Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Gasparijev predsedniški boj za levico

Strani: 1

anon-106620 sporočil: 910
[#132167] 21.09.07 07:36
Odgovori   +    0
Vsi kandidati so bivši komunistični aparatčiki,kakršnih pa je v SLO največ.Kar se pa Kučana tiče,mislim da je bilo dovolj 60 let komunistične diktature pod vodstvom Kučana in njegovih pomagačev.
tstih sporočil: 5.199
[#132181] 21.09.07 08:02
Odgovori   +    0
"o lepem porscheju Kresalove"

Le ta je vreden manj od Pahorjeve barke, da o premoženju Rebolja in Semoliča sploh ne govorimo.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#132239] 21.09.07 08:50
Odgovori   +    0
Pečaričevo za predsednico!
anon-6533 sporočil: 5.777
[#132243] 21.09.07 08:51 · odgovor na: anon-35163 (#132239)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):
Pečaričevo za predsednico!

Ti si jo kar vzemi.
anon-111319 sporočil: 38
[#132290] 21.09.07 09:18
Odgovori   +    0
Dober članek, sicer pa tudi komunisti niso več to kar so bili. Tudi oni delajo po sistemu "Marija k sebi"; denar je sveta vladar; pa naj bo komunist ali far - tudi bog in vera (cerkev) sta si vedno bolj med seboj oddaljena pojma. Saj pravi pregovor, da je politika največja "kurba".
anon-6533 sporočil: 5.777
[#132321] 21.09.07 09:31
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-6533 21.09.2007 09:32
diskurz proslulega korporativizma se ga drži še danes, ko na volilnih shodih razlaga, da smo "vsi državljani na eni ladji".

