Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Irska je branilka demokracije!

Strani: 1

anon-88722 sporočil: 176
[#265423] 16.06.08 07:39
Odgovori   +    0
Točno tako, Evropski birokrati (politiki so namreč izvoljebi od ljudstva!) se demokraciji aktivno izogibajo. Če tega ne bomo preprečili bomo spet prišli do razsvetljenega absolutizma.

Zgodovinsko pa pokornim in uklonljivim lokalnim dušam Napoleon in Kaiser Franz nista bila tako napak, tako da bodo naši mirno podprli prevlado francosko nemške naveze. (Angležem pa ne gre zaupati, ker so dali pobiti vse "naše").
bozga sporočil: 6.303
[#265438] 16.06.08 08:17
Odgovori   +    0
Jasno je, da je EU zašla v superbirokratsko tvorbo, ki producira na milijone nerazmljivih direktiv, ki samo zvišujejo stroške EU produkcije in povzročajo hitro rast življenskih stroškov. Po drugi strani pa je na stotisoče eurobirokratov našlo priliko za osebno kariero in lahko zaslužene enormne plače, ki spet povzročajo isto kot neproduktivne direktive. In krog je sklenjen. Kako pa bo taka tvorba najbolj konkurečna v svetovnem merilu je pa seveda pod velikim vprašajem.
bc123a sporočil: 48.253
[#265452] 16.06.08 08:40
Odgovori   +    0
EU so delali po vzoru ZDA, a namesto da bi se potem zgledovali po ZDA, ki dopusca veliko avtonomije zveznim drzavam - edino pravilo je - prost prehod med drzavami, in to absolutno prost, tako da si vsak lahko izbere pravila igre ki mu bolj pasejo, poskusa EU zriniti vse skupaj v isti kos.

Koji kurac, pa naj si imajo irci prepoved splava, obenem pa lopniti po njih, ce bi si drznili prepovedovati potovanja lastnih drzavljank v tujino na opravljanje tega posega.
anon-11907 sporočil: 4.590
[#265464] 16.06.08 08:59
Odgovori   +    0
Bravo!
In tudi bravo Ircem.

Vendar bi pripomnil, da je za Slovenijo bolje, da živi pod čigarkoli hegemonijo, kajti mentaliteta Slovenceljnov kot pripadnikov družine "alpskega podčloveka" je daleč preveč ruralna, da bi bili sposobni upravljati kakršnokoli politično tvorbo.
anon-163149 sporočil: 59
[#265482] 16.06.08 09:15
Odgovori   +    0
"Irska zavrnitev pomeni izziv, saj nam Irci hkrati sporočajo, da so jim všeč koristi gospodarskega sodelovanja, in hkrati, da nočejo, da jim kdo politično vlada ali da bi izginili v nedemokratični naddržavi. Mar si tega ne želi tudi Slovenija?"
-je povedal al vprašal gospod Keith Miles v tem članku....ali je to vpranje postavil tudi vladi katere svetovalec? postavil ga je nam, Slovencevm in Slovenkam.....smo ga sposobni vladi postaviti mi sami?????če že naše politično vodstvo ne zmore?

- "Časnik, ki ga držite v roki, je prosil slovenske člane evropskega parlamenta, naj razkrijejo svoje izdatke. Do danes nisem videl še nobenega poročila, da so to storili. Zakaj je to takšna skrivnost?"
- kdo bo poskrbel za tole poročilo,ulical ali uradne inštitucije, plačane za tovrstno delo???

resnično, kot pravi Sarkozy "delaj več da boš dobil več", pomeni "delaj več da boš imel manj, denarja in časa - za počitek od tega garanja in tudi za sledenje in vprašanja k "kaj dela moja vlda".....

