Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Profesionalni manipulatorji

Strani: 1

babi2 sporočil: 3.480
[#309859] 04.09.08 23:01
Odgovori   +    2
Iskreno napisano in žal je vse res. Tako pritlehnih dejanj, kot so se lotili vlade levičarji s tem filmom, so nesprejemljive za državljane, ki imamo radi Slovenijo. Tisti, ki so k temu pripomogli, se jim bo vrnilo kot bumerang. Žal se še predobro spomnim časa, ko so pospravili Krambergerja in obesili njegov uboj nekemu totalno opitemu človeku. Vidim, da levica ne izbira sredstev in upravičeno se sprašujem, ali se ta čas lahko povrne.? Moj oče, žal že pokojni partizan, bi se obračal v grobu če bi vedel za kakšne ljudi se je boril. In NOB je žal prepogosto izrabljen v politične namene, zlorabljajo pa ga tisti, ki niti od blizu niso videli partizane.
anon-43332 sporočil: 948
[#309887] 04.09.08 23:49
Odgovori   +    1
Nekaj časa nisem mislil iti na volitve. Po zadnjih svinjarijah pa bom šel, naje privlekel še vse svoje sorodnike, vključno s starimi starši in vsi bomo obkrožili SDS!
anon-110146 sporočil: 477
[#309909] 05.09.08 01:12
Odgovori   +    0
Hvaljen jezus še nekaj razumnih ljudi. Skratka dobro napisano, tako zgoraj(članek) kot spodaj(komentarja), tudi jaz bom po dolgih letih šel na volitve v podporo Janši in volil SDS! Ker to je pa višek pokvarjenosti, mater so me tile iz opozicije razpizdili, a res mislijo da smo take ovce.
anon-55213 sporočil: 120
[#310018] 05.09.08 08:58
Odgovori   +    0
Čestitam.
bessnim sporočil: 545
[#310020] 05.09.08 09:00
Odgovori   +    1
" Mediji se radi branijo, da samo poročajo o tistem, kar drugi govorijo. V čem so potem drugačni od opravljivk, ki željno srkajo vase govorice, jih malo začinijo in širijo naprej? Odgovoren človek - tudi novinarji in uredniki so ljudje - se bo najprej poučil, iskal dejstva in jih preveril, preden jih razbobna po svetu."


le kdaj bodo novinarji to spoznali?da so nažalost največji trash v naši družbi, so v velikem številu nemoralni in neetični, v dostih primerih pa tudi hinavski.res žalostno.
anon-74826 sporočil: 1.680
[#310022] 05.09.08 09:01
Odgovori   +    1
Mediji in njihovi naročniki, ki lansirajo tako hude insinuacije in brez predstavitve enega dokaza, blatijo čast ljudi in v tem primeru tudi države, podcenjujejo sposobnost zdravega razmišljanja bralcev takih konstruktov! Na žalost imajo tudi zadovoljiv "ulov" - toda razsipanega perja ne moreš nikoli več zbrati v celoti. Zadnjič sem šla mimo našega receptorja, pa mi je rekel: "Ste videli, ta Janša je pa baraba velikega formata!" "Ne, iz česa pa to sklepate" "Ja, kaj ne vidite, kaj piše!" "Ja, to vem, vendar bi rada videla dokaz, da je to resnica, sicer jim ne verjamem!" "Veste, te barabe so z vsemi žavbami namazane!" "No, jaz bom verjela šele, ko bom videla dokaz!" "Ja no, morda pa imate prav!". Se bomo pustili voditi za nos?! Slovenci - dokažimo, da smo zdrave pameti, pošteni in modri! Odločajmo se na osnovi dejstev in ne pritlehnih čenč oportunistov (to zame ta afera je, dokler ne prezentirajo dokazov o krivdi!!!!!), ki si na ta način želijo pridobiti glasove neumnežev (modrih zagotovo ne - ker ti presojajo) - naše odločitve naj bodo na verodostojni osnovi - to bo v našo korist!
anon-112043 sporočil: 608
[#310029] 05.09.08 09:08 · odgovor na: anon-74826 (#310022)
Odgovori   +    0

