10 min
Aktivno v zaščito omrežij in odjem električne energije
32 min
Električna (moto)mobilnost pri BMW ima nov, a drag obraz
1 ura
GEN-I v novo izdajo zelenih obveznic: kakšni so njegovi finančni načrti 1
1 ura
Mercedes s prenovo razreda G še izboljšal in olajšal terensko vožnjo
2 uri
Odstopil šef T-2 1
2 uri
Tako se dela posel v kmetijstvu (PRO)
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Odškodninska odgovornost bank pri kibernetskih napadih in drugih neodobrenih plačilih
3 ure
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje 3
4 ure
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice 1
5 ur
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
5 ur
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
5 ur
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
5 ur
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
6 ur
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
6 ur
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
8 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
11 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
11 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov

Strani: 1 2

anon-18414 sporočil: 1.237
[#137139] 02.10.07 22:36
Odgovori   +    0
Simič, veliki lažnivec.
anon-18879 sporočil: 644
[#137170] 03.10.07 00:53
Odgovori   +    0
Dobro jutro,

preden bom odgovoril na očitek o "netaktnosti", ki mi jo pripisuje gospod Simič predlagam, da si on in vsi, ki jih zadeva zanima, prebere/te celotno besedilo mojega članka na spletni strani:

www.zdomci.2hp.eu .

Odgovoril seveda bom. Izčrpno, konkretno in korektno. Pri svoji trditvi, da so novinarjem novembra lani posredovali
"LAŽI, OPREMLJENE Z DRŽAVNIM GRBOM"
seveda nepreklicno ostajam!

Če dokazi, ki sem jih predstavil na omenjeni spletni strani, ne bodo zadostovali, bom poskrbel, da jih bo podkrepilo Finančno ministrstvo ZR Nemčije. Da slovensko predsedovanje EU ne bi bilo preveč monotono ;-))

Gospoda Simiča v svojem besedilu nisem omenjal. Tudi se nanj nisem obračal, saj menim, da samo izvršuje zakone, za katere sem prepričan, da niso pravični. Izrecno pa sem omenil ministra za finance Andreja Bajuka, tudi v zvezi s tem, da je velik del svojega življenja preživel v tujini.

Tematika pa ni namenjena samo zdomcem (in delavcem, zaposlenim v Avstriji). S svojim prispevkom sem želel nakazati, da je Slovenija svojevrsten "rekorder" pri obračunavanju davka na dohodek, še posebej, kar zadeva nižje dohodke! Dohodnina bi se morala pravzaprav imenovati "BERAČNINA"!!! Prag obdavčenja je smešno nizek!

Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo.

Tabele, ki jih navajam, so resnične in preverjene. Navedel sem tudi vir, ki je na svetovnem spletu - mimogrede tudi DURSu - javno dostopen.

Kar zadeva zdomce iz Nemčije pa zagotavljam, da bom storil vse, kar je v mojih močeh, da naše pokojnine, za katere smo davke že plačali, v Sloveniji ne bodo ŠE ENKRAT obdavčene. Upam, da mi bo to uspelo v domovini. Želim si, da Slovenija zdomcem ne bi postala mačeha. Nimam pa nobenih zadržkov, da v primeru, da drugače ne bi šlo, nemško-slovenskega sporazuma o preprečevanju dvojnega obdavčevanja, ne bi predstavil v presojo ustavnosti in zakonitosti Ustavnemu sodišču ZR Nemčije in Evropskemu sodišču za človeške pravice...

Zaenkrat se poslavljam. Se "slišimo" ;-)

Prijazen pozdrav s senčne strani Alp

Zvone Kokalj
anon-18879 sporočil: 644
[#137171] 03.10.07 00:55
Odgovori   +    0
Dobro jutro,

preden bom odgovoril na očitek o "netaktnosti", ki mi jo pripisuje gospod Simič predlagam, da si on in vsi, ki jih zadeva zanima, prebere/te celotno besedilo mojega članka na spletni strani:

www.zdomci.2hp.eu .

