Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Bo afera Patria krojila volitve?

Strani: 1

anon-166829 sporočil: 5.290
[#309083] 04.09.08 11:34
Odgovori   +    3
Bo! Kakor se bodo stranke sedaj odzvale, tak odziv volilcev bodo imele. Pri tej zadevi se še vedno ne ve kdo pije in kdo plača. Možne in odprte so prav vse opcije. Zato je tudi možno, da zaradi afere prav vsaka stranka pridobi ali izgubi glasove volilcev.

Volilci bodo ocenjevali poteze ob aferi. Možno je, da se bodo štrene temeljito premešale. Kar je tudi konec koncev namen celotne zadeve.

Levica obsoja desnico. Desnica pa jim vrača, da se je posel začel v času njihove vlade in da so posel zavarovali s protikorupcijsko klavzulo. Protikorupcijsko klavzulo si ob naši zakonodaji in zlasti delovanju sodišč lahko kar nekam vtaknejo!

Kdaj je pa še bil pri nas kdo obsojen? Tudi če koga obtožijo, postopek do obtožbe ne bo speljan prej kot v roku nekaj let. Vsaj pravnomočen ne bo, ker gre lahko sem in tja skoraj v nedogled. Med tem časom, pa gre posel mirno dalje, pa še kaka podkupnina pade, da bodo sodišča delala še počasneje. Prav pride prav vse, tudi bela, siva ali rdeča stavka sodišč. Pa še sto drugih možnosti; recimo, da so bili dokazi protipravno pridobljeni, da se gre za varstvoosebnih podatkov, da oseba ni dosegljiva, naši organi pregona pa jene najdejo....(samo poglje primer , ki je bil dve leti po pravnomočni obsodbi v "ilegali"?)

Misliš, da so naši cepci, pa se izkaže, da dobro vedo kaj delajo in kako. Še Janša sam izjavi, da je korupcija v tej zadevi nedokazljiva, če ti to kaj pove.

Morda boš rekel, da velja tudi, če koga v tem poslu zaradi korupcije obsodijo na Finskem. Malo morgen, saj naši organi pregona načrtno delajo, da nimajo in ne dobijo nobenih dokazov. Finski direktor je že več mesecev zaprt, naši pa nič. Zakaj? Ker vedo, da bi se sprožil plaz, ki bi pokopal tako ljudi v opoziciji, kot v vladi, še zlasti pa pri policiji! Misliš, da policaji v vseh teh letih niso sodelovali pri orožarskih poslih ali poslih z drogo? Jaz ne bi bila tako prepričana v to.

V oddaji je gospod s finskega ministrstva rekel, da so vse delali po zakonu. Takoj zatem se je popravil in rekel, da se je delalo po običajih in odredbah!!!!! Koga? Torej so naši politični voditelji že od 1990 delali tako, da so prejemali podkupnino. Morda je ta tradicija še globja, morda se ta stavek ne bi smel začeti z morda. Kako se je Janša sploh znašelv orožerski aferi takoj na začetku osamosvojitve. Zakaj je gospod Pedenjmož tako besen nanj. Zakaj so Janšu sodili brez javnosti? Komu misliš, da je Janša speljal posle izpred nosa? Koliko časa misliš, da tako stanje pri nas traja? Vpleteni so vsi politiki vladni in opozicijski, usmerjenost tu ni pomembna.

Vpletenih je mnogo preveč ljudi, da bi stvar ostala za večno skrita. In prav vesela sem, da so jo začeli razpletati prav Finci. Oni so v demokraciji že dolgo. Vedo, zlasti njihova nacionalna TV ve, da to niso heci. Da jih tisti, ki so jih obtožili lahko vedno tožijo. Vedo, da bodo v primeru, da tožbo izgubijo ostali vsi na TV, ki so sodelovali pri oddaji, brez službe. Misliš, da bi tvegali, če ne bi res imeli dokaze. Take dokaze je zelo težko, skoraj nemogoče pridobiti, zato sem bila bolj prepričana, da nekaj res vedo po oddaji. Če bi med oddajo pokazali dokazna dokumente, bi naši takoj vedeli kje pušča in kje iskati krivce za curljanje informacij v javnost. Verjemi s tem ima Janša obilo izkušenj. Vsi ostali pa tudi.