če povzamem po Tolstoju, naj se Gaspari kar drenja na tej populistični ladji veseljakov s svojo konfuzno logiko gmajnarske družbe kolektivizma. Zgleda, da še ni dojel, da vodo prečkajo tudi posamezniki, ki na drugi strani vidijo drugačen svet, kot pa brezbarvna masa, ki se fura po reki navzdol in zaradi lastne anemičnosti potrebuje krmarja, ki naj bi jih vozil v vice. Slap pa že grmi in so vsi zgleda gluhi in slepi.
Mah, otroci revolucije in kolektivizma.
anon-57709 sporočil: 179
[#132330] 21.09.07 09:37
Odgovori   +    0
Končno nek članek, ki vsaj delno prikaže LDS v približno pravi luči. Poimenuje jo tudi pravilno kot stranko (neo)liberalističnih trranzicijskih milijonarjev. Ne izpelje pa pravilnega zaključka, da ne gre za levo stranko, temveč za bivše levičarje kot jih je na začetku pravilno označil, ki so bili na oblasti ob propadu svoje izključne vladavine in so dobesedno nakradli družbeno bogatstvo. S tem trenutkom so prenehali biti levičarji. "Drmajo" s celo državo po kapitalski liniji. Pri nas je svet narobe ! Tudi liberalne stranke nikjer na svetu niso levičarske. Gre za stranke, ki so se pojavile na začetku 19. stoletja in "prvobitnega" kapitalizma. Njihov program bi skrajšano označili: Bogati naprej, ostali crknite !! To je ideologija in praksa, ki je opravičevala vse metode in sredstva za naglo bogatelje. Razvil se je tudi tak vrednostni sistem, ki je zaničeval socialo, usmiljenje, demokratske vrednoste in vse kar bi omajalo te "homo novuse" - jaro gospdo na njihovi poti h grmadenju kapitala. Kaj niso naši tajkuni isti, saj že v tem članku se govori o nekem Porscheju, ki je le ena glupa škatla, grdega designa, za katero moraš odvaditi nekaj va joge, da se lahko spraviš noter, je pa prestižna stvarca in statusni simbol kot vse druge variante nekih "mrcin" z veliko inoxa in nepotrebnih delov opreme, ki pri praznih glavah vzbujajo "strahospoštovanje". Tudi vrednostni sistem je že razsut, saj ga njihova "biblija," ali uradni list korporativistične tranzicijske multimilijonarske kamarile, bivših !!! levičarjev "Mladina" uspešno sesuva in ljudstvo priprravlja, na njihovo ponovno vrnitev ! Pa še o tem, čigava žrtev je Gaspari ? Ne, ni to Janševa žrtev. Gaspari je žrtev lastne stranke, ki ga je preko svojega predsednika države (če mu sploh lahko tako rečemo), ki ne zmore distance od strankarske pripadnosti, skušala podtakniti kot: nestrankarskega, strokovnega, neutralnega in nenadomestljivega kandidata. To bedno laž so s huronskim hrupom širili naši "neodvisni mediji" in obtoževali vlado ker v to ne verjame. Noben se pa ni spomnil, da o tem vendarle odloča Državni svet, in ne vlada, ter da naš (na žalost) predsednik v svoj LDS - aroganci, ni smatral za potrebno opraviti  konzultacije s poslanskimi skupinami, kar je najmanj lep običaj v vseh parlamentarnih demokracijah. In ker je ta laž bila vendarle prevelika laž, ni "šla skozi". Pri tem pa se je izkazalo bedno stanje naših medijev, ki so še vedno 98% ideološka trobila prejšnje ideologije, tistih 2% če jih sploh je toliko, pa imajo samocenzuro ker se očitno bojijo, da jih bodo mastodonti, kot je Delo, Dnevnik,RTV SLO POP in vsi drugi časopisi pod zaščito policijskih sodnih in in sindikalnih struktur, ki jih še vedno obvladujejo LDS - SD, v primeru, da gredo malo predaleč v razkrivanju svinjarij, enostavno zmleli. Zakaj ji h ne zmeljejo takoj ? Pa zato, ker mora biti nekaj drugačnih, za okrasek, da se prodamo zahodnim EU - mediokritetom,  kot država s medijsko svobodo. IN torej čigava žrtev je g. Gaspari ?? Lastnega managementa, ki ni računal na to, da se ljudem spomin popravlja, da se je pri ljudeh v Sloveniji sposobnost absorbcije agitpropovske propagande in  enoumlja, precej zmanjšal, pa je javnost zaužila premajhno količino tega strupa in se ni pustila zastrupiti s to lažjo. Zadaj pa še tisti, ki so nasedli na te medijske novinarske umazanije, vidijo kdo je in čigav je naš nenadomestljivi "Mitjuška". To  mu bo še popotnica v volilni kampanji, ki mu ne obeta preveč, to avtor članka ima prav.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#132356] 21.09.07 10:01 · odgovor na: anon-57709 (#132330)
Odgovori   +    0