Odgovoril seveda bom. Izčrpno, konkretno in korektno. Pri svoji trditvi, da so novinarjem novembra lani posredovali
"LAŽI, OPREMLJENE Z DRŽAVNIM GRBOM"
seveda nepreklicno ostajam!

Če dokazi, ki sem jih predstavil na omenjeni spletni strani, ne bodo zadostovali, bom poskrbel, da jih bo podkrepilo Finančno ministrstvo ZR Nemčije. Da slovensko predsedovanje EU ne bi bilo preveč monotono ;-))

Gospoda Simiča v svojem besedilu nisem omenjal. Tudi se nanj nisem obračal, saj menim, da samo izvršuje zakone, za katere sem prepričan, da niso pravični. Izrecno pa sem omenil ministra za finance Andreja Bajuka, tudi v zvezi s tem, da je velik del svojega življenja preživel v tujini.

Tematika pa ni namenjena samo zdomcem (in delavcem, zaposlenim v Avstriji). S svojim prispevkom sem želel nakazati, da je Slovenija svojevrsten "rekorder" pri obračunavanju davka na dohodek, še posebej, kar zadeva nižje dohodke! Dohodnina bi se morala pravzaprav imenovati "BERAČNINA"!!! Prag obdavčenja je smešno nizek!

Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo.

Tabele, ki jih navajam, so resnične in preverjene. Navedel sem tudi vir, ki je na svetovnem spletu - mimogrede tudi DURSu - javno dostopen.

Kar zadeva zdomce iz Nemčije pa zagotavljam, da bom storil vse, kar je v mojih močeh, da naše pokojnine, za katere smo davke že plačali, v Sloveniji ne bodo ŠE ENKRAT obdavčene. Upam, da mi bo to uspelo v domovini. Želim si, da Slovenija zdomcem ne bi postala mačeha. Nimam pa nobenih zadržkov, da v primeru, da drugače ne bi šlo, nemško-slovenskega sporazuma o preprečevanju dvojnega obdavčevanja, ne bi predstavil v presojo ustavnosti in zakonitosti Ustavnemu sodišču ZR Nemčije in Evropskemu sodišču za človeške pravice...

Zaenkrat se poslavljam. Se "slišimo" ;-)

Prijazen pozdrav s senčne strani Alp

Zvone Kokalj
bc123a sporočil: 48.253
[#137172] 03.10.07 00:57 · odgovor na: anon-18879 (#137171)
Odgovori   +    0

kokalj je napisal(a):
 S svojim prispevkom sem želel nakazati, da je Slovenija svojevrsten "rekorder" pri obračunavanju davka na dohodek, še posebej, kar zadeva nižje dohodke! Dohodnina bi se morala pravzaprav imenovati "BERAČNINA"!!! Prag obdavčenja je smešno nizek! Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo.
Aja. Ampak v bistvu dokler so zdomci izvzeti je vse kul.

Ostali pa naj kar imajo davke, a ne?

Zanimivo je, kaksen skandal nastane ko se slovenci zavedo koliko davka placajo. No, to jih ne ovira da ne bi bili proti EDS in tacali po plundri skupaj s semolicem.
anon-96408 sporočil: 7
[#137260] 03.10.07 08:27
Odgovori   +    0
g. Kokalj hvala za vaš trud in težnjo po normalnih davkih na dohodek! Upam da uspete v vaših prizadevanjih v imenu vseh zdomcev.
Doma pa samo upam da pridejo sindikati k pameti in namesto za višje rekordno visoko obdavčene plače začnejo protestirati za manjšo obdavčenost in s tem višje plače!
crt sporočil: 27.121
[#137272] 03.10.07 08:35 · odgovor na: anon-18879 (#137171)
Odgovori   +    0

kokalj je napisal(a):
Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo.
pa ne vidis nobenega protislovja v ideji, da je drzava hkrati manj pozresna in bolj socialna? denar za socialne programe je namrec treba najprej dobiti.
anon-3916 sporočil: 1.205
[#137283] 03.10.07 08:48 · odgovor na: crt (#137272)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

pa ne vidis nobenega protislovja v ideji, da je drzava hkrati manj pozresna in bolj socialna? denar za socialne programe je namrec treba najprej dobiti.

