Strani: 1

jadralec sporočil: 72
[#136609] 02.10.07 07:57
Odgovori   +    0
To je davcna ugodnost, ki jo tujcem nudi Hrvaska drzava. Bolj zanimiva je obratna pot:

Recimo, da v Sloveniji kupujete barvni televizor in Elanovo jadrnico. Oboje nameravate izvozit na Hrvasko.

Če ste Slovenski drzavljan, ni govora da bi dobili povrnjen DDV, ceprav blago zapusca EU.
Če ste Avstrijski ali Nemski ali katerikoli drug drzavljan, lahko dobite izvozne papirje in za oba artikla vam DDVja ni potrebno plačati.
Avstrijski ali Nemski ali katerikoli drzavljan je te ugodnosti delezen tudi v maticni drzavi. Po davcni logiki pac blago zapusca EU.
Zato se Slovenec znajde: Odhiti v Avstrijo (ali Nemčijo hehe) in tam kupi barvni tv in Elanovo jadrnico. Normalno dobi izvozne papirje za povrnitev Nemskega DDVja. Pogoj je samo stampiljka, da je blago zapustilo EU. To stampiljko pa v primeru izvoza podeli SLO carinik na SLO CRO mejo. Podeli jo vsakemu drzavljanu razen Slovenskemu.

Ob povzemanju EU davcne zakonodaje, je nasa drzava povzela samo obveznosti, ugodnosti je modro spustila.

Lp
JAdralec
turkda sporočil: 1.906
[#136622] 02.10.07 08:12
Odgovori   +    0
Hm .. kaj pa če gre Slovenec preko Madžarske meje v Hrvaško? Mu bo madžar poštempljal?
anon-6533 sporočil: 5.777
[#136640] 02.10.07 08:24 · odgovor na: jadralec (#136609)
Odgovori   +    0

jadralec je napisal(a):
To je davcna ugodnost, ki jo tujcem nudi Hrvaska drzava. Bolj zanimiva je obratna pot: Recimo, da v Sloveniji kupujete barvni televizor in Elanovo jadrnico. Oboje nameravate izvozit na Hrvasko. Če ste Slovenski drzavljan, ni govora da bi dobili povrnjen DDV, ceprav blago zapusca EU. Če ste Avstrijski ali Nemski ali katerikoli drug drzavljan, lahko dobite izvozne papirje in za oba artikla vam DDVja ni potrebno plačati. Avstrijski ali Nemski ali katerikoli drzavljan je te ugodnosti delezen tudi v maticni drzavi. Po davcni logiki pac blago zapusca EU. Zato se Slovenec znajde: Odhiti v Avstrijo (ali Nemčijo hehe) in tam kupi barvni tv in Elanovo jadrnico. Normalno dobi izvozne papirje za povrnitev Nemskega DDVja. Pogoj je samo stampiljka, da je blago zapustilo EU. To stampiljko pa v primeru izvoza podeli SLO carinik na SLO CRO mejo. Podeli jo vsakemu drzavljanu razen Slovenskemu. Ob povzemanju EU davcne zakonodaje, je nasa drzava povzela samo obveznosti, ugodnosti je modro spustila. Lp JAdralec

A se čudiš?
obresti sporočil: 39
[#136855] 02.10.07 12:11 · odgovor na: jadralec (#136609)
Odgovori   +    0
Jadralec, nakladaš in zavajaš ljudi!!