Pri nas še vedno velja komunistično geslo: "Smrt izdajalcem!" Zato nikoli ne iščejo krivca, pač pa vedno izdajalca. Tako je tudi v tem primeru. Krivijo novinarje, ne jemalce podkupnine. Kakšno lecimerstvo.

Kdo je vpleten in kdo ne, bomo videli! Prepričana pa sem, da so naši vpleteni; eni in drugi. Tudi Kresalka pri tem ni nedolžna, morda sta samo Pahor in Erjavec preveč neumna, da bi bila vpletena.

Grabežljivi ljudje imajo dolge roke. Morajo jih imeti, da lahko tudi branijo svojo pozicijo, ne samo za grabljenje na kup.

Sploh pa so dokazi o korupciji stvar sodišča, še policija jih ne sme dobiti, ker so lahko tudi policaji podkupljeni in dokaze uničijo. Prav zato so Finci ravnali pametno in odgovorno. Oni so poročali o korupciji pri njih, kam segajo nje lovke pa ni več njihova stvar. Saj niso oni naši sodniki. So pa, packi grdi, izdajalci. Da omenim še svobodo govora!
anon-124258 sporočil: 138
[#309118] 04.09.08 11:54
Odgovori   +    0
Spoštovani državljani, zavrtite si skladbo Leonarda Cohna "IN MY SECRET LIFE", in odleglo Vam bo.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#309124] 04.09.08 11:57 · odgovor na: anon-124258 (#309118)
Odgovori   +    0

ICARO je napisal(a):
Spoštovani državljani, zavrtite si skladbo Leonarda Cohna "IN MY SECRET LIFE", in odleglo Vam bo.
 Odleglo nam bo, ko bomo imeli kake pravice in ne bomo plačevali najvišjih davkov v Europi!

Skrivno življenje pa je bilo vedno vir zla in ne samo sprostitve.
anon-61228 sporočil: 181
[#309133] 04.09.08 12:01
Odgovori   +    0
Upam, da se najde še kakšna nacionalna ali druga tv, ki bo poračala o nečednostih naših politikov in njihovih podrepnikov. Mogoče bomo le tako izvedeli vsaj približno resnico.
anon-167514 sporočil: 149
[#309148] 04.09.08 12:10 · odgovor na: anon-166829 (#309124)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

 Odleglo nam bo, ko bomo imeli kake pravice in ne bomo plačevali najvišjih davkov v Europi!

Skrivno življenje pa je bilo vedno vir zla in ne samo sprostitve.
 
obstaja pa tud druga možnost,
ker ta finska ekipa stalno producira oddaje o nekih aferah (mislim, da je vsak ponedeljek nova oddaja)
in zaradi časovnih rokov včasih delajo prehitro (beri napake) si jih je lahko nekdo močno privoščil (ker je bila ta finska ekipa zelo omejeno vodena)

sicer me boli za JJ-a, če se mu dokaže naj gre
moram pa priznat, da me je ta diletantski manever "levih" malo presenetil (predvsem po gledanju finske oddaje)

*živi bila i videli*
anon-154710 sporočil: 3.220
[#309160] 04.09.08 12:17
Odgovori   +    0
Zadeva pride na sodišče... Mater , pa začnejo podkupovati še sodnike... , kar ni nobena redkost!!!! Plače imajo male..., pa mi smo slabši od Sicilije, Balkana, največja mafija daleč na okoli. Razen če nas Slovence nekdo želi naredit in prikazat takšne????
anon-16223 sporočil: 162
[#309162] 04.09.08 12:18
Odgovori   +    0
Zanima me kje so sedaj državne inštitucije.

Zakaj notranje ministrstvo ne preveri pri avstrijskih organih na katere račune se je nakazoval denar. Ali niso sposobni poklicati ali pa ne smejo.

