Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.909
[Glavni forum] Tema: Irska in tuja vlaganja
[#2615517] 08.09.16 15:26 · odgovor na: bc123a (#2615509)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 08.09.2016 15:30
[bc123a]
> [najobj]
> P.S.: res me zanima, kateri geometrijski lik bi bil bolj primeren za pametni telefon in kaj bi si Samsung lahko izmislil, da ne bi bil podoben Applovemu ...
nic. saj to je bistvo zascite.

ce si prvi, ki si pogruntal, da mora biti smartphone pravokotnik z razmerjem stranic med 1:2 in 1:1.5, in da morajo imeti vogali radij med 5 in 7 mm, da se ne zatikajo v zepe hlac, je to tvoja intelektualna lastnina, in jo lahko zascitis ter od ostalih ki bi zeleli ta dizajn uporabiti, zahtevas placilo licencnine.
... OK, če je finta patentiranja oblike onemogočiti kakršnokoli konkurenco, ker druge oblike niso funkcionalne in če si s patentom prvi in če si - to je bistvo - dovolj velik, potem bo Apple res v kratkem patentiral krog za avtomobilsko kolo in bo pobiral mastno licenčnino ... khmm, ker zelo dvomim, da se je krog kot avtomobilsko kolo kdo že spomnil patentirati kot svoj izum, v katerega razvoj funkcionalne "okroglosti" je vložil milijarde dolarjev ...

P.S.: če kdo pri Applu slučajno bere toti forum, je ravnokar dobil genialno idejo za nove milijarde, jaz pa sem za patentiranje premajhen in se lahko obrišem pod nosom ...