Očitno človek z leti blizu penzije kar naenkrat pridobi neverjetno močen "socialen čut". :)))))
anon-129709 sporočil: 879
[#137284] 03.10.07 08:49
Odgovori   +    0
Neupoštevanje davčnih olajšav je za nas davkoplačevalce hujše kot laž.LAŽNIVCI! LAŽNIVCI!LAŽNIVCI!
anon-18879 sporočil: 644
[#137342] 03.10.07 09:52 · odgovor na: anon-3916 (#137283)
Odgovori   +    0
Ne, tu ne vidim protislovja. Poznam namreč tudi zgodbe o četrt milijona evrov za davčno svetovanje pri električnih inštalacijah pediatrične klinike, o prevozih ministrove soproge v portorož in po nakupih, o vojaški bolnici ki jo prekladajo sem in tja, ker je neuporabna, o "ministrskih" stolih za predsedovanje "po dve plači", o... Ne bi rad nadaljeval - saj to vsi poznamo. Do "penzije" pa mi še kar precej manjka ;-)
crt sporočil: 27.121
[#137359] 03.10.07 10:02 · odgovor na: anon-18879 (#137342)
Odgovori   +    0

kokalj je napisal(a):
Ne, tu ne vidim protislovja. Poznam namreč tudi zgodbe o četrt milijona evrov za davčno svetovanje pri električnih inštalacijah pediatrične klinike, o prevozih ministrove soproge v portorož in po nakupih, o vojaški bolnici ki jo prekladajo sem in tja, ker je neuporabna, o "ministrskih" stolih za predsedovanje "po dve plači", o... Ne bi rad nadaljeval - saj to vsi poznamo. Do "penzije" pa mi še kar precej manjka ;-)

ce bo drzava pobrala manj davka - kot pravis, bo manj pozresna -  kaj se bo po tvojem prej zgodilo?

a) iz zmanjsane zaloge bo vec denarja namenila socialnim programom
b) zanje ga bo se manj, ker ima krmljenje prasicev prioriteto
anon-4550 sporočil: 59
[#137391] 03.10.07 10:23 · odgovor na: anon-18879 (#137170)
Odgovori   +    0
Spoštovani g. Kokalj,

prosim vas, da me pokličete na 01-4782-780. Dogovorila se bova za sestanek, na katerem bova vse še enkrat v miru pregledala in šele takrat bova lahko sprejela zaključke. Škoda, da me niste poklicali že prej.

Poleg tega pa je velika škoda, da novinar ni zapisal celotnega odgovora, ki smo mu ga poslali iz DURS-a.

S spoštovanjem,

Ivan Simič
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137417] 03.10.07 10:42 · odgovor na: anon-4550 (#137391)
Odgovori   +    0
Spoštovani g.Simič: saj lahko vi tule objavite celoten odgovor.
En preprost copy-paste pa bo.
kzupanc sporočil: 10.517
[#137435] 03.10.07 10:58 · odgovor na: anon-18879 (#137170)
Odgovori   +    0