1112Obcin je napisal(a):
Končno nek članek, ki vsaj delno prikaže LDS v približno pravi luči. Poimenuje jo tudi pravilno kot stranko (neo)liberalističnih trranzicijskih milijonarjev. Ne izpelje pa pravilnega zaključka, da ne gre za levo stranko, temveč za bivše levičarje kot jih je na začetku pravilno označil, ki so bili na oblasti ob propadu svoje izključne vladavine in so dobesedno nakradli družbeno bogatstvo. S tem trenutkom so prenehali biti levičarji. "Drmajo" s celo državo po kapitalski liniji. Pri nas je svet narobe ! Tudi liberalne stranke nikjer na svetu niso levičarske. Gre za stranke, ki so se pojavile na začetku 19. stoletja in "prvobitnega" kapitalizma. Njihov program bi skrajšano označili: Bogati naprej, ostali crknite !! To je ideologija in praksa, ki je opravičevala vse metode in sredstva za naglo bogatelje. Razvil se je tudi tak vrednostni sistem, ki je zaničeval socialo, usmiljenje, demokratske vrednoste in vse kar bi omajalo te "homo novuse" - jaro gospdo na njihovi poti h grmadenju kapitala. Kaj niso naši tajkuni isti, saj že v tem članku se govori o nekem Porscheju, ki je le ena glupa škatla, grdega designa, za katero moraš odvaditi nekaj va joge, da se lahko spraviš noter, je pa prestižna stvarca in statusni simbol kot vse druge variante nekih "mrcin" z veliko inoxa in nepotrebnih delov opreme, ki pri praznih glavah vzbujajo "strahospoštovanje". Tudi vrednostni sistem je že razsut, saj ga njihova "biblija," ali uradni list korporativistične tranzicijske multimilijonarske kamarile, bivših !!! levičarjev "Mladina" uspešno sesuva in ljudstvo priprravlja, na njihovo ponovno vrnitev ! Pa še o tem, čigava žrtev je Gaspari ? Ne, ni to Janševa žrtev. Gaspari je žrtev lastne stranke, ki ga je preko svojega predsednika države (če mu sploh lahko tako rečemo), ki ne zmore distance od strankarske pripadnosti, skušala podtakniti kot: nestrankarskega, strokovnega, neutralnega in nenadomestljivega kandidata. To bedno laž so s huronskim hrupom širili naši "neodvisni mediji" in obtoževali vlado ker v to ne verjame. Noben se pa ni spomnil, da o tem vendarle odloča Državni svet, in ne vlada, ter da naš (na žalost) predsednik v svoj LDS - aroganci, ni smatral za potrebno opraviti konzultacije s poslanskimi skupinami, kar je najmanj lep običaj v vseh parlamentarnih demokracijah. In ker je ta laž bila vendarle prevelika laž, ni "šla skozi". Pri tem pa se je izkazalo bedno stanje naših medijev, ki so še vedno 98% ideološka trobila prejšnje ideologije, tistih 2% če jih sploh je toliko, pa imajo samocenzuro ker se očitno bojijo, da jih bodo mastodonti, kot je Delo, Dnevnik,RTV SLO POP in vsi drugi časopisi pod zaščito policijskih sodnih in in sindikalnih struktur, ki jih še vedno obvladujejo LDS - SD, v primeru, da gredo malo predaleč v razkrivanju svinjarij, enostavno zmleli. Zakaj ji h ne zmeljejo takoj ? Pa zato, ker mora biti nekaj drugačnih, za okrasek, da se prodamo zahodnim EU - mediokritetom, kot država s medijsko svobodo. IN torej čigava žrtev je g. Gaspari ?? Lastnega managementa, ki ni računal na to, da se ljudem spomin popravlja, da se je pri ljudeh v Sloveniji sposobnost absorbcije agitpropovske propagande in enoumlja, precej zmanjšal, pa je javnost zaužila premajhno količino tega strupa in se ni pustila zastrupiti s to lažjo. Zadaj pa še tisti, ki so nasedli na te medijske novinarske umazanije, vidijo kdo je in čigav je naš nenadomestljivi "Mitjuška". To mu bo še popotnica v volilni kampanji, ki mu ne obeta preveč, to avtor članka ima prav.

Dobro napisano.
anon-35163 sporočil: 30.643
[#132358] 21.09.07 10:04 · odgovor na: anon-6533 (#132243)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):


Ti si jo kar vzemi.
Kar lepo mir daj. Pečarička je še najbolj normalna od tistih tipov, v primerjavi s tisto tvojo orgličarsko spako pa sploh.
anon-6533 sporočil: 5.777
[#132371] 21.09.07 10:12 · odgovor na: anon-35163 (#132358)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Kar lepo mir daj. Pečarička je še najbolj normalna od tistih tipov, v primerjavi s tisto tvojo orgličarsko spako pa sploh.

