17 min
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
32 min
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
1 ura
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
1 ura
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
2 uri
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
2 uri
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
2 uri
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
3 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
3 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
3 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
3 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
4 ure
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
5 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
5 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
6 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
6 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
6 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani
7 ur
Praznik narave v Izoli
7 ur
Izrael raketiral Iran, nafta skočila na 90 dolarjev 9

Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Nesrečniki

Strani: 1

anon-258837 sporočil: 1.755
[#2450155] 29.08.14 09:29
Odgovori   +    25
Dejan, očitno ti zakonski stan koristi (še enkrat čestitke), ker sta tvoji zadnji 2 kolumni jasni in ostri. V politiko se itak podajajo ljudje, ki težko v realnem sektorju zaslužijo denar, ker tisti, ki govorijo 3 ali 4 jezike, delajo v tujini ali pa v zasebnem sektorju, ne glede na lastnika (tuj, slovenski...), mi pa se v tujini sramotimo s takimi, ki ne znajo jezika in nimajo bontona, ter se grejo "James Bond" igrice z naftnimi polji in ruskimi nacionalnimi interesi.
www.portalplus.si/29...nategniti/

Takole za "intermezzo" imam samo eno hudomušno pripombo na rezervacijo mesta na plaži - to počnejo Nemci ob bazenih, namreč ob 5h ali 6h zjutraj si nastavijo brisačo na ležnik, da imajo mesto ob bazenu. Po tem so znani po celem svetu, še najbolj gredo na živce Angležem. Brisače bi nastavili tudi zvečer, samo jih čistilci odstranijo, ker morajo pač očistiti bazen in okolico. Res pa je, da na plažah tega ne počnejo in tega fenomena pred leti ni bilo mogoče zaznati na hrvaških plažah. So se pa domačini znašli in upravitelji plaž, ki prodajajo ležalnike in senčnike, sami nastavijo brisače ipd., tako da ko pride turist, ki želi ležalnik, dobi mesto. Se pa strinjam s teboj glede kulture tako vzhodno Evropejcev kot Slovencev. V termah Čatež sem bila priča, ko je ena slovenska družina prišla, si izbrala majhen prostor, ki ni bil dovolj za njih, potem pa brisače vrgla malo preko drugih brisač, pa torbe kar na tuje brisače in si na ta način poskušala pridobiti prostor. No, jaz seveda nisem mogla biti tiho in sem jih vprašala, če jih ni sram, ker očitno gledajo samo nase. Malo so še vztrajali, ko so se ostali kopalci vrnili s kopanja in jih grdo gledali, so se pa umaknili drugam. Prostora je bilo dovolj, ampak ne, oni so želeli ravno tisti kotiček, kjer ni bilo prostora niti za 1 brisačo, kamoli za 3. In to je kolektivni problem Slovencev, ne problem enega posameznika in kaže se na cesti, v trgovinah...
Alexbond007 sporočil: 969
[#2450176] 29.08.14 10:13
Odgovori   +    34
"Lahko kaj pametnega svetujem bodočemu predsedniku vlade? Preprečim, da bo bedak postal obrambni minister?"


Dejan, tako nespoštljivo pa že ne boš govoril o tovarišu Janku Vebru (s partizanskim imenom Kočevski Veper), saj je svoj superioren intelekt že večkrat dokazal s svojimi izjavami. Pa kaj, če se mu angleščina zatika še bolj kot šlampasti Mojškri?

Sarkazem off
Alexbond007 sporočil: 969
[#2450178] 29.08.14 10:20
Odgovori   +    38
"Dejansko nimam nobenega vpliva na dogajanje, ki ga determinirajo bolestne ambicije prepotentnih posameznikov."


S bolestnimi ambicijami prepotentih posameznikov verjetno predvsem misliš na Drugorazrednega Sluza (ki bi bil kar predsednik OZN), Šlampasto Mojškro (ki bi bila kar Evropska Komisarka) in Kočevskega Vepra (ki bi bil obrambni minister v Cmerarjevi vladi, čeprav bi znal z drugimi obrambnimi ministri NATO in EU komunicirati samo v jugo esperantu).