Slovenski carinik potrdi obrazec za vračilo DDV-ja samo fizičnim osebam s slovenskim ali tujim državljanstvom, ki na ozemlju EU nima niti stalnega niti začasnega prebivališča. Prav tako madžarski carinik, litovski, poljski ali katerikoli drugi carinik države članice EU. Slovenec, ki je kupil televizor ali pa jadrnico ali pa avtomobil v Nemčiji ali Avstriji ali katerikoli drugi državi EU, ne bo dobil nikakršnih izvoznih papirjev niti obrazca za vračilo DDJ-ja, razen, če ima stalno prebivališče v državi, ki ni članica EU. Tudi osebam, ki imajo dvojno državljanstvo (slo, hr) slovenski carinik obrazca za vračilo DDV-ja, izdanega v državi članici EU ne bo potrdil.
anon-61119 sporočil: 45
[#137044] 02.10.07 17:59 · odgovor na: turkda (#136622)
Odgovori   +    0
Štemplja in robo pregleda hrvaški carinik.Potem pa, če je vsota prevelika in prijaviš,plačaš DDV ipri nas.
anon-26201 sporočil: 47
[#137313] 03.10.07 09:27 · odgovor na: turkda (#136622)
Odgovori   +    0
Ne Madžar ampak Hrvat pred prehodom na Madžarsko?
anon-111564 sporočil: 147
[#137338] 03.10.07 09:48 · odgovor na: turkda (#136622)
Odgovori   +    0
Ti pa si trot, v vsakem primeru, ko se vračaš, imaš hrvaškega carinika NAJPREJ.
anon-61816 sporočil: 2
[#137559] 03.10.07 13:06
Odgovori   +    0
Vse lepo in prav glede vračila davka....je pa eno majhno ozadje celotne zgodbe.... Cariniki na obeh straneh meje so dogovorjeni, da se nad določenim zneskom iz Hrvaške meje javlja slovenski carini tako, da se ti pripravijo na pregled avta (ali avtov za vsak slučaj) in seveda veselo slovenska carina zaračuna davek in še kazen po potrebi. Ne vem če so avstrijski cariniki pred vstopom Slovenije v EU prijavljali slovenskim carinikom potrjene obrazce...... očitno Hrvaška ne želi kupcev iz tujine (ali Slovenije) ali pa se hrvaškim carinikom ne da delati (nekaj minut dela je s papirji) in raje samo s prstom pomahajo....
jadralec sporočil: 72
[#137851] 04.10.07 08:22 · odgovor na: anon-61816 (#137559)
Odgovori   +    0
So prijavljali. Tako Avstrijski kot Italjanski. Tudi jaz sem takrat razmisljal zakaj bi nam tuji carinik direktno nagajal in s tem skodoval ekonomiji lastne drzave.
Zabavna zgodbica pa se je odvijala takole:

Skofije, v Trstu sem kupil sidrno vitlo cena nekaj prek 1500 DEM.
V Skofijah parkiram desno grem potrjevat Ivo in carinik rece: Kje imate prometno dovolenje. Jest recem WTF prometno ? In un rece Prometno !
Ok, grem po prometno, itl carinik potrdi IVO in fotokopira prometno dovolenje in faksira na SLO carino. Pravi: Prometno bos dobil ko se zapeljes mimo rampe.

Bil sem besen ko ris. Grem mimo rampe, itl. carinik mi izroci prometno nazaj in jaz ustavim med obema mejama. Razmisljam kako naprej. Carine se mi nekako ni zdelo placevat. Razmisljam, da bi pocakal izmeno carinikov. No na koncu me mine vse skupaj in se zapeljem proti nasi carini. Carinik ima skoz listek v roki in primerja registracije. Moja iz mnozice KP registracij prav bije v oci.
Pridem do njega, rece: Kaj za prijavit, jaz da ne, on odprite vse in sevede najde vitlo.
Rece, kaj pa je to, recem, ja vitlo. Rece zakaj pa niste prijavil in jaz recem, ni vec carine iz drzav EU, nimam kaj prijavljat. Rece carinik: Ni carine, je pa DDV, jaz pa recem: Saj ste carinik, ne pa davcni usluzbenec. No tip se smeje, jaz se smejem, rece gremo nardit obracun, nardi obracun, pokasira, pove, da bi me lahko kaznoval in gremo proti domu.

Jebemti Italjane.
ravnikmatej sporočil: 1
[#140106] 09.10.07 13:59
Odgovori   +    0
Jadralec, ne bo držalo!!!

"...Kupec – fizična oseba, ki na ozemlju EU nima niti stalnega niti začasnega prebivališča, ima pravico do vračila DDV za blago, ki ga nabavi v Sloveniji in ki ga iznese iz EU pred potekom tretjega meseca, ki sledi mesecu nakupa..."

To pomeni, da lahko zahteva DDV nazaj tudi SLO državljan!!! Izpolniti mora le zgornje pogoje....

Strani: 1