Strani: 1

anon-107919 sporočil: 1.089
[#291835] 05.08.08 01:09
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-107919 05.08.2008 01:13
Kaj pa lahko pričakujemo od sodišč?!

Branili bodo tako imenovani "nacionalni interes" (za katerega še vedno ne vem, kaj naj bi pomenil(!)) in "varstvo osebnih podatkov" . Katere, moraš vsakemu (nevarnemu) varnostinku pokazati, da te spusti v beznice , tako imenovane "klube (!)", v nasprotnem primeru te zbrca do smrti.

Če zmagajo levičarji, pa itak ne bo dočakal dne, ko bi lahko pogledal na trde diske.

Soršak, bo na veliko žalost potegnil ta'kratko. Takle mamo.

Kaj pa lahko pričakujemo od tako imenovane "pravne države"?
anon-61840 sporočil: 563
[#291846] 05.08.08 05:25
Odgovori   +    0
Vse skupaj je en velik nateg naroda. Če bi vlada resnično hotela kaj storiti na tem področju, bi v sprejem parlamentu predlagala podoben zakon kot ga imajo v ZDA, tako pa ...
anon-72235 sporočil: 914
[#291895] 05.08.08 08:21
Odgovori   +    0
Konkurenca je največja vrednota tržnega gospodarstva in verjamem, da bi jo v razvitih gospodarstvih postavili na prvo mesto," meni ekonomist Jože P. Damijan.

Odpri že svojo trgovino in konkuriraj v svojo in našo korist!
anon-16741 sporočil: 3.984
[#291900] 05.08.08 08:25 · odgovor na: anon-72235 (#291895)
Odgovori   +    0

grechg je napisal(a):
Konkurenca je največja vrednota tržnega gospodarstva in verjamem, da bi jo v razvitih gospodarstvih postavili na prvo mesto," meni ekonomist Jože P. Damijan. Odpri že svojo trgovino in konkuriraj v svojo in našo korist!
 
Po tej analogiji moraš še ti odpreti svoj gestapo urad, da boš smelo in odločno naložil, kaj mora kdo narediti in te bodo za razliko od trenutnega stanja tudi ubogali.
anon-9939 sporočil: 17.846
[#291907] 05.08.08 08:29
Odgovori   +    0
Tale Jože P. Damjan je za na Luno.
anon-23482 sporočil: 758
[#291933] 05.08.08 09:09
Odgovori   +    0
dilema konkurenca ali osebni podatki je sprevrzena logika, ki jo novinarji povzemajo, brez kakrsnega koli pomislega. edina dilema okoli te zgodbe, je spostovanje slovneske zakonodaje in pravnega reda. vsi postopki pirceve, sorsaka in sodisc so odvisni od tega. nakladanje o boju za konkurenco pa je v tej luci malce abotno.
anon-122574 sporočil: 42
[#291941] 05.08.08 09:20
Odgovori   +    0
Čak mau Damjan!!! Zadnjič si pisal, da se zavzemaš za liberalizem. Torej ti morajo biti svete tudi človekove pravice. Danes pa govoriš, da ima konkurenca prednost???
drugmirko sporočil: 1.301
[#291968] 05.08.08 09:41 · odgovor na: anon-107919 (#291835)
Odgovori   +    0

humanist je napisal(a):
Kaj pa lahko pričakujemo od sodišč?!
Kaj pa lahko pričakujemo od tako imenovane "pravne države"?
točno to, kar so naredili. svetost cilja žal še ne opravičuje sredstev.... bi blo pa fajn, če bi bli tudi povsod drugod tako zagnani in dosledni pri črki zakona. marsikje bi blo to veliko pomembneje, oziroma... glede na trenutno stanje "pravne države" bi blo kršenje zakonov v tem primeru veliko manj nevarno od ostalega mižanja, zavlačevanja, politično motiviranih odločitev, pritiskov, korupcije ipd...
anon-155496 sporočil: 1.801
[#291987] 05.08.08 09:59
Odgovori   +    0
Na službenih računalnikih so službeni podatki, na zasebnih pa osebni. Ali se motim?
purinoli sporočil: 8.690
[#291998] 05.08.08 10:13 · odgovor na: anon-155496 (#291987)
Odgovori   +    1

mancap je napisal(a):
Na službenih računalnikih so službeni podatki, na zasebnih pa osebni. Ali se motim?

Po mojem imaš še kako prav. V službi ima vsakdo zasebno samo obleko, pa še ta je včasih službena. Zasebnost se tiče samo osebne integritete ( prepovedane so žalitve, šikaniranje ipd), vsi aparati, stroji in ostala sredstva so last firme in zasebnost tu nima kaj iskati.