kokalj je napisal(a):
Dobro jutro, preden bom odgovoril na očitek o "netaktnosti", ki mi jo pripisuje gospod Simič predlagam, da si on in vsi, ki jih zadeva zanima, prebere/te celotno besedilo mojega članka na spletni strani: www.zdomci.2hp.eu . Odgovoril seveda bom. Izčrpno, konkretno in korektno. Pri svoji trditvi, da so novinarjem novembra lani posredovali "LAŽI, OPREMLJENE Z DRŽAVNIM GRBOM" seveda nepreklicno ostajam! Če dokazi, ki sem jih predstavil na omenjeni spletni strani, ne bodo zadostovali, bom poskrbel, da jih bo podkrepilo Finančno ministrstvo ZR Nemčije. Da slovensko predsedovanje EU ne bi bilo preveč monotono ;-)) Gospoda Simiča v svojem besedilu nisem omenjal. Tudi se nanj nisem obračal, saj menim, da samo izvršuje zakone, za katere sem prepričan, da niso pravični. Izrecno pa sem omenil ministra za finance Andreja Bajuka, tudi v zvezi s tem, da je velik del svojega življenja preživel v tujini. Tematika pa ni namenjena samo zdomcem (in delavcem, zaposlenim v Avstriji). S svojim prispevkom sem želel nakazati, da je Slovenija svojevrsten "rekorder" pri obračunavanju davka na dohodek, še posebej, kar zadeva nižje dohodke! Dohodnina bi se morala pravzaprav imenovati "BERAČNINA"!!! Prag obdavčenja je smešno nizek! Ne zavzemam se za privilegije zdomcev, ampak za socialno, manj požrešno državo. Tabele, ki jih navajam, so resnične in preverjene. Navedel sem tudi vir, ki je na svetovnem spletu - mimogrede tudi DURSu - javno dostopen. Kar zadeva zdomce iz Nemčije pa zagotavljam, da bom storil vse, kar je v mojih močeh, da naše pokojnine, za katere smo davke že plačali, v Sloveniji ne bodo ŠE ENKRAT obdavčene. Upam, da mi bo to uspelo v domovini. Želim si, da Slovenija zdomcem ne bi postala mačeha. Nimam pa nobenih zadržkov, da v primeru, da drugače ne bi šlo, nemško-slovenskega sporazuma o preprečevanju dvojnega obdavčevanja, ne bi predstavil v presojo ustavnosti in zakonitosti Ustavnemu sodišču ZR Nemčije in Evropskemu sodišču za človeške pravice... Zaenkrat se poslavljam. Se "slišimo" ;-) Prijazen pozdrav s senčne strani Alp Zvone Kokalj
 
Dajte še tisočkrat ponoviti, da bo končno kdo od pravih slišal: V Sloveniji je večji kot problem stopenj problem efektivne obdavčitve zaradi smešno nizkih pragov obdavčitve.
kzupanc sporočil: 10.517
[#137442] 03.10.07 11:02 · odgovor na: crt (#137272)
Odgovori   +    0

crt je napisal(a):

pa ne vidis nobenega protislovja v ideji, da je drzava hkrati manj pozresna in bolj socialna? denar za socialne programe je namrec treba najprej dobiti.
 
Ja no ja...To je samo slepilo. Država je lahko vsaj toliko socialna kot slovenska s pol manj denarja za socialo (ker pomaga samo pomoči potrebnim in to učinkovito). In država lahko pobere enako davka s pol manj dohodnine. Itd. Besede kot poštenje, sociala, liberalci, vitka država itd...vse so samo besede in ideologija. Bistvo pa je povsem drugje, a ga redki v Sloveniji vidijo.
kzupanc sporočil: 10.517
[#137444] 03.10.07 11:03 · odgovor na: anon-91864 (#137279)
Odgovori   +    0

shaman je napisal(a):


Ne more on zdraviti patološko bolanih zavistnežev Slovenije, ki še naprej razsajajo v vlogi zakonodajalcev, ne more on kršiti zakonov zato, da bi pokazal kako dober človek in profesionalec je.

To pravzaprav ne more namesto nas nihče. To moramo opraviti sami na volitvah.

LP shaman
 ***** (za na steno nalepit)
anon-102577 sporočil: 1.544
[#137454] 03.10.07 11:11 · odgovor na: bc123a (#137172)
Odgovori   +    0

bc123a je napisal(a):
... Zanimivo je, kaksen skandal nastane ko se slovenci zavedo koliko davka placajo. No, to jih ne ovira da ne bi bili proti EDS in tacali po plundri skupaj s semolicem.
Slovencem je bila predstavljena EDS kot nekaj zelo negativnega. Ko so slišali, da bo hrana, ki je sedaj obdavčena z 8,5%, ob uvedbi EDS tudi več kot 2 krat dražja, so bili proti. Nič niso pomagale razlage redkih novinarjev in ekonomistov, kaj bomo drugega pridobili, tako da bo končni rezultat za večino slovenskih državljanov ugodnejši.