Kako lahko ima neki slikarček Cekuta takšno vilo in premoženje. Kje so davčne službe? Zakaj ne naredijo poizvedbe o njegovih finančnih prilivih in prodaji njegovih "svetovno znanih" umetnin. Je morda plačal davke. Ponovno ali niso sposobni ali pa ne smejo. V vsakem primeru pomeni to katastrofo za nas davkoplačevalvce, ki bomo sedaj še drago plačevali tožbe tujih nacionalnih televizij.
anon-105119 sporočil: 3.426
[#309177] 04.09.08 12:30
Odgovori   +    0
Sedanja koalicija se je izkazala za verno naslednico prejšnje v kateri mi bo najbolj ostal v spominu Ropov predvolilni TV slogan:" Kradlo se je in kradlo se bo!" Človek je bil pravi vizionar. Rešitev je samo v tem, da sedanje parlamentarce pošljemo na dokončne počitnice in izvolimo ljudi iz neparlamentarnih strank.
Stoyan Svet katedrala.si
anon-75842 sporočil: 36
[#309214] 04.09.08 12:52 · odgovor na: anon-16223 (#309162)
Odgovori   +    0
Saj, ali je plačal davke? Naj ima veliko premoženje, samo davke naj plača. Ampak pri nas je tako , da davke plačujemo reveži, takimle jih pa ni treba.Samo pomislite kaj se je zgodilo Periću , ko se je drznil lotiti enega takega "džeka".
anon-129959 sporočil: 13.643
[#309233] 04.09.08 12:59 · odgovor na: anon-75842 (#309214)
Odgovori   +    0
dulcineja ? čigava ?? ... a tebi tvoj mecen nič ne plača "mimo davkov" ?... ... ;-))
anon-49373 sporočil: 5.712
[#309261] 04.09.08 13:10
Odgovori   +    0
če je človek pripravljen prodati lastne otroke potem je kvalificiran za slo. oz eu politika
anon-166829 sporočil: 5.290
[#309400] 04.09.08 14:14 · odgovor na: (#309333)
Odgovori   +    1

Inside je napisal(a):
Pia ne pusti da ti Patria kroji življenje.
Hvala za nasvet! Zakaj misliš, da mi Patria kroji življenje?

Rdeča sem bila samo ob osamosvojitvi, ker sem se pred sodelovci zaklela, da bom rdeča takoj, ko partija sestopi z oblasti. Držala sem besedo, postala rdečelaska, a sem se zajebala, ker sem naivno verjela, kot toliko drugih, da bo po osamosvojitvi napočil čas korenitih sprememb. Pa ni.

Žal je vse ostalo isto. Pravzaprav je vse postajalo samo še slabše in slabše. Vse slabe lastnosti komunistov so se podvojile. Kradli so dvakrat, trikrat več. Davke so podvojili. Pizdarije potrojili. Držijo se načela: "Vsakemu po njegovih potrebah." Jasno, da ima vsak sam največje potrebe. In ker so bili na oblasti in imeli možnost tudi delitve, so sebi odmerili levji delež.

Že dolgo sem vedela, da se nekaj pripravlja. Veš znam uporabljati internet. Sedaj sem pa samo vesela, da se je to zgodilo. Vesela sem, da je o korupciji pri nas spregovorila tuja država.  Vesela sem, da se zaradi tega lahko zaostrijo odnosi med državama. Morda se bo vendarla našel kdo, ki bo skušal v EU narediti glede korupcije in drugih vprašanj (okolje, prostor, energija, ...), torej povsod tam, kjer se vrti največ denarja in tudi gre največ denarja v neprave roke, vse zaradi podkuplivih politikov. Slovenija ni pri tem nobena izjema.
anon-166829 sporočil: 5.290
[#309429] 04.09.08 14:25 · odgovor na: anon-167514 (#309148)
Odgovori   +    0

zares33 je napisal(a):

 
obstaja pa tud druga možnost,
ker ta finska ekipa stalno producira oddaje o nekih aferah (mislim, da je vsak ponedeljek nova oddaja)
in zaradi časovnih rokov včasih delajo prehitro (beri napake) si jih je lahko nekdo močno privoščil (ker je bila ta finska ekipa zelo omejeno vodena)

sicer me boli za JJ-a, če se mu dokaže naj gre
moram pa priznat, da me je ta diletantski manever "levih" malo presenetil (predvsem po gledanju finske oddaje)

*živi bila i videli*
Seveda obstaja druga možnost, pa tudi tretja, četrta in stota. Nikoli ne bomo izvedeli vsega.

Dopuščam tudi možnost, da so se Finci zmotili, da oddaja ni najbolje pripravljena, da si želijo publicitete, da je zadaj neosnovana zarota, so jo Finci spregledali, da so šli v akcijo z mninimalnimi dokazi, s figo v žepu, meneč kar bo pa bo.