Viviana je napisal(a):
Mediji in njihovi naročniki, ki lansirajo tako hude insinuacije in brez predstavitve enega dokaza, blatijo čast ljudi in v tem primeru tudi države, podcenjujejo sposobnost zdravega razmišljanja bralcev takih konstruktov! Na žalost imajo tudi zadovoljiv "ulov" - toda razsipanega perja ne moreš nikoli več zbrati v celoti. Zadnjič sem šla mimo našega receptorja, pa mi je rekel: "Ste videli, ta Janša je pa baraba velikega formata!" "Ne, iz česa pa to sklepate" "Ja, kaj ne vidite, kaj piše!" "Ja, to vem, vendar bi rada videla dokaz, da je to resnica, sicer jim ne verjamem!" "Veste, te barabe so z vsemi žavbami namazane!" "No, jaz bom verjela šele, ko bom videla dokaz!" "Ja no, morda pa imate prav!". Se bomo pustili voditi za nos?! Slovenci - dokažimo, da smo zdrave pameti, pošteni in modri! Odločajmo se na osnovi dejstev in ne pritlehnih čenč oportunistov (to zame ta afera je, dokler ne prezentirajo dokazov o krivdi!!!!!), ki si na ta način želijo pridobiti glasove neumnežev (modrih zagotovo ne - ker ti presojajo) - naše odločitve naj bodo na verodostojni osnovi - to bo v našo korist!
 http://www.delo.si/c...anek/66686< /a>
anon-102540 sporočil: 146
[#310130] 05.09.08 10:27
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-102540 05.09.2008 10:29
Novinarski medij, v katerem uredniki ne vztrajajo pri temeljitem preverjanju
> dejstev, je rak za družbo. Ne le, da izgubi relevantnost. Uničuje tisto tkivo,
> ki je osnova za demokratično družbo. Zaradi njega se bo senca dvoma
> razširila tudi na druge medije. Končni rezultat bo, da bodo ljudje zmedeni,
> nezaupljivi, njihova državljanska participacija pa vaja v fatalizmu.

Medij, ki se loti "temeljitega" preverjanja dejstev, bo zamudil vse vlake, ker to preverjanje vzame precej časa. Jutri pa si je treba izmisliti novo zgodbo, če naj se medij prodaja. Tako je to v teh časih, hitrost na račun kvalitete. Po drugi strani, kakršno ljudstvo, takšni mediji (če parafraziram). Pa da ne bi kdo mislil, da sem izjema: sem ravnotako del tega ljudstva.
anon-72895 sporočil: 1.580
[#310136] 05.09.08 10:30
Odgovori   +    1
Kučanov Forum 21 se gre Goebelsovo podtalno vojno vendar bo dokončno oplel kot njegov vzornik!
kzupanc sporočil: 10.519
[#310158] 05.09.08 10:43
Odgovori   +    0
Bravo!!! Fantastičen komentar! *****
anon-176750 sporočil: 5
[#310200] 05.09.08 11:14
Odgovori   +    1
Ja, če ne bo kakšnih konkretnih dokazov za ta govoričenja bo JJ levico do volitev zmlel za kar ima odlične pogoje. Primer Patria je stvar konkretnih obtožb in teh se ne da podkrepiti s filozofijo.
Drugače odličen članek Peter.
anon-74826 sporočil: 1.680
[#310202] 05.09.08 11:15 · odgovor na: anon-112043 (#310029)
Odgovori   +    1

tetaestera je napisal(a):

 http://www.delo.si/c...anek/66686< /a>
 
Živijo Estera!
Sem pogledala, hvala za napotek - dokazov še vedno nisem prebrala, še manj tega, kdo bi naj bil kriv. Četudi bi podkupovanje bilo dejstvo, je potrebno pred tako hudim blatenjem nekoga preveriti, če je res povezan s tem kriminalnim dejanjem. Kako bi si ti ustvarila mnenje, če bi ti rekla, da imam dokaz. Moje morale ne poznaš in sposobnosti rezoniranja tudi ne. Mi bi zaupala in kar povedala soseščini, da je kriv France, ki ga jaz niti omenila ne bi? 
Naj živi poštenje in predvsem zdrava "kmečka" pamet! Ne kupujem mačka v žaklju, predvsem pa si ne bi drznila obsojati , kaj šele brez dokazov. Insinuacijam je v tem primeru podlost dodala še imena. To je sprevrženo in nesprejemljivo! Celo tisti, ki bi morali po službeni dolžnosti iskati resnico, lansirajo insinuacije. Beda! Novinarje naj bi vodila resnica, ne pa natolcevanja! To je prava etika in morala.
LP
V
anon-74826 sporočil: 1.680
[#310218] 05.09.08 11:25 · odgovor na: (#310044)
Odgovori   +    0

velikidrobizek je napisal(a):
» Večina o tem ve samo to, kar ji povedo novinarji. In prav je tako. Večina si služi kruh drugače. Novinarji pa živijo ravno od tega, da nam pomagajo razumeti svet in se primerno odločati. »

Kot je dejal B. Nežmah (kratko in kjerdnato) v oddaji Odmevi, naj bi gledalci uporabili oz. uporabljali razum.

