Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-241150 sporočil: 1.245
Sem se vse te dni zadrževal s komentarjem dogajanja, da ne bi kdo rekel, da prehitevam dogodke, ampak mi je bilo že od vsega začetka, od shoda Zaresa na Trgu Leona Štuklja v Mariboru jasno, da tu ne gre za Kanglerja, niti za etične standarde, niti za politično kulturo, ampak za to, da želi nekdo zajahat val vsesplošnega nezadovoljstva in preko tega uresničit svoje politične cilje. V luči tega se mi je zdela tudi današnja kolumna Steiubucha precej naivna.

No, pa je prišla potrditev mojih tez, Zoranj Janković in poslanci PS na Kongresnem trgu v podporo protestom v Mariboru, ki naj bi zahtevali drugačno politično kulturo in višje standarde. Na plakatih pa Vinko Gorenak kot notranji minister. Lepo vas prosim, ne me imet za norca? Nina Pušlar bi rekla: "Kdo še verjame?"

Če bi šlo za proteste v zahtevi po drugačni politični kluturi, bi jih podprl, seveda absolutno brez vandalizma, ampak tole je daleč od tega. Tudi medijska, FB in TW kampanija je predobro načrtovana ter fokusirana na specifične cilje, da bi verjel, da je spontana.
Plan je tak, testirat sceno v Mariboru, dvignit val, potem pa naj cunami pljuskne še v Ljubljano, ampak to tako, da na Mestni trg nastavimo valobran, voda pa naj se razlije po Gregorčičevi, Šubičevi in v primeru pričakovanega rezultata predsedniških volitev tudi po Erjavčevi, tam so namreč problemi, na Mestnem trgu je pa baje rešitev. Bere se kot pravljica za lahko noč iz Doma starejši občanov Trnovo, kaj ne?