Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Hujšajmo skupaj: Body Pump

Strani: 1

anon-116329 sporočil: 1
[#225880] 31.03.08 11:59
Odgovori   +    1
Body-pump sem preizkusil že pred leti in se mi je kot vadba za krepitev različnih mišičnih sklopov zdel zelo primeren. Problem body-pumpa je v tem, da se večina vaj izvaja statično, kar pomeni, da s tem ne krepiš aerobne vzdržljivosti. Zato moraš poleg te vadbe redno teči, kolesariti, plavati, ali kakršnokoli že gibanje.

Sem sem to vadbo koristil zgolj kot dopolnilo spinningu (vodena vadba na kolesih)in PACE (krožna vadba na hidravličnih fitnes napravah).

Žal so v fitnesih s spinningom poimenovali vse, kar diši po kolesih, pri PACE-u (po mojem mnenju najbolj kompleksna vodena vadba v slovenskih fitnes centrih) pa je namesto izmenjave aerobne in anaerobne vadbe (delovne postaje) prevladala koreografija aerobike, kjer hidravlični trenažerji služijo samo še kot dodatek (namesto, da bi bilo ravno obratno).

Predlagam, da predstavite tudi druge oblike vadbe in se včasih tudi kritično ozrete na to, kar vam servirajo v fitnes centrih. Verjetno vam nihče ni povedal, da pri Les Mills programih t.i. inštruktorji dobijo iz Nove Zelandije servirano glasbo in vaje, ki jih nato tri mesece kot papige ponavljajo. Poleg absolutnega dolgčasa, ki nastopi že pri drugi, zagotovo pa pri tretji ponovitvi istih vaj, se vprašam še, kje je tu strokovni prispevek inštruktorjev.

Strani: 1