Strani: 1

premza sporočil: 4.276
[#176666] 16.12.07 10:54
Odgovori   +    0
"Ker je njihova vrednost naglo rasla, so na ta račun kovale rekordne dobičke..."

Zdaj ko se je perpetummobile ustavil bojo pa meni izstavile račun.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#176668] 16.12.07 11:03 · odgovor na: premza (#176666)
Odgovori   +    0

premza je napisal(a):
"Ker je njihova vrednost naglo rasla, so na ta račun kovale rekordne dobičke..." Zdaj ko se je perpetummobile ustavil bojo pa meni izstavile račun.
 So ga že- preko inflacije. Lopovi so najprej budalili s tistimi svojimi vudu obvenicami, plačali pa bomo mi vsi.

Me prav zanima, kaj bodo imeli na to za povedat naši antiskupnoskedarski gromovniki tule.
bc123a sporočil: 48.253
[#176699] 16.12.07 14:32 · odgovor na: anon-35163 (#176668)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

So ga že- preko inflacije. Lopovi so najprej budalili s tistimi svojimi vudu obvenicami, plačali pa bomo mi vsi.

Me prav zanima, kaj bodo imeli na to za povedat naši antiskupnoskedarski gromovniki tule.

Hocemo prosti trg.

Ce so se banke zainvestirale, naj bankrotirajo. mene ne briga, kako hudo bo to za financni sistem. Centralne banke so na zalost postale hudo motec element v prostem trgu zadnjih 10 let.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#176706] 16.12.07 15:08 · odgovor na: bc123a (#176699)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):


Hocemo prosti trg.
Tole pa zveni že skoraj tako, kot Semoličev "hočemo višje plače".

V ekonomski teoriji je prosti trg krasna stvar, a politična praksa je kurba, ki zna še tako krasne ideje postaviti na glavo. Če ni sindikata in primernih progresivnih davčnih lestvic, se bo gospodarska moč bolj in bolj koncentrirala v rokah peščice ljudi. Prej ali slej bodo postali dovolj močni, da bodo pravila igre lahko obračali po svoje potem pa adijo prosti trg in adijo demokracija.
premza sporočil: 4.276
[#176747] 16.12.07 17:52
Odgovori   +    0
"Central banks are worried that if banks are having trouble getting credit, they will raise rates they charge to customers, bringing spending among indebted populations to a standstill"

Zadolženi ljudje bodo nehali preveč zapravljati. Uuuuuu... katastrofa. Dajmo jim podarit inflacijo in nizke obresti. Naj veselo zapravljajo dalje, so namreč glavno gonilo in edini steber ekonomije.

Tole se ne bo dobro končalo.
shevchenko sporočil: 21.898
[#176759] 16.12.07 18:25 · odgovor na: premza (#176747)
Odgovori   +    0

premza je napisal(a):
"Central banks are worried that if banks are having trouble getting credit, they will raise rates they charge to customers, bringing spending among indebted populations to a standstill"

Zadolženi ljudje bodo nehali preveč zapravljati. Uuuuuu... katastrofa. Dajmo jim podarit inflacijo in nizke obresti. Naj veselo zapravljajo dalje, so namreč glavno gonilo in edini steber ekonomije.

Tole se ne bo dobro končalo.
Ja, v potrosniski druzbi so potrosniki motor ekonomije. Pa saj to je razumljivo samo po sebi. Jasno, da bodo pomagali potrosnikom. Pri tem seveda skozi inflacijo kradejo tistim, ki so nekaj malega prihranili. Treba je namrec spodbujati iracionalno pocetje, racionalni potrosnik je enako kot mrtev potrosnik, jebiga.

Dajmo reci bobu bob, centralne banke so centralne kleptomanske institucije. Kleptomani so torej med nami in se celo vec - dobro je da so med nami, pa ceprav pisem to s cmokom v grlu.

Poleg tega bodo z inflacijo tudi pomagali vsem pametnjakovicem, ki so hiteli z jemanjem taksnih in drugacnih kreditov.

Koncalo se pa itak da ne bo dobro, ampak to samo zato, ker nam bo zmanjkalo energije, ne zato ker bi nam zmanjkalo denarja.
premza sporočil: 4.276
[#176913] 17.12.07 08:50 · odgovor na: shevchenko (#176759)
Odgovori   +    0

shevchenko je napisal(a):

Ja, v potrosniski druzbi so potrosniki motor ekonomije. 
Ja, ja, potrošniki že, ampak problem je, ker morajo ti potrošniki jemati vse večje krediti, da uspevajo poganjati kolesje. Kolesje ki proizvaja preveč in ima s prodajo, reklamiranjem in vsiljevanjem svojih produktov nekajkrat večje stroške kot s samo proizvodnjo. 

Potrošniki, ki kupujejo tisto kar rabijo so že zdavnaj premalo, tisti, ki si lahko privoščijo več, tudi niso dovolj, zadnja rezerva so bili potrošniki, ki si želijo več (oz. se jim to da vcepiti v galavo), si tega realno sicer ne morejo privoščiti, a se jim s čira-čara krediti to omogoči. In kaj zdaj, ko se je izkazalo, da te čirule-čarule le niso tako vsemogočne in se krediti kljub vsemu ne bodo plačali sami. 

Strani: 1