Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Jože P. Damijan: Nesrečna NLB

Strani: 1

anon-148804 sporočil: 1.218
[#265718] 16.06.08 13:02
Odgovori   +    0
JPD bi lahko naslovil prispevek kar z "nesrečna Slovenija" 
anon-9939 sporočil: 17.846
[#265730] 16.06.08 13:17
Odgovori   +    0
No, ja, ko pa FED priskoči na pomoč Bear Stearnsu prek Morgan Stenley pa je vse ok, ne?
anon-79735 sporočil: 16.531
[#265746] 16.06.08 13:46
Odgovori   +    0
JPD, očitno je edina rešitev ta, da dobi država lastnika in postane sama dober gospodar.
anon-169504 sporočil: 2.361
[#265767] 16.06.08 14:13
Odgovori   +    0
JPD ima tokrat prav vsaj v glavni poanti članka:

Ves državni delež v NLB je treba prodati najboljšemu ponudniku. No, recimo, da je prebavljiva tudi varianta 25%+1.
Pogojevanje v zvezi s poreklom kupca ali kakšnimi drugimi posebnimi pogoji samo zbija ceno.

Morda bo taka politika vlade 2012. Prej gotovo ne, saj so črni (Bajuk) in rdeči (Gaspari) pri tem vprašanju enotni.
bozga sporočil: 6.303
[#265769] 16.06.08 14:14
Odgovori   +    0
Očitno se paradni banki pišejo slabo časi:jaz bi kar verjel paniki, denar namenjen tajkunom za menedžerske nakupe očitno ne bo vrnjen brez odpisov in vnovčenih hipotek, očitno je tudi omejena možnost do tujih virov sredstev, banka pa depozite, ki jih žre inflacija očitno samo izgublja. Po mojem se bodo morali vzvišeni bankirji v NLB tudi malo spustiti na realna tla in spremeniti odnos do svojih komitentov. Lahko bi se kaj naučili tudi od podružnic avstrijskih bank.
Haris sporočil: 601
[#265794] 16.06.08 14:42
Odgovori   +    0
-bolj jim je v prid da so slovenska podjetja slaba saj jih potem lažje nadzorujejo, imajo vpliv in lažje delijo denar in lastnino določenim ljudem..da bi potem jih deset lahko nadzorovalo celo slovenijo..
-zakaj ne prodati tujcem? ker teh podjetij ne bi mogli več izčrpavati prek zasebnih poizvajalcev-prijateljev in slabih kadrov..
-jaz bi te ljudi poslal v zapor
-samo koliko denarja so zapravili za neprodajo telekoma.. zakaj? ker so za to plačevali nesposobne ljudi, ki so s tem kar obogateli.. tile nesposobni ljudje so seveda znanci koalicije
-ko smo šli v evropo smo se odločili za odprt trg.. eu bi moral sloveniji preprosto odvzeti pristojnosti..kršitev je preveč..
- ni logično zakaj bi petrol namesto v črnogorske črpalke rajši vložil v nlb, ki se pogreza in za katerega se ne pozna prihodnosti
-nedokapitalizacija(15%) gorenja je nacionalna sramota
-prelomiti je potrebno vse državne kapitalske vezi, razbiti nekatera monopolna državna podjetja na več enot, naj bodo lastniki največji podjetij zasebniki in fizilne osebe, naj se zviša produktivno, naj se ne zaposluje na najvišje položaje znancev in plačujejo drugim znancem.. naj vsem nekdo diha za ovratnik, ne pa da lahko vsak dela kar hoče..
-bajuk lahko laže samo starim mamam v cerkvi
lande sporočil: 67
[#265805] 16.06.08 14:54
Odgovori   +    0
Bog nam pomagaj, če bi JPD ostal v vladi. Zaenkrat imamo nekaj tajkunov v gospodarstvu. Kar je nevzdržno. JPD pa bi s svojim neoliberalizmom osiromašil državo, tako da bi bilo konec sociale, pokojnin, revni bi bili še bolj revni, bogati pa še bolj bogati. Ustvaril bi finančne tajkune, ki pa so veliko bolj nevarni od "običajnih". Po mojem je vendarle bolje do neke mere razdrobiti lastništvo finančnih ustanov, kot pa prevelika koncentracija posameznikov, rekel bi celo da je nevarna. Trenutna rešitev vlade, z dokapitalizacijo NLB, čeprav za nekatere težko razumljiva, je vendarle rešitev, ki ne bo obremenila državnega proračuna oz. davkoplačevalcev. Nekatera podjetja, ki so dokapitalizirala banko, so v večinski lasti države in niso prav nič revna in to lahko naredijo. V svetu so znane pomoči bankam, in ne samo državnim. Ponavadi gre finančna injekcija iz centralne banke ali iz državnega proračuna. V primeru NLB pa to ne bo tako, kar je vseeno boljše. Kar se pa tiče same privatizacije NLB oz. iskanje strateškega partnerja, pa je potrebno počakati na ugodnejšo finančno klimo.  Priložnost za to bo kmalu, ko se finančni trgi umirijo. Panika je povsem odveč.
anon-47516 sporočil: 163
[#265828] 16.06.08 15:31 · odgovor na: lande (#265805)
Odgovori   +    0