- menim da je že čas da se tudi v Slo vprašamo ali smo odrasli ali smo le doječnki v oroških jaslicah.....

od častnika ki ga beremo z veseljem in zaupanjem pa bi si želeli več člankov o irski davčni politiki - kako imajo oni manjše davke? in država napreduje, in ljudje so zadovoljni in vsled tega branijo svojo demokracijo? jasno, saj imajo kaj braniti. In Mi?
anon-163149 sporočil: 59
[#265491] 16.06.08 09:20 · odgovor na: anon-11907 (#265464)
Odgovori   +    0
sploh ni v moji navadi da bi se dopisovala takole po netu, a mpak gospod Rac (ste se predstavil),

vedite da Slovenci nisto to kar ste zapisali, te floskule si lahko pospravite v svojo culo in pot pod noge, če vam v Sloveniji ni všeč..vsaj to je EU prinesla tudi Sloveniji - in njenim državljanom, prost prehod ...torej, izberite, kjer vam bo bolje..Če pa želite ostati tu, branit in razvijajte to kar imamo......Mislim!
anon-10232 sporočil: 40
[#265513] 16.06.08 09:45
Odgovori   +    0
Vsaka čast g. Miles. Napisali ste resnico oz. tisto, kar bi morali razčistiti v naši politiki v razmerju do EU. Sam osebno se popolnoma strinjam glede tesnejših gospodarskih povezav. Politične pa naj bodo ohlapne morda še bolj kot dosedaj. Naši politiki na čelu z g. Ruplom pa ne morejo iz hlapčevskega odnosa in kimanja EU. Pravilno pa bi bilo, da vse države odločijo o ratifikaciji kakršnekoli pogodbe s politično vsebino na referendumu, sicer ne vidim smisla v taki pogodbi, če je ne podpira večino državljanov EU.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#265518] 16.06.08 09:47 · odgovor na: anon-11907 (#265464)
Odgovori   +    0

Rac je napisal(a):
Bravo!
In tudi bravo Ircem.

Vendar bi pripomnil, da je za Slovenijo bolje, da živi pod čigarkoli hegemonijo, kajti mentaliteta Slovenceljnov kot pripadnikov družine "alpskega podčloveka" je daleč preveč ruralna, da bi bili sposobni upravljati kakršnokoli politično tvorbo.
 Ti si tipičen primerek take mentalitete.
anon-10232 sporočil: 40
[#265525] 16.06.08 09:55 · odgovor na: anon-11907 (#265464)
Odgovori   +    0
Če ste slučajno pozabili imamo z Irci zelo podobno zgodovino. Irci so bili podobno kot mi zatiran oz. drugorazreddni narod s strani angleške krone, podobno kot mi včasih s strani "Habzburžanov". Zdaj pa znajo s svojo glavo razmišljati. Gospodarske povezave JA - politika NE. In če malo premislimo; imajo 100% prav.
anon-168441 sporočil: 43
[#265563] 16.06.08 10:50
Odgovori   +    0
g. Miles, 2 tumbs up!!

Za politične odločitve ki bodo zadevale celotno EU naj zberejo konsenz celotne EU, če ga znajo - ali pa naj se ne gredo političnega združevanja, ki pomeni vsiljevanje pogledov velikih na celotno EU. Ne, hvala. Ta članek mi daje upanje, da bo EU ostala ekonomska združba. Kaki evropski duh neki, kaki flanc je to?? Kdo se res počuti evropejca?

Mogoče zdaj kdo na EURO nogometu navija za Evropo? Se pravi ni pomembno kdo zmaga, to so vse naši evropejci?!
anon-12925 sporočil: 447
[#265589] 16.06.08 11:16 · odgovor na: anon-11907 (#265464)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-12925 16.06.2008 11:18

Rac je napisal(a):
Bravo!
In tudi bravo Ircem.

Vendar bi pripomnil, da je za Slovenijo bolje, da živi pod čigarkoli hegemonijo, kajti mentaliteta Slovenceljnov kot pripadnikov družine "alpskega podčloveka" je daleč preveč ruralna, da bi bili sposobni upravljati kakršnokoli politično tvorbo.
 
Bre si zakompleksan, očitno ne znaš živeti samostojno. Lep dan. Glede članka - Irci in Angleži so si nabasali žepe iz EU - imel sem priliko poslušati irskega guruja glede črpanja EU sredstev, programi levo , desno itd....kako se to dela, a so to Irci pred nami odlično izvedli. Sedaj imajo kaj branit :-). Pa tak članek!!! Demokracija - vedno prav pride.
anon-76818 sporočil: 4.031
[#265611] 16.06.08 11:49
Odgovori   +    0
Točno tako ! Irci so obranili evropsko demokracijo in za to smo jim lahko hvaležni. EU birokracija pač vedno bolj postaja oddaljena od ljudi in vse več odločitev se sprejema mimo nas. Naj se Barroso & Co. malo zamislijo.
anon-22303 sporočil: 897
[#265616] 16.06.08 11:51 · odgovor na: anon-168441 (#265563)
Odgovori   +    1

