Strani: 1

anon-4731 sporočil: 1.585
[#137747] 03.10.07 22:33
Odgovori   +    0
"Eni so priskočili na pomoč pri odpravljanju posledic vodnega divjanja, drugi so segli v žep in darovali denar za pomoč prizadetim, država in njene službe pripravljajo kratkoročne in dolgoročne rešitve."

Res je. Kaj pa RKC, bo kaj prispevala?
anon-105119 sporočil: 3.426
[#137783] 04.10.07 00:23
Odgovori   +    0
Dragi Janez Gril,
je že res ,da v SSKJ piše, da je meditacija globoko razmišljanje, ali premišljevanje, vendar naj ti kar iz lastne izkušnje povem, da je to le in zgolj ena navadna SP laž,
kajti z "globokim razmišljanjem o Bogu ne boš ne ti, ne kdorkoli drug nikoli zares kdaj prišel do kakega boga, ali Boga; ko pa bo tvoje oko zasijalo, bo zasijalo celo tvoje telo, kajti tvoje oko je svetilka tvojemu telesu.

Mar ni nekaj podobnega v SP rekel tudi tvoj preljubi Bog Jezus?

Današnji predstavniki RKC se ne razlikujete dosti od bivših komunistekof, oni so nam kar naprej trobezljali kaj bi morali mi delati in kaj ne, kako bi moralo v družbi vse biti in kako ne,
prav tako nam ves čas govorite to tudi vi RKC ljudje,
ampak oni so sebe iz tega kar bi morali delati izvzeli,
kakor iz tega dela izvzemate sebe tudi vi RKC ljudje,
skratka; meso je slabo, ampak duh je pa vseeno voljan, mar ne?
Sicer je tudi v tem komentarju kot po navadi kar nekaj dubioz, ampak naj se dotaknem samo ene:
"Zato sodi solidarnost med tiste vrednote, ki omogočajo oblikovanje človeka vredne družbe. Socialna ljubezen, ki je z njo povezana, nasprotuje vsakemu samoljubju in individualizmu."
Ljudski pregovor pravi:"kdor nima rad samega sebe, ne more imeti rad niti drugih, kdor ne ljubi samega sebe, ne more ljubiti niti drugih"
Dragi tovariš Janez Gril, vse se pri tebi kot individumu začne in vse se pri tebi kot individumu tudi konča,
tudi tvoj Bog, ali bog, ki je ljubezen.

Brez osebnega občutenja ljubezni do sebe in drugih, pa je tvoj, ali kogarkolišnji Bog, ali bog zgolj in samo teorija.

Če ne prej pa potem, ko boš umiral boš spoznal,
da si ti imel o tem narobe, jaz pa prav.
Amen

Stojan Svet katedrala si

ps.
dober tvoj predsedniški namig za hrbteničarja Lojzeka, katerega RKC moralne vrednote je že dokaj podrobno opisal kolumnist Financ Stanislav Kovač.
anon-43949 sporočil: 4.362
[#137803] 04.10.07 06:51 · odgovor na: anon-4731 (#137747)
Odgovori   +    0
RKC je prispevala, vendar se o tem ne sme nič vedeti.
anon-12786 sporočil: 160
[#137829] 04.10.07 07:52
Odgovori   +    0
Škoda, gospod Gril, da niste omenili, koliko lesa iz sosednjih cerkvenih gozdov je RKC namenila za obnovo domov svojih vernikov, s koliko škofijskimi evri si bo opomoglo prizadeto prebivalstvo. Samo govorjenje in pisanje o socialnem in solidarnostnem čutu Slovenca ter poudarjanju cerkvenih stališč ne pomaga kaj dosti. Predlagam, da čimprej napišete nov članek o solidarnosti RKC do vernikov, ki so temelj njenega premoženja in moči.

Besede bodo meso postale, ko bodo roke sledile jeziku. Ali pa gre vaš komentar morda razumeti kot opravičilo RKC češ, saj že ves čas vzpodbujamo k solidarnosti in ljubezni... S tem smo storili dovolj.

