Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.867
[Glavni forum] Tema: Rusi nadaljujejo pohod po Krimu
[#2356068] 24.03.14 15:40 · odgovor na: (#2355983)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: najobj 24.03.2014 15:42
[NavadniNimda]
> [najobj]
> > [NavadniNimda]
> > Finačni trgi bodo kaznovali Rusijo huje, kot sankcije - ruske državne obveznice padajo, kot kamenje, saj zavarovanje za ta takorekoč brezvreden papir raste kot raketa.
> >
> > Evo link z nazornim grafom:
> > twitter.com/Billbrow...9364240384
>
> ... ja, sploh ker jih kupujejo s totim www.youtube.com/watc...6vi528gseA visokokvalitetnim papirjem ...

Glede na to, da Rouble tako spektakularno pada proti temu dolarju, je očitno narejen na bistveno boljšem papirju. :D

Evo graph, ki pove več, kot tisoč Najobjevih kokodajsov:
www.exchange-rates.o.../USD/G/180
... aha, potem pa bo NavadniNimda meni ziher znal razložit tole www.ecb.europa.eu/st...ok.en.html gibanje tečaja norveške krone kontra evru ... evo, in ko bo NavadniNimda tukaj www.finance.si/83522...tein-Olsen preveril še "zdravje" norveškega gospodarstva, mi bo stručko za valutna razmerja z ekonomskimi zakonitostmi razložil razloge za prosti pad tečaja norveške krone kontra evru v zadnjem letu in pol ... aja, za pravo doživetje prostega pada norveške krone kontra evru je na onem linku treba klikniti na "See EUR vs. NOK" ...
> P.S.: ti očitno še nisi slišal, da mora na borzi najprej nekdo nekaj kupit in nekdo drugi nekaj prodat, da se tečaj tistega nečesa spremeni ... alzo, kdo kupuje brezvreden papir, če že razumem tistega, ki ga prodaja ? ...

Rusija bo morala plačati več za obresti in zavarovanje, če bo hotela prodati svoje obveznice. Investitorji pač taki kurćevi lažnivi đamahiriji NE zaupajo zlepa...
... ja, ampak še vedno mi nisi povedal, kdo danes kupuje in prodaja ruske obveznice, ker današnji tečaj se oblikuje na osnovi današnjih nakupov in prodaj, kjer seveda tudi obseg prometa ni glih čisto nezanemarljiv ...

P.S.: definitivno ti verjamem, da je ameriški papir zelo kvaliteten, sploh pa so njihovi tiskarski stroji zelo zmogljivi in trpežni, kar si ti pozabil povedati ...