Strani: 1

ekon sporočil: 424
[#100721] 05.07.07 11:15
Odgovori   +    0
Siol nima 120 tv programov, ampak jih ima okoli sto. Več kot 10 je namreč nedelujočih.
hevidi sporočil: 314
[#100851] 05.07.07 14:05
Odgovori   +    0
Članek vsebuje napako:
"pri HD-programih, ki jih z veliko pompa ponuja operater T-2, gre izključno za demonstracijske kanale, kjer se posnetki ponavljajo" TOLE NE BO DRŽALO!

Tule so HDTV kanali, ki so na voljo uporabnikom T-2:

- SAT 1 HD (polni HD program, direktno s satelita)
- PRO 7 HD (polni HD program, direktno s satelita)
- Luxe.TV (polni HD, direktno s satelita)
- Demo 1 (demo HDTV, direktno s satelita, vsebina se ponavlja)
- Promo 1 (promocijski HDTV, direktno s satelita, najlepša slika v Evropi v produkcijskem okolju, vsebina se ponavlja)
- Neimenovan kanal (polni HDTV, ameriška vsebina, direkt s satelita). Kanal bo imenovan takrat, ko ga lahko tudi uradno napovem tukajle in v programski shemi.

vir:
t-2.stamcar.com/view...ead#unread
anon-9575 sporočil: 78
[#101132] 06.07.07 09:04
Odgovori   +    0
Pozabili ste na MTV Adria, TV Pika, TV3 in skoraj en teden že POP TV in Kanal A na satelitu EltusatW2 (16 stopinj vzhodno) oddajata. Na istem satelitu je tudi dosti iz bivše jugoslovavije kanalov.

Tako, da je že kar nekaj slovenksih programov na satelitu in sem zdi, da je prava konkurenta ostalim v oddaljenih krajih.
anon-17140 sporočil: 836
[#101151] 06.07.07 09:36
Odgovori   +    0
Zadnjič sem pri prijateljih gledal enega od IP TV in :(

To je približno tako, kot kakšen povprečno dobro zakodiran DivX film na enem CD-ju(700 MB / 90 min = 128 kB/s). Čim se začne kamera hitreje premikati ipd. -> kvadratki!

Ne razumem pa zakaj je treba na tak način varčevati na račun uporabnika. Na prvi pogled za to ni razloga, saj ima povezava več kot dovolj širine za nekajkrat boljšo kakovost, poleg tega pa gre tu za 'broadcast' in operaterjevi strežniki niso posebej obremenjeni. Edini razlog, ki mi pride na misel je, da uporabljajo cenene dekodirnike, ki enostavno niso sposobni prežvečiti več podatkov oz. boljše kakovosti slike.
philips sporočil: 6.715
[#101180] 06.07.07 10:13 · odgovor na: anon-17140 (#101151)
Odgovori   +    0

bernardv je napisal(a):
Zadnjič sem pri prijateljih gledal enega od IP TV in :( To je približno tako, kot kakšen povprečno dobro zakodiran DivX film na enem CD-ju(700 MB / 90 min = 128 kB/s). Čim se začne kamera hitreje premikati ipd. -> kvadratki! Ne razumem pa zakaj je treba na tak način varčevati na račun uporabnika. Na prvi pogled za to ni razloga, saj ima povezava več kot dovolj širine za nekajkrat boljšo kakovost, poleg tega pa gre tu za 'broadcast' in operaterjevi strežniki niso posebej obremenjeni. Edini razlog, ki mi pride na misel je, da uporabljajo cenene dekodirnike, ki enostavno niso sposobni prežvečiti več podatkov oz. boljše kakovosti slike.
Pri nas (T2) je kvaliteta slike boljša od kabelskega signala, primerljiva z DVD. Nimam optike temveč VDSL, 1,5 km od centrale, po razmeroma slabih, starih bakrenih kabilih.

Ima pa IPTV še veliko prednosti. Ko se enkrat navadiš  na prikaz trentunege oddaje, seznama naslednjih oddaj, TV sporeda,... Da ne štejem VOD, ki pa ga sam ne uporabljam.
anon-17140 sporočil: 836
[#101548] 06.07.07 23:26 · odgovor na: philips (#101180)
Odgovori   +    0

philips je napisal(a):

Pri nas (T2) je kvaliteta slike boljša od kabelskega signala, primerljiva z DVD. Nimam optike temveč VDSL, 1,5 km od centrale, po razmeroma slabih, starih bakrenih kabilih.

Ima pa IPTV še veliko prednosti. Ko se enkrat navadiš na prikaz trentunege oddaje, seznama naslednjih oddaj, TV sporeda,... Da ne štejem VOD, ki pa ga sam ne uporabljam.