Sploh pa se krepko motite v trditvi, da Slovenci stopimo skupaj le v stiski in nesrečah. Ne enačite politike z ljudstvom. Videti je, da redko zaidete v župnije, kjer solidarnost živi 365 dni v letu.

Za zaključek pa še prošnja: Ljubi Bog, pomagaj RKC, da bo namesto luksuznih hotelov gradila mostove med ljudmi, da bo s svojim zgledom pokazala, kaj pomeni solidarnost in ljubezen do sočloveka.
anon-25812 sporočil: 114
[#137832] 04.10.07 07:58
Odgovori   +    0
kometator Glasnik src je zapisal:...Če ne prej pa potem, ko boš umiral boš spoznal,
da si ti imel o tem narobe, jaz pa prav.
Amen

Stojan Svet katedrala si

Dmišljavost komentatorja pa taka, da te kap!!!
fenix
anon-75371 sporočil: 85
[#137839] 04.10.07 08:10 · odgovor na: anon-105119 (#137783)
Odgovori   +    0
Primitivizem, ki je prišel z rdečimi hordami iz host leta '45, je še kako prisoten. To dokazuješ tudi ti !! Osnovni bonton veleva, da človeka, ki ga osebno ne poznaš, tudi če z njim polemiziraš, vikaš, dagi tovariš!!! 
anon-102514 sporočil: 6.114
[#137855] 04.10.07 08:27 · odgovor na: anon-75371 (#137839)
Odgovori   +    0

gillan je napisal(a):
Primitivizem, ki je prišel z rdečimi hordami iz host leta '45, je še kako prisoten. To dokazuješ tudi ti !! Osnovni bonton veleva, da človeka, ki ga osebno ne poznaš, tudi če z njim polemiziraš, vikaš, dagi tovariš!!!
aja, a na forumu?
sploh pa, tako kot se večini zdi smešno onikanje, se marsikomu (meni že) zdi smešno in neumno tudi vikanje...
anon-27449 sporočil: 1.610
[#137867] 04.10.07 08:48
Odgovori   +    0

"Verni pri tem najdemo oporo v Bogu, ki je učil, da je ljubezen do Boga in do bližnjega prva in najvišja zapoved; druge ljudi, ki so drugače verni ali neverni, pa k istim ciljem vodijo drugi ideali."

CInizem ! Kdor ni veren ali "drugače" veren , je pač drugorazreden, kajne ? In tak ne more posedovati vrednote ljubezni do bližnjega , do sočloveka, do vsega živega ???
aljosalp sporočil: 178
[#137880] 04.10.07 09:03
Odgovori   +    0
Ljudje zbirajo denar za obnovo cerkve.....župnik pa si kupi nov avto. To je solidarnost!!!

PS: Sej ni bilo tako slabo tudi cerkev se je obnovila vendar so bili stroški povečani zaradi prevoznih potreb.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#137897] 04.10.07 09:13 · odgovor na: anon-102514 (#137855)
Odgovori   +    0

schcuka je napisal(a):

aja, a na forumu?
sploh pa, tako kot se večini zdi smešno onikanje, se marsikomu (meni že) zdi smešno in neumno tudi vikanje...

Ma, pusti, saj vidiš da tip nima drugega argumenta kot "saj imate prav, ampak način, kako ste to povedali, ni pravi".
anon-105119 sporočil: 3.426
[#137989] 04.10.07 10:18 · odgovor na: anon-25812 (#137832)
Odgovori   +    0

sklan je napisal(a):
kometator Glasnik src je zapisal:...Če ne prej pa potem, ko boš umiral boš spoznal, da si ti imel o tem narobe, jaz pa prav. Amen Stojan Svet katedrala si Dmišljavost komentatorja pa taka, da te kap!!! fenix

