda bi vašega novinarja bilo treba podučit malo bolje o forexu in delovanju forexa. Sam sem vložil v FF in že 8 mesecev dobivam izplačia.
 
kar še vedno v večji meri nima nobene veze s FOREX-om
anon-125392 sporočil: 2
[#319653] 18.09.08 08:48
Odgovori   +    0
Pravtako sem prebral članek.
Kot prvo, vaš novinar nima niti približnih informacij, to kar pravi rek "baba čula, baba rekla" se za nekega "uspešnega" novinarja, res ne spodobi.

Prvo preverite podatke po svetu, ker je FFX svetovni posel, ne pa po Sloveniji, kjer se vedno nekaj oporeka.

Kot drugo podjetje Evolution Market Group (EMG) kot lastnik znamke Finanzas Forex (FFX) je od panamske agencije CNV prejel certifikat na osnovi resolucije CNV-232-08, ki je sledila dolgotrajni preiskavi. Tako je končno utišal vse govorice o nelegalnosti in nepoštenosti njihovega delovanja.
In sedaj naj seveda novinar tega članka preveri kaj to je, in naj ponovno poda kakšen komentar.

In kot tretje. V članku je napisano "Promotorji FFX zaslužek izplačajo prek bank ali pa "na roko", vlagatelj pa promotorju izplača pet odstotkov provizije".
Kaj je že spet to ena bedarija. Pravzaprav ne razumem preveč, ker je ful dvomljivo napisano, bom pa jaz malo pojasnil.

Vsak vlagatelj sam vlaga svoj denar iz svoje banke na banko za nakazila v FFX, lahko pa se zbere denar in skupaj naložite, s tem pač zmanjšate stroške, ki pač nastanejo z bankami. Vlagatelj ne plača nobene provizije promoterju, kot je napisano, temveč FFX za nagrado vsakemu članu izplača mesečno 0,5% od investicij.

Kaj pa se tiče finančne piramide. Res je, da nevemo če to je ali ni, vendar kot kaže ni, saj je kar nekaj ljudi po svetu že pridno dvigovalo in dviguje svoje vložke v celoti in tu ne govorimo o 10000€ temveč bistveno večjih vsotah.
In vedno več znakov kaže da ni, in če bi malo bolj globoko raziskovali, bi ugotovili s kom EMG posluje in kdo so, bi verjetno ugotovili, da na Forexu je možen takšen dobiček, vendar z določenimi riziki, ki pa so praktično v vseh oblikah kapitalskih produktov.

Kje pa je danes denar še na varnem, še v bankah ni več, preverite kaj se zgodi če banka propade, kot se recimo zdaj dogaja v Ameriki, pa samo ne meni da to v Sloveniji ni možno, kje so tiste delnice in skladi, ki so delali take donose............ pa da ne naštevam preveč.
anon-23246 sporočil: 138
[#319654] 18.09.08 08:49 · odgovor na: anon-48690 (#319569)
Odgovori   +    0
boat59 : ponudbo imam zate! Dam to 50 000 eur, ti pa jih vloži v fx. Donose pa si deliva 50 : 50 ! Pošteno kaj?!
Samo garancijo želim imet za tah mojih 50% - hipoteko recimo....

Si za?!
anon-156521 sporočil: 14
[#319655] 18.09.08 08:50
Odgovori   +    0
boat59 prosim odgovori mi ali tvoja naložba res dosega 20% donosa na mesec?Kolikšen je minimalni vložek? Kako je z davčnim vidikom izplačil?
anon-63429 sporočil: 1
[#319675] 18.09.08 09:02
Odgovori   +    0
Sanjski nateg imate tisti, ki ste kupili delnice , potem pa strokovnjaki iz vseh mogočih skladov "pametno" opozarjajo ljudi. Jasno je kot beli dan, da so ti isti "iz skladov" tudi naročnik članka, ker se bojijo pobega vlagateljev...
anon-119197 sporočil: 9.214
[#319676] 18.09.08 09:03 · odgovor na: anon-125392 (#319653)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-119197 18.09.2008 09:05
Zdaj sem pa res zaintrigiran... A prav vsi vlagatelji v vseh teh oblikah forexa sluzite taksne denarje? Kdo izgublja? Cez 10 ali 20 let boste pri taksnih donosih (8% ali vec mesecno) vsi EUR multimilijarderji? Kako ves, koliko kdo dobi izplacano? Si videl samo izplacilo? Kako ves, da je bilo izplacilo osnovano na zasluzku s forexom? Tudi mene zanima pogodba, ker bi morda vlozil nekaj denarja preko tebe, pri cemer bi si delila dobicek 50-50. Kaksno garancijo ponujas oz. ponujajo?
anon-104563 sporočil: 2
[#319704] 18.09.08 09:20
Odgovori   +    0
Pa dobro no kaj pa je tole zdaj? Tole naj bi bil članek za katerega sem slišal prek radia? Dajte se malo v roke vzet. Prvo kot prvo, malo poglejte po zgodovini forexa, kdaj je bil ustanovljen in kdo vse posluje preko njega. Šele zadnja leta je odprl vrata tudi majhnim vlagateljem in posameznikom. Normalno, da ljudje, ki gredo na forex brez izkušenj v trgovanju v 98% izgubijo vložen denar. Ali je to nateg? Ne po mojem je to pac ignorantnost, nevednost in splošna neumnost. Najprej se naj ljudje poučijo o sistemu, poučijo o trgovanju in šele potem trgujejo (ali pa pišejo članke).
Se strinjam, da se lahko "novopečeni" vlagatelj opeče pri napačni izbiri posrednika, ki dejansko oguljofa vlagatelja, ampak če je posrednik dober, je za izgubo vloženega denarja kriv popolnoma sam.