alenkahr je napisal(a):
g. Miles, 2 tumbs up!! Za politične odločitve ki bodo zadevale celotno EU naj zberejo konsenz celotne EU, če ga znajo - ali pa naj se ne gredo političnega združevanja, ki pomeni vsiljevanje pogledov velikih na celotno EU. Ne, hvala. Ta članek mi daje upanje, da bo EU ostala ekonomska združba. Kaki evropski duh neki, kaki flanc je to?? Kdo se res počuti evropejca? Mogoče zdaj kdo na EURO nogometu navija za Evropo? Se pravi ni pomembno kdo zmaga, to so vse naši evropejci?!
Jaz.

Sicer je mogoče to tudi posledica dejstva, da se težko identificiram s poljedelsko-živinorejsko druščino, pohabljeno od komunizma, ki se ji reče tudi Slovenci.
anon-36971 sporočil: 8.543
[#265620] 16.06.08 11:55 · odgovor na: anon-22303 (#265616)
Odgovori   +    0

gogi2 je napisal(a):

Jaz.

Sicer je mogoče to tudi posledica dejstva, da se težko identificiram s poljedelsko-živinorejsko druščino, pohabljeno od komunizma, ki se ji reče tudi Slovenci.

*****

Takisto tudi jaz; iz istega razloga...
anon-11907 sporočil: 4.590
[#265624] 16.06.08 11:57 · odgovor na: anon-12925 (#265589)
Odgovori   +    0

Vladok je napisal(a):


Bre si zakompleksan, očitno ne znaš živeti samostojno. Lep dan. Glede članka - Irci in Angleži so si nabasali žepe iz EU - imel sem priliko poslušati irskega guruja glede črpanja EU sredstev, programi levo , desno itd....kako se to dela, a so to Irci pred nami odlično izvedli. Sedaj imajo kaj branit :-). Pa tak članek!!! Demokracija - vedno prav pride.

Kako naj bi živel samostojno?
Trenutno živim s spodobno plačo, katero dobivam za delo, ki me zanima (ok, če bi imel 6 mesecev dopusta na leto, bi bilo še bolje), in sam odločam, kako jo bom porabil. Razen z delčkom od 200€, ki gre za anuitete 2-letnega kredita.

Če so Irci znali pravilno črpati EU sredstva, jim lahko samo čestitam. Enake možnosti ima tudi Slovenija. Če tega ne zna izpeljati, Irci niso za to krivi. O vzrokih, zaradi katerih Slovenija ne dosega irskega razvoja (niti češkega) je bilo že dosti napisanega, ampak žal večina tukajšnjega življa tega ne razume ali noče razumeti. Zato so pa tukaj glavne teme komunisti, Hrvaška, nacionalni interes,... Od tega ne bo kruha.
anon-12925 sporočil: 447
[#265630] 16.06.08 12:04 · odgovor na: anon-22303 (#265616)
Odgovori   +    0

gogi2 je napisal(a):

Jaz.

Sicer je mogoče to tudi posledica dejstva, da se težko identificiram s poljedelsko-živinorejsko druščino, pohabljeno od komunizma, ki se ji reče tudi Slovenci.
 
Ni se ti treba težko identificirati s Slovenci, kajti si Slovenec.  Če pa nisi pohabljen od komunizma pa kapo dol.  Glavno, da si imel koristi od njega...... Nekako podobno zveni zgodba iz debatiranega članka. Kako znana zgodba.
Resnično pa mi je žal človeka, ki se mu zelo toži po Sloveniji nekje daleč na drugi strani Zemlje. Lep dan.
anon-35515 sporočil: 2.397
[#265758] 16.06.08 14:03
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35515 16.06.2008 14:05
Irska se obnaša kot navadna nezahvalna prasica. Dobila je milijarde in milijarde investicij, po vstopu v EU, ki so jo naredile za eno bolj razvitih držav sveta, zdaj pa je to pozabila. Če ne bi bilo EU in irskega vstopa v to skupnost, bi bila Irska pozabljena država.

Strani: 1