Sicer bi se lahko tudi bančni goljuf skliceval na zasebnost in mirno s službenega računalnika neovirano pospravljal denar v svojo korist. Sprevržena je tale štorija z debeluško, da bolj ne bi mogla biti.

Purinoli
anon-4748 sporočil: 558
[#292047] 05.08.08 10:53 · odgovor na: anon-155496 (#291987)
Odgovori   +    0
tudi na službenih računalnikih so lahko OSEBNI podatki, ki Soršaka nič ne brigajo. Najprej si razčisti pojme osebno in zasebno, potem pa veselo na komentiranje.
anon-58947 sporočil: 702
[#292066] 05.08.08 11:12
Odgovori   +    0
Brez presenečenj. Slovenska sodišča delajo v prid MAFIJI. še malo, pa bo slovenija mafija delux
anon-174851 sporočil: 251
[#292070] 05.08.08 11:19 · odgovor na: anon-58947 (#292066)
Odgovori   +    0
Najbolje bi bilo, če bi kar vrnili zasešeno dokumentacijo trgovcem, pa naj vsak izbriše dokaze, ki bi lahko bili obremenjujoči zanj. Potem pa naj se Soršak loti dela in pregleda zadevo.
anon-58947 sporočil: 702
[#292078] 05.08.08 11:30
Odgovori   +    0
Brez presenečenj. Slovenska sodišča delajo v prid MAFIJI. še malo, pa bo slovenija mafija delux
_____________________________sicer pa, kdo bi se čudil. SO NEDOTAKLJIVI IN IMAJO SE ZA NEZMOTLJIVE!! POSLEDICA? ker ljudje (v nasprotju z zmotnim prepričanjem marsikoga) nismo BUTALCI, bo marsikdo vzel pravico v lastne roke in kaj sledi??? mene je strah
anon-167067 sporočil: 3.637
[#292079] 05.08.08 11:32 · odgovor na: purinoli (#291998)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Po mojem imaš še kako prav. V službi ima vsakdo zasebno samo obleko, pa še ta je včasih službena. Zasebnost se tiče samo osebne integritete ( prepovedane so žalitve, šikaniranje ipd), vsi aparati, stroji in ostala sredstva so last firme in zasebnost tu nima kaj iskati.

Sicer bi se lahko tudi bančni goljuf skliceval na zasebnost in mirno s službenega računalnika neovirano pospravljal denar v svojo korist. Sprevržena je tale štorija z debeluško, da bolj ne bi mogla biti.

Purinoli
 Purinoli,

oprosti, ampak tako kot v kemiji, tudi v pravu včasih ne gre govoriti čisto na pamet. Pravo včasih je v nasprotju z zdravorazumsko logiko, včasih upravičeno, včasih ne.

 Tudi zasebne komunikacije s službenih terminalov so načeloma varovane. Ni nujno, da je to velika prepreka. Marsikje v Evropi zadošča že politika delodajalca (policy), ki pač obvesti vse delavce, da si pridržuje pravico gledati v njihove maile in če je vsebina zasebna, je to na njihovo odgovornost. V glavnem, glede obsega varovanja zasebnosti so v državah Sveta Evrope razlike, ampak na načelni ravni, kot kažeta dve sodbi Evropskega sodišča, Malone in Copland, ne zadošča, da so komunikacijske naprave službene, da bi kar vsepovprek gledali.

 Pri tem se ne spuščam v zapleteno problematiko UVK-ja, to kar pišem, je na splošni ravni. Tudi sicer bo pameten delodajalec, zlasti če ima visoko izobražene kadre, ki imajo veliko možnih izbir in se ne pustijo čisto do kraja zajebavat, neko majhno in razumno mero zasebne uporabe dopustil, saj se mu to bolj splača, kot pa podžigati nezadovoljstvo.
anon-168805 sporočil: 1.072
[#292080] 05.08.08 11:34 · odgovor na: anon-167067 (#292079)
Odgovori   +    0

vuksan je napisal(a):

 Purinoli,

oprosti, ampak tako kot v kemiji, tudi v pravu včasih ne gre govoriti čisto na pamet. Pravo včasih je v nasprotju z zdravorazumsko logiko, včasih upravičeno, včasih ne.

 Tudi zasebne komunikacije s službenih terminalov so načeloma varovane. Ni nujno, da je to velika prepreka. Marsikje v Evropi zadošča že politika delodajalca (policy), ki pač obvesti vse delavce, da si pridržuje pravico gledati v njihove maile in če je vsebina zasebna, je to na njihovo odgovornost. V glavnem, glede obsega varovanja zasebnosti so v državah Sveta Evrope razlike, ampak na načelni ravni, kot kažeta dve sodbi Evropskega sodišča, Malone in Copland, ne zadošča, da so komunikacijske naprave službene, da bi kar vsepovprek gledali.