Če je bil namen pisca članka, da predstvani enega izmed goljufivih posrednikov, naj to potem stori tako, da ne izpade ven kot da je celoten sistem goljufija. Najbolj me moti dejstvo, da me ljudje, ki slišijo, da se ukvarjam s forexom, začnejo fanatično prepričevati o goljufijah in prevarah, na podlagi pomanjkljivo napisanih člankov kot je tale. Povsod imamo lopove, tudi v vladi, kako nebi imeli pri sistemu, kjer se da zaslužiti. Zakaj hudiča pa mislite da so sprejeli 40% davek na forex in podobne zadeve? Ker vlada ve, da se da tam zaslužiti, če imaš izkušnje.

Ranta je konce, članki naj imajo pa bolj čisto predstavljeno vsebino.

Pa lep pozdrav,

Skorpijon
Gustl sporočil: 13.629
[#319715] 18.09.08 09:28 · odgovor na: anon-104563 (#319704)
Odgovori   +    0

Skorpus je napisal(a):
Pa dobro no kaj pa je tole zdaj? Tole naj bi bil članek za katerega sem slišal prek radia?  
Ne, članek je izšel v reviji Moje finance: https://www.finance.si/mf

To z drugimi besedami pove tudi uvod članka, ki ga komentiraš:

Revija Moje finance je raziskala zgodbo, ki ponuja donos, da se ti zvrti

Ni ga na netu.
bc123a sporočil: 48.253
[#319720] 18.09.08 09:32 · odgovor na: anon-104563 (#319704)
Odgovori   +    0

Skorpus je napisal(a):
Pa dobro no kaj pa je tole zdaj? Tole naj bi bil članek za katerega sem slišal prek radia? Dajte se malo v roke vzet. Prvo kot prvo, malo poglejte po zgodovini forexa, kdaj je bil ustanovljen in kdo vse posluje preko njega. Šele zadnja leta je odprl vrata tudi majhnim vlagateljem in posameznikom. Normalno, da ljudje, ki gredo na forex brez izkušenj v trgovanju v 98% izgubijo vložen denar. Ali je to nateg? Ne po mojem je to pac ignorantnost, nevednost in splošna neumnost. Najprej se naj ljudje poučijo o sistemu, poučijo o trgovanju in šele potem trgujejo (ali pa pišejo članke). Se strinjam, da se lahko "novopečeni" vlagatelj opeče pri napačni izbiri posrednika, ki dejansko oguljofa vlagatelja,
Ne, novopeceni vlagatelj se lahko zradira z povrsine zemlje tudi ce izbere pravega posrednika, zato ker nori donosi zahtevajo ustrezno nora tveganja. In forex je igra z nicelno vsoto, tako da za vsakega profiterja se najde en osmoljenec.

