39 min
V EKWB po očitkih iz ZDA potrdili likvidnostne težave. Ustanovitelj podrobneje pojasnjuje situacijo
1 ura
Delničarji Valamarja potrdili 0,22 evra dividende
1 ura
Nemška vlada malenkost izboljšala napoved gospodarske rasti
1 ura
V Severni Makedoniji volijo novega predsednika države
1 ura
Ljudi je premalo, vsi hočejo robote: Yaskawa v Kočevju v tovarno robotov vlaga 32 milijonov evrov
2 uri
Tako stroge bodo lahko omejitve pri Airbnb
3 ure
Zakaj Furs ne ponuja več podatkov o prevoženih kilometrih uvoženih vozil in kako lahko do njih pridete sami
3 ure
Kako aprilski evrski PMI vpliva na pričakovanja o obrestnih rezih ECB in kaj govori o nemški recesiji
3 ure
Kaj narediti s stavbo na Litijski? In kaj s TR2? Rešitve so na dlani! 1
3 ure
Hudo dobra živila iz presežkov sadja in zelenjave
3 ure
Izberite pravega borznega posrednika (Oglas)
4 ure
Mesec: Pokojninska reforma bo sprejeta prihodnje leto 5
4 ure
Delo: Nama v roke nemškega sklada
5 ur
Evropski parlament sprejel direktivo o trajnostnih dobavnih verigah 5
5 ur
Stroški energetske krize: koliko stane regulacija cen električne energije, kateri dobavitelji so pobrali največ 1
5 ur
Bo Aleksandra Čeferina po koncu mandata v UEFA zaposlil Sandor Csanyi iz madžarskega OTP? 1
5 ur
Primerjava: v kateri banki imajo najvišje plače
6 ur
Namesto da bi vzel lizing za avtomobil, sem raje vložil v zeleno obveznico (Oglas)
7 ur
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
7 ur
Triglav, zdravstvena zavarovalnice je pripojena matični zavarovalnici 1

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Praznovanje poroke hrane in vin

Strani: 1

lalou sporočil: 178
[#264259] 13.06.08 09:26
Odgovori   +    0
... klet Jeruzalem Ormož za muškatno penino 2007. ...
 
Omenjena penina naj bi šla skozi celoten postopek pridelave (prva fermentacija, druga fermentacija, ležanje na drožeh, ...) v samo pol/tričetrt leta? Če to drži, so slovenski vinarji pravi inovatorji. Ne pa tako kot recimo pridelovalci šampanjcev a la Krug, Salon et consortes, kjer samo ležanje na drožeh traja več let.
 
Zgoraj omenjena gospa pa bi mogoče lahko tudi malce bolj razložila svojo izjavo, da je 70 % slovenskih penin kakovostno enakovrednih šampanjcem, 30 % pa celo še boljših od njih. Še posebej vis a vis mnenju Toma Stevensona o slovenskih peninah.
 
Marko
anon-1670 sporočil: 14.712
[#264351] 13.06.08 10:29
Odgovori   +    0
Te bele table so pa prav nagnusno grde!

Zakaj moramo res čisto vsako bedarijo prevzeti od EU?
anon-171895 sporočil: 2
[#264959] 14.06.08 09:43
Odgovori   +    0
Muškatna penina kleti Jeruzalem Ormož je tri leta zapored prvak slovenskih penin in ta naziv si tudi zasluži, kar potrjujejo tudi potrošniki. Res pa je tudi, da gre to mnogim na živce, kako lahko Prleki pridelajo teko dobra vina. Glede postopka pridelave, pa vas vse, ki vas to zanima vabimo na Jeruzalem, pa bomo kakšno okrog tega rekli.
lalou sporočil: 178
[#265245] 15.06.08 12:39 · odgovor na: lalou (#265050)
Odgovori   +    0
Seveda vse moje zgornje pisanje velja ob predpostavki, da gre za resnejšo (brut) penino (vrhunski naravni pogoji, vrhunsko osnovno vino, ustezna primarna in sekundarna fermentacija, ustrezno dolgo ležanje na drožeh/avtoliza kvasovk, ...) in ne instant penino. In mene kot pivca edinole prva zanima.

Marko
anon-171895 sporočil: 2
[#265310] 15.06.08 19:25 · odgovor na: lalou (#265050)
Odgovori   +    0
Lalou: Kot lahko preberem res obvladate peninsko sceno, jaz sem se omejil le na področje Slovenije, do tja kamor se pije penina Jeruzalem. Kakšna pa je potem metoda pri tako opevani SREBRNI PENINI, v čem se metodi razlikujeta?
Žogica je bila res močna, pe ne tako, da je nebi mogel vrniti, v tem času sem bil na Jeruzalemu in sem poskušal odlična vina priznanih SLOVENSKIH vinogradnikov. Lepa vina še lepši ambient, najboljša družba.
Ni bilo škoda časa in denarja.
Zanima me kako ocenjujete slovenska mirna vina?
l.p.
lalou sporočil: 178
[#265446] 16.06.08 08:32 · odgovor na: anon-171895 (#265310)
Odgovori   +    0
Še vedno nisva prišla skupaj glede letnika Muškatne penine. Je trenutno zadnji letnik na tržišču res 2007 ali ne? O srebrni penini po moje ni vredno izgubljati besed. Slovenske penine, katere je vredno omeniti, so Medot, Jakončičeva Carolina in Isteničev Prestige Brut. Se pa te penine ne morejo primerjati z najboljšimi svetovnimi primerki penin/šampanjcev. Moje mnenje o slovenskih (mirnih) vinih je podano tukaj: http://www.finance.s....43#144643< /a>

Glede žogice leti opazka na pisca tega članka in ne na vas. Ko mu je bila žogica že pred časom vrnjena in to večkrat, mu je še dosedaj ni uspelo vrniti.

Marko
lalou sporočil: 178
[#271869] 27.06.08 13:29 · odgovor na: lalou (#265446)
Odgovori   +    0
Pa še ena stvar:
Zadnjič sem bil v enem izmed hipermarketov in sem prav zanalašč poiskal dotično muškatno penino. V nasprotju s letniškimi peninami, kjer je letnik izpisan na zelo vidnem mestu, pri muškatni penini nikjer na buteljki nisem zasledil letnika, kar najverjetneje pomeni, da gre za neletniško penino.

Marko

Strani: 1