Bolj narod take paciente z volitvami meče na smetišče zgodovine, bolj lezejo nazaj preko trupel in teles na dobro plačane položaje.
FIN-368181 sporočil: 2.807
[#2450194] 29.08.14 10:38
Odgovori   +    8
Dejan, mar apeliraš naj politično prizorišče prevzame južna konkurenca?!?! Že videno, vodi v propad in vojno!
bc123a sporočil: 48.253
[#2450213] 29.08.14 11:13 · odgovor na: anon-258837 (#2450155)
Odgovori   +    12
[MF-542584]
In to je kolektivni problem Slovencev, ne problem enega posameznika in kaže se na cesti, v trgovinah...
Taksni zakljucki kazejo na avtorje, ki so bolj malo hodili po svetu - to ni tipicno slovenski problem, ampak najdes take dripce vsepovsod. Kolikor pa je bolj slovnski, je pa zato, ker je pac ta narod zaplankan in se take stvari dogajajo kvecjemu malo bolj pogosteje kot drugje.

Glede politikov je pa tako, da jim slovenci postavljajo nemogoce cilje, zato so v politiko priprvavljeni iti samo laznivci, obupanci, ali pa lopovi. Ce bi volilci zahtevali realisticne stvari (ne pa "samo standard kot v avstriji in nic drugega") bi tudi v politiko sli sposobnejsi ljudje, ki bi mandat volilcev dejansko zeleli uresniciti.
anon-333925 sporočil: 9
[#2450220] 29.08.14 11:38
Odgovori   +    3
čas vnosa: 29.08.14 10:40
daj nehaj prazno slamo mlatit
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2450226] 29.08.14 11:49
Odgovori   +    6
Postavljanje gajbic za krompir ali jabolka na parkirišča pozimi lahko vsaj opravičimo.V odstranitev snega,da smo gajbico lahko postavili, smo vložili osebni napor. Kot politiki,ki redno vlagajo osebni "napor" v nategovanje davkoplačevalcev.
vrac sporočil: 11.068
[#2450243] 29.08.14 12:30 · odgovor na: anon-149637 (#2450226)
Odgovori   +    15
Dokler kdo še samo postavlja gajbice na parkplac še gre, ko ti pa pacient začne delat rise po vratih avta, ker si zapakiral "njegovo parcelo" je pa že malo težja situacija.

Ko je že Steinbuch omenjal Hrvaško, mi je na morju enkrat, ko sem zjutraj slučajno skočil v vodo na obali,kjer se nisem sicer nikoli kopal, je pa bila narejena čisto na obali počitnška hiša z betonirano obalo. Nek domačin je pričel mahati, kot da je prišlo do naravne katastrofe v bližini in me odganjati, "Da su se ljudi, koji su pravili beton na obali mnogo namučili i da moram poštivati barem njihov trud". To je naše je vpil. Poslal sem ga nekam in mu povedal, da ne morem spoštvati truda črnogradieljev in uzurpatorjev javnega prostora,ki gradijo objekte v zaščitenem naravnem prostoru do 50 metrov od obale.
anon-159254 sporočil: 207
[#2450246] 29.08.14 12:38 · odgovor na: Alexbond007 (#2450176)
Odgovori   +    10
[Alexbond007]
"Lahko kaj pametnega svetujem bodočemu predsedniku vlade? Preprečim, da bo bedak postal obrambni minister?"


Dejan, tako nespoštljivo pa že ne boš govoril o tovarišu Janku Vebru (s partizanskim imenom Kočevski Veper), saj je svoj superioren intelekt že večkrat dokazal s svojimi izjavami.