In forex so "ustanovili". Hmm, zabavna interpretacija.
anon-32379 sporočil: 345
[#319743] 18.09.08 09:44 · odgovor na: bc123a (#319720)
Odgovori   +    0
mislim, da že malo pretiravate to okoli ničelne vsote, gre samo za tak način trgovanja, kot terminski posli itd.
anon-9466 sporočil: 43
[#319752] 18.09.08 09:46
Odgovori   +    1
Če jaz to prav razumem, gre nekako takole:

1. danes vložim 1000 EUR. Denar nakažem nekemu podjetju s certifikati v Panami.
2. Počakam 5 let. Pri 10% mesečnih obrestih se mi bo nabralo približno 300.000 EUR.
3. Začnem si izplačevati mesečne obresti, kar pomeni, da bom imel rento 30.000 EUR na mesec.
4. S tem denarjem si lahko kupim karkoli. Lahko se upokojim, skupaj z milijoni vseh tistih, ki so obogateli na forexu, tako kot jaz.

Sem prav razumel? Je to to? Glede na napisano mora biti tako.

Sprašujem se samo, kdo bo proizvajal vse te stvari, ki jih bom jaz kupoval s vsem tem denarjem? Saj očitno lahko vsak obogati brez truda. Vsi proizvodni delavci bodo v vmesnem času prav tako obogateli na forexu in prenehali delati. Bodo mi Murine delavke še naprej šivale obleke, če bodo imele na računu več denarja kot Boško Šrot? Bodo kmetje še naprej sejali pšenico in orali njive, če pa lahko več denarja zaslužijo ponoči med spanjem?

Očitno je pri nas še vedno dosti naivnih ljudi. Vsakemu bi moralo biti jasno, da gre za prevaro. Da ne moreš obogateti brez truda, s tem da svoje življenjske prihranke nakažeš nekim čudakom. Nobeno gospodarstvo ne bi delovalo, če bi to bilo mogoče, ker nihče ne bi delal.

Namesto tega pa celo Finance objavljajo takšne članke, ki dopuščajo možnost, da je vse skupaj res. Nek Robert, ki to promovira, meni, da ni finančna piramida?! Raje bi v članek vključili nekaj osnovne ekonomske izobrazbe in pokazali, zakaj takšen sistem nikakor ne more delovati v realnem svetu.

Organizatorji tega so kot kaže dobro organizirani in vse internetne forume takoj napolnijo z zgodbicami o tem, kako je nekdo zaslužil. Saj vem, da kdor nasede, je sam kriv. Ampak od mainstream časopisja bi človek pričakoval več vsebine.
anon-11443 sporočil: 708
[#319756] 18.09.08 09:47
Odgovori   +    0
Kot prvo naj mi nekdo pojasni, najbolje če to stori novinar, ki je napisl ta članek, kdo mi jamči, da bom iz drugega pokojninskega stebra dobil po tolikih letih izplačan denar.
Kot drugo dokler lahko vedno dvigneš svojo glavnico ne gre za piramido.
Kot tretje a v firmah AIG, Lehman Broders, Enron, Parmalat in še in še pa ni nihče izgubil denarja ?To je vprašanje namenjeno Explicitno piscu članka
Kot četrto Kdor na riskira ne profitira in prosim lepo brez joka in zavisti luzerjev, vsaka čast iz moje strani tistemu , ki mu uspe
crt sporočil: 27.190
[#319760] 18.09.08 09:49 · odgovor na: anon-32379 (#319743)
Odgovori   +    0

ecco7756 je napisal(a):
mislim, da že malo pretiravate to okoli ničelne vsote, gre samo za tak način trgovanja, kot terminski posli itd.
 
pa saj ravno to je to. to JE nicelna vsota.
anon-32379 sporočil: 345
[#319768] 18.09.08 09:53 · odgovor na: crt (#319760)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-32379 18.09.2008 09:54
vem, ampak kaj je tukaj groznega, da se za vsakega ki pušne najde nekdo ki dobi. Sliši se res grozno, čeprav je tako kot vsak drugo tveganje ko trguješ s čimerkoli.
crt sporočil: 27.190
[#319769] 18.09.08 09:54 · odgovor na: anon-32379 (#319768)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: crt 18.09.2008 09:54

ecco7756 je napisal(a):
vem, ampak kaj je tukaj groznega, da se za vsakega ki pušne najde nekdo ki dobi. Sliši se res grozno, čeprav ni.
 
nic ni samo po sebi grozno, povsem je odvisno od tega, kam se bos uvrstil :)

in ne, ne drzi, da to velja za vsako trgovanje.
bc123a sporočil: 48.253
[#319797] 18.09.08 10:05 · odgovor na: anon-32379 (#319768)
Odgovori   +    0

ecco7756 je napisal(a):
vem, ampak kaj je tukaj groznega, da se za vsakega ki pušne najde nekdo ki dobi. Sliši se res grozno, čeprav je tako kot vsak drugo tveganje ko trguješ s čimerkoli.
 
