5 ur
Slovenski prevozniki lani bolj dejavni in tudi bolj učinkoviti
5 ur
Portugalska tovarna, kjer se vrstijo generacije delavcev
6 ur
Najbolj brani članki danes
7 ur
Nov energetski zakon: prepoved plina za nove stanovanjske stavbe z letom 2025, drva imamo radi 1
7 ur
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
8 ur
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
8 ur
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
8 ur
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
8 ur
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
9 ur
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb 3
10 ur
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
10 ur
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
10 ur
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 3
10 ur
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
10 ur
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
11 ur
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
11 ur
Delo: Nama v roke nemškega sklada
12 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
12 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
12 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Peričev doktorat zbegal Mojco Kucler Dolinar

Strani: 1 2

anon-76887 sporočil: 18.121
[#281375] 14.07.08 19:23
Odgovori   +    0
Najprej se bo komisija morala naučiti ćirilico :-)))
jurijjurij sporočil: 4.944
[#281442] 14.07.08 23:40
Odgovori   +    0
V Kragujevcu ali pa v Donjem Milanovcu. Čisto vseeno je, od kje je Perič privlekel tisti papir. Valjda obstaja ustaljen protokol nostrifikacije, ki predpisuje vse ustrezne poti, postopke in zahteve. Če niso izpolnjene vse zahteve, pač doktorat ni priznan in ga lahko Perič vtakne med WC papir. Postopek pač lahko traja nedoločeno dolgo in seveda na stroške stranke.
Me pa čudi trditev da je doktorat že nostrificiran in izjava MVŠ-ja, da se stakim primerom ukvarjajo prvič. Ali gre za revizijo postopka?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#281454] 15.07.08 06:21 · odgovor na: anon-76887 (#281375)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):
Najprej se bo komisija morala naučiti ćirilico :-)))

Mogoče so nostrificirali kako pisno izjavo Srbov: "Ма овај Ђорђе Перић је, бре, доктор за нас!"
anon-43949 sporočil: 4.362
[#281473] 15.07.08 07:42
Odgovori   +    0
Težka bo.
Perić je namreč zelo všeč tistim, ki nikakor ne marajo njegovega šefa, sicer bi moral že zdavnaj odleteti.
purinoli sporočil: 8.690
[#281519] 15.07.08 08:40 · odgovor na: (#281465)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 15.07.2008 08:40

gsavli je napisal(a):
Kaj pa je bil uni minister ali sekretar (se ne spomnim imena) na ministrstvu za kmetijstvo, ki je doktroriral v Prištini iz kozjereje?

Kot reče Purinoli: "Doktorsko delo: vpliv lunine mene na menstruacijo polžev", hehe.

Ja, takih je ogromno, naletiš lahko še na lepše cvetke v stilu Ig Nobel Prize. Za 2006 :

This year's winners included:

Maths:
How many photos must be taken to almost ensure no-one in a group shot has their eyes closed, by Nic Svenson and Piers Barnes

Ornithology:
Why woodpeckers do not get headaches, by Ivan Schwab and the late Philip RA May Nutrition: Why dung beetles are fussy eaters, by Wasmia al-Houty and Faten al-Mussalam

Acoustics: Why the sound of fingernails scraping on blackboards is so annoying, by D Lynn Halpern, Randolph Blake and James Hillenbrand

Medicine: The Termination of Intractable Hiccups with Digital Rectal Massage, by Francis Fesmire, Majed Odeh, Harry Bassan and Arie Oliven.

Predlagam kandidaturo tega Джордж za Ig Nobel Prize za 2008. Vendar naj kandidira za Srbijo, saj je tam naredil "doktorat". Ko bo pa dokončno potrjena nostrificikacija v SLO, pa naj se mu pridruži še ministrantka za srbske doktorate, M.K.Dolinar.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-72351 sporočil: 467
[#281523] 15.07.08 08:47
Odgovori   +    0
Hkrati z vprašanjem kragujevškega doktorata si lahko zastavimo vprašanje ali je slovenski doktorat kaj vreden v Evropi ali ZDA?
anon-9939 sporočil: 17.846
[#281534] 15.07.08 08:59 · odgovor na: anon-72351 (#281523)
Odgovori   +    0

bremily je napisal(a):
Hkrati z vprašanjem kragujevškega doktorata si lahko zastavimo vprašanje ali je slovenski doktorat kaj vreden v Evropi ali ZDA?