Če je slika statična (npr. Dnevnik) je kakovost odlična, res kot DVD. Če pa so kadri hitri (npr. MTV) dobiš tipični Divx efekt. To sem videl jaz, res pa sem iskal predvsem napake in najbrž na splošno to ni tako opazno oz. moteče. Ampak pri gledanju MTV so se definitivno precej pogosto pokazali kvadratki.

Mogoče imaš tudi boljše in slabše dekoderje... to pa že ugibam.
bc123a sporočil: 48.253
[#101550] 06.07.07 23:40 · odgovor na: anon-17140 (#101151)
Odgovori   +    0

bernardv je napisal(a):
Zadnjič sem pri prijateljih gledal enega od IP TV in :( To je približno tako, kot kakšen povprečno dobro zakodiran DivX film na enem CD-ju(700 MB / 90 min = 128 kB/s). Čim se začne kamera hitreje premikati ipd. -> kvadratki! Ne razumem pa zakaj je treba na tak način varčevati na račun uporabnika. Na prvi pogled za to ni razloga, saj ima povezava več kot dovolj širine za nekajkrat boljšo kakovost, poleg tega pa gre tu za 'broadcast' in operaterjevi strežniki niso posebej obremenjeni. Edini razlog, ki mi pride na misel je, da uporabljajo cenene dekodirnike, ki enostavno niso sposobni prežvečiti več podatkov oz. boljše kakovosti slike.

Razlogov za slabo kvaliteto je lahko cel kup.

1. Slab algoritem kodiranja pri ponudniku programa. Pri MPEG2 standardu, ki se uporablja tudi pri digitalnih satelitskih prenosih in verjetno pri IP TV, v nasprotju z razsirjenim prepricanjem algoritem kodiranja ni standardiziran. Standardiziran je algoritem dekodiranja in s tem je posredno dolocena veljavna MPEG2 struktura zapisa.

Ce malo pomislis je to logicno. Tako lahko proizvajalci opreme sploh tekmujejo - zagotoviti morajo, da bo tvoja skatla dekodirala njihove podatke, kako pa sami naredijo tisti stream pa je njihova stvar. Trivialni primer: MPEG 2 zapis dopusca I slike (celotna slika) in P ter B slike (forward in backward predicted slike, torej, samo "razlika" do prejsnje ali naslednje slike). Dekoder pac dekodira tisto kar dobi in ce se nek lev enkoder spravi delat samo I slike bo pri dani pasovni sirini kvaliteta obupna.

2. Slabo nastavljen enkoder. Zgornji primer z I slikami se v praksi gotovo ne zgodi (ce se, verjetno kdo zgubi sluzbo), a gotovo za razlicne programe ustrezajo razlicne nastavitve. Recimo, forumula ali sport verjetno profitirata od vecjega search ranga algoritmov za kompenzacijo gibanja, na racun drugih komponent enkoderja. Ce to dejansko ponudniki digitalnih kanalov posebej nastavljajo, ne vem, bi pa bilo smiselno, ce imajo omejeno pasovno sirino.

3. Sparanje s pasovno sirino zato, da bi lahko signal brez problemov dostavljali tudi tistim, ki ne zmorejo taksne hitrosti kot uporabniki na najbolj kvalitetnih povezavah.

4. Narava posnetkov. MPEG2 je pac kompromis, kompresije 1:10 ali vec ne doseze brez zrtev. Ena od teh je rezanje informacije, za katero se smatra da je nebistvena, in v vecini primerov tudi je. Vcasih pa se vendarle zgodi da pride taksne vrste material, kjer se vsak enkoder zakolje. Ce gre za prenos v realnem casu pac ne more izvesti vec prehodov, da bi zadevo optimiziral glede na rezultate (tako kot lahko to naredijo recimo izdelovalci DVDjev).

Na zalost je MPEG4 se vecji kompromis, tako dosega se vecjo kvaliteto, po drugi strani pa se bolj hudo mimo udari v tistih redkih primerih, ko sploh udari mimo.
anon-76887 sporočil: 18.121
[#101579] 07.07.07 09:07 · odgovor na: anon-17140 (#101151)
Odgovori   +    0
To je ravno prednost T2 pred SIOLOM, ker T2 daje naprej direkt.

Če imaš na T2 kvadratke, je to posledica slabega omrežja, v nasprotnem primeru kvadratkov preprosto ni, tudi pri še tako hitrih kadrih.

Pozicija: sem na parici, vdsl1, približno 1000m od centrale.

Strani: 1