NI RES.

Delnice niso igra z nicelno vsoto, pa ogromno drugih poslov tudi ne.

In zakaj je pomembno to, da je igra z nicelno vsoto? Zato ker mora novopeceni vlagatelj vedeti, da

a) ce on dobi mora nekdo zgubiti
b) na drugi strani njegovih poslov so velike banke, zavarovalnice, in po moznosti, nekaj prezivelih izkusenih forex playerjev. good luck.

Kaksna je torej sansa, da ob divjem tveganju ki ga predstavlja lovljenje velikih donosov, ne ostane  najprej brez vsega?

Pomisli, ce najprej zasluzis, lahko se izgubis. Ce najprej izgubis, je game over.
anon-32379 sporočil: 345
[#319799] 18.09.08 10:08 · odgovor na: crt (#319769)
Odgovori   +    0
no mi pa povej katero trgovanje ni povezano s tveganjem, kot sem rekel, važno je da si na pravi strani, ali je to forex, opcije itd. Sedaj boš verjetno omenil eno krko, ki jo seveda lahko samo kupiš, prodaš jo samo takrat ko zapreš pozicijo.(pustimo certifikate). Skratka nekateri preveč omenjate ničelno vsoto v povezave s forexom, da nekdo pušne drugi dobi. Neumnost.
crt sporočil: 27.190
[#319807] 18.09.08 10:11 · odgovor na: anon-32379 (#319799)
Odgovori   +    0

ecco7756 je napisal(a):
no mi pa povej katero trgovanje ni povezano s tveganjem, kot sem rekel, važno je da si na pravi strani, ali je to forex, opcije itd. Sedaj boš verjetno omenil eno krko, ki jo seveda lahko samo kupiš, prodaš jo samo takrat ko zapreš pozicijo.(pustimo certifikate). Skratka nekateri preveč omenjate ničelno vsoto v povezave s forexom, da nekdo pušne drugi dobi. Neumnost.
 
tvoja teza ni bila, da je vsako trgovanje povezano s tveganjem, temvec da povsod nastopa nicelna vsota, kar ne drzi.

ne ga srat, a da je vazno, da si na pravi strani? :)

lej, ce ti ne razumes tako osnovnih stvari kot to, kaj je nicelna vsota, prek cesa se v praksi realizira in kje ja in kje ne, reagiras pa takole, potem jaz ne bom tratil casa s tem, da ti to razlagam. ker imam dovolj izkusenj z verniki na razlicnih podrocjih, da raje sparam prste in grlo in in kaj povem takrat, ko publika ze dobi po glavi in postane malo bolj dovzetna. tolko zaenkrat.
anon-170701 sporočil: 489
[#319810] 18.09.08 10:14 · odgovor na: crt (#319807)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

 
tvoja teza ni bila, da je vsako trgovanje povezano s tveganjem, temvec da povsod nastopa nicelna vsota, kar ne drzi.

ne ga srat, a da je vazno, da si na pravi strani? :)

lej, ce ti ne razumes tako osnovnih stvari kot to, kaj je nicelna vsota, prek cesa se v praksi realizira in kje ja in kje ne, reagiras pa takole, potem jaz ne bom tratil casa s tem, da ti to razlagam. ker imam dovolj izkusenj z verniki na razlicnih podrocjih, da raje sparam prste in grlo in in kaj povem takrat, ko publika ze dobi po glavi in postane malo bolj dovzetna. tolko zaenkrat.

 
Ja, ja, po bitki so generali vsi! Pa tudi ti!
anon-24781 sporočil: 3.126
[#319812] 18.09.08 10:15 · odgovor na: anon-32379 (#319799)
Odgovori   +    2

ecco7756 je napisal(a):
no mi pa povej katero trgovanje ni povezano s tveganjem, kot sem rekel, važno je da si na pravi strani, ali je to forex, opcije itd. Sedaj boš verjetno omenil eno krko, ki jo seveda lahko samo kupiš, prodaš jo samo takrat ko zapreš pozicijo.(pustimo certifikate). Skratka nekateri preveč omenjate ničelno vsoto v povezave s forexom, da nekdo pušne drugi dobi. Neumnost.
 