Vidi vidi, še en komunajzarski prostak, s polnim kufrom nalepk in ideološke navlake etiketiranja. javi se, da boš dami filal akomulatorje.
Mi je pa jasno, da so ti orglice problem. Meni niso, ker imam posluh.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#132376] 21.09.07 10:16 · odgovor na: anon-6533 (#132371)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):

 javi se, da boš dami filal akomulatorje.
Mi je pa jasno, da so ti orglice problem. Meni niso, ker imam posluh.
:)))))))))))))))
(Danes vremenski vpliv ugoden!)
Otac 
anon-86509 sporočil: 2.820
[#132380] 21.09.07 10:30 · odgovor na: anon-35163 (#132358)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Kar lepo mir daj. Pečarička je še najbolj normalna od tistih tipov, v primerjavi s tisto tvojo orgličarsko spako pa sploh.

 
Mataj, kaj ga biksaš. Pečaričeva bi lahko v življenju zelo uspešno počela marsikaj, nedvomno, ampak s tole kandidaturo v mojih očeh vzbuja le pomilovanje, o katerem sicer ne bi bilo govora.
Vzpodbuja tisto, proti čemur se bori: usmiljenje in pomilovanje.
Otac
anon-35163 sporočil: 30.643
[#132381] 21.09.07 10:31 · odgovor na: anon-6533 (#132371)
Odgovori   +    0

pavel je napisal(a):

Vidi vidi, še en komunajzarski prostak, s polnim kufrom nalepk in ideološke navlake etiketiranja. javi se, da boš dami filal akomulatorje.
Mi je pa jasno, da so ti orglice problem. Meni niso, ker imam posluh.
IOW: Smrt akumulatorjem, svoboda orglicam!
anon-35163 sporočil: 30.643
[#132389] 21.09.07 10:39 · odgovor na: anon-86509 (#132380)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-35163 21.09.2007 10:40

otac je napisal(a):


Mataj, kaj ga biksaš. Pečaričeva bi lahko v življenju zelo uspešno počela marsikaj, nedvomno, ampak s tole kandidaturo v mojih očeh vzbuja le pomilovanje, o katerem sicer ne bi bilo govora.
Vzpodbuja tisto, proti čemur se bori: usmiljenje in pomilovanje.
Pečaričeva za bolana nagnenja, ki bi jih morebiti utegnila vzbujati pri nekaterih, pač ne more biti kriva.

Kar se mene tiče, lahko vsak počne vse tisto, kar misli, da lahko. Če Pečaričeva misli, da je sposobna kandidirati za predsednika, potem naj kandidira.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#132406] 21.09.07 10:58 · odgovor na: anon-35163 (#132389)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Pečaričeva za bolana nagnenja, ki bi jih morebiti utegnila vzbujati pri nekaterih, pač ne more biti kriva.

Kar se mene tiče, lahko vsak počne vse tisto, kar misli, da lahko. Če Pečaričeva misli, da je sposobna kandidirati za predsednika, potem naj kandidira.
 
Ne!
Nimam nobenih predsodtkov, ampak sem odločno proti, da bi državo v svetu reprezentirala oseba, ki je hendikepirana na takšen način.
Jaz sem tudi prepričan, da bi bil odličen astronavt, vendar, resnici na ljubo, moje fizično stanje ne zadostuje pogojem in tudi nikoli ne bo. Lahko pa se vseeno prijavim pri Nasi in malo "rožljam" tam okoli, da bodo vsi vedeli, da o sebi menim, da bi bil odličen astronavt...
Otac
anon-35163 sporočil: 30.643
[#132421] 21.09.07 11:18 · odgovor na: anon-86509 (#132406)
Odgovori   +    0

otac je napisal(a):


Ne!
Nimam nobenih predsodtkov, ampak . . . 
Lepo, da priznaš.
anon-521 sporočil: 5.625
[#132425] 21.09.07 11:23 · odgovor na: anon-86509 (#132380)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-521 21.09.2007 11:24

otac je napisal(a):