Kakor kateri. Doktorat iz fizike podeljen s strani UNI LJ (FMF) zagotovo je.
anon-73486 sporočil: 135
[#281555] 15.07.08 09:32
Odgovori   +    0
Pazite kaj komentirate, ne gre za revizijo postopka nostrifikacije, ampak za obdelano temo v tem doktorskem delu. Če bi se to naredilo, potem bo potrebno pregledati tudi mag. in dr. dela naših politikov na instant tečajih in jih na novo ovrednotiti s strani primernosti teme za akademske naslove.
purinoli sporočil: 8.690
[#281556] 15.07.08 09:34 · odgovor na: anon-9939 (#281534)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Kakor kateri. Doktorat iz fizike podeljen s strani UNI LJ (FMF) zagotovo je.

Tudi veliko doktoratov iz ostalih teh. fakultet ( ne vsi seveda), iz družboslovnih pa najbrže manj, čeprav  jezikoslovje pri nas kar dobro kotira tudi v razvitih okoljih. Najbrž še kaj, ampak žal je večina doktoratov še vseeno mlatenje prazne slame.

S tem se dela krivica resnično dobrim dosežkom, ki padejo v isti koš, pardon "Dr" z nekim Джордж iz Kragujevca....

Lep pozdrav, Purinoli
anon-9939 sporočil: 17.846
[#281560] 15.07.08 09:37 · odgovor na: anon-73486 (#281555)
Odgovori   +    0

mojdim je napisal(a):
Pazite kaj komentirate, ne gre za revizijo postopka nostrifikacije, ampak za obdelano temo v tem doktorskem delu. Če bi se to naredilo, potem bo potrebno pregledati tudi mag. in dr. dela naših politikov na instant tečajih in jih na novo ovrednotiti s strani primernosti teme za akademske naslove.

Prekleto res in to se zagotovo ne bo zgodilo.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#281568] 15.07.08 09:45 · odgovor na: anon-9939 (#281560)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):


Prekleto res in to se zagotovo ne bo zgodilo.
 
Doktori kumrovških znanosti press.
anon-129959 sporočil: 13.643
[#281569] 15.07.08 09:47
Odgovori   +    0
DURS - kakor za koga _ _ _
anon-9939 sporočil: 17.846
[#281570] 15.07.08 09:49 · odgovor na: anon-6533 (#281568)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):


Doktori kumrovških znanosti press.
Danes jih počasi izrinjajo še bolj škodljivi MBA tečajniki. Pridejo kot roj kobilic, uničijo kar je za uničit in grejo naprej..
anon-129959 sporočil: 13.643
[#281574] 15.07.08 09:54
Odgovori   +    0
jaz pa sem mislil, da je zbegana samo Cotmanova ?? _ _ _
purinoli sporočil: 8.690
[#281575] 15.07.08 09:55 · odgovor na: anon-9939 (#281570)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Danes jih počasi izrinjajo še bolj škodljivi MBA tečajniki. Pridejo kot roj kobilic, uničijo kar je za uničit in grejo naprej..

Specifična škodljivost je enaka. Absolutna najbrž res večja, ker Kumrovec je svoj Harvard zaprl in preselil na FDV, MBA se je pa razmnožil po globusu in svinja vsevprek.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-9939 sporočil: 17.846
[#281595] 15.07.08 10:17 · odgovor na: purinoli (#281575)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Specifična škodljivost je enaka. Absolutna najbrž res večja, ker Kumrovec je svoj Harvard zaprl in preselil na FDV, MBA se je pa razmnožil po globusu in svinja vsevprek.