ej, ker so drugi očitno preveč olikani s tabo ti bom jaz povedal.
GLUP SI KO TOČAK.
0219In3 sporočil: 141
[#319816] 18.09.08 10:17 · odgovor na: anon-24781 (#319812)
Odgovori   +    0
:)
anon-76887 sporočil: 18.121
[#319827] 18.09.08 10:23 · odgovor na: anon-11443 (#319756)
Odgovori   +    0

scorpio je napisal(a):
Kot prvo naj mi nekdo pojasni, najbolje če to stori novinar, ki je napisl ta članek, kdo mi jamči, da bom iz drugega pokojninskega stebra dobil po tolikih letih izplačan denar. Kot drugo dokler lahko vedno dvigneš svojo glavnico ne gre za piramido. Kot tretje a v firmah AIG, Lehman Broders, Enron, Parmalat in še in še pa ni nihče izgubil denarja ?To je vprašanje namenjeno Explicitno piscu članka Kot četrto Kdor na riskira ne profitira in prosim lepo brez joka in zavisti luzerjev, vsaka čast iz moje strani tistemu , ki mu uspe

Seveda je tudi drugi pokojninski steber nateg (prvi pa še večji :-)))), vendar je razlika v tem, da je ta nateg obvezen.
Forex nategovalnica pa je prostovoljna. Kot je prostovoljno tudi trgovanje na LJSE, NYSE, NASDAQ, DAX ... nameit.
Meni osebno gre veliko bolj na jetra obvezno nategovanje, ki se mu ne da ubežati.

Če se vrnem nazaj na forex: kot je že zaznati, izplačila glavnice niso več tako enostavna, ker so-ste že prišli do točke, ko si prenakazujete.

Kot četrto: če si morda opazil, nihče ne joka iz zavisti, ampak vas samo opozarjamo, kakšen je neminoven rezime vsake piramide.
crt sporočil: 27.190
[#319844] 18.09.08 10:32 · odgovor na: anon-170701 (#319810)
Odgovori   +    0

Raa je napisal(a):

 
Ja, ja, po bitki so generali vsi! Pa tudi ti!
 