 
Mataj, kaj ga biksaš. Pečaričeva bi lahko v življenju zelo uspešno počela marsikaj, nedvomno, ampak s tole kandidaturo v mojih očeh vzbuja le pomilovanje, o katerem sicer ne bi bilo govora.
Vzpodbuja tisto, proti čemur se bori: usmiljenje in pomilovanje.
Otac
 
naj kandidira, saj te nihče ne sili, da jo voliš. meni se zdi da vse skupaj uporablja predvsem kot propagando, kar je seveda čisto legitimno glede na to, da ima slovenski invalid bistveno slabše pogoje življenja od kolege invalida iz ZDA, kjer vlada kruti vampirski hiperkapitalizem, ne pa socialno-roparska država Smoličevih parazitov, ki imajo dve levi roki in so svetlobna leta daleč od težav, s katerimi ima opravka nekdo, kot je Pečaričeva, ki za razliko od njih res rabi pomoč.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#132431] 21.09.07 11:28 · odgovor na: anon-35163 (#132421)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Lepo, da priznaš.
 
Ja, priznam, da za moje pojme, oseba kakršna je Pečaričeva ali Hawking, ni primerna za pozicijo predsednika države. Ta predsodek imam in za njim trdno stojim.
Le da je Hawking svoj intelektualni potencial, kljub hendikepu, znal ptravilno in tvorno usmeriti, ter s tem ogromno prispeval človeštvu, Pečaričeva pa s pritegovanjem javne pozornosti za vsako ceno, le zdravi svoje komplekse in trmasto rine preko okvira svojih zmožnosti in potencialov. Na živce mi gre!
Otac
anon-86509 sporočil: 2.820
[#132436] 21.09.07 11:31 · odgovor na: anon-521 (#132425)
Odgovori   +    0

lukav je napisal(a):

 
naj kandidira, saj te nihče ne sili, da jo voliš. meni se zdi da vse skupaj uporablja predvsem kot propagando, kar je seveda čisto legitimno glede na to, da ima slovenski invalid bistveno slabše pogoje življenja od kolege invalida iz ZDA, kjer vlada kruti vampirski hiperkapitalizem, ne pa socialno-roparska država Smoličevih parazitov, ki imajo dve levi roki in so svetlobna leta daleč od težav, s katerimi ima opravka nekdo, kot je Pečaričeva, ki za razliko od njih res rabi pomoč.
 
Se strinjam, ja, problematiko invalidov v Sloveniji precej dobro poznam. Kljub temu mi gre njena kandidatura za predsenico na živce. Obstajajo drugi načini, da se doseže njen namen, bolj smiselni in bolj legitimni.
Otac
anon-35163 sporočil: 30.643
[#132453] 21.09.07 11:50 · odgovor na: anon-86509 (#132431)
Odgovori   +    0

otac je napisal(a):

Pečaričeva pa s pritegovanjem javne pozornosti za vsako ceno, le zdravi svoje komplekse . . .
Rovtarska psihoanalitika.


otac je napisal(a):

. . . in trmasto rine preko okvira svojih zmožnosti in potencialov. Na živce mi gre!
Kako pa veš, kakšen je okvir njenih zmožnosti in potencialov?


otac je napisal(a):

Na živce mi gre!
Opažam. No, racionalnih razlogov za to nimaš.
anon-86509 sporočil: 2.820
[#132525] 21.09.07 14:04 · odgovor na: anon-35163 (#132453)
Odgovori   +    0

mataj je napisal(a):

Rovtarska psihoanalitika.
 Pogosto najbolj pravilna!


mataj je napisal(a):

Kako pa veš, kakšen je okvir njenih zmožnosti in potencialov?
Enostavno:  ta okvir je njen električni voziček.
Mataj, funkcija predsednika je povezana z mnogoterimi protokolarnimi obvezami, ki terjajo fizično zdravega in motorično-gibalno sposobnega človeka. Podeljevanje raznih odlikovanj, rezanje trakov na otvoritvah, udeležba prireditev na terenih, ki za voziček (ali druga vozila) niso primerni, rokovanja in salutiranja, ipd., so stvari, ki jih Pečaričeva ne more početi. To je dejstvo.
Poleg tega mora biti predsednik reprezentativen lik, kar človek s to vrsto hendikepa pač ni.
Na osnovi navedenega je jasno, da je kandidatura Pečaričeve (sicer njena legitimna pravica) navadna farsa.