Lep pozdrav, Purinoli
https://www.finance.si/200420

Prva asociacija: Brdo pri Kranju in Fakulteta za (podiplomske) državne in evropske študije ali nekaj takega na Brdu. Bljak..
purinoli sporočil: 8.690
[#281618] 15.07.08 10:45 · odgovor na: anon-9939 (#281595)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: purinoli 15.07.2008 10:46

0219K21 je napisal(a):

https://www.finance.si/200420

Prva asociacija: Brdo pri Kranju in Fakulteta za (podiplomske) državne in evropske študije ali nekaj takega na Brdu. Bljak..

Se strinjam. Lep pušeljc : Brdo, Fuck. za "državne študije" in FDV. Manjka še četrti As. Pa bo poker. Pravna fakulteta? Nisem prepričan, ker je ne poznam, je pa sodstvo res "na nivoju" s svojimi mega zaostanki, iz omar pada stotine nerešenih zaprašenih spisov, Zidar je bil zaprt eno noč, tunel pa 7 he he......

Sicer pa lahko ti iz prve roke kaj pokomentiraš 4. Asa iz tega pokra. Lep pozdrav, Purinoli
anon-9939 sporočil: 17.846
[#281638] 15.07.08 11:10 · odgovor na: purinoli (#281618)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-9939 15.07.2008 11:17
Hmm, tale editor me bo ubil..

Moja izbira bi bila prej kaka ekonomska fakulteta, pa fakulteta za upravo. Še Mrkaićev FOV ima več možnosti postati resna šola, ker so bojda le začeli poučevati taprav "project management".

Nekatere smeri na FDVu pa so res do konca odpuljene.. Kakopak, znamenito "obramboslovje" (Alma Mater predsednika Vlade), pa znamenita "politologija" (Ditto, nesojenega vodje opozicije in najlepšega Armani/Gucci politika med manekeni).
purinoli je napisal(a):


Se strinjam. Lep pušeljc : Brdo, Fuck. za "državne študije" in FDV. Manjka še četrti As. Pa bo poker. Pravna fakulteta? Nisem prepričan, ker je ne poznam, je pa sodstvo res "na nivoju" s svojimi mega zaostanki, iz omar pada stotine nerešenih zaprašenih spisov, Zidar je bil zaprt eno noč, tunel pa 7 he he......

Sicer pa lahko ti iz prve roke kaj pokomentiraš 4. Asa iz tega pokra. Lep pozdrav, Purinoli
anon-28836 sporočil: 3.657
[#281645] 15.07.08 11:21 · odgovor na: anon-9939 (#281638)
Odgovori   +    0
Stara srbska predstolnica Kragujevac je pred kratkim proslavljala 175. let gimnazije!  Nije vse v Beogradu...Peric je car!  Pri Domenu Zavrlu je doktoriral :-)
purinoli sporočil: 8.690
[#281678] 15.07.08 11:50 · odgovor na: anon-9939 (#281638)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):
Hmm, tale editor me bo ubil..

Moja izbira bi bila prej kaka ekonomska fakulteta, pa fakulteta za upravo. Še Mrkaićev FOV ima več možnosti postati resna šola, ker so bojda le začeli poučevati taprav "project management".

Nekatere smeri na FDVu pa so res do konca odpuljene.. Kakopak, znamenito "obramboslovje" (Alma Mater predsednika Vlade), pa znamenita "politologija" (Ditto, nesojenega vodje opozicije in najlepšega Armani/Gucci politika med manekeni).

No, pa sva po dolgem času na isti val. dolžini he he. Se strinjam. Pogrešam sicer tvoj komentar pravne fakultete in širše stroke ( glede na zgoraj opisane cvetke; polne omare okostnjakov....).

Pri Armani/Gucci manekenu pa ne razumem tisto "nesojeni"? Saj je vendar šef največje opoz. partije? Kdo je "sodil", da ni več? Veliki mali vožd? A je izbral drugo firmo in drugega manekena za vodjo? Sicer bodo volitve pokazale, pa vendar je Barbika šef stranke z najvišjim ratingom menda in največjim številom poslancev v opoziciji.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-129959 sporočil: 13.643
[#281693] 15.07.08 11:59 · odgovor na: purinoli (#281678)
Odgovori   +    0
tudi jaz čakam na njegov komentar pravne fakultete v RS _ _ _
anon-9939 sporočil: 17.846
[#281705] 15.07.08 12:16 · odgovor na: purinoli (#281678)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


No, pa sva po dolgem času na isti val. dolžini he he. Se strinjam. Pogrešam sicer tvoj komentar pravne fakultete in širše stroke ( glede na zgoraj opisane cvetke; polne omare okostnjakov....).