wtf, po kaksni bitki zdaj, o cem govoris sploh?
anon-32379 sporočil: 345
[#319848] 18.09.08 10:33 · odgovor na: anon-24781 (#319812)
Odgovori   +    0
če že hočeš, si ti zame brezpogojna PIčKICA.
anon-92234 sporočil: 86
[#319876] 18.09.08 10:46
Odgovori   +    0
Clanek me je blazno razocaral. Pise, da so Finance raziskale, vendar v branju clanka ne zasledim nicesar raziskovalnega. Je mar izjava Roberta Kleindiensta, veliko delo. To je navadno teoreticno pojmovanje trga denarja, kar je povedal in ga danes ze vedo v vrtcih.
Nasi skladi so tudi veliki strokovnjaki, saj ob majhnem tresenju denarnega trga takoj vsi poslujejo z minusi, kar dejansko pomeni, da sploh ne vlagajo, tako kot se promovirajo v donosne trge, dejansko denar nakladajo v mednarodne denarne sklade in potem trepetajo za denar. To je res velik big deal. Ko so mednarodni skladi se hvalijo kako oni dobro delaj (ceprav v resnici ne delajo nic), ko pa po svetu zaropota, pa so v riti. Zalostno ampak resnicno.
Drugic, ko obljubite v naslovu nekaj potem to tudi realizirajte, torej, ce pravite, da ste raziskali, potem dosezke te raziskave tudi objavite, ne pa tako kot v tem clanku. Clanek je brez veze in je skoda prostora.
anon-9592 sporočil: 40
[#319923] 18.09.08 11:11
Odgovori   +    0
1. Ja izgleda, da je v Sloveniji FX res velik tabu. Najhuje pa je to, da še profesionalni novinar ne ve ravno o čem govori. Vprašal je le nekaj "strokovnjakov", na bankah in ostalih inštancah, ki verjetno največ trgujejo z delnicami in energenti, včasih pa tudi z FX-om in to so potem veliki strokovnjaki. Namesto, da bi poiskali profesionalne FX traderje, ki živijo le od tega in to lepo.
Najhuje je to, da Forex sedaj nepoučeni ljudje ljudje enačijo z Finanzas Forexom, ki si je pač nadel takšno ime, kvazi novinarji pa tudi ne znajo tega lepo razložiti. Za informacijo: 20% donosi na Forex trgu niso nikakršna posebnost, še več včasih se ustvarijo v dnevu ali celo v urah, je pa res, da moraš biti za to zelo usposobljen in opremljen z veliko knjigamim, pripomočki (softwerskimi) in internetnimi stranmi. Žal je tako, da ustrezne literature v slovenščini skorajda ni, zato je potrebno posegati po angleški literaturi in straneh. Denar na forex pa lahko bogato in relativno varno vlagate tudi z recimo hedge sistemi, jaz bi jih prevedel v "sisteme ravnovesja", ki se delno ali celo popolnoma pokrivajo...
Torej na svetu in sedaj tudi v Sloveniji, je nešteto "NATEG" sisemov, ki so vpletli Forex v svoje poslovanje, ampak to ne pomeni, da je trg Forex nateg!!
Kar se FFX tiče pa tole: en moj prijatelj je že dolgo nazaj vložil denar v FFX in si jih tudi povrnil z dobrim dobičkom. "Veš kaj": je rekel, "požrešnost ljudi je brezmejna, jaz pa sem na samem začetku, vložil bom, počakal nekaj mesecev, si izplačal glavnico, pustil še nekaj denarja notri, potem pa služil le obresti od denarja, ki je že tako zaslužen!" In tako se je zavaroval pred izgubo. Problem je samo, ker je bilo to že pred letom in pol, sedaj pa je že situacija popolnoma drugačna. Torej moje mnenje, da se zaslužiti da, ampak treba je biti skrajno previden, da izstopiš pred "požarom", ki seveda zagotovo bo pri FFX.
Za konec pa še tole: vedno me zbode tole: ...Podatki za zadnjih deset let kažejo, da le približno deset odstotkov vlagateljev, ki vlagajo na Forexu, ustvarja dobičke, preostali pa izgubo... BODITE BOŠTENI IN OBJAVITE REZULTATE ŠE ZA DRUGE BRANŽE!!! Recimo koliko vlagateljev v delnice redno ustvarja dobičke, koliko gostincev, ki naredijo nove gostilne uspe v poslu in tako naprej... POVEM VAM, DA BOSTE PRIŠLI DO ZELO PODOBNIH REZULTATOV! 
lp
p.s. še slovarček kratic:FX=Forex (trg na katerem se trguje)FFX=Finanzas Forex (ime sistema, ki je last podjetja iz Paname)MIslim, da kar nekaj ljudi to meša...
anon-92234 sporočil: 86
[#319991] 18.09.08 12:02
Odgovori   +    0
Bravo Hercul.
Tocno tako je s tem FFXom in pa z drugimi kapitalskimi vlozki. In se to: vec raziskovalnosti je v tvojem komentarju kot v samem clanku. No traba je vzeti v zakup, da tudi casopisu Finance vedno ne uspe in da v Sloveniji resnicno nimamo raziskovalnih novinarjev, zato tudi raziskovalnih clankov ni. Se enkrat bravo. Tudi jaz poznam prijatelja, ki trenutno dobro sluzi in je svoj vlozek oplemenititil preko FFX (Panama) za 200%, tako da ima sedaj 13.000 skupaj z vlozenim kapitalom in ga bo tudi dvignil galvnico plus 100% zasluska ostalo pa pustil se nekaj casa. Tudi sam sem vlozil minimalni znesek, ce pade, ne bo katastrofe, ce pa zasluzim, bom pameten.
anon-170701 sporočil: 489
[#320000] 18.09.08 12:08 · odgovor na: crt (#319844)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

 
wtf, po kaksni bitki zdaj, o cem govoris sploh?
Si nepismen, ne prebereš ponovno kaj si napisal, se delaš mono ali pa to si.

Sam si odgovori na eno od teh možnosti!
anon-170701 sporočil: 489
[#320010] 18.09.08 12:14 · odgovor na: anon-76887 (#319827)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Seveda je tudi drugi pokojninski steber nateg (prvi pa še večji :-)))), vendar je razlika v tem, da je ta nateg obvezen.
Forex nategovalnica pa je prostovoljna. Kot je prostovoljno tudi trgovanje na LJSE, NYSE, NASDAQ, DAX ... nameit.
Meni osebno gre veliko bolj na jetra obvezno nategovanje, ki se mu ne da ubežati.

Če se vrnem nazaj na forex: kot je že zaznati, izplačila glavnice niso več tako enostavna, ker so-ste že prišli do točke, ko si prenakazujete.

Kot četrto: če si morda opazil, nihče ne joka iz zavisti, ampak vas samo opozarjamo, kakšen je neminoven rezime vsake piramide.
A, če je nekaj obvezno, je pa že kar dobro? Se je potrebno sprijazniti s stanjem? Ali kaj?

Nateg je nateg. Če je obvezen, še toliko bolj boli!

Strani: 1 2 3