mataj je napisal(a):

Opažam. No, racionalnih razlogov za to nimaš.
Racionalne razloge sem ti ravnokar navedel, ti pa očitno izhajaš iz emocionalnih. Glede tega ti je pa že Pavel zelo lepo vse povedal...
Otac
anon-35163 sporočil: 30.643
[#132542] 21.09.07 14:31 · odgovor na: anon-86509 (#132525)
Odgovori   +    0

otac je napisal(a):
mataj je napisal(a):

Rovtarska psihoanalitika.
Pogosto najbolj pravilna!
Uporabna je edino za zmerjanje. Drugače se je ne da razumeti.




otac je napisal(a):

Poleg tega mora biti predsednik reprezentativen lik, kar človek s to vrsto hendikepa pač ni.
Oprosti, ampak Pečaričeva je zelo reprezentativen lik. Prepričan sem, da bi naredila zelo dober vtis.

Kaj pa bi ti rad? Kakega Schwartzeneggerja?


otac je napisal(a):

Enostavno: ta okvir je njen električni voziček.
Mataj, funkcija predsednika je povezana z mnogoterimi protokolarnimi obvezami, ki terjajo fizično zdravega in motorično-gibalno sposobnega človeka. . . .

. . .

Racionalne razloge sem ti ravnokar navedel, ti pa očitno izhajaš iz emocionalnih. Glede tega ti je pa že Pavel zelo lepo vse povedal...
Funkcija predsednika države da je fizično tako zahtevna? Kaj takega. Čudno, da predsedniških kandidatov nikjer ne pošiljajo na preverjanje gibalnih...posobnosti , kjer bi namesto predklonov in vzgibov merili kolikokrat na minuto lahko prerežejo trak in salutirajo.

Daj, človek, ne bodi tak cepec, no!
anon-105119 sporočil: 3.426
[#132554] 21.09.07 15:00
Odgovori   +    0
Gaspari medijsko deluje kot luzer, Turk in Peterle sta v izjavah tako hudo zelo previdna, da se ja ne bi zamerila morebitnim volilcem,
pravzaprav se sploh ne bi čudil, če bi tokrat zmagal Jelinčič,
Peterle, Gaspari in Turk so toliko kumrovški, da bolj niti ne morejo biti.
Časi se spreminjajo, te "paradajzarske" fore so palile še pred nekaj leti, zdaj pa so te fore ljudjem že hudo dolgočasne.
Stojan Svet
www.katedrala.si
anon-9013 sporočil: 5.146
[#132594] 21.09.07 17:47 · odgovor na: anon-105119 (#132554)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):
Gaspari medijsko deluje kot luzer, Turk in Peterle sta v izjavah tako hudo zelo previdna, da se ja ne bi zamerila morebitnim volilcem, pravzaprav se sploh ne bi čudil, če bi tokrat zmagal Jelinčič, Peterle, Gaspari in Turk so toliko kumrovški, da bolj niti ne morejo biti. Časi se spreminjajo, te "paradajzarske" fore so palile še pred nekaj leti, zdaj pa so te fore ljudjem že hudo dolgočasne. Stojan Svet www.katedrala.si
 
Imaš prav. Mislim, da komunajzersko-kriminalni sistem Milana Kučana rapidno detorira in da ljudje vedno bolj pronicljivo iščejo prave in ne namišljene ali od zgoraj postavljene sposobnosti v ljudeh. Ena od reakcij na to dejstvo je tudi povečanje zanimanja za SD. Po eni strani gre pri tem za strnjevanje vrst Kučanovih kriminalcev, po drugi strani pa za strah tistih, ki bi že vsaj deset let morali imeti stalno prebivališče v kamp prikolicah. Sem spadajao še politični sateliti kot sta LDS in Zares. Izven tega gnoja pa se oblikuje delovno in intelektualno telo naroda, ki ni več prežeto s politiko, ampak mu gre zgolj za pridobivanje dobička na trgu. Časi se v resnici spreminjajo, zato bodo kandidati morali biti veliko bolj pazljivi v svojih izjavah, kot je to bilo potrebno v preteklosti.

