Strani: 1

dronyx sporočil: 4.602
[#276736] 07.07.08 12:34
Odgovori   +    1
Upam da o tem kaj ve informacijska pooblaščenka? Ko sem jaz namreč odprl račun na banki, nisem nikjer banke pooblastil, da moje podatke lahko posreduje naprej v neko skupno zbirko. Baje to sicer legitimira Zakon o bančništvu (zban-1), samo potem bodo nekega dne verjetno tudi trgovine zbirale kumulativne podatke o mojih nakupih, pa še kdo.
anon-56546 sporočil: 18
[#276748] 07.07.08 12:47
Odgovori   +    0
Se povsem strinjam z Dronyx-om. Najprej se podatki zbirajo samo za interno uporabo, potem pa država pod krinko neke zagotovitve nečesa lepo legalizira za nazaj in je vse legalno. Saj ima država prste vmes več ali manj v vseh bankah ali mogoče ne? Podatki se zbirajo v centrih in potiho se bodo prej ali slej zlorabili. To pa že vodi v neke, sem mislil, minule čase.
anon-164249 sporočil: 123
[#276753] 07.07.08 12:52 · odgovor na: anon-56546 (#276748)
Odgovori   +    0

mukomucim je napisal(a):
...Podatki se zbirajo v centrih in potiho se bodo prej ali slej zlorabili. To pa že vodi v neke, sem mislil, minule čase.
 Ti "minuli" časi niso nikoli minuli in nikoli ne bodo. Učinkovit nadzor je najboljše orodje za vladanje/upravljanje biločesa neglede na politični ali gospodarski model.
anon-173960 sporočil: 1
[#345030] 17.10.08 23:10
Odgovori   +    0
Storitev MORA biti zastonj-določa zakon-oz ti banka lahko zaračuna samo stroške papirjev.

Je pa celoten sisbon postavljen nelegalno, na zakonski osnovi, ki se nikakor ne sklada z zakonom o varovanju osebnih podatkov.Torej ti nihče ne sme posredovat podatkov nikamor, brez privoljenja. Lahko jih tožiš...
anon-1281 sporočil: 49
[#345063] 18.10.08 02:34 · odgovor na: anon-173960 (#345030)
Odgovori   +    0

SISBON je zelo OK zadeva.
ni spomin na stare čase pač pa sistem s katerim se banke želijo zaščititi pred 'padalci' ki vsak teden na drugi banki odpirajo račune, se pustijo blokirati in skratka povsod delajo same zdrahe... skratka podobno kot imajo v nekaterih drugih evropskih državah že dolgo urejeno.... tudi sam dostop do tja je precej rigorozna zadeva...

nobenemu posamezniku pa v banki ni potrebno podpisati izjave, da se strinja z objavo svojih podatkov v sisbonu. in pač ne bodo objavljeni... seveda pa naj hkrati tudi vsak upošteva tudi to, da je pa diskrecijska pravica vsake banke, da takšnemu posamezniku pač zavrne odprtje transakcijskega računa, zavrne kredit in zavrne kreditno kartico..

Strani: 1