Pri Armani/Gucci manekenu pa ne razumem tisto "nesojeni"? Saj je vendar šef največje opoz. partije? Kdo je "sodil", da ni več? Veliki mali vožd? A je izbral drugo firmo in drugega manekena za vodjo? Sicer bodo volitve pokazale, pa vendar je Barbika šef stranke z najvišjim ratingom menda in največjim številom poslancev v opoziciji.

Lep pozdrav, Purinoli
Biti "šef največje opozicijske partije" (domnevam, da si mislil "stranke") in biti vodja opozicije sta dve različni zadevi.

Koalicija ima koalicijsko pogodbo, opozicija pa nima "opozicijske pogodbe" po kateri bi Pahorja kdorkoli ustoličil za vodjo. In to je prednost vsake koalicije, saj je opozicija v takih razmerih navadno razdrobljena in izgubljena. Manjko legitimitete, da bi "vodil opozicijo" vidim tudi v tem, da je pač pristopil nekem "partnerstvu za razvoj", ki je bil navadni obvod za z zakonom (celo s Ustavo) ustanovljen Državni Zbor. Zaman vsa politologija ali "bullshit detektorji". Pahorjevo bleferstvo bo prej ali slej potrebno razkrinkati. Je pa res, da je v slovenskih razmerih on težkokategornik, saj predstavlja tisti tip politika, ki je bil kot tak podprt s strani "stare garde".

Zatorej ne bo nikoli jasno razvidno ali se v pogovoru z njim kdo pogovarja dejansko z njim ali nemara s Milanom Kučanom ali celo s Janezem Zemljaričem (ups).
anon-74683 sporočil: 2.063
[#281711] 15.07.08 12:24 · odgovor na: anon-9939 (#281705)
Odgovori   +    0

0219K21 je napisal(a):

Manjko legitimitete, da bi "vodil opozicijo" vidim tudi v tem, da je pač pristopil nekem "partnerstvu za razvoj", ki je bil navadni obvod za z zakonom (celo s Ustavo) ustanovljen Državni Zbor .
 
aja, a lahko to mal razložiš :)
purinoli sporočil: 8.690
[#281722] 15.07.08 12:47 · odgovor na: anon-9939 (#281705)
Odgovori   +    1

0219K21 je napisal(a):

Biti "šef največje opozicijske partije" (domnevam, da si mislil "stranke") in biti vodja opozicije sta dve različni zadevi.

Koalicija ima koalicijsko pogodbo, opozicija pa nima "opozicijske pogodbe" po kateri bi Pahorja kdorkoli ustoličil za vodjo. In to je prednost vsake koalicije, saj je opozicija v takih razmerih navadno razdrobljena in izgubljena. Manjko legitimitete, da bi "vodil opozicijo" vidim tudi v tem, da je pač pristopil nekem "partnerstvu za razvoj", ki je bil navadni obvod za z zakonom (celo s Ustavo) ustanovljen Državni Zbor. Zaman vsa politologija ali "bullshit detektorji". Pahorjevo bleferstvo bo prej ali slej potrebno razkrinkati. Je pa res, da je v slovenskih razmerih on težkokategornik, saj predstavlja tisti tip politika, ki je bil kot tak podprt s strani "stare garde".

Zatorej ne bo nikoli jasno razvidno ali se v pogovoru z njim kdo pogovarja dejansko z njim ali nemara s Milanom Kučanom ali celo s Janezem Zemljaričem (ups).

Ups, kolega Darko, tale debata postaja pa (vsaj zame) zanimiva. Iz več razlogov oz. tvojih reditev. Načeloma ( vsaj kolikor jaz razumem pravo) Basrbika res ni formalni vodja opozicije. V parlamentih z daljšo kilometrino pa velja nepisano pravilo, da je vodja največje opozicijske stranke tudi neformalni vodja opozicije.