Slovenci so si predstavljali številke: 8,5% proti 20% in so mislili, da jim je sedaj že vse jasno.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#137464] 03.10.07 11:20 · odgovor na: anon-102577 (#137454)
Odgovori   +    0

Bor777 je napisal(a):

Slovencem je bila predstavljena EDS kot nekaj zelo negativnega. Ko so slišali, da bo hrana, ki je sedaj obdavčena z 8,5%, ob uvedbi EDS tudi več kot 2 krat dražja, so bili proti. Nič niso pomagale razlage redkih novinarjev in ekonomistov, kaj bomo drugega pridobili, tako da bo končni rezultat za večino slovenskih državljanov ugodnejši.

Slovenci so si predstavljali številke: 8,5% proti 20% in so mislili, da jim je sedaj že vse jasno.

Natančno tako.
Edini način, da začnejo Slovenci vsaj malo razmišljati je sprememba obračuna plač.
Vsak bi moral dobiti bruto znesek in priložene položnice za vse davke in prispevke.
Šele potem bi se začeli prebujati. Morda.

To je res neverjetno, kako tudi visoko izobraženi ne razumejo tega.
Ravno danes sem imel na razgovoru nekoga, ki je samo debelo gledal, ko sem naredil simulacijo njegove plačilnega lista.
0513Goris sporočil: 603
[#137473] 03.10.07 11:28
Odgovori   +    0
Vse pohvale vredno, g. Kokalj! Dregnili pa ste v sršenje gnezdo. Kje so "slavni" raziskovalni novinarji, analitiki, ekonomisti in kje je navsezadnje "Semolič"??? Odiranje in to najrevnejših in povprečno preskrbljenih je cilj naše države v obliki davkarije! (poznam starko, ki ima v tujini tisto ultra minimalno soc. pokojnino 280 ev., pa je morala plačati 26 ev. dohodnine. BEDA od države...
0513Goris sporočil: 603
[#137474] 03.10.07 11:28
Odgovori   +    0
Vse pohvale vredno, g. Kokalj! Dregnili pa ste v sršenje gnezdo. Kje so "slavni" raziskovalni novinarji, analitiki, ekonomisti in kje je navsezadnje "Semolič"??? Odiranje in to najrevnejših in povprečno preskrbljenih je cilj naše države v obliki davkarije! (poznam starko, ki ima v tujini tisto ultra minimalno soc. pokojnino 280 ev., pa je morala plačati 26 ev. dohodnine. BEDA od države...
anon-18879 sporočil: 644
[#137494] 03.10.07 11:56 · odgovor na: anon-4550 (#137391)
Odgovori   +    0
Spoštovani gospod Simič,

zahvaljujem se vam za povabilo. Osebno z vami pravzaprav nimam novenega konflikta. Vi pač izvajate davčno zakonodajo.

Med drugim ste postavljeni pred dejstvo, da je čez noč nehote in nevede postal "rezident" RS vsak, ki  pred desetletji, ko je odšel na delo v tujino, ni odjavil stalnega bivališča v Sloveniji. Ker sem skoraj 2 desetletji v Nemčiji delal kot socialni svetovalec za naše zdomce, vem, da je takih več kot 90 odstotkov.

Nova konvencija o izogibanju dvojnega odavčevanja z ZR Nemčijo določa, da se med drugim pokojnine obdavčijo v državi "rezidentsva". Z drugo besedo: zdomci, ki se vrnejo v Slovenijo, bodo za svojo nemško pokojnino plačevali dohodnino v Sloveniji! Pri tem pa bi bila (vsaj po sedanji stopnji pokojninske reforme) v Nemčiji oproščena davka na dohodek, saj so bili prispevki ŽE obdavčeni. Konvencija torej namesto IZOGIBANJA ravno UVAJA dvojno obdavčevanje!!!

Najin sestanek najbrž ne bi prinesel rezultatov ne za eno ne za drugo stran. Probleme bo treba reševati na drugem nivoju.

1. Spremeniti je potrebno Zakon o dohodnini, ki med drugim določa, da je avtomatsko "rezident" vsaka oseba, ki je s stalnim naslovom prijavljena v RS. V nasprotnem primeru je potrebno doseči, da zdomci nujno odjavijo stalno bivališče v Sloveniji. Verjetno pa bo to velik problem za številne občine predvsem v SV Sloveniji, ki slovijo po "spuščenih roletah", saj več kot polovica ljudi dela v tujini...