 Pri tem se ne spuščam v zapleteno problematiko UVK-ja, to kar pišem, je na splošni ravni. Tudi sicer bo pameten delodajalec, zlasti če ima visoko izobražene kadre, ki imajo veliko možnih izbir in se ne pustijo čisto do kraja zajebavat, neko majhno in razumno mero zasebne uporabe dopustil, saj se mu to bolj splača, kot pa podžigati nezadovoljstvo.
 Ne nakladaj! Kaj pa je majhno in razumno? Pravniški blef.
anon-104023 sporočil: 771
[#292089] 05.08.08 11:42
Odgovori   +    0
Tukaj slovenci lahko pridejo do resnega zaključka.Imamo institucije, imamo zakonodajo,imamo človekove pravice.Vsi elementi pa se medsebojno zakonsko spodbijajo,uničujejo,smešijo.

Še dobro da je v moji hiši jasen,razumljiv,učinkovit red.
purinoli sporočil: 8.690
[#292102] 05.08.08 11:59 · odgovor na: anon-167067 (#292079)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: purinoli 05.08.2008 12:00

vuksan je napisal(a):

Purinoli,

oprosti, ampak tako kot v kemiji, tudi v pravu včasih ne gre govoriti čisto na pamet. Pravo včasih je v nasprotju z zdravorazumsko logiko, včasih upravičeno, včasih ne.

Tudi zasebne komunikacije s službenih terminalov so načeloma varovane. Ni nujno, da je to velika prepreka. Marsikje v Evropi zadošča že politika delodajalca (policy), ki pač obvesti vse delavce, da si pridržuje pravico gledati v njihove maile in če je vsebina zasebna, je to na njihovo odgovornost. V glavnem, glede obsega varovanja zasebnosti so v državah Sveta Evrope razlike, ampak na načelni ravni, kot kažeta dve sodbi Evropskega sodišča, Malone in Copland, ne zadošča, da so komunikacijske naprave službene, da bi kar vsepovprek gledali.

Pri tem se ne spuščam v zapleteno problematiko UVK-ja, to kar pišem, je na splošni ravni. Tudi sicer bo pameten delodajalec, zlasti če ima visoko izobražene kadre, ki imajo veliko možnih izbir in se ne pustijo čisto do kraja zajebavat, neko majhno in razumno mero zasebne uporabe dopustil, saj se mu to bolj splača, kot pa podžigati nezadovoljstvo.
Vuksan,

V normalnih situacijah seveda ni problem. Zamisli si pa situacijo, da je na istem računalniku osnutek patentne prijave in hkrati še privatni zapisi klepeta kakega raziskovalca z ljubico. In med tem klepetom se glej ga vraga znajde še nepooblaščen prenos top seecret podatkov tej ljubici.

Kako boš pa potem zašil tega tipa, ki ti je naredil veliko gospodarsko škodo? Sorry, kolega, če bi to bilo v moji firmi, ga sprašim, da bi se bliskalo. Če ima kdo kaj za delat zasebnega v službenem času, naj prosi delodajalca za odmor, se odstrani iz firme in opravi, kar želi. Pa še tu ni čisto 100% zasebnosti, ker so poslovne skrivnosti ipd lahko podvržene preiskavi v primeru suma zlorabe. Po mojem mora biti prepovedana samo zloraba zasebnih podatkov in ne njena uporaba v namene preiskave.

Purinoli
anon-110146 sporočil: 477
[#292133] 05.08.08 12:35
Odgovori   +    1
Na službenem računalniku ne more biti zasebnosti, lahko je edino kršitev delovnih obveznosti ob pisanju zasebne pošte med delovnim časom, idioti. Če bi hotel kot šef pregledati poslovno korespondenco bi se torej moral še zagovarjati če zaposlenemu brez njegove vednosti pregledam računalnik, ki sem mu ga kot delodajalec kupil, nonzes. Sicer in zakaj so pa novinarji Avrelija Jurija drkali zakaj ima zasebne pogovore na službenem telefonu in s tem povezane stroške. Jaz bi tiste ki se zgovarjajo na zasebnost na službenem računalniku temeljito zaslišal kaj počnejo med službenim časom in jim primerno znižal plačo. Pravzaprav bi imel krasen dokaz o kršitvi delovnih obveznosti in utemeljen vzrok da ga vržem iz službe.
anon-104023 sporočil: 771
[#292146] 05.08.08 12:40 · odgovor na: anon-110146 (#292133)
Odgovori   +    0
Seveda pa v tem primeru ni debata o pregledu delodajalca do e- zaposlenih.Govor je o zunanji kontroli.
anon-116097 sporočil: 13
[#292168] 05.08.08 12:58
Odgovori   +    0
mene sam zanima kaksno nagrade je od 3. trgovce pirceva dobila za tole oviranje procesa! ce ona ni podkupljena, potem noben ni!
purinoli sporočil: 8.690
[#292246] 05.08.08 14:25 · odgovor na: anon-116097 (#292168)
Odgovori   +    0

jakibar je napisal(a):
mene sam zanima kaksno nagrade je od 3. trgovce pirceva dobila za tole oviranje procesa! ce ona ni podkupljena, potem noben ni!