Tako pa večina vpija medijska sporočila kot dve leti izsušena goba. In kdo je (potem) kriv …
 
Soglašam s tvojim pogledom in spodbudo Nežmaha. Izsušena goba je pa v tem primeru nekritičnosti v hudi nevarnosti, da popije kaj škodljivega - seveda to ugotovi prepozno. Ne gre le za žejo, ampak za izkoriščanje žalostnega dejstva, da množice raje poslušajo in širijo slabe, kot pa dobre novice. To novinarji dobro vedo. Torej - ljudem dati smrdljive kosti, ki bodo "odišavile" še njihovo okolico :))) Ta pa zna povedati, kako jih je zašil! Kasnejši maček seveda povzroča glavobole, za katere ni aspirina!
LP
V
anon-32892 sporočil: 356
[#310226] 05.09.08 11:31
Odgovori   +    3
To, o čemur piše avtor sem sam razmišljal že ob kolumni Kovača o rejtingu političnih strank. Torej se z avtorjem strinjam.
Tu bi šel korak dlje.
Torej kako se politične stranke odzivanjo na ta cunami?
Ker ta cumami ob podpihovanju dodatno znižuje rejting političnih strank, se je potrebno vrpašati zakaj?

Odgovor sam vidim v dikciji, ki jo predvsem zagovarja Golobič ob tem. On namreč ponuja, da bi vse kontrolne mehanizme preselil izven politike. To pa pomeni izven kotrole demokratičnih pricipov. Teza, da demokracija ni sposbna kotrolirat družebnih pojavov, je vpeljevanje diktature kapitalsih interesov. Vse kar bi ostalo demokraciji, kot izrazu vladavine ljudstva, bi bil izrazito ozek in folklorni segment družbenih dogajanj. Raiting politike je potrebno zmaševati, da ljudstvo samo prenega verjeti v demokratičen prinicp.
Zelo pervezen in zelo nevaren miselni vzorec se ponuja ljudem ob tem cunamiju.
anon-74826 sporočil: 1.680
[#310227] 05.09.08 11:31 · odgovor na: anon-176750 (#310200)
Odgovori   +    0

hellinas je napisal(a):
Ja, če ne bo kakšnih konkretnih dokazov za ta govoričenja bo JJ levico do volitev zmlel za kar ima odlične pogoje. Primer Patria je stvar konkretnih obtožb in teh se ne da podkrepiti s filozofijo. Drugače odličen članek Peter.
 
"Kdor drugemu jamo koplje, sam vanjo pade" - dolgoročno zagotovo drži. Hitro pa opomin učinkuje v primeru, ko je na razpolago zadostna količina soli v beticah tistih, ki imajo čredni nagon, kjer pameti ne potrebuješ preveč!
anon-159060 sporočil: 2.115
[#310249] 05.09.08 11:55
Odgovori   +    0
Demokracija ni to, da delam kar hočem temveč, da ne delam tistega kar nočem. Odličen prispevek avtorja. Žalostno toda resnično, pri nas je nastalo močvirje katerega umazane vode vehementno koristijo varuhi revolucije, da bi obdržali svoje "svetle pridobitve". Seveda, MK živi kot trdi sedaj slabše, ja izgubil je večino privilegijev.
alex11ru sporočil: 59
[#310309] 05.09.08 12:35
Odgovori   +    0
Bedast in pristranki članek! Nobeden iz nas ne ve kaj je res in kaj ne (se pravi kdo ima prav in kdo ne).
anon-74826 sporočil: 1.680
[#310457] 05.09.08 14:01
Odgovori   +    0
Attila, Dorki in Alex - pred nami je konec tedna, namenjen tudi počitku. Predlagam, da še enkrat pozorno preberete članek in me zanima, če boste še vedno enako razumeli članek in izluščili enak smisel, kot vam je "uspelo" v vaših komentarjih. Da prišepnem - ne govori o (ne)krivdi, ampak o korektnosti in poštenosti.
Lep konec tedna! V
anon-166829 sporočil: 5.290
[#310722] 05.09.08 18:48
Odgovori   +    1
Tole kar si napisal je še kako res: "Odprta demokratična družba namreč deluje, dokler ljudje ohranijo moralno dostojanstvo."

Pa misliš, da so ti ljudje samo politiki?

Če bi v Sloveniji vsaj večina lahko ohranila svoje dostojanstvo, ne bi bilo med ljudmi take reakcije. Vendar Slovenci nimamo več dostojanstva, nimamo več dostojnega preživetja, ne služb za mlade, ne uspešnega zdravstva, ne prevne države, ne sposobnih notranjih organov, ne....

Do jutra bi lahko naštevala. In ker vsega tega ni, Slovenec ne živi več dostojno, dostojanstvo je pa moral požreti v boju za ljubi kruhek.

Takle imamo. Pa tega politiki niso hoteli ne videti ne slišati. Pustili so ljudstvo naj se samo znajde in naj ječi pod težo davkov.

Naj se sedaj sami malo potijo, predno bodo klonili pod težo dokazov.

Strani: 1