Vse to in še veliko večje možno. Lahko špekuliramo in ugibamo, kar in kolikor hočemo. Ne moremo pa mimo dejstva, da nekaj se je zgodilo in se še vedno dogaja. In da so tujci šli za nas po žerjavico v ogenj. To, vidite, to spoštujem. Lahko so imeli kakršnekoli namene, slabe, zelo slabe ali najbolj gnusne, dejstvo je, da so si oni upali, da so oni garali, da so prišli do podatkov, da so se oni izpostavili. Tudi za nas!

Žalostno, da nič od tega nismo bili sposobni narediti sami!
anon-75842 sporočil: 36
[#309538] 04.09.08 15:37 · odgovor na: anon-129959 (#309233)
Odgovori   +    0
Blagor ubogim na duhu, kajti njih je nebeško kraljestvo (oz.mislijo , da je) ....Če bi vsi plačali davke tako kot je treba , bi imela država denarja kot toče in končni fazi bi vsi plačevali manj. Pojma nimaš o čem govorim...
anon-11443 sporočil: 708
[#309730] 04.09.08 19:20 · odgovor na: anon-167514 (#309148)
Odgovori   +    0

zares33 je napisal(a):

 
obstaja pa tud druga možnost,
ker ta finska ekipa stalno producira oddaje o nekih aferah (mislim, da je vsak ponedeljek nova oddaja)
in zaradi časovnih rokov včasih delajo prehitro (beri napake) si jih je lahko nekdo močno privoščil (ker je bila ta finska ekipa zelo omejeno vodena)

sicer me boli za JJ-a, če se mu dokaže naj gre
moram pa priznat, da me je ta diletantski manever "levih" malo presenetil (predvsem po gledanju finske oddaje)

*živi bila i videli*
 Tole splo niso sproducirali lev ampak desni
anon-76887 sporočil: 18.121
[#309733] 04.09.08 19:29 · odgovor na: anon-11443 (#309730)
Odgovori   +    0

scorpio je napisal(a):

Tole splo niso sproducirali lev ampak desni

Producirali so desni in to tako, da so v nastop prisilili samo leve?
anon-11443 sporočil: 708
[#309734] 04.09.08 19:29 · odgovor na: anon-166829 (#309400)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):

Hvala za nasvet! Zakaj misliš, da mi Patria kroji življenje?

Rdeča sem bila samo ob osamosvojitvi, ker sem se pred sodelovci zaklela, da bom rdeča takoj, ko partija sestopi z oblasti. Držala sem besedo, postala rdečelaska, a sem se zajebala, ker sem naivno verjela, kot toliko drugih, da bo po osamosvojitvi napočil čas korenitih sprememb. Pa ni.

Žal je vse ostalo isto. Pravzaprav je vse postajalo samo še slabše in slabše. Vse slabe lastnosti komunistov so se podvojile. Kradli so dvakrat, trikrat več. Davke so podvojili. Pizdarije potrojili. Držijo se načela: "Vsakemu po njegovih potrebah." Jasno, da ima vsak sam največje potrebe. In ker so bili na oblasti in imeli možnost tudi delitve, so sebi odmerili levji delež.