Verjamem in razumem, da so "novi" old boysi iz Zares nestrpni, ko iščejo prostor pod levim soncem, vendar če Barbika ni vodja, kdo potem pa je? ( neformalno seveda). Menda ja ne misliš tistega do nedavna gimnazijskega maturanta, ki ima tudi plave očke in prečo na sredi? Če je, kdo je ( bi) pa njemu dal to titulo? Mene sicer ne zanima ne "desna" ne leva opcija, ker so itak vse leve in "leve", je pa zanimivo tole premlevat.

Daj mi zaupaj, ali v Zares zares ni Stare Garde? Kar malce dvomim, dovolj je pogledati seznam politbiroja. Kar mene Zares zabava, je pa družno od(pre)rivanje na kao levici. Ubogo plavookico tepejo(te) vsi, z leve in kao desne. Res, da si njen politični potencial to kar zasluži, pa vendar ste grdi, nič kavalirski pobje. Takole brcati (politično) crknjeno levinjo je malce neokusno.

Tvoja kritika Barbike je pa po mojem skromnem mnenju krivična. Barbika je pač ubogi zasvojenec s taurinom in kofeinom in je malce poskusil solirati, potem je pa dobil partijski opomin od (vaših?) šefov in sramežljivo obrnil kompas v pravo, rdečo smer. Jaz ga razumem, tako kot sem razumel mojo bivšo muco Kleopatro, ko je včasi izginila za dva dni, ker se je pač morala malce gonit. Ko narava kliče, razum počiva.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-76887 sporočil: 18.121
[#281734] 15.07.08 13:13 · odgovor na: anon-73486 (#281555)
Odgovori   +    0

mojdim je napisal(a):
Pazite kaj komentirate, ne gre za revizijo postopka nostrifikacije, ampak za obdelano temo v tem doktorskem delu. Če bi se to naredilo, potem bo potrebno pregledati tudi mag. in dr. dela naših politikov na instant tečajih in jih na novo ovrednotiti s strani primernosti teme za akademske naslove.

Zanimivo vprašanje - ali lahko na primer zainteresirana javnost ali posameznik postavi pod vprašanj podeljen doktorat?
Kakšen je postopek čisto hipotetično, če nekdo najde v nekem doktorskem delu nekaj zmotnega, nekaj takšnega, kar pod vprašaj postavi celotno dizertacijo?
purinoli sporočil: 8.690
[#281737] 15.07.08 13:19 · odgovor na: anon-76887 (#281734)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: purinoli 15.07.2008 13:25

0902ISXdX je napisal(a):


Zanimivo vprašanje - ali lahko na primer zainteresirana javnost ali posameznik postavi pod vprašanj podeljen doktorat?
Kakšen je postopek čisto hipotetično, če nekdo najde v nekem doktorskem delu nekaj zmotnega, nekaj takšnega, kar pod vprašaj postavi celotno dizertacijo?

Kolega, če bi v doktoratu iz kemije (na)prepisal 85 strani iz kakega časopisa ( tako sem slišal za ta "doktorat, neko glasilo DZ...), kot je to storil vrli Джордж, ga zagotovo ne bi dobil, pa še komisija bi se smejala. Kar mene moti je, da ni rangiranja, ni zavrnitev, ni razveljavitev....Morda je pa skrajni čas, da se to začne, sicer bo SLO postala dežela doktorjev znanosti, obiralcev jagod iz Moldavije in mešalcev malte iz jugoslavije.

Lep pozdrav, Purinoli

P-S. SLO-Canada 76:58 trenutno
anon-76887 sporočil: 18.121
[#281742] 15.07.08 13:27 · odgovor na: purinoli (#281737)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Kolega, če bi v doktoratu iz kemije (na)prepisal 85 strani iz kakega časopisa, kot je to storil vrli Джордж, ga zagotovo ne bi dobil, pa še komisija bi se smejala. Kar mene moti je, da ni rangiranja, ni zavrnitev, ni razveljavitev....Morda je pa skrajni čas, da se to začne, sicer bo SLO postala dežela doktorjev znanosti, obiralcev jagod iz Moldavije in mešalcev malte iz jugoslavije.