Enfrice.
anon-130849 sporočil: 88
[#132620] 21.09.07 19:14
Odgovori   +    0
Odlična analiza!
anon-124378 sporočil: 6
[#132652] 21.09.07 20:33
Odgovori   +    0
Chomsky nikoli ni bil trockist, ampak kvečjemu anarhist.

Natančneje bi se temu reklo anarho-sindikalizem, kar ima seveda le malo skupnega s tem, kar se gre g. Balažič: anarho-kapitalizem.

Zblojeni sta seveda obe skrajnosti!
anon-105119 sporočil: 3.426
[#132762] 22.09.07 11:01 · odgovor na: anon-9013 (#132594)
Odgovori   +    0

enfrice je napisal(a):


Imaš prav. Mislim, da komunajzersko-kriminalni sistem Milana Kučana rapidno detorira in da ljudje vedno bolj pronicljivo iščejo prave in ne namišljene ali od zgoraj postavljene sposobnosti v ljudeh. Ena od reakcij na to dejstvo je tudi povečanje zanimanja za SD. Po eni strani gre pri tem za strnjevanje vrst Kučanovih kriminalcev, po drugi strani pa za strah tistih, ki bi že vsaj deset let morali imeti stalno prebivališče v kamp prikolicah. Sem spadajao še politični sateliti kot sta LDS in Zares. Izven tega gnoja pa se oblikuje delovno in intelektualno telo naroda, ki ni več prežeto s politiko, ampak mu gre zgolj za pridobivanje dobička na trgu. Časi se v resnici spreminjajo, zato bodo kandidati morali biti veliko bolj pazljivi v svojih izjavah, kot je to bilo potrebno v preteklosti.

Enfrice.

Paradajzarji in njihovi derivati tudi njihovi mediji so se vedno trudili veliko govoriti in nič povedati,
in bog ne daj si zastaviti kakšno neprijetno vprašanje.
Vsi kandidati imajo na glavah takšnega in drugačnega masla, a jih o njihovem maslu nihče nič ne vpraša,
smisel življenja pa nikoli i bil v leporečju, ampak vedno v tisti resnici, ki se je najbolj približevala vzrokom in posledicam raznih njihovih tranzicijskih dogodkov in posledično temu spremebi njihovega materialnega stanja.

Potemkinove paradajzarske kulise razpadajo po dolgem in počez, samo zato, ker se paradajzarji nikoli niso držali resnice in še vedno kar naprej iščejo notranje sovražnike, namesto, da bi spoznali, da so sami sebi še največji sovražniki. Zato pa se jim dogaja, kar se jim in se tudi nič kaj ne trudijo, da se jim ne bi.
Dolgoročno jim ne bodo mogli pomagati več niti kake strankarske barbike, ali keni,
že zdaj so vsi skupaj samo še DESUS.
 
Stojan Svet
www.katedrala.si

 
anon-9013 sporočil: 5.146
[#132783] 22.09.07 13:52 · odgovor na: anon-105119 (#132762)
Odgovori   +    0

glasniksrc je napisal(a):


Paradajzarji in njihovi derivati tudi njihovi mediji so se vedno trudili veliko govoriti in nič povedati,
in bog ne daj si zastaviti kakšno neprijetno vprašanje.
Vsi kandidati imajo na glavah takšnega in drugačnega masla, a jih o njihovem maslu nihče nič ne vpraša,
smisel življenja pa nikoli i bil v leporečju, ampak vedno v tisti resnici, ki se je najbolj približevala vzrokom in posledicam raznih njihovih tranzicijskih dogodkov in posledično temu spremebi njihovega materialnega stanja.