Sklan fenix argumenti tvojega komentarja so kolosalni,
upajmo, da te zaradi domišljavosti ne bo kap!!!,
ko boš pa zbral dovolj poguma in nam tule napisal še svoje pravo ime in kake tehtne argumente,
se boš v sebi že malce sprostil in približal svoji resnici,
kajti kot veš resnica osvobaja, domišljavost pa le priklepa.
anon-105119 sporočil: 3.426
[#138004] 04.10.07 10:38 · odgovor na: anon-75371 (#137839)
Odgovori   +    0

gillan je napisal(a):
Primitivizem, ki je prišel z rdečimi hordami iz host leta '45, je še kako prisoten. To dokazuješ tudi ti !! Osnovni bonton veleva, da človeka, ki ga osebno ne poznaš, tudi če z njim polemiziraš, vikaš, dagi tovariš!!!
Drago Gnilan
jebeš bonton in rdeče horde, 
midva veva, da  je Bog ljubezen in zato se globoko v srcu ljubiva in sva v tej ljubezni  tovariša, mar ne?
Še Jezus je rekel: "Ljubite se med seboj, kakor sem jaz ljubil vas"
Dragi Gnilan vse si pomešal: primitivizem, rdeče horde in spoštovanje,
Takrat ko boš bolj spoštoval samega sebe,
takrat boš tudi bolj spoštoval druge
in takrat se ti bo jebal in primitivizem in rdeče horde in bonton
in takrat si boš upal pod svoj komentar celo napisati tudi svoje pravo ime

uživaj

Stojan Svet katedrala si
anon-95076 sporočil: 15
[#138016] 04.10.07 10:48
Odgovori   +    0
V nebo vpijoče licemerje in zlaganost! Cerkev zadnje čase vedno bolj poglobljeno premišljuje o tem, kako in kaj bi si še nagrabila. Kaj pa daje? Hinavske nasvete in pobude, v resnici ponižuje ljudi. Kakšna ljubezen neki?! Od nekdaj je bilo tako (verniki so morali oddajati predpisane in običajne dajatve, za premoščanje pomanjkanja pa jim je duhovščina od Vatikana navzdol predspisovala in priporočala poste), le da postaja vedno huje, kar je tudi zakonitost: ko začneš toniti, delaš vedno več napak in hudobije (primerjaj na slovo obsojeni burmanski pučistični režim!)
anon-53379 sporočil: 50
[#138145] 04.10.07 13:25
Odgovori   +    0
Kaj res nihče ne razume? RKC je ponudila duhovno pomoč in darovala mašo za žrtve prizadetih območij.
Z njihovim darilom si bodo ljudje lahko uredili tople domove, se oblekli in se najedli do sitega.
Bravo Frankl, "pluralizacija" za vsako ceno, pa magari, če iz časnika naredite Kmetijo (24ur.com/kmetija)

Miha A.
anon-74826 sporočil: 1.680
[#138234] 04.10.07 15:18 · odgovor na: anon-27449 (#137867)
Odgovori   +    0

Tacka je napisal(a):

"Verni pri tem najdemo oporo v Bogu, ki je učil, da je ljubezen do Boga in do bližnjega prva in najvišja zapoved; druge ljudi, ki so drugače verni ali neverni, pa k istim ciljem vodijo drugi ideali."

CInizem ! Kdor ni veren ali "drugače" veren , je pač drugorazreden, kajne ? In tak ne more posedovati vrednote ljubezni do bližnjega , do sočloveka, do vsega živega ???
 
Tačka - si površno pogledala tekst - tvoj zaključek je zadetek v prazno (boš ugotovila sama, ko boš pozorno prebrala)! Daj skuliraj se in ne goji nestrpnosti, se za Tačke ne spodobi!
anon-27449 sporočil: 1.610
[#138561] 05.10.07 07:28 · odgovor na: anon-74826 (#138234)
Odgovori   +    0

Viviana je napisal(a):

 
Tačka - si površno pogledala tekst - tvoj zaključek je zadetek v prazno (boš ugotovila sama, ko boš pozorno prebrala)! Daj skuliraj se in ne goji nestrpnosti, se za Tačke ne spodobi!