lande je napisal(a):
Bog nam pomagaj, če bi JPD ostal v vladi. Zaenkrat imamo nekaj tajkunov v gospodarstvu. Kar je nevzdržno. JPD pa bi s svojim neoliberalizmom osiromašil državo, tako da bi bilo konec sociale, pokojnin, revni bi bili še bolj revni, bogati pa še bolj bogati. Ustvaril bi finančne tajkune, ki pa so veliko bolj nevarni od "običajnih". Po mojem je vendarle bolje do neke mere razdrobiti lastništvo finančnih ustanov, kot pa prevelika koncentracija posameznikov, rekel bi celo da je nevarna. Trenutna rešitev vlade, z dokapitalizacijo NLB, čeprav za nekatere težko razumljiva, je vendarle rešitev, ki ne bo obremenila državnega proračuna oz. davkoplačevalcev. Nekatera podjetja, ki so dokapitalizirala banko, so v večinski lasti države in niso prav nič revna in to lahko naredijo. V svetu so znane pomoči bankam, in ne samo državnim. Ponavadi gre finančna injekcija iz centralne banke ali iz državnega proračuna. V primeru NLB pa to ne bo tako, kar je vseeno boljše. Kar se pa tiče same privatizacije NLB oz. iskanje strateškega partnerja, pa je potrebno počakati na ugodnejšo finančno klimo. Priložnost za to bo kmalu, ko se finančni trgi umirijo. Panika je povsem odveč.
Lande pa ni najbolj doma v ekonomiji...mogoče je pa preveč študiral ekonomijo socialističnih sistemov, pa mu je še malo ostalo....he he
Če ne bi bilo landetu hitro jasno da podjetja kot so Petrol, Telekom in HSE NIMAJO KAJ ISKATI V LASTNIŠTVU NLB....in je vse skupaj samo še ena lepa Bajukova igrica....na koncu bo rečeno dokapitalizacija uspela...s posrednim oškodovanjem davkoplačevalcev seveda...
anon-36971 sporočil: 8.543
[#265831] 16.06.08 15:37 · odgovor na: lande (#265805)
Odgovori   +    0

lande je napisal(a):
Bog nam pomagaj, če bi JPD ostal v vladi. Zaenkrat imamo nekaj tajkunov v gospodarstvu. Kar je nevzdržno. JPD pa bi s svojim neoliberalizmom osiromašil državo, tako da bi bilo konec sociale, pokojnin, revni bi bili še bolj revni, bogati pa še bolj bogati. Ustvaril bi finančne tajkune, ki pa so veliko bolj nevarni od "običajnih". Po mojem je vendarle bolje do neke mere razdrobiti lastništvo finančnih ustanov, kot pa prevelika koncentracija posameznikov, rekel bi celo da je nevarna.
Kaj je s tem narobe? Zlasti s slednjim?

Strani: 1