Potemkinove paradajzarske kulise razpadajo po dolgem in počez, samo zato, ker se paradajzarji nikoli niso držali resnice in še vedno kar naprej iščejo notranje sovražnike, namesto, da bi spoznali, da so sami sebi še največji sovražniki. Zato pa se jim dogaja, kar se jim in se tudi nič kaj ne trudijo, da se jim ne bi.
Dolgoročno jim ne bodo mogli pomagati več niti kake strankarske barbike, ali keni,
že zdaj so vsi skupaj samo še DESUS.
 
Stojan Svet
www.katedrala.si

 
 
Barbika je res v velikih težavah, vendar je vprašanje ali ni toliko zavrta v razvoju, da bi se jih sploh ne more zavedati. Kao doseženi procenti podpore SD so seveda medijsko napihnjeni s strani Ninamedije, vendar pa je Barbika nekaj nove podpore gotovo dobila. Vprašanje je samo, kakšna je narava te podpore. Nedvomno je, da gre v večini primerov za praznoskledarje, so pa tudi posamezni primerki skledopolniteljev (iz premoženja privatnih investitorjev) kot je recimo Tone Rop. Zalega, katero je bila Barbika kasirala v svojo stranko v zadnjega pol leta, je bila torej različna, vendar pa je v vsakem primeru bila skladna s svojim bistvom, to je, bila je zalega. Zalege je tako sedaj, brez satelitov, v SD toliko, da se je ne da več razzalegiti.
 
Zalega torej ostaja in upa na zalegjo zmago na volitvah naslednje leto. Vendar so to prazni upi, saj se pridobivanje in plemenitenje kapitala seli iz območja neposrednega kriminala na nivoju firme (kučanovsko območje) na področje čistih financ. Osnovna, vednar bistvena, razlika je v tem, da je bilo kučanovsko kriminalno območje firm potrebovalo za svoje normalno delovanje celotne piramide prisklediteljev, in to, od tistih, ki so najprej iz skelde požrli največje kose, do onih kočanovskih prisklediteljev, ki so na koncu samo oblizali skledo. In kar je glavno, vsi so bile enako zadovoljni in vsi so potem enako udrihali po jo JJ, s to razliko seveda, da tisti, ki so na koncu samo oblziali skledo, seveda niso vedeli, zakaj udrihajo, vendar, če so po JJ udrihali pomembni tovariši, potem to je to pomenilo, da je že potrebno tako delati. Konec koncev pa so lahko oblizali skledo, potem ko so pomembni tovariši iz nje pobrali vse večje kose... 

To je torej vir te izjemno pomembne razlike, ki sta jo Janša in Bajuk dosegla z defašizacijoi kučanovskega butalistana. Sklede (za rajo) ni več in ni več fašistične kučanovske vrste pred njo. Skleda je samo še za tiste, ki znajo, ki, bodisi inovirajo, bodisi čartirajo. Samo zanje je še skleda in za kakih 100 ali 150 menedžerjev in igralcev lota.
 
Izgleda, da se Slovenija zelo hitro spreminja v državo, v kateri se bo veliko lažje in hitreje dobro zaslužilo na lotu kot kjerkoli drugje. Slovenija se je torej iz države trum lokalnih skledožrcev in skledoliznikov spremenila v normalno državo, v kateri iz sklede polno zajema samo nekaj desetink promila populacije. To pa seveda v celoti spremeni pojmovanje politike. Zlasti za Barbiko, Kučan pa je itak že odpisan in čaka samo še na vabilo v arest. Levičarji pa od instituta skupne sklede daleč ne morejo, saj je skupnoskeldarstvo vse kar imajo in znajo. Vidi se, koliko šans ima potem njihova politika.

Enfrice.

 

Strani: 1