Lep pozdrav, Purinoli

Moje vprašanje se ne nanaša na zagovor doktorata, ampak revizija dizertacije po že podeljenem doktoratu.

Pri Periću pa je tistih 85 prepisanih strani če se prav spomnim slovenski zakon o ddv, kar pa je še bolj moteče je pa del kazala, ki je dobesedno prepisan iz nekega 5 let starejšega magisterskega dela. Zakaj vse to ni motilo komisije v Kragujevcu pa se meni zdi povsem logično ;-)
(Karkšne avte so delali, takšne doktorante delajo press ;-))
purinoli sporočil: 8.690
[#281747] 15.07.08 13:36 · odgovor na: anon-76887 (#281742)
Odgovori   +    0

0902ISXdX je napisal(a):


Moje vprašanje se ne nanaša na zagovor doktorata, ampak revizija dizertacije po že podeljenem doktoratu.

Pri Periću pa je tistih 85 prepisanih strani če se prav spomnim slovenski zakon o ddv, kar pa je še bolj moteče je pa del kazala, ki je dobesedno prepisan iz nekega 5 let starejšega magisterskega dela. Zakaj vse to ni motilo komisije v Kragujevcu pa se meni zdi povsem logično ;-)
(Karkšne avte so delali, takšne doktorante delajo press ;-))


Ja, se še spominjam : kakva plata, takva vrata. Taki listki so bili zataknjeni v polizdelke bedne, desetletja stare kopije Fiata, ki smo ga preplačevali v jugi.

Doktorat je očiten 80% plagijat. Če naše ministrantstvo za poneumljanje mlade generacije ne ukrepa, se potem sploh nima več smisla ukvarjati z nazivi, veljavnimi v SLO. Žalostno za dobre diplomske naloge, magisterije, doktorata in olajšanje za množico smešnih "dosežkov" v akademski sferi.

Lep pozdrav, Purinoli
anon-28836 sporočil: 3.657
[#281756] 15.07.08 13:48 · odgovor na: anon-129959 (#281693)
Odgovori   +    0

cinq je napisal(a):
tudi jaz čakam na njegov komentar pravne fakultete v RS _ _ _
Podatek o dvakrat daljsih sodnih postopkih v dezeli kot v Srbiji marsikaj pove o nasih pravnikih!  Mogoce mi imamo bolj zapletena sojenja okrog cistih lopat in podobno?  Srbi se ukvarjajo z organiziranim kriminalom in ratnim zlocinima.Upokojenega stromarja zanima stanje IT v nasem sodstvu :-)  Mogoce bo zvisalo ucinkovitost...
anon-76887 sporočil: 18.121
[#281766] 15.07.08 13:53 · odgovor na: purinoli (#281747)
Odgovori   +    0

purinoli je napisal(a):


Ja, se še spominjam : kakva plata, takva vrata. Taki listki so bili zataknjeni v polizdelke bedne, desetletja stare kopije Fiata, ki smo ga preplačevali v jugi.

Doktorat je očiten 80% plagijat. Če naše ministrantstvo za poneumljanje mlade generacije ne ukrepa, se potem sploh nima več smisla ukvarjati z nazivi, veljavnimi v SLO. Žalostno za dobre diplomske naloge, magisterije, doktorata in olajšanje za množico smešnih "dosežkov" v akademski sferi.

Lep pozdrav, Purinoli

Cenjeni kolega-forumaš, meni nikakor ni jasno, kako je možno doktorirati na temo DDV, zato me v bistvu niti ne zanima ali je Perićev doktorat plagiat ali ni. Že za magistersko delo se mi zdi to preveč enostavna tema, čeprav nisem videl magisterja iz katerega je bojda Perić plonkal.
Resnejše delo na temo ddv si sicer lahko predstavljam v smeri vpliv ddv na kakšne makroekonomske zadeve, vendar pa popisovanje "kako to uradili Slovenci" pa se mi zdi, da je lahko zgolj splošno-izobraževalni referat... ali pa tema za kakšen seminar.


P: nimam magisterija in tudi ne ambicij po imeti ga.

Strani: 1 2