Tovariš Veber ima še eno težavo - ne zna Angleško.....
kzupanc sporočil: 10.519
[#2450247] 29.08.14 12:45
Odgovori   +    6
Lepa kolumna. Brez nepotrebnih imen in konkretnega nagibanja kamorkoli. Lepo opisano stanje slovenske politične mlakuže.
anon-149637 sporočil: 3.223
[#2450270] 29.08.14 13:31 · odgovor na: vrac (#2450243)
Odgovori   +    1
[vrac]
Dokler kdo še samo postavlja gajbice na parkplac še gre, ko ti pa pacient začne delat rise po vratih avta, ker si zapakiral "njegovo parcelo" je pa že malo težja situacija.

Ko je že Steinbuch omenjal Hrvaško, mi je na morju enkrat, ko sem zjutraj slučajno skočil v vodo na obali,kjer se nisem sicer nikoli kopal, je pa bila narejena čisto na obali počitnška hiša z betonirano obalo. Nek domačin je pričel mahati, kot da je prišlo do naravne katastrofe v bližini in me odganjati, "Da su se ljudi, koji su pravili beton na obali mnogo namučili i da moram poštivati barem njihov trud". To je naše je vpil. Poslal sem ga nekam in mu povedal, da ne morem spoštvati truda črnogradieljev in uzurpatorjev javnega prostora,ki gradijo objekte v zaščitenem naravnem prostoru do 50 metrov od obale.
Spomnil si me na tisto blejsko vilo v kateri je imela pred leti sedež uprava Triglavskega narodnega parka.Zgodba je znana.
anon-305875 sporočil: 1.637
[#2450291] 29.08.14 14:44
Odgovori   +    11
Zadnja sprememba: anon-305875 29.08.2014 14:46
Vse je v testosteronu... Ko enkrat odklopiš intelekt na račun testosterona, je življenje precej enostavnejše in brez kakršnih koli zadržkov in sramu, potem enostavno samo še rineš, kamorkoli... Ko izgubiš empatijo, izgubiš tudi vest, potem lahko rineš, nič ne smrdi, nič ni odveč, hudobni so vedno le tisti, ki se ne skladajo z mojo lastno samoumevnostjo... Do streznitve pride samo bodisi ob kaki hudi bolezni ali nesreči, ko postaneš dejansko odvisen od drugih, takrat se ponavadi lastna samoumevnost razblini, ali pa se sprevrže v norost, kako to da pa ravno mene bog nima rad... Vebru se mora zdeti super dobro, da bo edini, ki bo vozil s sabo luštno prevajalko, bo 100% prepričan, da so mu vsi ostali nevoščljivi, in najverjetneje ta prevajalka niti ne bo tako luštna...
anon-122633 sporočil: 1.641
[#2450403] 29.08.14 20:59
Odgovori   +    4
Ja, dober sestavek, ker avtor nima jaj*, ni nobenega imena....
anon-220564 sporočil: 280
[#2450449] 30.08.14 09:03
Odgovori   +    2
Kratek povzetek kolumne: Politik je človek, ki ima roke v tujem žepu.
anon-239836 sporočil: 996
[#2450546] 30.08.14 19:10
Odgovori   +    0
Najprej pa bi ga raztrgali mediji, z vsemi argumenti in tehtnimi dokazi, saj je to njihova dolžnost, strah pred politiki pa minimalen.

Prav to je tvoja služba in sprašujem se kdaj boš začel delati?Sicer članek dobro opiše stanje v domovini,vendar manjka tisto zgoraj.Najprej pa bi ga...
anon-327192 sporočil: 1.234
[#2450755] 31.08.14 16:57 · odgovor na: anon-220564 (#2450449)
Odgovori   +    0
čas vnosa: 30.08.14 21:49
[ToneBarka]
Kratek povzetek kolumne: Politik je človek, ki ima roke v tujem žepu.
snc , desus in sd se borijo samo zato da državna podjetja ostanejo državna da lahko ropajo naprej in zaposlujejo svoje mladiče tam

Strani: 1