Najmanj 30 kg odvečnega špeha. Takole na oko, če pa na vago stopi pred kamerami, bomo pa natančno ugotovili. Če pa še razkrije javnosti vse svoje TRR bomo pa morda še kaj več zvedeli.

Purinoli
anon-167067 sporočil: 3.637
[#292307] 05.08.08 16:17 · odgovor na: purinoli (#292102)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):

Vuksan,

V normalnih situacijah seveda ni problem. Zamisli si pa situacijo, da je na istem računalniku osnutek patentne prijave in hkrati še privatni zapisi klepeta kakega raziskovalca z ljubico. In med tem klepetom se glej ga vraga znajde še nepooblaščen prenos top seecret podatkov tej ljubici.

Kako boš pa potem zašil tega tipa, ki ti je naredil veliko gospodarsko škodo? Sorry, kolega, če bi to bilo v moji firmi, ga sprašim, da bi se bliskalo. Če ima kdo kaj za delat zasebnega v službenem času, naj prosi delodajalca za odmor, se odstrani iz firme in opravi, kar želi. Pa še tu ni čisto 100% zasebnosti, ker so poslovne skrivnosti ipd lahko podvržene preiskavi v primeru suma zlorabe. Po mojem mora biti prepovedana samo zloraba zasebnih podatkov in ne njena uporaba v namene preiskave.

Purinoli
 
 Saj pravim, jaz bi ti svetoval, da daš vsakemu delavcu podpisati izjavo, da se zaveda, da lahko vpogledaš v celoten njegov promet, kadarkoli to hočeš. Poudaril sem samo, da bi to tako - brez opozorila - bilo narobe.

 Mislim, da lahko delavcem tudi izrecno prepoveš  vsako uporabo računalnika za privatne namene. Ampak, a bi se ti splačalo, da bi ti za vsako malenkost hodili jemat dopust? Npr. za mail sinu: ja, lahko te pridem iskat na letališče (recimo, da se mulc vrača s počitnic...).

 In ravno to je neka razumna uporaba: ne gre se za zabavo v službenem času, ampak za kakšna nujna sporočila, ki delavcu olajšajo življenje.
purinoli sporočil: 8.690
[#292318] 05.08.08 16:42 · odgovor na: anon-167067 (#292307)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 05.08.2008 16:47

vuksan je napisal(a):


Saj pravim, jaz bi ti svetoval, da daš vsakemu delavcu podpisati izjavo, da se zaveda, da lahko vpogledaš v celoten njegov promet, kadarkoli to hočeš. Poudaril sem samo, da bi to tako - brez opozorila - bilo narobe.

Mislim, da lahko delavcem tudi izrecno prepoveš vsako uporabo računalnika za privatne namene. Ampak, a bi se ti splačalo, da bi ti za vsako malenkost hodili jemat dopust? Npr. za mail sinu: ja, lahko te pridem iskat na letališče (recimo, da se mulc vrača s počitnic...).

In ravno to je neka razumna uporaba: ne gre se za zabavo v službenem času, ampak za kakšna nujna sporočila, ki delavcu olajšajo življenje.

Ne gre tako, vsaj po mojem. Služba je služba, družba je družba, smo rekli včasih. Nihče ne bo nikogar gonil zaradi maila sinu, kdaj pride kdo domov. Ampak v ternutku, ko si v službi, moraš vedeti, da so stroji in aparati last nekoga drugega.
Delodajalcu ni treba nič opozarjat, vsak mora vedet, da dela na aparatih, ki niso njegovi. V primeru normalne, razumne uporabe službenega maila pa tudi ni zadržkov za pregled vsega na službenih računalnikih v primeru kakega suma zlorab...

Jaz tudi ne morem priti k tebi domov in si sposodit kosilnico, ne da bi te predhodno prosil za dovoljenje. Tu je catch. Podobna situacija je z reklamami v poštnih nabiralnikih. Jaz bi menda moral plačati na pošti ( in še zaprositi!!!!) za nalepko, ki bi mi omogočala, da ne dobivam nefrankirane smeti v nabiralnik.

Spam e-mail je v ZDA hudo kaznivo dejanje. Pri nas ? Dodaten zaslužek za bando managersko poštarsko in huda obremenitev za poštarje, za nas državljane in kasneje za kante za smeti.

Problem je, da večina ljudi misli, da je služba njihov privilegij, od boga ali marxa dana.....

Lep pozdrav, Purinoli

Strani: 1