Viviana, ne ti men kar naprej... "preberi si še enkrat,.. si površno prebrala...".. Jaz berem čisto ok, čisto dovolj hitro, pa tudi razumem kar dosti ;), tako da moj zadetek ni v prazno.  Vedno ustrlim v tarčo. Kar se pa strpnosti tiče, so pa verjetno vsi tisti, ki se ne strinjajo z Griljem ali teboj torej nestrpni ? Ah... ti sveta preproščina.
anon-74826 sporočil: 1.680
[#138568] 05.10.07 07:47 · odgovor na: anon-27449 (#138561)
Odgovori   +    0

Tacka je napisal(a):


Viviana, ne ti men kar naprej... "preberi si še enkrat,.. si površno prebrala...".. Jaz berem čisto ok, čisto dovolj hitro, pa tudi razumem kar dosti ;), tako da moj zadetek ni v prazno.  Vedno ustrlim v tarčo. Kar se pa strpnosti tiče, so pa verjetno vsi tisti, ki se ne strinjajo z Griljem ali teboj torej nestrpni ? Ah... ti sveta preproščina.
 
Torej očitno nisi razumela teksta ali pa ga ne želiš razumeti, ker ti tako bolj ustreza! Tekst je na razpolago za ponovni pregled - če nimam prav, mi pojasni! Nestrpnost ni v tvojem nestrinjanju, ampak v podtikanju v smislu predstavljanja svojega razmišljanja kot dejstva iz teksta!
anon-27449 sporočil: 1.610
[#138574] 05.10.07 07:58 · odgovor na: anon-74826 (#138568)
Odgovori   +    0

Viviana je napisal(a):

 
Torej očitno nisi razumela teksta ali pa ga ne želiš razumeti, ker ti tako bolj ustreza! Tekst je na razpolago za ponovni pregled - če nimam prav, mi pojasni! Nestrpnost ni v tvojem nestrinjanju, ampak v podtikanju v smislu predstavljanja svojega razmišljanja kot dejstva iz teksta!
 
še enkrat ..

"Verni pri tem najdemo oporo v Bogu, ki je učil, da je ljubezen do Boga in do bližnjega prva in najvišja zapoved; druge ljudi, ki so drugače verni ali neverni, pa k istim ciljem vodijo drugi ideali."


Potem pa ti meni razloži "dejstva" iz tega stavka ? Če so drugi ideali, to pomeni da vrednote ljubezni med temi ideali NI. Ker drugače bi uporabil v stavku še besedico TUDI ...


in stavek bi zvenel malo drugače, kajne ?

"Verni pri tem najdemo oporo v Bogu, ki je učil, da je ljubezen do Boga in do bližnjega prva in najvišja zapoved; druge ljudi, ki so drugače verni ali neverni, pa k istim ciljem vodijo TUDI (ŠE) drugi ideali."


in jaz v tej temi ne bi imela komentarja...

Kapiš ?
anon-129959 sporočil: 13.643
[#139034] 06.10.07 09:16 · odgovor na: anon-27449 (#138574)
Odgovori   +    0

Tacka je napisal(a):


še enkrat ..

"Verni pri tem najdemo oporo v Bogu, ki je učil, da je ljubezen do Boga in do bližnjega prva in najvišja zapoved; druge ljudi, ki so drugače verni ali neverni, pa k istim ciljem vodijo drugi ideali."


Potem pa ti meni razloži "dejstva" iz tega stavka ? Če so drugi ideali, to pomeni da vrednote ljubezni med temi ideali NI. Ker drugače bi uporabil v stavku še besedico TUDI ...


in stavek bi zvenel malo drugače, kajne ?

"Verni pri tem najdemo oporo v Bogu, ki je učil, da je ljubezen do Boga in do bližnjega prva in najvišja zapoved; druge ljudi, ki so drugače verni ali neverni, pa k istim ciljem vodijo TUDI (ŠE) drugi ideali."


in jaz v tej temi ne bi imela komentarja...

Kapiš ?

Dr.KO N(i)JE ? GABITTOMIAI ??... :-))))))

Strani: 1