Najbrž bo tu neko pametno in izvedljivo rešitev našel minister Virant.
Sicer pa se je v Sloveniji že zgodilo, da so nekaj tisoč prebivalcev "po uradni dolžnosti" izbrisali... Mojemu bratu so davnega leta 1972, ko je po mojem odhodu v Nemčijo na vojnem odseku, kamor je odnesel mojo vojaško knjižico zagrozili, da me bodo dali na "vojni sud" ;-)) Država, ki mi je grozila, je medtem pokojna. Pa tudi moj prekršek (da nisem odjavil stalnega bivališča) je zastaral...

2. Spremeniti je treba določbo v "Konvenciji", da so pokojnine obdavčene v državi rezidentstva. To bo moralo storiti finančno ministrstvo oz. vlada RS. Če se to ne bo zgodilo, bomo zdomci za presojo ustavnosti in zakonitosti prosili nemško ustavno sodišče (ki gotovo ne bo dopustilo, da bi se že obdavčeni dohodki (prispevki za pokojninsko zavarovanje) ponovno obdavčili (z davki v drugi državi, s katero obstaja konvencij o izogibanju dvojnemu obdavčevanju). V kolikor bi nemško ustavno sodišče ne akceptiralo pristojnosti, ostane odprta pot na Evropsko sodišče za človekove pravice.

3. In kar je še posebej nujno: rešiti je treba problem katastrofalnega informiranja Slovencev po svetu! Praktično NIHČE ne ve, kaj ga čaka. Ko pa sliši pe enostavno - ne more verjeti! Vajeni smo bili raznih podvigov Milke Planinc, pa Anteja Markovića iz rajnke Juge. Pa vprašanj na mej: "Šta imaš za prijavit", pa zaplemb kave... Danes pa nam grozi še vse kaj hujšega. Prijazna dežela na sončni strani Alp, ki nam je domovina, se je spremenila v neprijazno, mrko, in požrešno državo.  Ampak že včasih smo znali zapreti kakšen mejni prehod. Spomnim se, da sem nekega poznojesenskega dneva sam sedel sredi ceste na Ljubelju.

Na spletni strani

www.zdomci.2hp.net

sem objavil svoj odgovor na

"GRADIVO ZA NOVINARJE", ki ga je dne 9.11.2006 na spletu objavila Služba za odnose z javnostmi DURSa v zvezi s tematiko delavcev, zaposlenih v Avstriji. Proti črkam sem se postavil s črkami. Podatki, ki sem jih navedel, so dokazljivo pravilni! Navedel sem tudi vir. Končno sem pravilnost preveril tudi na lastni davčni odločbi. Mimogrede: tudi podatki za Avstrijo v DURSovi tabeli niso korektni! Izhajam iz domneve, da je tudi v tabeli za Slovenijo naveden "obdavčljiv" dohodek - torej po odbitku olajšav. Enako velja seveda za Nemčijo. Če imate drugačne podatke, jih prosim predstavite. Nikoli nisem bil gluh za argumente in dokaze. Za zdaj pa ostajam pri tistem, kar sem napisal.


Prijazen pozdrav

Zvone Kokalj
mail@kokalj.de
novica sporočil: 5.397
[#137505] 03.10.07 12:11 · odgovor na: anon-4550 (#137391)
Odgovori   +    0
Spoštovani,dejstvo je, da sem bistvo vašega odgovora objavil. Celotnega odgovora, kjer je zelo veliko napisanega o korektnosti vaše komunikacije z iniciativo Apače, preprosto ne morem objavit, ker nima neposredne zveze s temo, ki jo obravnava članek pa tudi članek bi bil tako predolg.
Drži pa, da bi del vašega odgovora, ki govori o razmerju med Dursom in Slovenci na delu v Avstriji, bralcu dal vtis, kako pri vas vendarle znate korektno obravnavat zdomce. V to nikoli nisem dvomil. Tokrat ni bil problem v Avstriji, temveč v Nemčiji, zato tega ni v članku.
LP
Novica Mihajlović 
Vinci sporočil: 5.933
[#137519] 03.10.07 12:27
Odgovori   +    0
"Rezidenti Slovenije, ki so zaposleni v Nemčiji, se doslej še nikoli niso s svojimi pripombami obrnili na Davčno upravo RS. To so storili le rezidenti Slovenije, ki so zaposleni v Avstriji," so na Dursu odgovorili na vprašanje, ali držijo očitki zdomcev.

