Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kdo svetuje v državnih podjetjih

Strani: 1

anon-47002 sporočil: 1.324
[#1790736] 20.08.12 07:41
Odgovori   +    3
Podnaslov:
"S tujim k..... po koprivah"
anon-91158 sporočil: 910
[#1790741] 20.08.12 07:49
Odgovori   +    2
Že od TutankAmona-(Tutsija) je mehanizem zunanjih pravnih in raznih "strokovnih" consulting servisov avenija pretakanja denarja za posebne-zasebne namene.

Kot lastnik boš zaposlil svoje strokovnjake, že zaradi zaupnosti. Vsi ki jahajo na javnem denarju pa to zaupnost (denar) radi "delijo" z izbrano "strokovno javnostjo". Ko razposajena zunanja strokovnost občasno izgubi kompas in svetuje večje "transferje" se zaupnost rado razlije na ogled neizbrani javnosti.

V "dobro urejenih" sistemih odstavljeno vodstvo pokasira "skromne" odpravnine, novo pa angažira "bolj strokovne" zunanje.
tasilo sporočil: 9.830
[#1790796] 20.08.12 08:49
Odgovori   +    7
"V NLB /.../ za intelektualne storitve, kjer so zajeti stroški svetovanja, računovodskih, revizijskih in drugih storitev, plačali 5,44 milijona evrov. V NKBM /.../ so za svetovalne, revizijske in druge storitve odšteli 3,4 milijona evrov.

Dve "državni" banki za "svetovalne in intelektualne" storitve skoraj 9 milijonov na leto! Za tako piškave rezultate! Fakat nesposobneži! Takšen strahoten "papirnati" kadrovski aparat, pa v lastni bajti nimajo ljudi, ki bi bili sposobni - in dolžni! - opravljati svoje delo.

Saj ..., ko se bodo hoteli dokapitalizirati, bom pa jaz rekel, da ne dam denarja, ker gre za "varovanje in zasščito mojega legitimnega zasebnega interesa".

Poleg bank pa še ZT, LK, Petrol, Telekom, Hit, ... vsi skupaj 30 milijonov na leto!

AA se dokapitalizira iz mojega žepa s 50 milijoni, in ko jih vprašamo, kam, zakaj in koliko denarja gre kam, flegma arogantno zabrusijo, da "podatki o poslovnih partnerjih in sodelovanju z njimi so poslovna skrivnost!"

Brez besed...
anon-45881 sporočil: 7.327
[#1790853] 20.08.12 09:30
Odgovori   +    3
Kaj pa odvetniška psarna Stenica? Od tistih, ki so razkrili odvetnike, ga niso navedli, kaj pa tisti, ki imena skrivajo?

Strani: 1