Že dolgo sem vedela, da se nekaj pripravlja. Veš znam uporabljati internet. Sedaj sem pa samo vesela, da se je to zgodilo. Vesela sem, da je o korupciji pri nas spregovorila tuja država.  Vesela sem, da se zaradi tega lahko zaostrijo odnosi med državama. Morda se bo vendarla našel kdo, ki bo skušal v EU narediti glede korupcije in drugih vprašanj (okolje, prostor, energija, ...), torej povsod tam, kjer se vrti največ denarja in tudi gre največ denarja v neprave roke, vse zaradi podkuplivih politikov. Slovenija ni pri tem nobena izjema.
 Ti si optimist.Pa nič hudega saj morajo tudi optimisti živeti. EVROPA je ena sama korupcija oz lobiranje , vemo pa kako tanka nevidna črta loči ta dva pojma. Na koncu tik pred volitvami bodo naši vrli politiki nam butastm državljanom RS razložili , da v primeru PATRIE ali pa morda PARTIE ni šlo za korupcijo ampak je Patria nakazala  denar našm vrlim Lobistom, da so zlobirali posel pri JJ oz KE in tako so vsi bili srečni in zadovoljni ker ni šlo za korupcijo ampak za lobiranje.
anon-11443 sporočil: 708
[#309735] 04.09.08 19:34 · odgovor na: anon-76887 (#309733)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Producirali so desni in to tako, da so v nastop prisilili samo leve?
 mal se je treba spomniti v kateri stranki je kdo kdaj bil pa je ,ampak konec koncov so itak skoraj vsi bivši komunisti
anon-131149 sporočil: 160
[#310031] 05.09.08 09:08
Odgovori   +    0
Seveda smo goveda dopustimo si da z nami manipulirajo z provizijami, podkupninami... vključi se še Finska s svojimi političnimi spletkami...in mi verjamemo... vsporedno s tem pa naftarji bogatijo, pomagajo in podpirajo onesneževati zemljo... o denarjih ki se ponavljajo pri patriji je v resnici samo drobiž glede na denarje ki jih že plačujemo in jih še bomo zaradi sprememb podnebja, vendar to ni pomembno, pomembno je samo to kdo bo po novem skrival podatke o škodi in katastrofah ki nam sledijo... Glede na to, da bomo zaridi svoje zaplankanosti uničili planet, moramo to narediti vsaj z zlagano poštenostjo.
anon-3916 sporočil: 1.205
[#310927] 06.09.08 11:31 · odgovor na: anon-166829 (#309083)
Odgovori   +    0

Pia je napisal(a):
  Pri nas še vedno velja komunistično geslo: "Smrt izdajalcem!" Zato nikoli ne iščejo krivca, pač pa vedno izdajalca. Tako je tudi v tem primeru. Krivijo novinarje, ne jemalce podkupnine. Kakšno lecimerstvo. Kdo je vpleten in kdo ne, bomo videli! Prepričana pa sem, da so naši vpleteni; eni in drugi. Tudi Kresalka pri tem ni nedolžna, morda sta samo Pahor in Erjavec preveč neumna, da bi bila vpletena. Grabežljivi ljudje imajo dolge roke. Morajo jih imeti, da lahko tudi branijo svojo pozicijo, ne samo za grabljenje na kup. Sploh pa so dokazi o korupciji stvar sodišča, še policija jih ne sme dobiti, ker so lahko tudi policaji podkupljeni in dokaze uničijo. Prav zato so Finci ravnali pametno in odgovorno. Oni so poročali o korupciji pri njih, kam segajo nje lovke pa ni več njihova stvar. Saj niso oni naši sodniki. So pa, packi grdi, izdajalci. Da omenim še svobodo govora!
Govoriš o hinavščini, seveda, kaj pa lahko pričakuješ od ljudstva, ki je lahko preživelo samo v primeru, če je bilo hinavsko. Če je celo zgodovino moralo vpiti: "Druže  Tito, ljubičice belo", Živela Partija, živel tovariš Tito, Heil Hitler, Živel Duce itd, samo da so ga pustili pri miru ali pa je posameznik dobil od tega tudi kakšno drobtino iz vladarjeve mize. Seveda narod podzavestno ve, da politiki lažejo, vendar ni institucije, ki bi to sankcionirala, sankcionira tistega, ki to obelodani!
 
anon-162251 sporočil: 4.633
[#311289] 07.09.08 14:41 · odgovor na: anon-3916 (#310927)
Odgovori   +    0

XBIAL je napisal(a):

Govoriš o hinavščini, seveda, kaj pa lahko pričakuješ od ljudstva, ki je lahko preživelo samo v primeru, če je bilo hinavsko. Če je celo zgodovino moralo vpiti: "Druže  Tito, ljubičice belo", Živela Partija, živel tovariš Tito, Heil Hitler, Živel Duce itd, samo da so ga pustili pri miru ali pa je posameznik dobil od tega tudi kakšno drobtino iz vladarjeve mize. Seveda narod podzavestno ve, da politiki lažejo, vendar ni institucije, ki bi to sankcionirala, sankcionira tistega, ki to obelodani!
 
 
http://shrani.si/f/2...UuB/sd.jpg< /a>

Strani: 1