Ok, "obrnili" so se predvsem tisti iz Apač. Na tiste, ki pa izpolnjujejo obveznosti po trenutno veljavni zakonodaji pa ste pozabili. Dajte poskrbet še za te, prosim. Če ste že "blokirali" izdajo odloćb apaških borcev do sprejema konvecije, potem ustrezno obravnavajte tudi tiste, ki izpolnjujejo obveznosti.

Včasih bi Bajuk moral preprosti držati jezik za zobmi, pa bi bilo še najbolje.
anon-18879 sporočil: 644
[#137540] 03.10.07 12:46 · odgovor na: Vinci (#137519)
Odgovori   +    0
Zadnja java
anon-18879 sporočil: 644
[#137545] 03.10.07 12:49 · odgovor na: Vinci (#137519)
Odgovori   +    0
Oprostite napaki pri pošiljanju zadnjega sporočila, ki bi se moralo glasiti:

Najbolj globokoumna izjava gospoda, ki ga omenjati na koncu in ki sem jo ujel pred nedavnim na TV Slovenija:

"Nad nami se STRINJAJO črni oblaki..." ;-))
anon-132131 sporočil: 1
[#137690] 03.10.07 18:55
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-132131 03.10.2007 18:58
Mislim ,da bi morali tudi mi,ki smo zaposleni v Sloveniji stopit davčni upravi na prste..Počasi bomo dobivali socijalno podporo, ne pa plačo saj nam vse poberejo..Le tako naprej zdomci...morda bo počasi postalo jasno vsem,da delamo za druge ne pa zase..Lep pozdrav v Nemčijo..
anon-18879 sporočil: 644
[#137706] 03.10.07 19:48 · odgovor na: 0513Goris (#137474)
Odgovori   +    0
Osebno za: 0513Goris
Spoštovani,

primer, ki ga navajate, me še posebej zanima, kot seveda vsi podobni primeri. Pa ne samo zato, ker bomo z njimi tako pred domačo kot tudi pred mednarodno javnostjo razkrinkali perverznost davčnega sistema. Slutim namreč, da gre še za nekaj drugega. Če gre za pokojnino iz države, s katero ima Slovenija sklenjen sporazum o socialni varnosti. V tem primeru gre verjetno za kršenje načela enakosti pri obravnavi domačih in tujih pokojnin. Če gre za napako v postopku (in v tem primeru ne gre za eno, ampak za TISOČE!), obstaja dobra šansa, da se razveljavijo protipravni postopki... Ko je nekdo preveč požrešen, se mu hitro zgodi, da preveč odpre usta in se mu zatakne kakšna kost ;-))) 

lLep pozdrav

Zvone Kokalj
e-pošta: info@kokalj.de
anon-3306 sporočil: 720
[#137820] 04.10.07 07:29
Odgovori   +    0
Ukokao me Kokalj.

e-Simič, eh Simić
anon-3306 sporočil: 720
[#137861] 04.10.07 08:31
Odgovori   +    0
Ni čudno, da je Nemčija tako spufana država. Javni dolg je skoraj 68% BDP, slovenski pa 28% (Vir: www.mladina.si/dnevnik/97381/ oziroma kjer koli).

NE znajo pobirati davkov <:-)

e-Dacar
RobinHood sporočil: 230
[#138194] 04.10.07 14:26 · odgovor na: anon-18879 (#137171)
Odgovori   +    0
Se je Nemcija (mislim na zdomce) le zbudila?

***** za kokalj in ***** za shaman
anon-143593 sporočil: 1
[#138336] 04.10.07 17:35 · odgovor na: anon-18879 (#137170)
Odgovori   +    0
Zvonči, svaka čast ;-))

lp
Saša

Strani: 1 2