Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207813 sporočil: 450
[tasilo]
> [danda]
> > [tasilo]
> > > [danda]
> > > Kandidat za ministra je sposoben o vsakem področju delovanja ministrstva izreči en stavek, ki se začne z "verjamem", konča pa z "narediti nekaj pozitivnega". Manjka samo še beseda absolutno...
> >
> > 'Verjamem', da so te puhlice in 'cenene galofak recepte, kako delovati pozitivno' pobrali iz cenenih PR in behaviorističnih priročnikov (na plac 0,99€ za kilo). Te dve, tri fraze se naučijo na pamet, potem pa 'absolutno' opletajo in lomastijo z njimi v 'absolutno' vsakem stavku.
> >
> > Le kaj bi brez njih! :)
>
> Izrazoslovje posameznika je odraz njegove pameti in poznavanja stvari. Ne moreš nekaj vzeti iz predala, če tistega tam ni. Ti PR mojstri nas hočejo dobiti na finto, da je oblika pomembnejša od vsebine, da ni pomembno, kaj govoriš, ampak kako. Mi se pa ne damo :)

Amen!
Sam sem bil o tem že zelo veliko pisal na tem forumu. Pogosto misel strnem v en stavek: Jezik je eden najvišjih miselnih in umskih procesov! (... ter kar vse sledi iz tega :)

Res se ne damo. :)
* No ja ..., jaz te dam - tudi zavoljo drugih Tvojih objav - med perjatle. To pa.
Hvala. Ti si pa že dolgo tam.